החל מעונת 09/10: 18 קבוצות בליגות העל והלאומית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י roeiuzan, ‏9/5/08.

1. idos87 Member

16 זו הכמות הטובה ביותר לקבוצות בליגה העל. יש 2 סיבובים ומתקיימים 30 משחקים בעונה (כמעט כמו עכשיו) ויש יותר עומק בליגה. גם אם חוזרים לעבר רואים שהיה יותר אקשן בליגה עם 16 קבוצות היה מעניין כל מחזור. 18 קבוצות זה יותר מדי מכיוון שאין מספיק קבוצות בליגה כדי שיאכלסו את הליגה הראשונה והשניה. בכל זאת צריך רמה ב-2 הליגות האלו כמו באירופה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/08
  2. Giallorossi Member

*30 מחזורים

מקווה שזה ייצא לפועל. הליגה לא יכולה להיות יות גרועה ממה שהיא עכשיו, עם 16 רוב הסיכויים שהעניין בה יעלה ואולי גם הרמה.

3. הפועל אשקלון Member

אם נגיד תהיה ההחלטה הזאת ויגדילו את הליגות אז נגיד יעלו מליגה לאומית 6 קבוצות ובליגת העל יהיה 18 (או אם יגדילו ל 16 )
    ואז אם יגדילו ל 18 אז בליגה לאומית ישארו 6 קבוצות אז מה כל הליגה הארצית תעלה אוטומטית איך יעשו את זה ואם כן אז מה יעשו שנה שלמה שיודעים שכל הליגה עלתה

4. M_T_A Member

16 קבוצות זה המצב האידאלי לליגה שלנו. ככה היה ברוב שנות קיומה של הליגה וככה הליגה רצה הכי טוב.
    אני בטוח שכל אחד יסכים איתי ששנות ה90 היו השנים הכי יפות של הליגה שלנו, בתקופה שהיו 16 קבוצות ו30 מחזורים. הקהל מילא את המגרשים, הכדורגל היה סוחף והתקפי, כל שבת היתה חגיגה של משחקים ושערים(זוכרים את המחזורים ההם של 5-6 משחקים באותה שעה עם הרדיו צמוד לאוזן במגרש\בבית\באוטו או בכל מקום אחר? מי לא רוצה לחזור לתקופה ההיא?) ובכלל היה נראה שכל המדינה בקטע של כדורגל. עכשיו לאף אחד כמעט לא איכפת מהליגה הזאת, ובצדק.
    אם יהיו 16 קבוצות יהיה מקום בליגה לבני יהודה, הפועל חיפה, אשדוד, הפועל פ"ת וב"ש גם יחד. אלה קבוצות שמביאות קהל, קבוצות חשובות מאוד לליגה שלנו. בליגה שכוללת את קריית שמונה, כפר סבא ומכבי הרצליה ורק 2 מהקבוצות שציינתי למעלה(שלפחות אחת מהן תרד), אל תתפלאו שאין קהל..
    ואל תתפלאו שהמאמנים משחקים הגנתי כשכל קבוצה מוצאת את עצמה אחרי הפסד ותיקו מתחת לקו האדום.
    אז למה לא 18? כי בכל זאת אנחנו מדינה קטנה ואין פה 18 קבוצות סבירות..
    16 זה בדיוק האיזון שצריך להיות.
    וצדק אבי לוזון בזה שהוא אמר שהכדורגל צריך להיות גם בפריפריה. זאת ליגה של כל הארץ, לא רק של הערים הגדולות.
    יש לנו את קריית שמונה וסכנין וכל שאר הקבוצות מגיעות מת"א על כל פרבריה, חיפה, ירושלים, נתניה ואשדוד. זה קצת מדי.

והזכירו פה את עונת 99\98, האחרונה שבה היו 16 קבוצות ב2 הליגות הבכירות ושבה פירקו את הליגה הארצית והפיצו את השאריות שלה לכל עבר.. מקום ראשון עלה לליגת העל, 2-8 ללאומית, 9-14 לארצית ו15-16 ירדו לליגה א' אם אני זוכר נכון.. זה בהחלט היה משעשע והביא לתוצאות כמו 12-0 ו9-1(זכור לי בעיקר שנס ציונה היתה מפסידה בתוצאות כאלה..) לא הייתי מתנגד לעוד עונה כזאת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

5. ADP1 Member

חישוב מוזר מאוד
    אם זה שני סיבובים אז 28 מחזורים
    ואם זה שלוש אז 42 מחזורים

16 זה בהחלט סביר ועדיף ביותר

אנשים לא מבינים שאין לנו הרבה תושבים

כולה 7 מיליון
    וחושבים למה האיצטדיונים לא מתמלאים כמו באירופה
    אז באירופה יש יותר תרבות כדורגל
    הערים יותר גדולות
    ויש עשרות מיליוני תושבים שרבים מהם מתעניינים בכדורגל

ואת העובדה הזאת לא מבינים כאן חלק מהאנשים (בפורום, בהתאחדות ובמדינה בכללי)

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/5/08
  6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה 28 עם הקבוצה משחקת נגד עצמה...

7. JO_NY Member

לא כל כך מסכים .
    אתה מדבר על פריפריות אבל הקבוצות שיתוספו תהיה עוד אחת מהשרון,עוד קבוצה מפתח תקוה ואחת מחיפה- כלומר לב המרכז .היחידה שלא תהיה באר שבע שממילא תחזור לליגה המתאימה לה תוך שנה או שנתיים (גם במתכונת של 12 קבוצות).
    בכלל,אני חושב שבמדינה כזו קטנה(אנחנו אוהבים להשוות את עצמנו למדינות המתפתחות אבל אנחנו לא קרובים אפילו בגודל )ייצוג מקריית שמונה עד אשדוד ובקרוב גם באר שבע הינו הולם דיו

כאוהד של קבוצה גדולה וזכתה בהרבה תארים אתה בטח יכול להתענג על השנים האלה - אני ,כאוהד הפועל פתח תקוה הייתי מסיים את הליגה כמעט תמיד באיזור סוף ינואר פברואר ,הקבוצה הייתה מאבדת עניין מהתחתית והצמרת והמשחקים הטובים היחידים שחזיתי היו בים בתחרות מטקות

ליגה של 16 קבוצות (בטח ובטח 18)תגרום לבטן מטורפת ולמשחקים רבים ללא ערך ספורטיבי - קניית ומכירת המשחקים יהיו בשיא חסר תקדים (ה WINNER נכנס כאלמנט חדש למשחק מאז שנות ה90)
    בנוסף, הצופים לא יבואו למשחקי סוף עונה - יציעים של קבוצות ללא קהל רב ומטרה ימנו 50 -100 למשחק.

השאלה היא האם כמות הגולים תפצה על הענין ? לדעתי ממש לא

אם כבר להגדיל אז ל14 קבוצות שבסוף הסיבוב השני יתחלקו לפליאוף עליון ותחתון : בהנחה ששלושת המקומות הראשונים הולכים לאירופה ושלושת האחרונים לירידה(מקום 12 ישחק במבחנים מול מקום שלישי מהליגה השנייה) ובעובדה שלקראת סיום הליגה יהיו הרבה מפגשים ישירים ומכריעים הליגה יכולה להרוויח

8. Rahav Member

dfad

נערך לאחרונה ב: ‏14/5/08
  9. ADP1 Member

לפני שמטפלים בליגה צריך לטפל בהתאחדות
    לנער מההתאחדות ממשפחת לוזון, שיחזרו למכבי פתח תקווה

הכדורגל הישראלי בהחלט בעליה מבחינת השחקנים וגם מבחינה כללית
    רואים את זה במאמן ישראלי לוקח קבוצה את לגמר ליגת האלופות
    בשחקן ישראלי פותח במשחק חצי גמר באחת מ4 הגדולות של הליגה האנגלית
    רואים את זה בדומיננטיות רבה של שחקנים ישראליים בליגה הבלגית
    רואים את זה באוליגרכים שמחפשים כאן להשקיע בקבוצות

אם כל הדברים האלו צריך להגדיל את הליגה
    אבל קודם צריך לשפר את ההתאחדות

10. King Kenny Member

לפי החישוב שלך אז היום בליגת העל צריך להיות 36 מחזורים ולא 33, בשלושת הליגות הגדולות באירופה (אנגלית, איטלקית וספרדית) צריך להיות 40 מחזורים וכו'.
    אם לא הבנת אז אני אסביר לך עכשיו למה בליגה של 14 קבוצות צריך יהיו 26 מחזורים במקרה של שני סיבובים. אני אסביר את זה בעזרת תרגיל פשוט שילד בכיתה א' יודע (ניקח למשל את מכבי חיפה): מכבי חיפה+13 קבוצות=14 קבוצות.

11. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל,הגדלת הליגה תקשה מאוד על השחקנים הישראלים(בחינת כושר),האליפות יכולה להיכרע מוקדם מאוד.
    אם דאת יכול להיות מאוד מעניין,כמו ''בימים של פעם'',שבת עם 7.6 משחקים שכולם באותו זמן,שירים ושערים ברדיו,אבל כמובן שעם צ'רלטון המשחקים יתחילו ב10 בבוקר,שיהיו שידורים כל השבת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/5/08
  12. King Kenny Member

איך זה יקשה עליהם מבחינת כושר? זה אפילו יקל עליהם במקרה של 16 קבוצות, יהיו פחות משחקים.

13. ADP1 Member

אני מתגעגע לימים שלפני צ'רלטון וארבע ערוצי ספורט5
    היה משחק מרכזי בערוץ 2, ראשון בשער בערוץ 1 ושירים ושערים
    הייתה גם תוכנית בדקה ה90

אבל צ'רלטון הם חלק מדירדור הכדורגל הישראלי

אבל בוא נזכור ששינוי כזה ישפיע גם על גביע השוקו (או בשמו הרישמי-גביע הטוטו) ועל גביע המדינה
    אם הגדלת הליגות הסיבוב בו יכנסו קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית (הידוע גם כסיבוב ט'/התשיעי) יבוא תאורתית יותר מוקדם

אז עכשיו אני רק רוצה לדעת מי יקרה בגביע המדינה
    יש סיכוי שהמושג סינדרלה יעלם כליל

כרגע נכנסות בסיבוב התשיעי 24 קבוצות מליגת העל והליגה הלאומית
    אבל כיצד נכניס 32 קבוצות בבת אחת (במצב בו עדיין קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית נכנסות ביחד לסיבוב התשיעי) והאם עדיף לשנות ולהכניס רק 18 קבוצות

ושאלה נוספת האם מספר העולות ומיקומן לגביעי אירופה ישתנה עקב שינוי זה?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/5/08
  14. King Kenny Member

לא, זה קשור אך ורק לדירוג של ישראל באופ"א.

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/08
  15. ADP1 Member

אבל מה יקרה בגביע המדינה
    המושג סינדרלה יכול להיעלם עקב החלטה זו