הזרים הגרועים אי פעם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י -94-, ‏1/11/04.

1. robson Member

לי ג'ון דה וולף מזכיר את השחקן הפנטסטי שהיה אהוב הקהל בוולבס..אבל בהחלט חבל היה על ההתבזות שלו לקראת סוף הקריירה
    בדיוק כמו בטיסטוטה שלפחות עשה הרבה כסף במדבריות קטאר..

2. יוגב אסולין Guest

שמעו אני לא יודע הוא לא היה כזה נורא.. איך אומרים תקשורת בונה תקשורת הורסת..
    הוא הגיע לאשקלון היה לו מזל רע ואיך שהוא גילץ' שהוא שם ב16 העיף כדור לחיבור של השער במחזור הראשון (בהמשך אותה עונה היה לנו עוד 12 גולים עצמים כולל אחד מהקרן ודברים מוזרים ביותר..). חוץ מהדבר הזה הוא נתן משחק סביר (שאם אני זוכר נכון היה לו ציון בעיתון 6) משחק אחרי זה גם היה סביר בהפסד 4-2 למכבי חיפה.. ואז זהו חתכו אותו מהקבוצה.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב תכלס באשקלון ציפו לאיזה טרטירק או מגאמדוב אבל היה המון לחץ עליו והוא היה זקן
    אז הם קיבלו שחקן לחוץ ועייף שלא הספיק לליגת העל.

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב אני מעלה את הדיון הזה אי שם ממעמקי הפורום...בשביל השאלה החדשה בקשר למאמנים
    זרים..
    אחרי חתימתו של קאנן בתל אביב כל התקשורת והמאמנים בליגת העל תקפו את ההחלטה להחתים מאמן זר

והנה כמה תגובות שלהם עם תגובות שלי..

ניר לוין:"אני נגד הבאת מאמנים זרים. לדעתנו, בארגון המאמנים, אין מקום למאמנים זרים בכל הרמות, גם כשמדובר ברמה הכי גבוהה. אנחנו ננסה לעשות משהו נגד התופעה הזאת. נבדוק עם ההתאחדות לכדורגל אם ניתן לקבוע כללים ותקנות נגד העסקת מאמנים זרים בישראל, כמו במדינות באירופה".

בעצם לניר לוין אין שום סיבה חוץ מהתחת שלו נגד אימון זרים..זה שהישראלים לא יודעים לעבוד לא עושה עליו רושם.

זאב זלצר:עובדתית, עד עכשיו אף מאמן זר לא הצליח פה. קאנן הצליח חמישה שבועות, ולדעתי זה לא קנה מידה לבחור בו בתור מאמן קבוצה, בטח לא במכבי. השחקנים הזרים לא עזרו לנו, באים עושים כסף והולכים, וגם מאמנים זרים באו, עשו כסף והלכו הביתה".

גם לזלצר אין סיבה רצינית..הוא אומר שהשחקנים הזרים לא עושים כלום חוץ מלהרוויח כסף...
    אז מה דירסאו עושה מה מגמאדוב עשה מה בוקולי עושה מה טוטואנה/אנסומבו/טרטיאק אוברוב
    וכו...עושים ועשו?סיבה לא מספיק טוב.

מוטי איווניר:אני מאוד מקווה שכל המאמנים הזרים שמגיעים לישראל ייכשלו. מדובר בפרנסה של אנשים, גם ככה יש בסך הכל 12 קבוצות בליגת העל, ואם התופעה תגדל אז לא יהיה בכלל מקום למאמנים ישראליים. אפשר לחשוב איזה מאמנים זרים מביאים לארץ. לפרננדז יש רקורד, זה יפה, אבל אם אני הייתי מאמן את בית"ר עם פנקס צ'קים פתוח, לא בטוח שהייתי מגיע להישגים פחות טובים מקאנן. חבל, מאמנים מוכשרים וצעירים פשוט ייעצרו
    קצת מוזר שזה מגיע ממי שקאנן לקח לו את המקום...הבעיה של המאמנים בישראל שהם יודעים
    לדבר ולא עושים הרבה כמו שאיווניר אומר שאולי אם הוא היה זה היה אחרת..

מה אתם חושבים?
    עוד תגובות של מאמנים בהמשך[כדי שהתגובה לא תהיה יותר ארוכה ממה שהיא עכשיו..]

5. יוגב אסולין Guest

לפי דעתי התבכיינות הרי ברור לכולם שמאמנים שיכולים לבוא לפה מאירופה הם יכולים להיית מאמנים טובים ממי שנמצא היום בארץ. המאמנים בארץ חסרי ניסיון בכדורגל אירופאי חסרי השתלמויות ברמה הבינלאומית חסרי הרבה דברים. והם יודעים שכסף כמו שהוא יכול להביא שחקנים טובים יכול להביא גם מאמנים מעולים לפה מהדרג הגבוה ביותר ואז לסכן את הקריירה שלהם.
    הפחד של מאמני הכדורגל הוא שהפועל ת"א, בית"ר, מכבי ת"א וחיפה יהיו נניח בידיים של מאמנים זרים ואז לא יהיה להם לאן לשאוף. הרי זה לא כמו שחקן זר טוב שבא ואז יש מקום לעוד 6 ישראלים עווד 2 בספסל. פה מאמן זר טוב שבא תופס מקום שולח הביתה את הישראלי ומזה הם חוששים.
    עם אנחנו מדברים על טובת הכדורגל הישראלי אז עדיף מאמנים זרים אין מה לעשות. זה קידמה. אם אנחנו מדברים פה על פרנסה ומדינה של ישראלים זה משהו אחר. אבל בבואם של הטייקונים אנחנו הופכים למקצוענים כביכול ואתה לא יכול להגביל את משרת המאמן.

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק...אנחנו בתור קהל לא צריכים לדאוג לתחת של ניר לוין או מוטי איוניר..
    כמו שזה נראה קאנן הרבה יותר מקצועי והרבה יותר משקיע מהם..בגלל זה מגיע לו לעבוד במקום אחרים..
    קאנן לקח ברצינות את ההגעה לישראל ולא רק בצד המקצועי..הוא גם התחבר לאנשים הנכונים ופירסם
    את עצמו מספיק כדי שכל אוהד כדורגל בן 8 כבר יודע מה זה טון קאנן..

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שנתחיל לראות בארץ גל של מאמנים מוכשרים ברמה אירופאית, לא נלך לרעות בשדות זרים!
    מוטי איווניר ? פוטנצייאל, לא יותר, בנתיים ההצלחה היחסית שלו היא עם נצרת עלית.
    לא שאני הולך לזלזל בהישג זה,קטונתי , אבל עד שאני לא אראה אותו מצליח בקבוצה גדולה,
    הוא בשבילי בגדר פוטנצייאל בלבד!

רן בן שמעון ? כנ"ל
    ניר לווין? נכשל בקבוצה גדולה, לעזאלזל אפילו בהפועל חיפה הוא לא הניב פירות!

אלי כהן , אלי גוטמן ? גמרו את הסוס , בסטה!

יצחק שום, אברם גרנט ? שני מאמנים שבנו לעצמם שם עם קבוצות גדולות, אבל עם כדורגל
    משמים שאולי מביא הצלחה, אבל לא מביא קהל! למאמנים מהז'אנר הזה יש אומנם ביקוש,
    אבל למי שיש ביקוש יש מחיר, באותו סכום ואולי אף פחות אפשר להביא מאמן דוגמאת
    קאנן, שלטעמי מאמן נהדר( לפחות ממה שראיתי עד עכשיו). מה עוד שהקהל של ת"א
    ושל חיפה מתנגד למאמן כמו גרנט....בונקר!

ולסיום רוני לוי ? כן מבין כל המאמנים הוא היחידי שעד עכשיו מוכיח את עצמו, גם אני הייתי
    ממבקריו, גם אני היום חושב שאם רוני לוי מחר עוזב רק מאמן זר, בתקווה שהוא ישאר, במילים
    אחרות שההצלחה שלו תימשך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/12/05
  8. יוגב אסולין Guest

שמע בסופו של דבר אני חושב שיש פה מאמנים שכן מבינים בכדורגל התקפי שכן רוצים לתת כדורגל התקפי אבל עם לא ניכנס לגאימאק וחבריו אין בארץ מספיק כשורנות בשביל יותךר מקבוצה או 2 שיציגו כדורגל התקפי ומשוחרר אז אתה חייב ללכת לשחק כדורגל הגנתי. אני זוכר את קשטן בבית"ר מתיש היה לו את אמסלם ואת פישונט ואת שאלוי ואת אוחנה ושחקנים שהם טובים בחלק ההתפקי אז הוא הציג כדורגל התקפי. שאין לו אפשרות הוא שיחק בהפועל ת"א כדורגל הגנתי.
    אפשר ליראות עוד מאמנים עם סיפור דומה. בסופו של דבר המאמן הישראלי מוגבל מאוד מרמת השחקנים שיש לו והרבה יותר קל לך להתגונן מאשר לתקוף.
    ברגע שיהיו בארץ שחקנים מספיק התפקים המאמנים פה יוכלו לשחק התקפי ואולי הכדורגל שלנו יראה אחרת. אני חושב שיש מאמנים מספיק מוכשרים שיכולים לאמן בקבוצות צמרת מבין הישראלים אבל הם חסרי ניסיון וחסרי קבלות וזה הבעיה העיקרית שלהם.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

תראה את דור הזהב שגודל פה בארץ....מגה של שחקנים התקפים מוכשרים!
    לא אשכח את תקופתו של גרנט בחיפה או בת"א עם ים של שחקנים התקפים מעולים...ואיך הם שיחקו? הגנתי נטו!
    מאמן כמו קאנן (למרות שאני לא אוהד של ת"א) זה ברכה לליגה שלנו, כדורגל הולנדי נטו של 3 חלוצים, הנאה נטו! כן ירבו!

תראה עכשיו מה יש לדוגמא במכבי חיפה,בלי קטן שעזב : גולאטי,ארביטמן,זנדברג,רפאלוב,בן בסט,בוזאגלו,בירוק,בוקולי....איך אפשר לשחק הגנתי עם הרכב כזה...מרגע שרוני הבין את זה רואים מכבי חיפה טובה, אבל עדיין לא דורסנית...עם מאמן כמו קאנן אני מאמין שחיפה היתה יותר התקפית, אבל אין טענות לרוני!

מכבי ת"א בנתה את עצה בלי חלוצים, כל הטענות למאמן .... טריקה שלכאורה הובא כחלוץ בכלל לא חלוץ, דיין בכלל לא היה אמור להיות במכבי, אופיר...אף פעם לא הרשים אותי , דוארטה היה מלכתחילה סימן שאלה, לא כל מי שמצליח בנצרת יצליח בקבוצה גדולה, והוא עוד היה פצוע...
    בקיצור עם קאנן היה מתחילת העונה במכבי היינו רואים את מכבי עם כדורגל התקפי מדהים, ואתם יודעים מה צמודה לירוקה מהכרמל!

הפועל ת"א? קשטן הרי ידוע כמאמן הגנתי , מספיק לו קאדר של 2.5 חלוצים , והחצי מיוחס לברדה שהוא לטעמי לא חלוץ ( ראה יניב קטן), אוגוגבונה ופרץ אלה היו שני החלוצים, בעיקבות אי ההצלחה צורף ירמייאן או איך שלא קוראים לארמני ..., בקיצור לכל קבוצה גדולה יש את היכולת לבנות מערך התקפי מדוגם, תלוי מי פתח את העונה בעמדת המאמן :
    אוחנה בביתר....נו עזבו..
    קלינגר בת"א ...ראו למעלה
    קשטן ההגנתי בהפועל..
    לוזון ופ"ת לא יכלו על העומס בשני המפעלים..אבל בקרוב נראה שוב את פ"ת מהשנה שעברה.
    אפרופו לוזון, הנה עוד מאמן שצומח לנו..לצד רוני לוי בטופ של המאמנים הישראלים!

10. נדב מיכאלי Member

לגבי המאמנים הזרים תיראו איזה מאמנים בלי עבודה : גרנט,שום,שפיגל,אלי כהן (מהמאמנים הבכירים) ואולי בקרוב גם מלמיליאן מצטרף אחרי ההתפטרות הצפויה מהכח .
    2 מאמנים ב-2 קבוצות גדולות ,מה נישאר 10 קבוצות?
    זה פוגע בפרנסה של המאמנים הישראלים .
    אבל יכול להיות שהביקורת נובעת מקינאה .
    מה איווניר מקשקש שעם הסכומים של גאידמק גם הוא היה מביא את לרואה?מי בכלל מכיר את איווניר שלרואה יבוא בעקבותיו?

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרך אגב לכל אחד מהמאמנים האלה יש סיבה טובה למה הם לא מאמנים..
    גרנט ושום מחכים כנראה לאופציות אירופאיות או לקבוצת צמרת שתיתן להם סכומים גבוהים[גרנט כבר דחה
    את מכבי ומחכה ללבייב בהפועל או משהו כזה]
    שפיגל דחה איזה מיליון הצעות ולא אימן שנים..
    ואלי כהן ב-3,4 קבוצות אחרונות שהוא אימן הוא ממש לא הצליח..הוא סקואט טוב מאוד אבל לא מאמן..

12. נדב מיכאלי Member

עצם העובדה שמכבי ובית"ר מינו מאמנים זרים אז גרנט ושום לא יכולים לאמן שם ,ויש את מכבי חיפה עם רוני לוי ששחר לא מתכוון לפטר אותו בקרוב מה נישאר להם?רק הפועל תל אביב?
    מצד אחד אני מבין את המאמנים הישראלים שחוששים לפרנסתם מצד שני הם מקנאים.

13. mutant Member

הבעיה עם המאמנים הזרים היא שכאשר מישהו חדש רוכש מועדון הוא רוצה לנקות את השטח ולהביא מאמנים חדשים שיהיו נאמנים רק לו ואז הוא מפטר את הקיימים, זו בעייה כיוון שאם רוצים לברך על הגעה של יושבי ראש חדשים אז הבאת מאמנים זרים זו תופעה בלתי נמנעת.

14. פטי נימבה Member

השחרן הזר הגרוע ביותר בכל הזמנים אין ספק שנדאלה...
    אבל היו גם כמה טובים כמו תמשאנדור וננאד פרליה וסרגיי קלצ'נקו ודניס משהו מקייב ויז'י בז'צ'ק וכו'

15. N כמוני Member

אני לא רואה מניעה להביא מאמנים זרים לישראל.
    מכבי ת"א עשתה בחירה שנויה במחלוקת מקצועית אבל גם בני טבק כמאמן זו החלטה שנויה במחלוקת.
    בני יהודה מינו את ניצן שירזי כמאמן זמני והוא נשאר מאמן קבוע לכאורה גם זה בעייתי.
    גם גיא לוזון היה מינוי מקרי.
    הטענה שטון קאנן לא עשה כלום באירופה לא מקובלת מבחינתי.
    המאמנים הישראלים דואגים לפרנסה שלהם ולא לטובת הכדורגל הישראלי.
    יסלח לי אדון אלי כהן אבל הוא נכשל כמעט בכל קבוצה שהוא אימן בשנים האחרונות