הורדות - בעד או נגד?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏5/9/06.

1. MUFC - 1878 Member

אואזיס ?! אני מעדיף לזיין חבית עם חור http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

שקל לא יקבלו מימני אלה, בחיים לא שמעתי ואני לא ישמע שיר אחד של הלהקה הזאת ומצידי שהם יהיה אפילו קרובים לרמה של הצ'ילי פפרז, לא מעניין.

עריכה-
    זה אולי נישמע קטנוני אבל כזה הוא אני. קצת

נערך לאחרונה ב: ‏21/6/07
  2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבנאדם היחיד שלא מוריד שירים ורק קונה זה בנאדם שאין לו מחשב,כל השאר מתחסדים.

3. SeRgInHo Member

כן, וזה מה שמעצבן, שפתאום כולם עושים את עצמם חסידי עומות עולם. העיקר לזיין את השכל על כמה שאני גנב, כאשר כל אלה שאומרים את זה, יושבים עם ווינדואוס לא חוקי, ועם עשרות דברים לא חוקיים שהם בעצמם הורידו...

4. Bensh Member

אני אישית לא מסוגל לראת סרטים\תוכניות במחשב, ולא בגלל שאני מתחסד או איך שלא תקראו לזה, אלא בגלל שזה פשוט מרגיש לי מזוייף ולא נוח
    המקרים היחידים שבהם עשיתי את זה היו כשזו הייתה הדרך היחידה לראות את אותם דברים (דוני דארקו, תוכנית הבת של פארסקייפ - The Peackeeper Wars)

5. M_T_A Member

בעונה ה7 של סאותפארק יש פרק שבו קייל, סטן וקני מקימים להקה ומצטרפים למחאה נגד ההורדות.
    בסוף הפרק הם מחליטים לפרוש ממנה וסטן אומר לכל המוזיקאים האחרים שהם צריכים להפסיק להילחם במעריצים שלהם, כי מוזיקה נוצרה כדי לעשות טוב לאנשים והסיפוק שאמור להיות לך מזה שיש לך מעריצים אמור להיות יותר חשוב לך מכסף שגם ככה לא חסר לך.
    וכל המוזיקאים ענו לו: "sorry, we're all about the money"

אני חושב שזה מסכם הכל.

6. Bensh Member

אז נכון שכרגע המוזיקאים האלה עשירים בזכות תקופות שבהן אשכרה קנו את הדיסקים, אבל תאר לך שעוד 10-15 שנה יקומו מוזיקאים חדשים שרק יורידו את היצירות שלהם, מאיפה יגיע הכסף שלהם?

7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מהופעות.
    לא נעים להגיד את זה אבל גם כיום זה מה שקורה.

8. AW forever Member

גיא,
    חלוצי רפורמה כמעט בכל תחום היו בתחילה עבריינים ועוברים על החוק ואז או שהרפורמה שלהם התמסדה או שהם נמחקו מהמפה. זה הזוי לדבר על המחירים של הדיסקים בימנו כאילו זה תופעה מנותקת מההורדות, אם אתה חושב שהמחירים של הדיסקים כיום הם לא בגלל העובדה שאנשים מורידים מוזיקה אז אתה חי בלה-לה לנד. בתור צרכן מושבע וכפייתי של מוזיקה ושל דיסקים בפרט ראיתי איך המגמה של לעשוק את ציבור רוכשי הדיסקים בלי בושה הולכת וגואה. השיא ללא ספק היה בסוף שנות ה-90, אני זוכר בכאב את עצמי קונה את Animals של פינק פלויד ב"תו השמיני" בירושלים (לא טאואר רקורדס, לא צליל) ב89.90. כי זה "קלאסיקה", אז אפשר לדפוק מחיר. חברות התקליטים והקמעונאים של הדיסקים מנהלים עכשיו קרב מאסף על מדיום שעומד לעבור מהעולם. ואם הגניבה הפושעת הזו כ"כ מזיקה, איך תסביר את זה שתעשיית המוזיקה לא רק שלא מתמוטטת, אלא גדלה משנה לשנה? כולם מוצאים את דרכם לעשות (המון) רווחים, בין אם זה מקונצרטים וממכירת מוצרים נלווים והם מבינים בעצמם שההורדות הן ברכה לאמנים שככה מקבלים חשיפה שלא היו מקבלים בחיים בצורה אחרת. אז יש חוק, יש חוק גם נגד נהיגה מעל המהירות, יד על הלב אם אתה לא עובר עליו פעמיים בשבוע לפחות. רק שלהבדיל ממהירות במקרים מסויימים, כאן זה vitcimless crime.

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב, אתה מנסה למצוא תירוצים לגניבה בסיטונאות. אין לי בעיה עם הורדה פה ושם, כמו שאמרת זה כורח הזמנים, אבל כשכיום יש ילדים ששומעים מוזיקה בכמויות ולא שילמו עליה אגורה - זה פשע!
    אז אוקיי, יכול להיות שדיסקים יקרים (והם לא, אין לי הרבה דיסקים שעלו יותר מ-60 שקלים שהוא מחיר שווה נפש, וותרו על שתי ארוחות במזללת פאסט פוד ויש לכם דיסק וזה גם במקרה הרע), אבל הרבה דברים יקרים. אין לכם כסף - תסתפקו במה שידכם משגת. זו תפיסה כואבת אבל היי - החיים הם לא דבר זול - ברוכים הבאים!
    מאוד הירואי מצידך לחשוב על עצמך כחלוץ, כאוונגארד, הכל תירוץ במסווה של אידיאולוגיה כי בסופו של דבר - להפיק אלבום עולה כסף! ואת הכסף הזה צריך להחזיר עם ריבית, כי מאחוריו יש אנשים שזו הפרנסה שלהם. לבכות על כך שהם עשירים? הם עשו את זה ביושר. אם זה לא מוצא חן בעיניך ותר על זה, או תסתפק לפחות בשמיעה מזדמנת של חלק מהדיסק, כי מי שאין לו כסף לג'ינס של Revero בוכה למה הוא הולך עם קסטרו? מוצר של אדם יכול להיגבות בסכום העולה על רוחו - הוא זה שיצר אותו. לבכות למה לא נותנים לך לשמוע את האומן האהוב עליך? אתה אוהב אותו, תשקיע כמו שהוא השקיע בך!
    אז מה בדיוק ההבדל בין ג'ינס לדיסק? שג'ינס אי אפשר להוריד בלחיצת כפתור?
    אתם עושים זאת מנוחיות! אתם לא מוציאים שקל על יצירה של אומן אחר - אתם נזק לתעשייה, נ-ק-ו-ד-ה.
    ואם כולם היו חושבים כמוך רפאל, היה סמוך ובטוח שתעשיית המוזיקה הייתה מתמוטטת בסופו של דבר. כן, האינטרנט, האייפודים ושות' הפכו לתעשייה לגיטימית בגלל שהם נפוצים, אבל כמו שאמרת מהירות - אני כן עובר את המהירות המותרת, אבל אני לא נוסע בשכונה שלי על 120 קמ"ש!

ואגב, התו השמיני הם גם רשת שנהייתה זולה מאוד! ואני אומר לך את זה אחרי שקניתי שם בקיץ האחרון את האלבום של דייב גהאן ב-10 שקלים, Jushua Tree עלה שם 30 שקלים - תגיד לי שזה לא שווה את זה.

10. AW forever Member

לא ענית לי, אלא חזרת על אותו הטיעון שלך במילים אחרות. אז אני אתמצת לך את עיקרי הדברים שלי: א) אתה חושב שמחירי הדיסקים הנמוכים היום הם לא כתוצאה מהעובדה שאנשים מורידים מוזיקה אלא סתם מנדיבות ליבן של חברות התקליטים והקמעונאים? בנקודה מסויימת הם אמרו פשוט "טוב חברה, די, מספיק עם העושק, בואו נוריד קצת מחירים"? המחירים הנמוכים היום הם תוצאה ישירה לכך שלאנשים נמאס מהמחירים הגבוהים שגבו מהם עבור המוזיקה ועברו לרכוש אותה באופן לא חוקי. אז על משקל "ואם כולם היו חושבים כמוך רפאל, היה סמוך ובטוח שתעשיית המוזיקה הייתה מתמוטטת בסופו של דבר." אני אומר- אם כולם היו חושבים כמוך דיסקים היו עולים היום 200 שקל ב) אתה אומר ש" אתם נזק לתעשייה, נ-ק-ו-ד-ה." בלי שום כיסוי. אני לוקח באוניברסיטה קורס שנקרא "עקרונות השיווק" של ביה"ס לניהול ואחד הדוגמאות שהמרצה הביאה לנו היא ההתפתחות המטאורית שחלק מחברות התקליטים והמוזיקה עשו בעשור האחרון- אלו שנוהלו בצורה נכונה פרצו לנישות חדשות ובסה"כ השוק רק הלך וגדל. אז על מה אתה מבסס את זה? ג) הטיעון המרכזי שלך הוא טיעון המוסר, אתה טוען שגניבה זה פשע ולכן אסור לעשות את זה. אז במוסר אין עניין של הכמות. אם רצחתי רק בנאדם אחד ולא 100 זה עדיין לא מעשה מוסרי. לכן אם אתה אומר ש"אין לי בעיה עם הורדה פה ושם" אז רד מהסוגייה המוסרית של הגניבה כי גם אתה נופל שם.

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/07
  11. SeRgInHo Member

12. cazzo Il Capocuoco

אם יכולתי לקנות את שאב מאמי,חאלד,או אוראן גנג'באי בישראל,הייתי קונה.אותו דבר דניאלה מרקורי או סוראייה.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

יואב,גונב מוזיקה אתנית בלבד.

13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מוזג.

תראה רפאל, לא אני ולא אתה באמת יודעים מה הולך במחשבותיהם של אותם קמעונאים. מה שהמרצה נותן לך הוא דוגמה יבשה ולאו דווקא נכונה. אני קונה דיסקים באופן תדיר כמעט 6 שנים ומכיר את סדר הגודל של המחירים, גם מחו"ל הייתי מזמין פעם ואני חייב לומר לך - דיסק חדש בארה"ב עולה 13-15 דולרים כבר כמה שנים, ואם אני לא טועה המחירים הללו מעוגנים בחוק! אני זוכר שקראתי על זה משהו בזמנו, צריך לזכור שלב התעשייה הוא בארה"ב ואם נקבעו חוקים על מחירי דיסקים, בדומה למה שעושים עם חלב למשל, אני מניח שדיסק שם היה עולה 50 דולר רק במקרה של היפר-אינפלציה.
    גם בארץ - 90 שקלים בצליל זה מחיר לדיסק חדש כבר חמש-שש שנים. בדיסק סנטר המחירים תמיד הוגנים. הטיעונים שלך לא מי יודע מה מחזיקים מים מבחינת הסטטיסטיקה שאני חשוף אליה. במשך כ-50 שנים תקליטים יוצרו ולא נרשם שום עושק עליהם. אתה חושב שהצרכנים והמשווקים עד כדי כך טיפשים שהם יעשו העלאת מחירים מתמדת שכזו? אני חושב שירידת המחירים לא הייתה קשורה להורדות אלא בירידת מכירות בעקבות עליית המחירים, בכל אופן הגורם המדוייק לא יכול להיקבע באופן מוחלט. בכל אופן, הראיתי לך שדיסקים אפשר לרכוש בזול - אבל אני לא מצפה שנמר יהפוך חברבורותיו, התרגלת לנוחות של לחיצת הכפתור החינמית.
    למה רווחים התרחבו? יש מיליון סיבות, המסחריות הגוברת, מספר הערוצים הגדל בטלוויזיה, החשיפה, הטרנדיות והשילוב עם מותגים מסביב, לא חסרות סיבות אפשריות. לא רק מוזיקה הרבה יותר מבעבר - הצרכנות של מוצרי קוסמטיקה, אופנה, ספורט - גבוהה מתמיד.
    להשוות ביני לבינך מבחינת היקף גניבה זה לא הוגן כלפיי, אני משקיע במוזיקה שלי ואתה לא ממש, אני שואף ל-100% דיסקים מקוריים (זה כמעט המצב), אתה מעדיף לאמץ גישה של אידיאולוגיה ולהימנע לחלוטין מצריכה. לתרום לשוק - זה אתה בטוח לא עושה.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לקחתם את הדיון היחיד שמחזיק את פורום מחשבים והעברתם אותו לפה...

15. AW forever Member

אני קניתי דיסקים באופן סדר 8 שנים ואני יכול בפירוש לראות את המגמה: כל שנות ה-90: עליית מחירים סוף שנות ה-90 ותחילת שנות האלפיים, במקביל לכניסת האינטרנט המהיר בישראל והנפיצות של קאזה/אימיול- קיפאון ואז ירידה במחירים. כמו שאמרתי לך, אני קניתי את animals ב"תו השמיני" (שזו חנות שהייתי קונה שם דיסקים 3 פעמים בחודש לפחות) ב90 ש"ח. היום אני בטוח שהוא לא נמכר שם ביותר מ-40. אז אני הולך עם הנתונים היבשים של המרצה שלי. וזה שחברות המוזיקה פרצו לתחומים אחרים ועדיין נותנים אכסנייה לאמנים,שגם הם בעצמם לא נפגעו אנושות מזה- מה בדיוק הבעיה כאן? האמנים שהתלוננו על כך מתאזנים בהחלט עם אלו שבירכו על קהל המעריצים שנפתח בפניהם, ובכלל לא שמעתי על אמן שפשט רגל בעקבות אלבומים שירדו באינטרנט. hey ya היה הסינגל ששבר את כל שיאי ההורדות בזמנו, אני לא רואה את אנדרה 3000 חותם בביטוח לאומי עדיין.
    ובנוגע לחלק השני- כמו שאמרתי, מוסר זה לא עניין כמותי, זו סוגיה איכותית. האם זה מוסרי או לא. אני לא אומר שאין מקום להתגמשויות במוסר, אבל שהמתגמשים בבקשה לא יטיפו. ואתה בכלל לא יודע כלום על הרגלי הצריכה שלי, אז משפט כמו "אתה מעדיף לאמץ גישה של אידיאולוגיה ולהימנע לחלוטין מצריכה. לתרום לשוק - זה אתה בטוח לא עושה." הוא לא כ"כ מנומס מצידך, במיוחד שכנראה אתה לא זוכר אבל בסבב הקודם של הויכוח בינינו על הנושא הזה ציינתי מפורשות שדיסקים ישראלים אני לא מוריד ולא צורב אלא רק קונה, כיוון שכל מה שאני מתאר כאן נוגע כמובן לאמנים לא ישראלים. האמנים הישראלים חלקם באמת רעבים ללחם, ואני לא חושב שבארץ השוק מספיק גדול כדי לחיות בכבוד מהמוזיקה. אז על אף שהתרומה הזו מזערית (רק קמצוץ מהמחיר המופקע של הדיסק הולך לאמן) דיסקים ישראלים אני כן קונה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/07