היה או לא היה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏26/11/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טעות חמורה פולדש.

אין כזה דבר שאתה אומר שאדום לא מוצדק בגלל סיבה כלשהי ואפילו לא ראית.

משחק לא מופסק אלא אם כן קבוצה נשארת עם 6 שחקני שדה. ועוד איך יכול להיות מצב של 6 אדומים מוצדקים.

גם אם התוצאה 123-0 אסור לשופט להפסיק את המשחק לפני תום הזמן החוקי- קיבלנו על זה הבהרה לא מזמן.

אני חוזר, משחק מופסק באמצע אך ורק אם קבוצה נותרת עם 6 שחקני שדה+ שוער.

כמובן שאני לא מחשיב את המצבים של אלימות כלפי השופט או אלימות מוגזמת בכלל שבגלל זה כן צריך להפסיק משחק.

2. AFC Member

אז למה לפני כשלוש שנים, קבוצת המילואים של מ.ס אשדוד הובילה 9:0 על קבוצת המילואים של מכבי נתניה הרבה לפני סיום המשחק, והשופט שרק לסיום בגלל אובדן ערך ספורטיבי?

הביטול של החוק הזה הוא ממש חדש או שהיה כך מעולם ואותו השופט ששרק לסיום הוא פשוט שופט ישראלי טיפוסי?

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

חוק חדש.

4. Julian Joachim Member

קודם כל לא ידעתי שבוטל החוק אבל לצערי 6 אדומים נכנסים מבחינתי מעולה תחת ההגדרה של אלימות מוגזמת ככה שכן היה צריך להפסיק את המשחק.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה שטויות.

אם יש עבירות רגילות, של אדומים והמשחק לא יצא מכלל פרופורציה אז למה להפסיק? שוב, אנחנו לא יודעים מה קרה אבל אתה לא יכול להגיד שבכל מצב של כזה משחק בטוח היה משחק לא ספורטיבי.

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, מסיכים איתך לאורך כל הדיון, כל מה שאמרת נכון, ואפילו בדיוק לא מזמן היה במדור הספורט של "הארץ" שאלה במדור המיוחד על חוקים מיוחדים של הספורט (הידעתם שמותר למסור פנדל קדימה לשחקן אחר? הידעתם שטכנית מגרש יכול להיות בגודל של 90 מטר וסנטימטר על 89.99 מטר, כמעט ריבוע?) והיה כתוב שם שבכל אופן מלבד המקרים שלירן ציין השופט חייב להמשיך עד לדקה ה- 90, אך ראינו שהוא בדר"כ לא יוסיף זמן פציעות (למרות שבטח היו עם 6 אדומים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ).

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כן יש הרבה חוקים ומקרים שאוהדי הכדורגל הממוצעים (כולכם) לא יודעים. למשל כמו שרקובה אמר שבפנדל מותר למסור קדימה ויש עוד כמה מקרים.

לפחות אני, שעשיתי את הקורס מאוד הופתעתי לשמוע כל מיני דברים שלא ידעתי עד אז.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יש כל מיני שאלות מעניינות ורבות על החוקה בכדורגל, דברים מאוד מסובכים שלא ידעתם שיש. אם מישהו רוצה שיגיד לי פה אני יתן כמה שאלות.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתמול במשחק סאות'המפטון - ארסנל בתוספת הזמן הוגבה כדור לרחבה וחלוץ סאות'המפטון הפיל את שוער ארסנל, להמן, ואז נשרקה שריקת הסיום. הגרמני העצבני לא יכל להתאפק והטיח את הכדור על אותו חלוץ.
    בחדשות הספורט אמרו שהוא היה צריך להיות מורחק אבל השופט לא יכל להרחיקו כי הוא כבר שרק לסיום. אני דווקא זוכר שמותר לשופט להרחיק בזמן המחצית וגם אחרי סיום המשחק. אני אפילו זוכר שהרחיקו פעם בצהוב שני את רומן פיליפצ'וק בין סיום ההארכה לפנדלים...
    שמישהו יאשש את דבריי כי אני לא סגור על זה.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כרטיסים מותר לשלוף גם במחצית וגם בסיום המשחק. וגם לשחקני ספסל.

11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, אני זוכר שבמונדיאל האחרון קאניג'ה והנהג של נבחרת ארגנטינה ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx ) הורחקו מהספסל.
    בכל אופן, אם כך, השופט האנגלי טעה כי השלכת כדור על שחקן מחייבת אדום.

12. שלומי אדרי Member

לא צריכים ללכת רחוק דייגו מטאו מסאטנדר קיבל אדום במשחק נגד אתלטיקו כאשר את הצהוב השני הוא קיבל שהוא כבר היה על ספסל.