הטריק של הטריקולור- הדיון הרשמי של נבחרת צרפת

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י בועז, ‏25/5/10.

1. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני דווקא הייתי מתחיל מזה, כי גם עם גובו בהרכב ועוד החלטות שונות ותמוהות של דומנק, צרפת על הנייר יכלה והייתה צריכה להוציא יותר מנקודה מצמד המשחקים מול אורוגוואי ומקסיקו. ממש לא ברור לי איך שחקנים כל כך טובים עולים על המגרש בכזאת אפטיות, אני כמובן לא מדבר על כולם, אבל יותר מדי...

כמובן שגם בזה יש אשמה למאמן ואני לא מנסה לנקות פה את דומנק וההחלטות המוזרות שלו

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/6/10
  2. SeRgInHo Member

כנראה שגם השחקנים עשו שם סוג של מרד. הליצן על הקווים המאיס את עצמו על כולם בלי יוצאי מהכלל.
    שחקנים כמו ריברי, אברה, גורקוף, אנלקה וכל השאר צריכים להוציא יותר מנקודה אחת בשני המשחקים גם עם רגליים קשורות, עם כל הכבוד למקסיקו ואורוגוואי.
    ההגנה של צרפת היום הייתה קטסטרופה ויש לה רגנה לא רעה בכלל בגדול. מישהו זוכר בעיטה רצינית לשער ב 180 דקות?
    במשך כל המשחק הם רק רצו שהמשחק יגמר, במיוחד אחרי הגול שהם ספגו.
    אין לי ספק שהשחקנים לא בדיוק התאמצו. אי אפשר להאשים אותם האמת...

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ללא ספק שדומנק ליצן, אבל בסה"כ השחקנים באמת לא פחות אשמים. הולנד לא עלתה ב-2002 למונדיאל עם נבחרת לא פחות טובה משל צרפת היום. אז ה'בעיה' היתה שואן חאל היה יותר מדי נוקשה עם חבר'ה שמרוויחים ביום יותר כסף מאשר אני בשנה שלמה. במהך שנות התשעים היו להולנד עוד שתי נבחרות טובות מאד שפשוט עפו בגלל סבוטאז' של השחקנים.

אני בדיעה שבצרפת קורה היום בדיוק אותו דבר. ריברי, מאלודה, אנלקה, אברה וכו' שחקנים מספיק טובים בשביל לקחת 6 נק' מאורוגוואי ומכסיקו. העובדה שהם רצים במגרש כאילו אין להם חשק הוא מבחינתי ביזיון שאין כדוגמתו. אתה שונא את המאמן? זכותך, אבל אל תשכח את כל המיליונים שיושבים עכשיו בצרפת ומסתובבים בכעס אחרי עוד 'הצגה' של חבורה מפונקת שמרוויחה ביום אלפי דולרים.

ההתאחדות היתה צריכה לפני שנתיים לפטר את דומנק, אבל השחקנים כרגע לא פחות אשמים!

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/10
  4. ArsenalFan Member

לתלות הכל בדומנק זו טעות. הוא אולי החטא הקדמון. אבל משם התגלגלו הדברים הרבה מעבר לאדם תמהוני וסהרורי שעומד בראש הנבחרת.

זה קודם כל האופן שבו השחקנים הנפוחים מעצמם של צרפת מגיעים למשחקים. זה חוסר שיתוף הפעולה שכל כך ברור לעין, אני לא חושב שאפילו פעם אחת היום ריברי מסר למאלודה. זה הגישה, לחלוטין. אפשר לדבר עד מחר על פטריס אברה ואיך שבחיים הוא לא היה מציג כזה משחק במדי מנצ'סטר יונייטד (העיקר שהוא הזיל דמעה במרסייז היום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx ), גם אם לידו משחקים שחקני הנערים. אפשר לדבר על אנלקה, אבל מה עוד לא נאמר על האופי של אנלקה? גם ריברי הוא וואנקר לא קטן. אבל אני מטבע הדברים אשאר קצת קרוב לבית. לראות ולא להאמין את אבו דיאבי. במשחק הראשון הוא עוד הראה יוזמה פה ושם, אמנם כמעט תמיד זה נגמר בכלום ובשום דבר, אבל לפחות הוא ניסה. היום, שום כלום. משחק כל כך נרפה ועלוב. רבאק, תילחם! תראה קצת ביצים! אפשר לחשוב שהמאמן הבא של הנבחרת ייתן לך מקום בהרכב במונדיאל... ולמאמן הזה לא יקראו ארסן ונגר.

אבל זה האופי שלהם. הם תמיד היו כאלה. כשהיו איתם ווינרים גדולים כמו דשאן ובלאן, זה בכלל לא הורגש והם טאטאו עם הכישרון שיש בנבחרת הזו כל מה שזז. אחרי ששחקנים כמו ויירה וכמובן זידאן פרשו, רק הגועל נשאר והקלאסה נעלמה. טוב שעפו.

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר לומר על הנרי שהוא רמאי ולא בשיאו אבל שחקן כזה שהוא מנהיג ויכול להדביק אחריו את כל השחקנים לא בהרכב ונגד מקסיקו אפילו לא עולה כמחליף וג'יניאק את ולבואנה שני שחקנים מהליגה הצרפתית הם האסים של דומאנק, באמת שקשה לי להסביר את זה, דומאנק ליצן ומי שהאריך לו את החוזה אחרי הפיאסקו ביורו 2008 עוד יותר ליצן, מה שבטוח שאצל לורן בלאן זה יהיה שונה, באמת שקשה לי להתייחס לליצן האפס מאופס הזה בכבוד ולהשוות אותו לבלאן שמאמן רק 3 שנים עושה עוול לבלם לשעבר, דומאנק זימן את גובו החלש ועוד מרכיב אותו ב-11 הפותחים, דיאבי עוד בינוני מוצא את עצמו בהרכב, אנקלה פותח כחלוץ חוד והנרי היחיד שעוד יכול להביא תשוקה למשחק הצרפתי הפך לנער פוסטר.

גם השחקנים לא נקיים מאשמה, קשה לי להבין איך כמעט כולם לא מתאמצים, זה לא קבוצה שבה משחקים בשביל כסף, זאת נבחרת שמייצגת את המדינה שלהם את המשפחות שלהם ואת העם שלהם, וכל אחד עם משחקי אגו, אתם לא אוהבים את המאמן ואת שאר השחקנים? תשחקו בשביל הכבוד שלכם, לראות את אנלקה החמור ואת ריברי הקוף בועטים פעם אחר פעם מ-40 מטר ליציע ולחומה זה פשוט זילזול בכל מה שרוצה בהצלחה של נבחרת צרפת, באמת שקשה לי להסביר את זה, בד"כ שחקנים מקבלים פרמיות על הצלחות של הנבחרת, את רוב השחקנים צריך לקנוס אחרי ההופעות האלו.

לוריס - בסדר גמור, קשה להאשים אותו בשער של הרננדס כי ההגנה הפקירה אותו לחלוטין, שוער שלדעתי רק יתקדם עד ליורו הבא.

סאנייה - חלש מאוד, סאלסידו שמשחק בקבוצה בינונית בליגה ההולנדית חגג על שחקן ההגנה הטוב ביותר של ארסנל, זה פשוט לא היה זה וסאניה שאמנם אף פעם לא היה מגן סופה מהבחינה ההתקפית לא סיפק הפעם מהצד ההגנתי, עם המון איבודים וחוסר חשק.

גאלאס - עוד בינוני ובטח מהשחקנים שגרמו למחנאות בחדר ההלבשה, גאלאס זה לא דסאי זה לא בלאן זה לא תוראם, עושה טוב ארסנל שהיא משחררת אותו הקיץ הזה.

אבידאל - הוא לא עשה פנדל אבל שבא מולך שחקן אתה נותן לו סיבה לצלול? לא ציפיתי לזה משחקן בן 33 עם כל-כך הרבה ניסיון, הוא היה מהפחות חלשים על המגרש אבל גם לא נקי מאשמה.

אברה - "הקפטן" שיחק מאוד עצבני, מאוד לא אחראי, מאוד לא מדויק בהתקפה, שבר לא מעט מלכודות נבדל ועברו אותו לא מעט פעמים, אכזבה גדולה מאחד המגנים הטובים בעולם, לא ראוי להיות קפטן, אם הוא היה משחק ככה ביונייטד פרגוסון היה זורק עליו נעל לפרצוף.

טולאלאן - אפור ולא מועיל, לא באמת מחזיק את מרכז הקישור ומנהל מאחור, לראות אותו ולהיזכר בדשאן, מקאללה וגם ויירה בימיו הטובים ולהתמלאות בעצב, אולי הוא רצה אבל זה לא מספיק טוב.

דיאבי - שחקן שגם בהרכב של ארסנל יש אנשים שתוהים מדוע הוא פותח פתאום מופיע גם ב-11 של צרפת, במשחק נגד אורוגוואי עוד זה היה סביר אבל היום חושך, משחקן כזה שהוא צעיר ועוד צריך להוכיח את עצמו את מצפה שייתן הכל כי יש לו עוד קמפיינים לתת עם הנבחרת, לא מספיק טוב כמו טולאלאן.

ריברי - הקופיף שחקן טוב אולי טוב מאוד אבל אף פעם לא החזקתי ממנו וורלד-קלאס, הוא לא אחד שיכול לקחת על עצמו נבחרת בסדר גודל של צרפת ורואים את זה, אם נגד אורוגוואי ומקסיקו הוא היה חלש אז מה היה קורה אם צרפת הייתה עולה לשלב הבא? טוב בשבילו, עוד פיקציה שאני מקווה שהתפוגגה, גם אחד עם אופי מסריח ומה שהוא עשה בבאיירן כדי לעבור לריאל והשמועות על יצירת מחנאות בחדרי ההלבשה כאשר הוא מסוכסך עם מאלודה רק מגבירים את הטענות שלי כלפיו, שיש לידו את זידאן והנרי הוא עם פחות אחריות אבל שהכל עליו רואים שזה לא זה.

מאלודה - איך אמר רן בן-שמעון: "הבינוני הכי טוב מצרפת" כי באמת מאלודה היה היחיד שניסה, כל דבר טוב(והיו מעטים כאלו) עבר דרכו ונראה שהוא עוד קצת רוצה, אבל לא מספיק, הוא לא יכול לסחוף אחריו נבחרת, הרבה הרמות וכדורי רוחב שלו לא היו מדויקים, אכזבה גדולה שלי ממנו.

גובו - בתחילת העשור שליון התחילה את העליה שלה לפסגה סידני גובו היה שם חם בכדורגל העולמי והצרפתי, מאז הוא רק דעך אבל מזל שיש את דומאנק הליצן שעוד מחזיק מהשחקן הגמור הזה שגם בליון הוא כנראה סיים את הפרק(!) גובו פשוט היה נזק מהלך, אף מהלך טוב לא בהתקפה ולא בהגנה, בקושי נגע בכדור, אתה בדרך למטה תקפיץ את הערך שלך? אבל הוא כמו כולם שיחק חרא, האמיל האסקי של נבחרת צרפת? לא מדויק כי האסקי עוד מראה נכונות.

אנלקה - עוד סוציומט, תמיד היה עם חרא אופי בכל מקום שבו שיחק, כמובן שלא אשמתו שדומאנק החמור פותח איתו כחלוץ חוד ולא כחלוץ שני או באגף אבל לראות אותו עושה מהלכים אנוכיים ולא ברורים פעם אחר פעם זה פשוט מתסכל, מי ייתן ואני לא אצטרך לראות אותו במדי הנבחרת.

הסיכוי הקטן ביותר לעלות הופך לאפסי שרואים ממי צריך לקוות לספורטיביות, אורוגוואי ומקסיקו שני נבחרות לטיניות שישחקו על עיגול האמצע ואם לא מתי שאחת מהם תזדקק לגול היא תבקיע, וחוצמזה אני לא כל-כך בטוח שצרפת יכולה לנצח את דרא"פ, בקיצור נתראה ביורו 2012.

http://www.chinadaily.com.cn/sports/2006-07/06/xin_57070306063152417491.Xxx

כמה שאתה חסר...

6. C-J Member

"בצרפת החיים כמו ברפת"!

צרפת הגיעה למונדיאל הזה למרות דומינק. בחיי שלא הייתי נותן לו להשגיח על לול תרגולים. הם היו חוטפים מניה דפרסיה בגללו.

במה הוא מאמין? איך הוא חושב?... הוא סתם נותן לשוער ועוד עשרה שחקני שדה לעלות על המגרש ושהם כבר ידאגו "להסתדר" ולנצח. אין מערך, אין שיטה, אין תפקידים ברורים, אין מנווט, אין סקורר, אין מבשל, אין גרזן.... וכך גם אין שער, אפילו שישחקו עוד 3 טורנירים כאלה.

אם נתרכז לרגע באיש אחד לדוגמה, אנחנו נבין איך ה "לא קבוצה" משחקת:
    ריברי: מה אתם רוצים מריברי? עד הדקה ה- 70 הוא היחיד שרץ, תיקל, התאמץ, ואפילו חזר עד לקו ה 16 שלו כדי לחלץ כדור מהחלוץ המכסיקני, שזה משהו שלא ראינו אצלו בבאיירן מעולם.
    אז מה תיסכל אותו? שאחרי כל האנרגיות שהוא מוציא, ואחרי שירק דם בשביל לזכות בכדור, הוא לא מוצא שחקן אחד שלוקח צעד אחד לקראתו בשביל לקבל כדור ולעשות איתו דבל פס מהיר.
    ריברי הוא טבח, מבשל. לא טבעי לו לשחק כאחרון מול שער היריב. הוא מצויין בלנער את המגן שלו ואז לחפש את המסירה הקטלנית. אבל למי ימסור? לאנלקה שכל הזמן חוזר אחורנית? לגובו הגולם שעומד כאילו "מה זה קשור אליי?".

ומי אחראי על כל הבלאגן הזה? שנתן לסוס לרעות את הכבשים, לחמור לשמור על הדיר ולעז לסחוב את העגלה? מי אם לא דומנק?! נו? דומינק!זה עם המשקפיים והגבות השחורות על הקווים שבבוקר יגיד "אני די מרוצה מהמשחק שלנו, אך מאוכזב מהתוצאה"! אקדח לפדחת!

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שבאמת מציק בנבחרת הצרפתית זה חוסר הרצון של השחקנים. אני לא מקבל את זה שהמאמן אשם בהכל. אם נבחרת צרפת הייתה נלחמת ולא מצליחה לנצח כי היא לא מספיק טובה או כי משהו היה תקוע והיה מדובר במשהו שכל העולם רואה ורק המאמן לא, אז הייתי אומר שזו רק אשמתו של המאמן. כשרואים איך שחקנים אדירים כמו פטריס אברה, ויליאם גאלאס, אריק אבידל ובקארי סאניה נראים כחוליה אחורית, אז כנראה שיש כאן הרבה מעבר לנחיתות המקצועית בעמדת המאמן.

אני חושב שמה שחסר לצרפת יותר מכל זה שחקן אחד או יותר במרכז השדה שמסוגלים לקרוא נכון את המשחק. במילים של פלורן מאלודה - פטריק ויירה וקלוד מקאללה. לא אבו דיאבי ולא ג'רמי טולאלן יודעים באמת מתי ואיפה ללחוץ ולאן ומתי צריכים ללכת הכדורים. אולי עוד כמה שנים יהיה להם את זה. בינתיים הם יכולים להיות מצויינים, אבל כל אחד רק כשהוא משחק ליד קשר אחורי אחר שכן יש לו את זה.

אני חושב שזו הסיבה המרכזית לאיך שהצרפתים נראו היום בהגנה. יותר מדי פעמים הבלמים היו צריכים לצאת גבוה במיוחד כדי לנסות לסגור חורים, המגנים יצאו בעקבותיהם כדי לא לזנוח את קו הנבדל ואז המכסיקנים הלכו היטב לעומק.
    אני לא מנקה אף אחד מהשחקנים בהגנה, כי הם יכלו להפיק מעצמם הרבה יותר, אבל הקישור האחורי הוא גורם נוסף לבעיות של הצרפתים.

8. AW forever Member

ממש אבל ממש שאני מסוקרן לדעת מה וונגר אמר בשידור של המשחק אתמול.
    הסיטואציה המוזרה שמאמן פעיל הוא הפרשן של תחנת הטלויזיה הצרפתית מעלה המון שאלות מסקרנות: מה הוא אמר על שחקני ארסנל בנבחרת, שנראו נורא? האם הוא ציין את החסרון של שחקן כמו נאסרי לנבחרת?
    יש מישהו דובר צרפתית שראה את השידור הצרפתי אתמול?

9. Raulito Madridista

http://www.as.com/prom/201006/pro_photo1276852295.Xxx
    "מתחזים" - הכותרת של 'הלאקיפ" אחרי הביזיון של צרפת

העיתונות הצרפתית לא ריחמה על הנבחרת הכושלת של דומאנק. תיאורים רבים כמו "צער", "עלוב, "אסון" ו"בושה" ניתן היה למצוא על שערי העיתונים. העיתון המרכזי, "הלאקיפ" בחר בכותרת - "מתחזים" והוסיף כי רק נס יציל את חניכיו של דומאנק משיבה לפריז כבר בשבוע הבא. הכתבים עקצו ככל האפשר את דומאנק וציינו כי לא ברור מדוע התעלם מתיירי הנרי, הכובש המצטיין בהיסטוריה של הטריקולור, כאשר הנבחרת זקוקה נואשות לחיזוק בהתקפה. עוד ביקרו את הוצאתו של אנלקה ולמעשה כתבה שלמה התעכבה רק על הפאשלות של המאמן. "זהו הכישלון הצורב ביותר בעידן דומאנק", נכתב שם. גם שחקנים כיחידים ספגו ביקורות קשות. ריברי - "היחס שלו בלתי נסבל"; גובו - "לא קיים"; גאלאס - "מעולם לא היה מעוז ההגנה". בתקשורת עוד הזכירו את השלושער של היגואין שכזכור סירב לשחק בנבחרת צרפת עבור דומאנק ובחר בארגנטינה. עיתון מרכזי נוסף בצרפת "לה-פאריזן", בחר בכותרת "מבקשים סליחה, אנחנו פאתטיים" וציינו כי מקסיקו הייתה טובה יותר לאורך כל שלבי המשחק. "זה הזמן לברח את דומאק על כל מה שהביא לנבחרת בשנתיים האחרונות בפרט ובקדנצייה שלו בכלל", נכתב שם בלעג.

זידאן התייחס גם הוא לכישלון הצרפתי ואמר:"אני לא מסכים עם דומאק בכל המהלכים שלו".

10. cazzo Il Capocuoco

מי שאשם בכל הבושה הזאת, אלו קברניטי הכדורגל הצרפתי שנתנו לשחקן התאטרון ולאסטרולוג עוד שנתיים. כבר אחרי ההפסד נגד איטליה ביורו 2008, הם היו חייבים למנות מאמן אחר. קמפיין המוקדמות אומר הכל על איך שנבחרת הזאת שיחקה.

אבל עדיין, תאורטית, צרפת עוד יכולה לעלות לשמינית הגמר.

11. Number 8 Member

לא יכול להיות שהשחקנים של צרפת, ובמיוחד ההגנה, משחקים בכל כך חוסר אכפתיות. לא יכול להיות שפטריס אברה, אחד המגנים השמאליים הטובים בעולם, נותן לשחקנים לעבור אותו כמו מים, כאילו הוא לא שם, וזה אומר הרבה על היחס שלו לנבחרת כיום ולמאמן כי במאן יונייטד זה לא היה קורה, כנ"ל על סאנייה, גאלאס, אבידל, וגם לשחקני הקישור לא חסר.

פשוט נבחרת מגעילה, חד וחלק, אני מקווה מאוד שלא נראה אותה בשמינית הגמר, ובאותה יכולת של אתמול, ספק גדול אם הם יוכלו לנצח אפילו את דרום אפריקה.

12. Igi Member

אין ספק בכלל. לצרפת יש את אחד הסגלים המוכשרים בתחרות ובכל חלק במגרש יש להם שחקן שיכול בקלות להתחרות על להיות השחקן הטוב ביותר בעמדתו(חוץ מבהתקפה כמובן), אבל בתור קבוצה וגם בתור יחידים בתוך הקבוצה הזו הם פשוט לא דומים לכלום.

13. C-J Member

תגובת המחץ של דומנק: "אם הייתי יודע מה הסיבה להפסד הבעיה כבר היתה נפתרת." http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

מישהו צריך לגלות לו שהדרך היחידה לראות את צרפת מבקיעה, היא לחזור להקלטות מלפני 6 שנים!

14. מראדונה Member

אי אפשר להאשים אותם?
    הם מאכזבים אומר שלמה... שחקנים שלא מתאמצים עבור הנבחרת הם ביזיון.לא משנה מי המאמן החוסר אכפתיות הזה היה מבחיל.

15. dudi Member

מה קשור וורלד קלאס לסחיבת נבחרת על הגב?

מי ישמע רונאלדו שהוא אמא של הוורלד קלאס מחבר רבע פס טוב בפורטוגל שהולכת אחורה מיום ליום, או האוברייטד הארגנטינאי שנראה כמו מדוכא בשדה עליזים אצל דייגו(עוד אחד גם כן..) גם הוא לא לוקח את ארגנטינה לשום מקום כן והניצחון אתמול קונה את ילדי הסופר גול, לא את מי שבאמת מבין,ואני לא ימשיך עם ג'רארד,לאמפרד ועוד ים וורלד קלאסים למינהם.

בשפה הכי עדינה שיש - שטויות!!