הופעה מכובדת והפסד מינמלי לחיפה באנפילד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י John Barnes, ‏9/8/06.

1. משוגע בירוק Member

מנסה להיות אופטימי אבל לא מצליח. 4-0 ליברפול. צמד לבלאמי, ג'רארד וקראוץ'.

2. Raulito Madridista

לבת דודה שלי היום יש בת מצווה ולכן אני לא אספיק לראות את המשחק ולעבור את אותה חוויה של כל אוהדי הכדורגל הישראלי, לראות את מכבי חיפה משחקת באנפילד נגד ליברפול, אבל אני אראה את השידור החוזר ואני אטעם קצת מהחוויה.

אני רוצה לאחל למכבי חיפה בהצלחה היום. רפא בניטס התנשא מאוד במסיבת העיתונאים, לא הקדיש זמן לתקשורת והוא לא אומר את זה אבל הוא מזלזל מאוד בליברפול.

חיפה תשחק היום באחד המגרשים הקשים ביותר בעולם, עם אחד מהקהלים הטובים ביותר בעולם. הקהל של ליברפול הוא קהל עוצר נשימה. ברור שהפסד לא יפתיע אף אחד. אני חושב שמכבי חיפה תפסיד, אבל סיכוי לא רע שזה יהיה בגול, שניים ולא יותר. ליברפול הרי לא קבוצה דורסת, בליגה האנגלית יש לה ממוצע של גול וקצת למשחק, בשנתיים האחרונות בפריימרליג ב76 משחקים היא לא הבקיעה הרבה יותר ממאה שערים.

כל מה שמכבי חיפה תוציא היום יהיה בונוס, אני עדיין זוכר את השער המדהים של קטן נגד מנצ'סטר יונייטד, בין הרגליים של פבין בארטז.

שער מהיר של מכבי חיפה, גם לא בטוח שילחיץ את ליברפול, היא קבוצה שעתשה כבר כמה וכמה קאמבקים, ועוד בשלבים גבוהים כמו גמר גביע האלופות שהיא חזרה פשוט בצורה מדהימה ל3-3 נגד מילאן, וגם בגמר הגביע האנגלי שבניון וווסטהאם הובילו 3-1, ליברפול חזרה ל3-3 וניצחה בפנדלים.

אני חושב שחיפה צריכה לשמור על סטיבן ג'רראד ואלונסו, הם שני עושי המשחק של ליברפול. כמובן שצריך להיזהר גם ממצבים נייחים, ג'רראד בועט נפלא, ויש גם את קרא'וץ שמבחינת כדור על הריצפה חיפה תסתדר איתו כי טכניקה אין לו, אבל מבחינת כדורי גובה - לא.

טוב מאוד עבור חיפה שפאולר לא פותח, הוא הרבה יותר חד ומסוכן מקרא'וץ. בלאמי שחקן מאוד מאוד מהיר, תיהיה לבלמים של מכבי חיפה בעייה.

רוני לוי עושה טבוה שפותח במערך 4-4-2, אני חושב שחיפה צריכה להחליף מקומות בהתקפה במשך כל המשחק או בדקות רבות. שקטן יחליף עם מסודי מקומות ויעבור לאגף גם, שבוקולי יהיה מדי פעם באגף שמאל, ועוד. על הספסל יש את מאור מליקסון שאני לא בטוח שייקבל דקות. שלומי ארבייטמן ועבאס סואן מורחקים.

אני רוצה להדגיש שזה עדיף למכבי חיפה ששתי הקבוצות לא בכושר טוב, זה עדיף מאשר ליברפול ומכבי חיפה בשיאם כי אז ליברפול עולה על מכבי חיפה בהרבה דרגות.

רוני לוי הוא מאמן שאני מאוד מעריך אותו, בהתחלה חשבתי שכל מאמן לוקח אליפות עם הסגל של חיפה, אבל זה אחרת, הוא עשה דברים נפלאים במועדון.

נקודה אחרונה שאני ייגע בה הוא ניר דוידוביץ. הוא אשם בלעדית בהדחה של הקבוצה אשתקד נגד מאלמו, בייחד עם שלומי ארבייטמן. יש לי תחושה שהיום הוא ייתן משחק טוב. הצגה כמו נגד ולנסיה? אני לא מאמין זה היה חד פעמי.

John Barnes, לליברפול אין שחקני אגף מוכשרים יותר מדיי... עבאס סואן מורחק לדעתי מהמשחק עם סכנין עדיין, נגד ניוקאסל....

ליברפול במשחקי ההכנה שלה לא הבקיעה למיינץ בהרכב המלא שלה והייתה חלשה מאוד, וזה קרה עם עוד קבוצות.

j.k14, אני מאמין שקטן ייצטרף לקישור בהתקפות הרבה מאוד פעמים ורוברטו קולאוטי יהיה בחוד, או שמסודי ייתחלף עם קטן ויעבור לשחקן חלוץ כמו שעשה לא פעם בנתניה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/8/06
  3. לא מצאתי כינוי Member

מחזק. אני כבר מההתחלה לא מבין מה ההתעקשות התמידית של רוני לוי לפתוח עם אותו הרכב,גם במשחקים חסרי משמעות(למרות שהפעם זה מאוד משמעותי). במקום להוריד שחקן כנף/חלוץ אחד לספסל רוני לוי ממשיך לפתוח בשיטה של 4-4-2,ועוד באנפילד. אני חסיד גדול של כדורגל התקפי,אבל באנפילד עם קבוצה כמו של חיפה לעומת ליברפול הוא פותח ב4-4-2? רוני לוי היה חייב להוריד את מסודי(האופצייה היחידה בקישור שאפשר להוריד לספסל בלי לשמוע התבכיינות יתר של התקשורת) לספסל ולחזק את הקישור האחורי עם עבאס סואן,שחקן שכידוע הוא מאוד בינוני ובקושי מתאים לליגת העל,אבל יחזק מאוד את הצד ההגנתי והפיזי,דבר שמאוד דרוש לחיפה היום בשביל לחלץ תיקו או הפסד מינימלי.

4. Ljungberg 8 Member

אחי, זה נכתב כבר מאות פעמים בדיונים השונים, סואן לא יכול לשחק!!!!
    כך שהסוגיה אם לפתוח איתו או לא לא רלוונטית.

5. נדב מיכאלי Member

אתם יודעים כמובן שעבאס סואן לא יכול לשחק בגלל הרחקה נכון?

6. ReL Member

על מה אתה מדבר?

7. vivalaunited Member

אתם יכולים לבקר את רוני לוי כמה שבא לכם, 4-4-2 לא חייב להיות התקפי, יכול להיות החלוץ השני שזה קטן יהיה מן קשר חלוץ ושתי הקשרים באמצע הם דפנסיביים.
    בכל מקרה החלק החלש בחיפה זה לא ההתקפה. ההגנה תתקשה לא לקבל גול בגלל זה אני די פסימי.

8. ManUtd Fan Member

אני מנסה מאוד להיות אופטימי, אבל אני לא יכול. אני מצטער מאוד, אבל קשה לי להאמין שנצליח להוציא תוצאה טובה.

לדעתי המערך שרוני לוי יעלה איתו טוב מאוד, ואני לא מתנגד אליו כלל. אמנם זאת ליברפול, אבל מערך הגנתי יותר רק יזמן אותה לתקוף יותר ויותר, וכמובן שיהיו יותר סיכויים לכיבוש. אני מאמין שדירסאו ואנדרסון יעשו את העבודה על הצד הטוב ביותר. יכול להיות שבוקולי, מסודי או קטן יתעסקו יותר בהגנה, אבל קשה לי להאמין. אני לא רוצה לראות מערך הגנתי, ולא רק בגלל שאני לא סובל את זה, בגלל שזה פשוט לא טוב לקבוצה נגד ליברפול.

לדעתי צריך לנסות לעצבן את בלאמי ופנאנט, ואולי יתעצבנו, ואז זה יוביל אותם לאדום, מה שכמובן יועיל לנו מאוד. רובי פאולר יחמיץ את המשחק בגלל בעיות בברך. גם הרכש החדש של ליברפול, אורליו יחמיץ את המשחק עקב פציעה בשוק. יכול להיות שגם מארק גונזאלס ודניאל אגר יחמיצו את המשחק, אבל הם רק בספק למשחק הזה, ואני מקווה מאוד שלא יוכלו להשתתף בו.

שיהיה בהצלחה!

9. Spanish Weapon Member

מה הבעיה עם ה4-4-2 של רוני לוי?

אם תסתכלו על זה כמו שצריך תבינו שמדובר בהרכב יחסית הגנתי שבא להוציא תיקו באנפילד.
    אנדרסון ודירסאו כקשרים אחוריים , בוקולי ומסודי מנסים לעקוץ מהצדדים ורוב המשחק ישחקו למטה ויעזרו למגנים.
    אני גם בטוח שקטן לא ישחק על אותו קו עם קולאוטי בהתקפה אלא יהיה מאחורי.
    לדעתי זה הרכב מצויין בשביל משחק כזה.

10. Riki Member

ManUtd Fan עם כל הרצון הטוב לבוא ולנצח באנפילד, זה לא קל, אנחנו לא בדיוק צ'לסי הגדולה.
    אי אפשר לבוא לאנפילד למשחק אחד מבין שניים שקובעים עלייה לטורניר נחשק שכזה ולשחק התקפי כאילו אנחנו בקופסא. צריך הגנה יציבה וחזקה כדי שיהיה לנו מספיק ביטחון כדי לעקוץ, כי זה מה שאנחנו צריכים היום לשמור על השער ולנסות לעקוץ.

וואי זה עוד שש וחצי פאקינג שעות.
    בלאטטטטט
    :aaa021:

11. EL Capitan Member

חוץ מזה, זה ההרכב שיוביל את חיפה כל העונה. זה לא שהוא משנה את ההרכב להגנתי יותר.

12. מיכל3 Member

אני לא רואה הרבה סיכויים לעשות משהו באנפילד היום..
    הבעיה היא בהגנה לא בהתקפה..תמיד יש את הטעות הקבועה בהגנה שגומרת את המשחק ובעיקר
    אני מפחדת מאיזה חור של מגרלשווילי..החסרון של קייסי יורגש אין לי ספק בכלל.
    אבל נקווה מאוד שהיום זה לא יקרה היום וחיפה תפתיע בגדול

13. MHFC Member

גם לי קשה מאוד להאמין שנעשה תוצאה טובה, אבל חייבים הלאמין לתוצאה טובה, כי נכון שזאת ליברפול, אבל הכל אפשרי, גם אם זאת ליברפול הקבוצה מהדרג הראשון בעולם, אנחנו מתחילים את המשחק מ0-0, אנחנו חייבים פשוט לשבש להם את המשחק וגם תוצאה של 1-0 לזכות ליברפול או אפילו 2-0 תהיה טובה לנו.

דווקא כן, רוני לוי משנה את ההרכב להגנתי יותר ואני אסביר לך למה בדיוק, אנדרסון בא להחליף את עידן טל, עידן טל היה קשר אחורי שיוצא קצת יותר קדימה משאשר דירסאו, אז אנדרסון הוא משחק יותר אחורה, איפה שדירסאו, לכן המערך הזה יותר הגנתי, כי רוני לוי יכול לשים את אנדרסון קצת יותר קדימה, אבל הוא לא בגלל שהוא משחק יותר הגנתי.

ממה שאני שמח זה שרוני לוי עושה שטוב שהוא משחק עם 4 שחקני הגנה, כי אם הוא משחק אם 5, הוא נותן לליברפול התקפות וזה ממש אבל ממש לא טוב, כי בדרך כלל כשאנחנו עושים זאת אנחנו סופגים, יש לנו שתי קשרים אחוריים שיחפו על ההגנה וזה נותן אולי מן ביטחון לאולארה ולקינן.

גם בואו לא נשכח שיש לנו שלושה קשרים קדמיים, קטן, בוקולי ומסודי, שאני בטוח שהם יעשו יהמון הגנה, אבל מה שאנחנו חייבים לעשות זה להלחיץ את ליברפול כמו שאמרתי בהודעה הקודמת, ברגע שהם לא יכבשו, הם יוציאו יותר ויותר שחקנים להתקפה ונוכל לנצל את זה בהתקפות המתפרצות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/8/06
  14. vivalaunited Member

מה אתם דואגים, מערך הגנתי טיפה שיכול בקלות להפוך להתקפי מתי שצריך, דירסאו בטח ישמור על ג'רארד באמצע אני חושב או שאנדרסון, שתיהם מסוגלים לכך אני חושב כי ג'רארד לא בכושר משהו.

אגב תקראו את הכתבה בספורט5 על איך לעצור את ליברפול, נותן קצת תקווה.
    אהבתי את הפרומו למשחק בערוץ 10.

היום כולנו חיפאיםםםםםםםםם!!!

15. אלי מתחן Member

מה זה מסוגלים לזה? השאלה היא האם ג'רארד מסוגל להתמודד איתם. ובטח שלא!!!