הורדות - בעד או נגד?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏5/9/06.

1. ReL Member

זאת גניבה לכל דבר , אבל את מי זה מעניין? שהם יישברו את הראש שלהם המליונרים האלו .

למה כשיש לך צרות הם באים לעזור לך ?

2. Riki Member

בדיוק, אחח מיכאל... אתה מבוזבז.

אני פשוט אוהבת מוזיקה, אני מורידה דיי הרבה אלבומים בחודש. במידה והייתי הולכת לחנות ורוכשת כל אלבום, היה לי חור דיי גדול בכיס.
    אני גם חושבת שזה יותר פרקטי להוריד שיר ספציפי שאתה נורא אוהב, במקום לקנות אלבום שלם. יותר נוח לי להעביר לMP3 שלי, או לנגן אלבום מסוים בזמן שאני על המחשב.
    אני אישיתי צורבת המון סרטים מדובבים לאחי הקטן. כל סרט מעפן שיוצא עולה כ 80-100 ש''ח, לא ענין של קמצנות. אבל הורדת חמישה סרטים השבוע לאחי בעלות של 60 אגורות לדיסק.
    שיתחילו ללכת לקראת הצרכן במקום להתבכיין ''למה גונבים לנו''. אולי אחרי שיבינו את הצד שלנו, נוכל ללכת לחנות ולרכוש משחק פלייסטיישן במקום 300 ב50 שקל בלי הרגשה ששדדו אותנו.

נערך לאחרונה ב: ‏6/9/06
  3. אלי מתחן Member

רעיון שכדאי לחשוב עליו, להגיע לחנות עם מכשיר אמפי3, ולטעון תמורת תשלום את המכשיר בשירים שתרצו.

4. Spanish Weapon Member

אני בעד הורדות.
    אני חושב דווקא הורדות יכולות לקדם רכישת דיסקים של אומנים.
    אם אני לא מעוניין לקנות דיסק אלא להוריד שיר ולראות במה מדובר אז זה מאוד נוח והיו הרבה מקרים שבהם קניתי דיסקים בגלל שירים ששמעתי לאחר הורדה.
    אם רוצים , אפשר להוציא מזה המון.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם בעצם אני רוצה רק לשמוע שיר אחד ואני לא סובל את היוצר?אני צריך לקנות את כל הדיסק ולשלם
    מחיר מטורף על משהו שאני יכול לקבל בחינם?

וזה לא רק זה,למה ללכת לסרט לשלם 35 שקל על סרט שעוד יודעים שבקולנוע מרוויחים המון גם אם
    הם היו לוקחים 15 שקל לסרט ועוד לשלם על פופקורן ושתייה עוד המון כסף במקום להוריד סרט
    בחינם לקנות פופקורן למיקרו + קולה גדול בחצי מחיר ופי 4 כמות וגם אין לך ילדים קאקות שמפריעים
    כל הסרט.

בקיצור אם בהתחלה לא היו דופקים אותנו אולי היינו מתחשבים בהם,מאחר שהם דפקו אותנו ראשונים
    אנחנו מחזירים להם.

6. GUTE Member

:aaarofl:

זה בדיוק מה שנקרא - תסמונת הצרכן הישראלי.

7. Ljungberg 8 Member

כל אלה שאומרים "למה שאני אקנה דיסק שלם בשביל שיר אחד שאני אוהב", תרדו מהטענה הזאת,
    יש אפשרות (לא זוכר בדיוק איזה באתר) להוריד שירים בודדים בצורה חוקית תמורת שקל אני חושב, אולי יותר.
    ואלה שאומרים ש"גם ככה כל האומנים האלה מפוצצים בכסף", גם זאת לא טענה, קודם כל בגלל שזה לא מתפקידכם להכנס להם לכיס, הם מוציאים כסף כדי להוציא דיסקים לחנויות ולנו אין זכות לגנוב אותם.
    חוץ מזה שאתם שומעים על האומנים הגדולים (נינט טייב, שלום חנוך, שלמה ארצי ,ריטה, אנשים בסדר גודל הזה) שיש להם כסף אבל אני בטוח שלפחות מפורסמים (לא עולים לי שמות כרגע) אין כל כך הרבה כסף למרות שאם תכתוב בקזה את השם שלהם תקבל מאות תוצאות שיכלו להיות מתורגמות לכסף.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובכל זאת כמו שהם לא חושבים/חשבו לעזור להוריד במחירים של הדיסקים כדי שגם כאלה בלי
    הרבה כסף יוכלו לקנות אותם,אנחנו לא נחשוב איך שהם ירוויחו כסף...יחס גורר יחס.

9. M_T_A Member

בעד הורדות, בטח שבעד. את הכל כבר אמרו לפניי.
    אני לא הולך לשלם 300 שקל בשביל לשחק פיפא או מנג'ר, ולא 100 בשביל דיסק שאני בסה"כ רוצה ממנו שיר אחד.
    יש כ"כ הרבה מה לעשות עם הכסף הזה..
    משחקי מחשב ודיסקים צריכים לעלות מקסימום 50 שקל, וכל זמן שהם עולים כמה מאות טובות אני אגנוב אותם דרך האינטרנט כמה שאני רוצה.
    הגונב מגנב פטור http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

10. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ה Warez הוא דבר מאוד חיובי מבחינתי למרות שבמידה מסוימת הוא גורם להעלאת המחירים אני רואה בו כמעין מלחמה כנגד כל אלו שחושבים שהם יכולים לדרוש 300 שקל על משחק מחשב.

11. Alan Smith Member

הטענה שמחירה במחיר יקר היא מתן לגיטמציה להורדה זה שטות. אתה לא רוצה אף אחד לא מכריח אותך לקנות.
    אם אני אכנס לחנות bag וישאל את המוכר כמה עולה עכבר והוא יגיד לי לדוגמא 200. ואז אני פשוט אגנוב את זה בטענה שזה מחיר יקר מדי. מבחינת ראסמית זה גניבה בדיוק כמו להוריד משחק בשווי 200 שקל. רק שפה אין אכיפה אז אנשים הופכים את זה ללגיטמי.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטענה שלהם שאנחנו פוגעים בפרנסה שלהם ככה,הטענה שלנו שכמו שהם שמים זין עלינו אנחנו
    שמים בדיוק אותו דבר עליהם ועל הפרנסה שלהם.

13. Bensh Member

דעתי בעניין די מעורבת
    אין לי שום דבר נגד הורדות, ואני חושב שהן יעילות מאוד כשרוצים למצוא למשל דיסקים ישנים שהורדו מהמדפים, שירים בודדים או סתם לשמוע "פרומו" לפני קניית דיסק מסויים. ולמרות זאת, אני שייך לזן שעדיין קונה דיסקים. כנראה שזה משהו סנטימנטלי

14. raanana4ever Member

מאיפה לך ש-50 שקל לדיסק זה כזה רווח בשבילם? אולי זה מחיר עלות? איזה זכות יש לך להיכנס להם ככה לכיס?
    וגם אם נראה לך שהמחיר גבוה מדי, זה לא נותן לגיטימציה 'לגנוב' כמו שכבר הזכירו פה בדיון.
    אני בעד להוריד שיר אם אתה לא בטוח אם אתה רוצה לקנות את האלבום אבל להוריד אלבומים שלמים זה לא בסדר לדעתי.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אה,וזה לא גניבה?

אתה באמת חושב שמישהו ינסה למכור לך משהו במחיר עלות??אז מה הוא ירוויח?בדרך כלל כל החברות
    האלה מוכרות פי 3 מהמחיר עלות אם לא יותר..אתה יכול לראות את זה במבצעים שהם עושים,הם מורידים
    את המחיר בהרבה ועדיין הם מוכרים את זה מעל למחיר העלות.

כמו שכבר אמרנו פה בדיון,הגונב מגנב פטור-הם התחילו לגנוב אנחנו ממשיכים.