הועדה לשיפור הכדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Turgi, ‏4/12/15.

1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתה לוקח את זה לכיוון של טקטיקן סטייל מוריניו, שידע לקרוא את המשחק ולתת איזו הברקה או שידע להגיב תוך כדי תנועה. אני מסכים איתך שכאלה כמעט ולא קיימים בכדורגל שלנו, אבל הכוונה שלי ושל עידן הייתה למאמנים שמתעסקים בעיקר בעמידה על המגרש, שיטת הנעת כדור ודברים כאלה.

ואגב, אני לא מסכים איתך. מאמן צריך לדעת לדבר עם השחקנים שלו ולהוציא מהם את המיטב לא פחות משהוא צריך להיות גאון טקטי. תשאל את לואיס אנריקה.

2. עידן444 Member

נכון. אתה יודע הכל. אצל המאמן הישראלי טקטיקה זה להעמיד את השחקנים בשורות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. South Boy Member

מה בדיוק דרמטי בזה? מי שישמע אותך יחשוב שכתבתי בהודעה שלי תרחישים אפוקליפטיים ושאנחנו בדרך לאבדון.
    זה המצב, לא דיברתי רק על אכיפה אלא על כל הדברים שנגדם צריכה להיות האכיפה, גם אם תביא לפה אנשי מקצוע מובילים בכל תחום שתרצה לשפר (ונעזוב לרגע את העובדה שההתאחדות לכדורגל גוססת ואין לה שקל להשקיע בזה) לאף אחד לא תהיה סבלנות והם ירצו תוצאות כאן ועכשיו, סוכנים כאלה ואחרים ישלטו בשוק ויחליטו מי ישחק איפה, שחקנים יחשבו שמותר להם להחרים אימונים כי לא שיפרו להם את החוזה ונתנו להם סעיף יציאה לאירופה. זה מתחיל מהדברים האלה.
    לא מבין מה הקשר של המילה תירוץ לכל העניין הזה, אם כל זה זה תירוץ אז מה הבעיה של הכדורגל הישראלי? רמה מקצועית חלשה? הרי ניסו פה הכול ושום דבר לא הצליח, אז אולי ננסה לשנות דברים שעד עכשיו לא ניסו מספיק לשנות?

4. עידן444 Member

גם לגבי המצב של הכדורגל הישראלי כולם כאן אובר דרמטיים. ממדינה שבאופן קבוע נמצאת בדרג השלישי באירופה וכנראה ירדה לדרג הרביעי בגלל הגרלה מחורבנת הפכו אותנו כאן לסאן מרינו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני בכלל לא מתכוון להברקות תוך כדי משחק, מאמנים פה לא מתכוננים כמו שצריך למשחקים, לא יודעים להתאים את צורת המשחק ליריבה מעבר ל"צריך להתגונן, בוא נשים יותר בלמים" ו"צריך להתקיף, בוא נכניס חלוץ", שזה הבסיס. אני בכלל לא מדבר על מאמן שיתאים לקבוצה שלו שיטת לחץ, שיתמקד בדברים קטנים כמו מה הן החולשות של הבלם היריב וכו', או בכלל, שיפרק את המשחק לגורמים ויחשוב מראש לשינויי קצב וכד'.
    אני בכלל לא יודע על איזו שיטת הנעת כדור אתה מדבר בהקשר של הליגה הישראלית. הרוב ממש אקראי.

אתה צוחק איתי כשאתה משווה את לואיס אנריקה לטקטיקה בשקל של קורצקי, וגם אני חושב שלא חסרים טקטיקנים גדולים ממנו. אתה חי בעולם אחר אם אתה חושב שמרבית העבודה שלו היא מוטיבציה.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ניסו פה הכל? כמו מה?

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה באמת מודד את זה לפי דירוג אופ"א?
    אתה צוחק עליי?

ישראל בתחתית של אירופה בכל הקשור לכדורגלנים ביחס לאוכלוסייה, יש כאן מספר מזערי של מועדוני כדורגל.

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כן, ממש השוותי לקורצקי, רשמתי "אנריקה=קורצקי". גם רשמתי שלואיס אנריקה הוא בעיקר מוטיבטור. לא ידעתי שגם אתה נדבקת במגפת הבנת הנקרא הלוקה של הפורום הזה.

- לא כל מאמן חייב לעבוד על שיטת לחץ, זה משהו שנתון לבחירה.
    - תתפלא, אבל יש כמה וכמה מאמנים בליגת העל שאני יודע שמתמקדים בשחקני היריבה, בחולשות ובחוזקות שלהם. אחד מהתותחים בזה היה השריף, שהיה עושה סקאוטינג על היריבה ברמה אחרת ממה שהולך פה בד"כ.
    - מה שכתבת אחריי זה בדיוק מה שהתכוונתי אליו ב"חשיבה תוך כדי תנועה".

ובוא נדבר דוגרי - הרבה מין המאמנים באירופה גם לוקים בכל הדברים שרשמת כאן. כמו שאתה רושם לאחרים שהם דרמטיים, כך גם אתה מגזים.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לואיס אנריקה, כמו כל מאמן בדרגים האלה, עוסק קודם כל בטקטיקה, אפילו מתקדמת (ברור שאנשי הצוות שלו עוזרים לו). אף אחד הוא לא קודם כל מוטיבטור.

- מאמן יכול לבחור אם הוא רוצה להשתמש בזה או לא, ובאיזו מידה, אבל כאן התכוונתי גם לשיטה להתמודדות עם לחץ. ממאמן מצופה שיבין את זה וינתח את העניין ברמה כזו או אחרת.

- אני לא אומר שכולם בדיחה. הרוב המוחלט כן. השריף אחלה איש מקצוע בכל קנה מידה.

- לאו דווקא. המון מאמנים בונים תוכנית מראש בנוגע למשחק, וקובעים לעצמם מתי בדיוק יעשו מה אם הכל ילך לפי התוכנית.

וכמובן שגם באירופה, ואפילו ברמות גבוהות מהישראלים, יש מאמנים שלוקים בטקטיקה. זה לא שביבשת הישנה הכל מושלם ופה הכל חרא, פשוט יש הבדלים במינון ויש הבדלים בסטנדרטים. הסטנדרט פה עושה מקורצקי טקטיקן, בזמן שהסטנדרט בהונגריה (סתם זרקתי מדינה) למשל כנראה עושה ממנו בדיחה.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

- זה היה ציני. לואיס אנריקה הוא לא מוטיבטור ולא קרוב לזה, הוא פשוט לא גאון טקטי שמוציא 100 אחוז מהשחקנים שלו.

בקשר להכל אני מסכים איתך, ובקשר לקורצקי אני גם לא בדעה שהוא טקטיקן אלא מאמן בינוני - חלש ולא יותר מזה. מאמנים טובים טקטית בישראל? השריף, ברק בכר, המאמן התורן של מכבי, רב"ש וגם רוני לוי, שפשוט נופל בהרבה אספקטים אחרים.

11. סמואל אטו Member

יש מאמנים טובים טקטית בישראל, פשוט הרוב לא טורחים ללמוד ולהתקדם בהתאם למה שקורה באירופה.
    אני זוכר ש״השריף״ למשל היה מדבר על להכניס בבית״ר את העניין של כמה שפחות נגיעות בכדור בהתאם למחקרים שהוא קרא עליהם על יורו 2012 והכדורגל בגרמניה.
    כמה עוד מאמנים טורחים ללמוד ולקרוא דברים כאלה?

עידן444 אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

ליאור יצא לך לעקוב אחרי בית״ר בתקופת קורצקי? אני מאד אהבתי את בית״ר שלו. היתה הגנת ברזל, היה צריך לירוק גם כדי להבקיע נגדה, ומנגד היא כן ידעה להניע התקפות מסודרות ומהירות, גם אם היא לא יצאה יותר מדי קדימה. אני יכול להבין את הסלידה של אוהדי בית״ר מקורצקי כמו שאני יכול להבין את הסלידה שלהם מגוטמן, זה קהל שלא מוכן לקבל כדורגל ״אפור״ (רק שלקורצקי היה חצי מהתקציב של גוטמן) כך או כך אי אפשר להגיד שאצל קורצקי לא היתה טקטיקה ולא היה סדר.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

קורצקי ברמה טקטית די בסיסית, יותר מהמון מאמנים בארץ אבל לא מספיק כדי שיקראו לו טקטיקן. שוב, טקטיקה בשקל, אפשר לומר מיושנת, שום דבר מיוחד.
    הוא לא בדיחה כמו מאמן כמו פליקס נעים או ראובן עטר, אבל גם לא מקרה מיוחד שצריך לציין.

אני לא סולד מכדורגל הגנתי ו"אפור", רן בן שמעון למשל מוציא את זה מהקבוצה שלו והוא אחלה (כל עוד הוא לא מדבר).

14. DRORIKO Member

רב"ש כבודו במקומו מונח, לטעמי בין שלושת המאמנים הטובים בארץ לצד בכר וגוטמן. אבל לא צריך לרומם אותו בשביל להקטין את קורצקי. קורצקי מאמן מצויין ועם השנים יצבור ניסיון ויהיה עוד יותר טוב(כמובן אם בעלי הבית הגלמים בליגת העל יתנו לו הזמנות)

15. DRORIKO Member

הבעיה עם פלג שבאופן אירוני מתייחסים אליו בברנז׳ה ככלב נובח ותו לא. הטורים שלו(אני מדבר על האיכותיים שבהם) אמנם גוררים הרבה טוקבקים אבל אף אחד מהם לא באמת הביא לשינוי.

הדבר היחיד שיכול להביא לשינוי זה רעש ברשתות החברתיות. להזכירכם זה מה שהביא לזריקתו של ארבל מהערוץ הראשון, ולהורדתו של נוימן לדרגת טוראי(אי אפשר לפטר אותו כי הוא שכיר קבוע)