היום השמיני, הולנד שוב מפשלת מול צ'כיה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י לירן, ‏19/6/04.

1. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק נהדר, תוצאה משמחת, נקווה שהיורו רק ימשיך ככה. אדבוקט כבר מזמן שבר את כל שיאי העליבות - הוא כל כך חסר אונים מול האגו המשתולל של שחקניו וכל כך חסר מושג בכדורגל, מה לעזאזל הוא עושה כמאמן הנבחרת?

רייזיחר הוא מסננת, קוקו היה מתחת לכל ביקורת (לא ברור לי, בד"כ הוא סביר) כמו כל ההגנה ההולנדית. כשואן-דה-ואארט בחוץ, רובן יוצא במהלך המשחק ולפי מה שהבנתי גם שניידר לא פתח, להולנד היה עדיף אם לא היתה עולה למשחק. אין להולנד שום דבר מלבד שלושת השחקנים הנ"ל להציע ברמות האלו. בעצם, יש לה את מקאיי, אבל כולנו יודעים איפה הוא נמצא ולמי אפשר להודות על ההחלטה הזאת. אולי גם דוידס, אבל הנזק שלו עולה על התועלת.

צ'כיה היא נבחרת טובה מאד. בטורניר חלש כמו יורו 2004 היא בהחלט יכולה להגיע לגמר, שם תיאלץ לעוף מול צרפת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx .

נקווה שהחלאה יאכל הרבה הפסדים כאלה, גם בהולנד וגם ביונייטד. סיכויי הולנד מאד נמוכים לעלות ואני כמעט בטוח שהיא לא תגיע לרבע הגמר. את המשימה צריכה להשלים ספרד - להעיף את האפס הקטן רונאלדו בתקווה ליורו נטול מאן יונייטד... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

עכשיו ברצינות - לא נעים לראות את הולנד. מישהו עם קצת שכל בין האוזניים צריך לקחת את המושכות. להולנד יש דור נהדר, במונדיאל הבא דווידס וסיידורף כבר לא יהיו, ואן-דה-ואארט, רובן ושניידר יהיו בקבוצותיהם החדשות - בטורניר הזה היה די ברור שהולנד לא תצא עם כלום.

ותהייה - זה אמור להיות בית המוות?? בית ג' הרבה יותר חזק מהבית העלוב הזה. זה סה"כ בית עם הרבה שמות.

2. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואו, איזה יורו!

משחק אדיר, מהיר, סוחף, עתיר אירועים. כדורגל משובח!

אני חושב שמלבד סיידורף, דאווידס וואן דר סאר (שהיה טוב באופן יוצא דופן, ואי אפשר לזקוף לזכותו אף אחד מהשערים אלא להגנה הזוועתית שלו), אף אחד מהדור הקודם לא שווה מקום בסגל האורנג'.
    קוקו היה נוראי (וסיים 90 דקות, כיאה לאדבוקאט), מישהו מוכן להסביר לי למה בוסבלט בכלל רואה דשא? קבלו תיקון - למה בוסבלט בכלל מזומן לנבחרת?? למה ואן דר מיידה, שלא הורגש - כיאה לשחקן שנתן עונה איומה וקיבל לא רק זימון, אלא גם מקום בהרכב במקום אחד הכשרונות המבטיחים בעמדתו, הלא הוא ווסלי סניידר?
    קצת על המערך - Dick פתח במערך 4-3-2-1 שדווקא תפור על הנבחרת שלו כמו כפפה - שלושה קשרים באמצע, אחד מטאטא (קוקו) אחד יוצר (סיידורף, שגם גישר את הדרך לרובן) ואחד באמצע (דאווידס, שהיה אמור לגשר את הדרך לואן דר מיידה, אבל העדיף לעשות את כל העבודה לבד).
    אין מה לומר - עם חלק אחורי שמתפקד וטב יותר, זה לא היה נגמר ככה מבחינת ההולנדים.

ולמרות שקשה לקטול את הצ'כים אחרי המשחק היום, מילה רעה על זדנק גריגרה. שחקן שצפיתי ממנו לכל כך הרבה, הוצא היום באמצע המחצית הראשונה, ובצדק. לא רק שהוא לא התחליף ההולם לקיבו באייאקס, הוא לא הבלם שחשבתי שיתפתח להיות. אולי מוקדם מדי, מי יודע. קיבו היה בגילו ביורו הקודם והיה ענק.

3. --ויסנטה-- Member

מילאן בארוש, הוא איש המשחק שלי.שער מדהים,לדעתי היפה ביותר ,עד עכשיו. ובישול ענק לקולר.
    הולנד נראו כמו הולנד הגדולה,סוף סוף אדבוקט הטיפש החליט לשחק עם דאוידס(הקשר הטוב בעולם.)
    וסידורף בהרכב הראשון.
    הולנד שחקה כדורגל נפלא!
    r.v.n היה פנטסנטי וגרם להרבה צרות בהגנה הדיי חלשה ,אפשר לומר, של צ'כיה.
    רובן היה איש המשחק,ביחד עם דאוידס ,במחצית הראשונה .
    הוא פשוט אימלל את המגן הימני העלוב של הצ'כים,ובישל שני שערים.(rvn לא היה בנבדל!! הוא קיבל את הכדור במצב שהוא ורובן מאחורי כול ההגנה הצ'כית! זה לא נבדל!)
    טעות איומה של קוקו גרמה לחטיפה של בארוש ,ולשער מצויין של קולר.
    במחצית השנייה,אדבוקט חזר על אותה טעות של טראפטוני ,שכנראה השאירה את האיטלקים מחוץ לאליפות.
    הוא החליף את רובן,בדיוק באותה צורה שבזמנו טראפ החליף את קאסנו,ומאז כול סגנון המשחק השתנה.
    הולנד בעשרה שחקנים,הייטיגה מורחק,צ'כיה לחצו על ההגנה הבינונית של הולנד,ושיש לך את בארוש,פובורסקי וקולר אתה צפוי לכבוש שער או שניים ברגע שאתה לוחץ.
    שער מדהים של בארוש(לינק, מישהו?).המומנטום של צ'כיה.פצצה של היינז'(נדמה לי?) רויבאונד של פובורסקי ובישול פנטסטי לסמיצ'ר מול שער ריק . 3-2 לצ'כיה.
    ופורצה צ'כיה!!!

נ.ב, עוד דוגמא לכמה הוייה מאמן עלוב.היה לו שחקן כזה ובמקום לקדם אותו הוא השאיר אותו במקום,למזלו של מילאן, אצל המאמן הצ'כי זה כבר סיפור אחר.
    מילאן בארוש-שחקן נפלא.
    נ.ב 2,מעניין מה היה יוצא מהסקי אצל מאמן אחר.(שאלה מסקרנת,שאת התשובה שלה אין לדעת.)

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/04
  4. --ויסנטה-- Member

נכון ,הוא סוף סוף שיחק במערך של 4-3-3 ,הקלאסי של הולנד.

שני קיצוני וחלוץ רחבה.

שימו לב. עכשיו הולנד לא תלויה בעצמה.
    צ'כיה כבר עלו מהמקום הראשון!!
    אני מאמין שמול גרמניה כול הכוכבים ינוחו.
    גרמניה יכולה לנצח,במקרה כזה הולנד עפים.http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏20/6/04
  5. Max Member

חחח
    לא פלא שהולנד שיחקו טוב במחצית הראשונה, הם שיחקו 4-4-3 (11 שחקני שדה + שוער) http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    עכשיו ברצינות לגבי המשחק, אני ראיתי אותו רק מהמחצית השניה, היה משחק מצויין עם קצב, לחץ של הצ'כים ושערים אבל אני רוצה לצביע קודם כל על 2 טעויות שיפוט שהיו לדעתי, קודם כל לא היה צריך להיות צהוב שני להייטינחה, הוא בקושי נתקל בנדבד ובגלל המהירות זה מעד, זה לא עבירה שמחייבת צהוב, במיוחד לא צהוב שני.
    דבר שני, השער השני של הולנד נראה לי היה בנבדל, אני זוכר מהלך די דומה לזה בשער של ריאל מדריד (מתי שהם עוד כבשו שערים) העונה כאשר כדור הלך אל זידאן ורונאלדו היה בנבדל פאסיבי ואז כבש ממסירה של זידאן, אני זוכר שהתעורר על זה ויכוח בפורום של הליגה הספרדית ששם אני הגנתי על השער כי באותו מהלך זידאן עבר בערך 20 מטר עם הכדור ולהגנה היה את כל הזמן להסתדר ולחזור להגנה והם מחקו את היתרון שהיה לרונאלדו בגלל הימצאותו בנבדל, במקרה הזה רוד השתמש ביתרון שלו וניצל אותו כדי לכבוש כי אם הוא היה מאחורי קו ההגנה אני מאמין שהבלם היה חוסם אותו, בגלל שיש לנו פה בפורום מספר שופטים או אנשים שמתמצאים בחוקים הייתי שמח אם הייתם מבהירים סוגיה זו, האם הדבר הוא כמו שזאב זלצר אמר, רק המהלך האחרון קובע או שלא?

6. Barcik Member

הרשו לי לשבור טיפ טיפה את הרצף ולחזור למשחק הראשון של הערב (על השני מאוחר יותר בהודעה).

גרמניה עלובה. פשוט אין התקפה לנבחרת. בוביץ' היה מתחת לכל ביקורת, קוראני עשה הרבה רעש אבל בהזדמנויות התמקם באופן שלומיאלי (איך הוא לא הגיע לכדור רוחב של לאהם אני לא יודע, תגובה כל כך איטית). קלוזה הוסיף את שלו והחמיץ בשלומאיליות בסיום. אולי יש לראות את הסיבה לעליבות ההתקפית של גרמניה במוצא של החלוצים - אף אחד מהם אינו גרמני - שלושה יוגוסלבים למינהםושני פולנים. איפה החלוצים הארים העתיקים שמאפיינים את נבחרת גרמניה? שוסטר, מילר, קלינסמן, אפילו פלר עצמו? שחקנים אפורים ויעילים, בהתאם לתדמית הבסיסית ביותר של נבחרת גרמניה. על זה גרמניה בונה לקראת המונדיאל ב- 2006?
    כאילו שהבצורת בחוד אינה מספיקה, באלאק חלש. דווקא מהשחקן הזה, שנראה לי כטיפוס רציני מאוד בעל מוסר עבודה גבוה, ציפיתי ליותר. הוא צריך לפתח קצת תכונות של פרימדונה ולדרוש את הכדור. תשלים עם זה מיכאל, השחקנים סביבך, ובעיקר מלפניך, הם אפסים. זוהי עובדה. הוא חייב להיות דומיננטי, לקחת את הכדור ולנהל את המשחק.
    התרשמתי בפעם השנייה מפיליפ לאהם, השחקן הטוב ביותר על המגרש. טוב לראות שגם בחממות הצעירים הגרמנית מגלים מגני כנף מגוונים, עם יכולת פריצה וכדרור. עליו, דווקא, אפשר לסמוך לקראת המונדיאל בגרמניה. צעיר מרשים נוסף הוא בסטיאן שוויינסטייגר, שהפגין היום יכולת טובה. בהתחלה, שמחתי לראות אצל הצעיר חוצפה (עם מבטא יידיש כבד), כאשר הוא לא פחד לנסות את מזלו מרחוק כאשר ההתקפה נתקעה. מאוחר יותר, כאשר הוא עשה זאת שוב בהתקפה זורמת, פחות אהבתי את זה. בכל אופן, עם ההדרכה הנכונה הוא יכול להפוך לשחקן טוב.
    לטביה שיחקה יפה עד שנגמר לה האוויר, וללא ספק הגיעו לה שני פנדלים (לכל הפחות). ורפהקובסקיס הוא המועמד הראשון שלי לעלות על הגל בתחרות יורו, לחתום על חוזה בקבוצה דרג ב' מאחת הליגות הגדולות, ולאכזב. שיחק טוב היום, וניצל טוב מאוד את המהירות שלו, אך הוא נראה כל כך חד גווני שלעצור אותו לא יהיה קשה. בטח עם בלמים טובי יותר מבאומן.
    בסך הכל, 0-0 מעניין למדי. כצפוי, לטביה גונבת נקודה אי-שם, ותחרוץ אולי בסוף את גורל הבית. מי יודע, אולי היא אפילו תעלה.

ולמנה העיקרית של הערב.....

קרנפים קדושים, איזה משחק! זה אחד לארכיון. למי אכפת מהגנה? אפשר להתקיף! משמאל! מימין! מהמרכז! עם דריבלים! עם מסירות! עם כדורי רוחב! ומלמעלה, ומלמטה, ומהטריבונה השמאלית. הייתה פה כמעט אותה כמות ההזדמנויות כמו בכל משחקי היורו יחד. לאחר שאתמול נערך המשחק הגדול הראשון של התחרות, המשחק הזה הקפיץ את הגרף בעלייה תלולה למעלה. שכה ירבו.
    דיק אדבוקאאט עלה במערך סביר. אין שום שם אחר להרכב שמשאיר בחוץ את השחקן הכי טוב. פרט לכך, ההרכב ההתחלתי שלו היה בסדר גמור. זה הניב פרי כבר בפתיחה, עם שני השערים המהירים. בשני, אגב, ואן-ניסטלרוי בנבדל של קילומטר ושני אינצ'ים. לכל אלה שטוענים שהשופט עשה נכון בכך שלא שרק, ההסבר פשוט מאוד ואף הגיוני. בגלל שואן-ניסטלרוי היה בנבדל פאסיבי ברגע המסירה לרובן, הוא החל את הריצה שלו ביתרון משמעותי על המגנים האחרונים. אילו הוא החל את הריצה בקו אחד, אולי הם היו מגיעים לכדור לפניו ומונעים את השער. מכיוון שאין שום מצב בו הקוון לא ראה את האירוע, ההסבר היחידי לכך שלא נשמעה שריקה היא פשוטה - הוא לא יודע את חוקי הכדורגל. ומי היה הקוון הזה? רפאל גררו אלונסו, אותו האחד עליו נדב יעקבי סיפר באחת מפינותיו בהפסקת ליגת האלופות. השופט הזה, אשר ידוע בספרד בכינוי רפה אל-תזיין-לי-את-השכל, מעורב בכל שערוריות השיפוט בפרימה ליגה בשנים האחרונות.
    המשחק שהתפתח היה מרתק. כל כך הרבה הזדמנויות. כיף לראות שני קבוצות שמתקיפות, שהולכות על השער הנוסף. קוקו עם טעות מוזרה נתן לצ'כים את השוויון, אך בקלות התוצאה, בשני צדדיה, יכלה להיות גבוהה הרבה יותר.
    ארחן רובן היה ענק. זהו הקיצוני ההולנדי שכולנו אוהבים לראות - אנרגטי, טכני, מתואם עם חלוץ החוד והפליימייקר. עד לחילופו התמוה, הוא היה המצטיין על המגרש. הוא, וסיידורף. סיידורף המשיך בכושר מהעונה הנהדרת שלו במילאן. הוא בנה את המשחק היטב, וטיווח את השער היטב. חבל שהוא אף פעם לא למד להכנס לרחבה כאשר החלל נוצר. אז אולי יש לו בעיות עם סמכות, אבל כפי שזה נראה היום, הוא צדק בקשר לכך שהוא צריך לשחק מאחורי החלוצים. גם דווידס, מאחוריו, נתן את חלקו, במשחק שהיה די נטול מרכז שדה. רוד ואן-ניסטלרוי הפתיע אותי לטובה עם הופעה מצויינת וניידת. אז מסתבר שיש משהו בדיבורים שלו על כך שהוא יודע לשחק גם כמספר 10. בכל זאת, ואן-ניסטלרוי הוא חלוץ חוד ונראה לי שמה שראינו היום זה יוצא מן הכלל.
    מן העבר השני, הסיפור היה דומה. הצ'כים לא נכנעו, הפעילו מנועים, וחיפשו בכל רגע את השער. מילאן בארוש היה טוב מאוד. בהתחשב במדיניות הרוטציה של רפה בניטז ועזיבתו של הגולם האנושי אמיל הסקי, בארוש עומד לעשות חיל בצ'כיה. פובורסקי היה מצויין כהרגלו באגף. קולר עבר מצויין כפיבוט, אשר ניתב את הכדורים החוצה אל השחקנים המסייעים. בגלל שההגנה הכתומה שמרה כל כך קרוב לשער שלה, יכל קולר שוב ושוב לקבל כדור בתוך הרחבה, עם הגב לשער, ולהוציא לשחקני הקישור במצבים נוחים. היינץ המחליף היה לפי דעתי השחקן הטוב ביותר של הצ'כים על המגרש. הוא נע, הטריד את ההגנה תמיד ושיחק חכם. מפתיע לראות שבמשחק התקפי משובח של נבחרת צ'כיה דווקא פאבל נדבד היה רחוק למדי משיאו, ולא היווה גורם דומיננטי. זאת, כמובן, בלי לגרוע דבר מהקסאם שהוא שלח למשקוף של ואן דר סאר. הייתי מוותר על איזה גול או שניים כדי לראות את זה נכנס.
    בסופו של הדבר, את המשחק הפסיד דיק אדבוקאט. לא כי הוא עשה חילוף הגנתי. אני לא קונה את זה. לא מפסידים כי מתרכזים בהגנה. ראיתי די משחקים בהם הקבוצה שהסתגרה ניצחה בסוף. חילופים הגנתיים לא מפסידים משחקים. חילופים רעים דווקא כן. ובדיוק כאלה היו החילופים של העו"ד. למה אתה מחליף את רובן, השחקן הכי טוב שלך, בבוסבלט, ברירת מחדל בסגל, יא היפופוטם? רייזיכר? איך זה שבנבחרת שמחזיקה על הספסל את שניידר, מקאיי, ואן-הוידונק, אפילו אוברמארס, נכנסים רייזיכר ובוסבלט? עוד טעות גורלית של אדבוקרט היה אי השימוש במלכודת נבדל. במצב כזה, קבוצה צריכה לשמור ליד השער שלה. וזה משהו שאי אפשר לעשות כשביריבה משחק מוטנט כמו יאן קולר, שבלאו הכי יגיע לכל כדור שישלח אליו. אז תעשה קו אחד, תשמור 20 מטר על השער שלך, תמנע מקולר לנצל את היתרון הפיזי שלו ותרחיק את ההתקפות מהשער שלך. היה לצ'כים כל כך קל לחדור למצבים מסוכנים בתוך הרחבה של ההולנדים שזה מדהים.

טוב, בלה בלה בלה. משחק ענק.

7. אלי מתחן Member

אין מה להגיד על מאמן שבכוח מפסיד משחקים.
    לכולם היה ברור שהם יקבלו את הגולים שלהם, לא בגלל שהצ'כים טובים יותר, כי הם לא, אלא בגלל שכשאתה מוותר על התקפה אתה משחרר את הבלמים של הקבוצה השנייה לתקוף וללחוץ מקדימה+מזמין התקפות.
    מילא היה מכניס מישהו ששווה משהו, מה בוסבלט שנתן עונה די בינונית במנצ'סטר סיטי וריזיחר שמזמן אני לא מבין מה הוא עושה בכדורגל מקצועני ברמות האלה, יכולים לעזור? חוץ מליצור אשליה של הגנה שום דבר.

8. burning soil Member

לא ראיתי את המשחק,אבל לפי התקציר,ולפי מה שנאמר היה משחק מעולה,
    אני מקווה לראותו בשידור חוזר,בכל מקרה הסיכויים של הולנד לעלות קטנו מאד,
    ובאמת נראה שגרמניה תעלה,עם כי הכל פתוח.

לגבי צ'כיה,זו נבחרת מדהימה,כשרונית,ואחת שיכולה להגיע רחוק,צורת המשחק שלה מהנה,
    זה פשוט מעורר הערצה שהיא הצליחה לחזור מפיגור לנצחון.

9. --ויסנטה-- Member

טעות שלי.

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

וכאילו שזה לא היה צפוי מראש כל המשחק:
    אלה ציטוטים של עומר הראל ויניב במהלך המשחק וכמה שהם צדקו!!!
    אבל ראשית, בואו נברך את שתי הקבוצות על ערב שבוא כמעט כולנו נהננו מכדורגל מדהים! המון התקפות, רק התקפות, ללא הגנות, המון שחקנים מנוסים כמו נדבד וסידורף וואן דר סאר לעומת דור צעיר מעולה כמו רובן, בארוש וצ'ך, כולם שיחקו מצוין אתמול. אף אחד לא אמר את זה פה אבל איש המשחק שלי - אדווין ואן דר סאר. כבר לא ילד אבל אתמול הוציא כמה כדורים מדהימים שהיו כבר ברשת (תשאלו את שמיצר) ושמר על הולנד במשחק, גם הגולים לא היו באשמתו.
    כמה כבר אפשר להגיד? אדבוקאט ראה איך הוא משווה מול פלר הפחדן, הוא ראה את הצ'כים הופכים את הקערה מול הלטבים שנסוגו אחורה והוא ראה רק שלשום את טראפ אולי מאבד את המקום ברבע הגמר לשבדים בגלל הפחדנות שלו. מתי תלמדו שההגנה הכי טובה היא ההתקפה??? הולנד פתחו מצוין, הכל עבד, השער המצמק של קולר היה רק טעות חד פעמית בהגנה ואלמלא הקורה של דוידס והצלה מופלאה של צ'ך להייטינחה במחצית הראשונה ולרוד ולואן דר מיידה במחצית השניה התוצאה הייתה גבוהה יותר אבל לא משנה, השיטה עבדה וזה מה שחשוב, אז מה נעשה? כמובן, נכניס שחקני הגנה במקום שחקני התקפה. רובן אמנם לא שיחק משחק מדהים מבחינתי אבל כשהוא היה בחוץ (וואן דר מיידה המזדיין סתם הלך לבד ולא שלח את רוד לבד מול השוער 3 פעמים) ראו כמה הוא חסר. אדבוקאט אשכרה רצה להפסיד! על כל חילוף הגנתי הוא קיבל שער חובה כפרס. אגב, חוסר אחראיות גם של הייטינחה שדפק למאמן שלו את המערך, 30 מטר מהשער ויש לך צהוב אל תעשה פאול מאחורה!!! אבל הוא צעיר, הוא ילמד, לגבי המאמן שלו, כנראה גמר את הקריירה.
    עוד קרדיט גדול לברוקנר על ניהול משחק טוב מול השטויות של אדבוקאט ולפובורסקי שבמצב שהרבה היו בועטים ומחטיאים נתן פס ענק ששווה רבע גמר.
    דבר אחרון- ההרחקה מוצדקת, היו שני פנדלים שלא נשרקו על RVN (ולא VRN מושיקו), אבל לגבי האופסייד אני לא בטוח. הפאסיביות הפכה לאקטיביות, אין ספק שרוד השיג ייתרון על ההגנה בזה שהוא פשוט עמד לו ליד הרחבה אבל פיפ"א באחרונה נתנה הנחות גדולות מאוד להתקפה בקטע של נבדל פאסיבי (משהו בסגנון זה שרק אם השחקן שבניבדל משנה כיוון של בעיטה, מקבל הדיפה מהשוער או מפריע לשוער להדוף זה נבדל).
    חבל שלירן לא פה כדי לענות לנו, לירן, ליבי עליך...

11. ArsenalFan Member

לצערי אין לי הרבה זמן, לכן אני אשתדל לקצר:

קודם כל היה משחק נהדר, ובכלל משחקי הערב של היומיים האחרונים (איטליה-שוודיה והולנד-צ'כיה) היו ללא ספק הטובים ביותר ביורו הזה (אולי חוץ מהשואו השבדי על הבולגרים, אבל אי אפשר להשוות כי המשחקים האחרונים היו צמודים ומותחים). הרבה מכך היה בזכות העובדה שלא היו הגנות לשני הצדדים (בעיקר לצ'כים. ההגנה שלהם מאכזבת. בדומה לשבדיה, למרות שהם נבחרת נהדרת אני לא בטוח האם הם יסתדרו היטב עם הגנה בינונית), אבל עדיין זה היה משחק שבו היה כיף לצפות בו בגלל הכישרון ההתקפי. בסה"כ, בשום שלב במשחק צ'כיה לא נפלה מהולנד, וכיוון שההולנדים הפסיקו לתקוף כמו שהם יודעים בדקה ה-55 וצ'כיה לקחה יוזמה, היא הייתה ראויה לניצחון. נדבד היה פנטסטי, מילאן בארוש נותן טורניר נהדר, פובורסקי עדיין איתנו ובגדול- ויש לצ'כיה גם ספסל בהחלט טוב. צל"ש גדול לצ'כיה.

על הטעות הנוראה של אדבוקט, שמצטרף לטראפטוני, אריקסון ופלר בטורניר הזה, נאמר כבר הכל. אני אקח את דבריי לכיוון אחר בנוגע להולנד- בשנים האחרונות, ובעיקר בשנה האחרונה, היחס שלי להולנד הוא אמביוולנטי. מצד אחד, הגועל יוצא מכל מקום בנבחרת הזו. מצד שני, זו עדיין הולנד שהערצתי בשנות ה-90, שנתנה לי את הזכרונות הראשונים הגדולים כאוהד כדורגל, עם האוהדים הנפלאים והסגנון היפה. אתמול זו הייתה הולנד שהזכירה את הסגנון הזה. דווידס, שחקן שאני בד"כ לא סובל ולא מעריך, היה מדהים אתמול במסירות העומק שלו. רוד ואן ניסטלרוי, עוד שחקן שאני לא ממש סובל, תיפקד נהדר כחלוץ המטרה (למרות שהשער שלו היה לא חוקי), וזו אחת הפעמים הבודדות שהוא עשה את זה במדי הולנד. סיידורף היה נהדר, ואריאן רובן... כל נגיעה, זהב. פשוט התאהבתי מחדש בנבחרת ההולנדית אתמול בדקות מסוימות. עד הדקה ה-60, כמובן. כל כך חבל עליהם, אבל הגיע לצ'כיה. אם הולנד תמשיך להציג את הכדורגל שלה כמו שהיא שיחקה אתמול (ותוציא את קוקו מההרכב... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx ), היא יכולה גם להגיע לחצי הגמר (לנצח את לטביה זה מאסט, ואני מאמין שהיא תעבור). משם- אלוהים גדול.

אבל כנראה שבמקרה של הולנד, אלוהים כבר פרש.