הטוטאל מת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏5/3/05.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטוטאל מת/מתיסין

בסוף שנות השבעים ניתלה מעל כל חנות קטנה לממכר סידקית בארץ ואולי גם בעולם, שלט נאון נוצץ בו נכתבה באותיות דפוס גדולות מילה אחת בלבד שהיתה אמורה לאגד בתוכה את כל מה שאמור לאמור להיות בר מכירה בחנות שמתחתיה כל מה שאמור לספק די הצורך את בני האדם העוברים ברחוב. כל-בו. הארץ מלאה וגדשה כלבואים מכל הסוגים. כלבו למתנות, כלבו למזון, כלבו לתוכים, עיתון כלבו,הכל בכלבו אפילו באחד מרחובותיה של נתניה, דומני, פתחו חנות שנקראה "כלבו אין בו". דומה היה שכולם רוצים להשתוות לאותו כלבו ענק שהיה לפאר היצירה הישראלית. מגדל המלבן על שם מאיר דיזינגוף בתל אביב ובשמו המוכר באותם ימים "כל-בו שלום". אבל גם הכל בו ההוא היה חיקוי עלוב ליצירת האומנות המופלאה של הגאון מאמסטרדם. שם, בשפלת ההרים, בשלוות החיים הנפלאה שגרמה לואן גוך לכרות לעצמו אוזן מרוב שיגעון, הגדירה מחדש ,האישיות הגדולה ביותר בתולדות הולנד ,מאז ברוך שפינוזה, את המושג כל-בו ומאז עולם הכדורגל עדיין מחפש איזו הגדרה חדשה שתציג בפניו שוב קבוצת כדורגל נפלאה כמו הולנד של ריינולס מיכאלס.
    לא רק סוחרי השלטים חייבים למיכאלס חלק גדול ממונם, מצטרפים אליהם ממציאי הרובוטריקים שהבינו שאם יש שחקן כדורגל שהוא גם מגן ימני, גם קשר התקפי וגם חלוץ הגנתי אזי אפשר ליצר רובוט שהוא גם סירה וגם מטוס (ואחר כך בתהליך אבולוציוני הומצא הטלפון שהוא גם פאקס וגם מכונת צילום) .
    את הטוטאל פוטבול של מיכאלס לא יצא לי לראות הרבה ,במיוחד לא זו של שנות השבעים עם קרוייף,ניסקנס והאן אבל הנבחרת של 88' ההיא שהביאה סוף סוף גביע משמעותי למולדת הכדור הכתום שמשחקים איתו בשלג(במקור מתוך הפוך) הנבחרת בה שיחק אולי אחרון הכלבויניקים עליי אדמות (רונאלד קומאן) , הנבחרת שהוציאה מתוכה מאמנים איכותיים רבים אפילו יותר מהפועל כפר סבא, הנבחרת הזרה האחרונה שאהדתי באמת, איתה אולי הנבחרת היחידה בעולם שכל מי שראה אותה משחקת כאילו קיבל במשך תשעים דקות הרצאה מאלפת מפרופסור לכדורגל.

אתמול מת באופן טוטאלי ריינוס מיכאלס, האיש שעוד בחייו הנציחה אותו עיריית תל אביב גם ברחוב על שמו-רח' ריינוס, וגם בכיכר -כיכר מיכאלס, על יד בוגרשוב.
    אני יושב וחושב מה נשאר לכדורגל העולמי להציע אחרי לכתו. איזה שפן או תפיסה שונה שלא ראינו עוד תצוץ ותשלף מהכובע ותהפוך את הכדורגל שוב למשחק מסעיר חושים כמו סרט מדע בדיוני טוב. אני מערער בעניין ונוטש את המחשב בעצב כשאני מבין שבסופו של דבר מה שנשאר לנו זה רק הטוטאל של שייע.

http://www.ynet.co.il/images/ner1.Xxx

2. Bensh Member

אישיות גדולה, מאמן גדול.
    יהי זכרו ברוך.

3. Fuck Gleizer Member

ברקוד הוציא לי תמילים מהפה ממש.
    משהוא אחד להוסיף...יש לכם מושג אים הכריזו בצורה רישמית על מותו כיום אבל בהולנד? כי אני הייתי עושה ככה אים הייתי הולנדי...

אפשר להגיד אליו ממציא הכדורגל החדש בעצם...