הורדות - בעד או נגד?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏5/9/06.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

בחודש האחרון אחרי מאבקים משפטיים ארוכים גם קולה של קאזה נודם (גם אם בשטח היא עדיין פועלת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx ) וזה פלוס גדול לחברות התקליטים ורשתות הטלוויזיה שנאבקות שנים מול כל תכנת שיתוף אפשרית.

מהפכת האינטרנט המהיר הביאה איתה אסון כלכלי עצום לחברות התקליטים שכן מי היום נוהג לקנות דיסקים?(מלבד גיא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx ) היום כל אחד מחזיק במכשיר MP3 או MP4 ומעטים מאוד עוד שומרים אמונים למכשיר הדיסקמן או חס וחלילה לווקמן.

גם רשתות הטלוויזיה האמריקאיות היו שמחות מההחלטה שכן היום אנחנו נוהגים להוריד את הפרקים של הסדרות שאנחנו אוהבים ושאנו מעדיפים שלא לחכות שהן יגיעו מתורגמות לארץ.

מה דעתכם בנושא? האם אתם בעד ההורדות? האם אתם חושבים שגם ככה האמנים והרשתות מרוויחים מספיק כסף וזה לא מזיז לכם או שאתם נגד? מה השיקולים שלכם בעניין?

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

קשה לי להגיד בעד או נגד. אי אפשר להתגאות במה שמורידים, כי כמו שזה עכשיו זה באמת גניבת זכויות יוצרים.
    אבל כל חברות התקליטים והאמנים צריכים להבין שזה נובע משיקולי נוחות לא פחות מאשר שיקולים כלכליים. על כל שיר שאני אוהב אני ארכוש דיסק?
    ואם אני רק רוצה את השיר הזה?
    יש לי הרבה דיסקים שקניתי, אבל אני יושב על המחשב ואם אני רוצה לשמוע אותם תוך כדי גלישה או משהו אחר, אני צריך ללכת, להביא את הדיסק, לשים אותו ולנגן. ואחר כך אני רוצה לשמוע אותו באוטו, אז כל הבלגאן הזה. מה אני עושה- קונה ושם באוטו, מוריד ושומר על המחשב.
    דבר שלישי הוא עניין נגני ה-MP3 ואייפודים למיניהם. כמעט לכל אחד יש היום, זה נוח, קטן ומאפשר אחסנה של המון שירים של כל מיני אמנים. זאת בעוד מה שאנחנו יכולים לקנות הוא רק דיסקים של אותה להקה, לפעמים עבור 2-3 שירים, שאנחנו לא יכולים להפוך אותם לקבצים שניתן להפעיל במחשב כשהדיסק לא בפנים.

קבלו יוזמה- לצד הדיסקים הרגילים, שאי אפשר להגיד שעבר זמנם לחלוטין, כל אמן יספק לחנויות גם את כל שיריו כקבצי MP3 (בהמשך בטח גם קליפים), כל אחד כמוני וכמוכם ירכוש ממורי סטיק קטן באופן זול וחד פעמי, וכשהוא ירצה שיר הוא יבוא, ישלם עליו 3-4 שקלים והשיר יוטען על הממורי סטיק שלו. מכיוון שזה עדיין מחייב אותנו לקום מהכיסא, האופציה הזו תהיה קיימת גם דרך האינטרנט עם חיוב באשראי (והשיר ישלח למייל, לצורך העניין).

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפעמים הם גם מרוויחים מזה,למשל הWWE מרוויחים המון אנשים שקונים את המוצרים שלהם
    ואם לא היה אינטרנט בחיים האנשים האלה לא היו חוזרים לראות היאבקות.

מצד אחד אני בעד הדברים האלה כי במשך שנים כל החברות עושקות אותנו ולוקחות מחירים מופרזים
    תמורת המוצרים שלהם[דיסק כפול היה עולה פעם כמעט 300 שקל וזה עוד בתקופה שעיתונים
    היו עולים שקל וכו..],הגיע הזמן שנעניש אותם על זה.
    מצד שני אומנים/שחקנים/במאים וכו..משקיעים המון כסף זמן ועוד הרבה דברים ומרוויחים הרבה
    פחות ממה שהם יכלו.

כעיקרון אני בעד הורדות לא חוקיות במיוחד בגלל הסיבה שלמשל עמיר בניון פרש בתור מלחמה
    כנגד ההורדות הלא חוקיות אבל אני בטוח שלא הוא ולא אף אחד אחר היה עושה משהו בשביל להוריד
    את המחירים של הדיסקים שלו שהיו בשמיים אם לא היו הורדות לא חוקיות,
    בקיצור תעשו מה שטוב לכם כי אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילכם..אז אני מוריד ונהנה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

4. The-Gunner Member

לא יעזור, אני בעד. לכל היפי נפש, אתם מעדיפים לשלם על משחקים/שירים/תוכנות וכו'? ברור שלא.

הכי קל לקחת את הסמן ל'אימיול', ופוף יש לכם כל מה שחפצתם בו (תלוי במהירות ההורדה שלכם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx ).

נערך לאחרונה ב: ‏5/9/06
  5. אלי מתחן Member

אם היו מוכרים משחקי מחשב ב30-50 ש"ח הייתי קונה אותם.

6. Julian Joachim Member

זה באמת נושא מורכב מאוד.
    אני שייך לאלה שקונים דיסקים, עדיין. למה? בעיקר כי אני נהנה לקנות דיסקים, וזה מרגיש בשבילי אחרת שיש לי דיסק ביד או שיר במחשב. לא משנה כ"כ בכל אופן.
    מה שכן, אני כמעט אף פעם לא קונה דיסק לפני שאני שומע שיר-שניים ממנו. לפעמים קורה שאני לא מצליח לשמוע את השיר ברדיו אז אני מוריד אותו באינטרנט. זה נחשב לגניבה לדעתכם? לדעתי ממש לא. זה לגיטימי, בדיוק כמו שיש דמו למשחק.
    בלי קשר המחירים של הדיסקים מאוד גבוהים אבל שלא יהיה לכם ספק שזה דבר שאפשר להעלים ברגע אם האומנים יתחילו למכור את השירים שלהם דרך האינטרנט (וכולם ימכרו, לא רק חלק) ואז יהיה אפשר לחסוך הרבה עלויות שיש בדיסק ובשיווקו. כמובן שזו תהיה מכת מוות לתעשיית חברות התקליטים אבל זה יהיה צעד ענק בשביל המוזיקה.

7. אלי מתחן Member

בשביל לקנות שיר ב2 דולר אני לא מוכן לתת את מספר כרטיס האשראי שלי. לדעתי יצטרכו למצוא פיתרון לזה כדי שזה יהפוך למשהו נפוץ באמת.

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדיוק דעתי. יש גניבה דו סטרית בסיפור הזה, והגונב מגנב פטור.

9. Barcik Member

זו בדיוק האופנה החדשה. הרי iTunes מאפשרים לך להוריד שיר בודד, באופן חוקי לחלוטין, עבור 99 סנט.

10. ReL Member

בטח שבעד , למה מה איכפת לי מהצרות שלהם ? בהפסדים הם לא יהיו אל תדאגו , הם עושים עלינו מליונים ומצחיק שאתם בכלל מעלים נושא כזה . למה צריך לשלם 70 ש"ח במקרה הטוב על דיסק? מה קרה? 250-300 על משחק מחשב?

מי ישמע הם דואגים למצוא לי עבודה שאני צריך לדאוג לרווחים שלהם .

11. Alan Smith Member

אסור בכל אופן לתת לגיטמציה להורדת שירים באופן לא חוקי.
    אני בעצמי מוריד שירים אבל לדעתי זה לא הדרך על ידי הפרת זכויות יוצרים.
    בכל אופן אפשר להסתכל על הצד החיובי שבדבר. זמרים רוכשים יותר מעריצים ויותר חשיפה עקב כך שמורידים את השירים שלהם. וככה הם שווים הרבה יותר כסף בפרסומות וגם המחיר של הכרטיס של ההופעה שלהם עולה. כי יותר אנשים רוצים להגיע ויש דרישה.
    אנשים שבאמת אוהבים אלבום מסוים בסופו של דבר קונים אותו.
    אבל.. זו גניבה להוריד. זה כמו לגנוב 200 שקל מהחשבון של ביל גייטס. זה לא משנה אם זה מזיז לו או לא. אבל זו גניבה. גניבה לשמע על כל מובניה.

נערך לאחרונה ב: ‏6/9/06
  12. ReL Member

הגונב מגנב פטור .

13. SeRgInHo Member

ברור שבעד, למה מי נגד? כאילו הם חיים בהספדים של מיליונים.
    תאמינו שמי שעכשיו קונה את הדיסקים המקוריים, ימשיך לקנותם בכל מקרה(כמו אחי למשל, וגיא מהפורום), ומי שלא קונה אותם עכשיו, לא יקנה אף פעם. לא ישכנעו אותו לקנות את הדיסקים המקוריים ע"י זה שיאסרו את תוכנות שיתוף קבצים.
    חוץ מזה, כמו שאמר גיא(רקובה)זה נעשה יותר בשביל הנוחות. אני רוצה שבפליי ליסט שלי יהיו הרבה שירים של הרבה להקות. אתם יודעים כמה זמון יהיה צריך לבנות אחד כזה בלי הפורמט MP3.

14. GUTE Member

את הקידמה אי אפשר לעצור, מה חשבו להם כל קברניטי העולם הזה, שימציאו את האינטרנט המהיר ויוכלו למנוע מכולם את ההתפתחות?? אם רוצים לעצור את כל ההורדות הלא חוקיות שיתחילו להתעסק עם הדגים הגדולים כמו יצרניות מכשירי הMP3. רק מה. הצבועים של חברות התקליטים עובדים איתם בשיתוף, אני מדבר לדוגמא על חברות כמו סוני וכו' שמספקות לחברות ההקלטות ציודי הקלטות והגברה.
    ברגע שיוציאו את הנגנים אל מחוץ לחוק תהיו בטוחים שכמות ההורדות תרד.

15. בית"רי מלידה Member

איזו קידמה? הקלות לגנוב? כי אין כאן משהו יותר מזה:

פעם, כדי לגנוב היו צריכים ללכת לפרוץ פיזית, לשבור חלונות או קירות, לעקור סורגים, להתגבר על אזעקות מתוחכמות, ואחר כך להעמיס ת'סחורה ( רצוי על אוטו גנוב גם הוא...) - אז היום לא צריך לפרוץ לחנויות דיסקים, אפשר לגנוב בלחיצת מקש. קידמה עלאק.

אם אני מעריץ יוצר, למה שאני אגנוב את יצירתו בלי לשלם? מה שונה הגניבה הזו מגניבה אחרת? רק בקלות שלה, בקלות ובנוחות - ותו לא!