הועדה לשיפור הכדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Turgi, ‏4/12/15.

1. amn Member

הדירוג הזה הוא בדיחה, ורק כדי להמחיש, מספיק שהנבחרת הייתה מקיימת משחק ידידות נגד נבחרת טונגה מהמקום ה-204 (בשוויון עם עוד כמה נבחרות על המקום האחרון והמכובד), כשמספר החילופים מוגבל ל-5 (כדי שזה ייכלל בדירוג (אולי זה עד 6 חילופים או משהו בסגנון), ומנצחת, והיא הייתה נשארת בדרג השלישי.

הסיבה אגב שזה לא קרה? כסף. שימו לב שמאלופת העולם במשחקי ידידות, אנחנו כיום יוצאים למשחקי ידידות כמעט רק בחו"ל, ורק כשיש מי שיממן את המסעות האלה, כי להתאחדות אין אגורה.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  2. Hapoel_Tel_Aviv Member

מה שקורה עם המסחרה על ילדים צריך להגביל.
    זה נעשה גם אצלנו

3. סמואל אטו Member

אין מה להגביל, זה קורה בכל העולם.
    הבעיה היא, שוב, המחירים ההזויים כתוצאה מביקוש גבוה והיצע נמוך.

4. אצטדיון למכבי Member

באמת שקשה לי לשמוע את המילה "להגביל" יותר. המזל הוא שזה מבדר אותי יותר מאשר מעצבן.

5. Hapoel_Tel_Aviv Member

וזה חלק מהבעיה שעל כל ילד שמראה טיפה כשרון מגיעים כל מיני סוכניםוהורים לבלבל לו את המוח.
    אחרי זה מתלוננים למה השחקן הישראלי חושב את עצמו כוכב ומתעסק בהכל חוץ מבכדורגל.
    אני לא אומר להגביל לגמרי, אפשרי שיהיה מעבר בין קבוצות אבל צריך להסדיר את זה איכשהו.
    מה שסיפרו פה על תחרות בין הפועל למכבי על איזשהו שחקן היה ממש מעצבן ומביך.

6. DRORIKO Member

בוני גינצבורג נשאל על ידי יונתן כהן בתור חבר ועדת ההיגוי למה לדעתו הכדורגל הישראלי כל כך דל בשערים והוא ענה שזה בגלל שהקבוצות מסתגרות יותר מדי "ולא משחקות כדורגל". אני באמת שלא בא לפתוח דיון על גינצבורג, והטיעון שלו דווקא לגיטימי ואני שומע אותו הרבה, גם בפורום הזה וגם בתקשורת(מוטי איווניר למשל אמר היום ש"חזרנו לליגה האיטלקית של שנות ה-80 שהכל כל כך טקטי והגנתי").
    אני ממש לא מסכים עם הטיעון הזה. אני באמת חושב שהכמות הדלה של השערים היא מכיוון שאין פה מספיק חלוצים טובים. הרי אם ההגנות פה השתפרו למה זה לא מפריע לערן זהבי לשמור על קצב השערים הרגיל שלו? למה זה לא מפריע לאליניב ברדה לשפר את קצב השערים שלו?
    ונכון שכל הליגה משחקת בונקר נגד מכבי ונגדינו, אבל כשהקבוצות הקטנות משחקות אחת עם השניה הן משחקות יותר פתוח ובכל זאת לא נכבשים שערים,אז כנראה שזה לא בגלל הגנות מצופפות.

7. Drama Guest

אי אפשר להגיד את זה יותר ברור, ואני מקווה שהאנשים ש"לוקחים השראה" מפה יעבירו את זה הלאה - תחייבו קבוצות לפתוח עם שחקנים צעירים ! חייב שחקן עד גיל 21 בסגל ושחקן עד גיל 23 לכל הפחות !!

8. Hapoel_Tel_Aviv Member

איך זה יעזור בדיוק?
    יש כזה חוק בכדורסל שלא עושה את המטרה.

9. alexshw Member

מה זה שונה מהמצב הקיים?

10. DRORIKO Member

לא רלבנטי,רוב הקבוצות בליגה גם ככה פותחות עם צעירים, אין להן את התקציב של מכבי או של ב"ש כדי להקים גלקטיקוס אז הן נתלות הרבה בצעירים שהם זולים יותר.

11. Hapoel_Tel_Aviv Member

אה לחייב בסגל,קראתי בטעות לחייב בהרכב ובדיוק הגבתי על משו כזה בכדורסל.
    לכל קבוצה בליגה יש שחקן אחד בהרכב/סגל (דור פרץ אצל מכבי) לפחות מתחת לגיל 23 אני חושב אולי חוץ מבאר שבע לא זוכר בן כמה בדיוק ביטון

12. Drama Guest

ברגע שקבוצות יהיו חייבות לשחק עם שחקן צעיר בסגל, יהיו להם יותר שחקנים לגיטימים. נניח העונה, במכבי נתניה, יאיר זיו היה יכול (והיה צריך) לרוץ מהמחזור הראשון.
    כיום קבוצות ומנהלי קבוצות לא מנהלים את האופק עם מבט של "בואנ'ה, אין לי מי לעלות העונה מהנוער. מה אני עומד לעשות ?". המצב היום הוא "פאק, אני לא מאמין שיצא לי מישהו מהנוער"

אין מספיק שחקנים משנתונים צעירים שמשחקים קבוע והם שחקני רוטציה ראויים. החוק הזה לדעתי גם יאזן את הליגה מעט, כי למשל אם ב"ש יצטרכו לפתוח עם שחקן משנתון 95' הם יהיו בבעיה. (כי זה דן ביטון וזהו)
    בנוסף גם שחקנים צעירים יזכו להנות מהמתקנים והצוות אימון המעולה שיש לקבוצות הגדולות להציע, וגם תהיה תחרות בין אותם שחקנים צעירים ולא בין שחקנים צעירים לזרים יקרים.

בכדורסל זה מצב שונה, כל הליגה שם מעוותת לחלוטין.

13. DRORIKO Member

אבל אמרת בהתחלה עד גיל 23,אז פתאום אתה משנה לשנתון 95?
    קיצר הבעיה היא לא שאין שחקנים צעירים בהרכב(יש ברוב הקבוצות בליגה) ולא שאין שחקנים צעירים בסגל(יש בכל הקבוצות). הבעיה היא יותר למטה,במחלקות נוער, כבר לא מייצרים שחקנים טובים כמו בעבר (וגם כמובן להקל עם ההגבלה על הזרים,אבל זה כבר דיון נדוש)

14. Drama Guest

@DRORIKO
    שנתון 95 = בן 21 = מודגש
    ובנוגע לשאר מה שרשמת, רק ברגע בו בעלי קבוצות ידעו שהם חייבים לשתף שחקנים צעירים הם יפעלו בנידון. מי השחקן האחרון שעלה מהנוער של עכו ? סיידר ?

ברגע שבכל קבוצה יהיה מקום אחד שמור לשנתון 95+ ועוד מקום לשנתון 93+ תאמין לי שנראה הרבה יותר כשרונות על הדשא, יותר סקאוטים בלאומית ויותר ציפייה לשחקנים צעירים מוכשרים שיוכלו לאייש את העמדות.

15. DRORIKO Member

בוא אני אפתיע אותך. במכבי חיפה הגדולה עלה היום בהרכב ילד משנתון 96 וישב על הספסל ילד משנות 95. בהפועל תל אביב עלה היום מהספסל ילד משנתון 98(!)
    מחסור בצעירים בסגל זה לא הבעיה של הכדורגל הישראלי

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/15
    Love Is Red אוהב/ת את זה.