הועדה לשיפור הכדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Turgi, ‏4/12/15.

1. alexshw Member

2. Raulito Madridista

אני מקווה שהבדיחה הזו תגרור גל של ביקורות מכל כתבי הספורט שיש להם מעמד בארץ. אף-אחד בערוץ לא ינגח את אוחנה או נמני אבל הנה יש הרבה חומר לעמיר פלג, אולי אורי קופר, אולי 'בישראל היום'. אני לא יודע אם לצחוק או לבכות. מה שכן, אני חושב שהכדורגל הישראלי כל-כך גרוע שמכאן אפשר רק לעלות(חוץ מההעפלה של מכבי לצ'מפיונס למשל שהיא יוצאת דופן מתוך הר של חרא). הכדורגל הישראלי הוא לא רק נבחרת ישראל אבל הכל פשוט גרוע. בעבר רצו להריץ את יעקב שחר להתאחדות אבל הוא כבר לא מהווה דוגמא לשום דבר והמודל שלו נכשל. אני חושב שאנשים כמו איזי שירצקי כן צריכים לנהל את הכדורגל על אף גסות הרוח שלו.

3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הוא באמת התכוון לזה.

ובמשפטים המודגשים סתרת את עצמך.

4. South Boy Member

פני הכדורגל כפני החברה, עד שלא נדע למגר את כל התופעות המחליאות שמחרשות בחברה שלנו כמו אלימות וגזענות ונהיה בני אדם טובים יותר שום דבר כאן לא יזוז, עד שדור הכדורגלנים הנוכחי לא ילמד שסדר עדיפויות נורמלי הוא עבודה קשה והתמקדות במטרה ולא למי יש את הסוכן הכי טוב או הכי הרבה עוקבים באינסטגרם אף אחד כאן לא באמת יתעסק במה שחשוב אלא רק במה שמסביב.
    אנחנו חברה חולה, אל תצפו שהכדורגל שלנו יהיה שונה. לא אוחנה ולא סיני ולא שום ועדה שתקום תשנה את זה.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הכדורגל הגרמני רווי באלימות וגזענות, אני לא רואה אותו נכשל. זו לא הסיבה לכישלון.

הסיבה, והיא באמת מדגימה את ועדה כפניי החברה, היא שהדרך להצליח כאן היא קומבינות וקשרים ולא כישרון ועבודה קשה.

עידן444 אוהב/ת את זה.
  6. South Boy Member

אם אתה משווה את הטיפול של גורמי האכיפה הגרמנים למקבילים שלהם כאן, או שאתה לא יודע מה הולך שם או שאתה באמת מנותק מהמציאות.
    זו לא הסיבה לכישלון מבחינה מקצועית אבל אני לא חושב שיש טעם לדון בזה כשאין איש בחברה שלנו שמנסה לתקן דברים גדולים יותר וחשובים יותר מהבעיות של הכדורגל הישראלי בפרט. בלי מה שתיארתי למעלה, ובין כל זה גם מדיניות הקומבינות הישראלית שציינת, אין לשום דבר כאן עתיד. לפני שנטפל בבעיות המקצועיות שיש בכדורגל שלנו, הגיע הזמן שנטפל בשחיתות באלימות בגזענות ובכל מה שמאפיין את ישראל 2015.

7. עידן444 Member

למה? אני חושב שקורצקי גם מאמן שיודע להכניס לשחקנים שלו מוטיבציה וגם יודע להעמיד קבוצה בצורה טובה מבחינה טקטית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני מנותק? כן, אני מנותק. לך תברר על התעצמות הנאציזם במגרשים הגרמניים וכמות הקטטות מחוץ למגרשים, ואז תכתוב לי שאני מנותק, הנה סרטון מלפניי שבועיים מהמשחק בין שאלקה לבאיירן:

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מוטיבציה היה הדבר האחרון שהיה בבית"ר של קורצקי. הכל היה טקטיקה, כפי שכתבת במשפט שלך למה לדעתך המאמנים הישראלים שבלונים.

10. South Boy Member

אתה מדבר על התעוררות הנאו נאציזם במגרשים בגרמניה וזה נושא כאוב בהחלט, אבל אני מדבר על הטיפול של גורמי האכיפה בגרמניה כנגד אותם חלאות. שני דברים שונים לגמרי.
    בזמן שפה אתה רואה גזענות וקריאות שואה ומוות לכל מי ששונה ממך בין אם הוא שמאלני\ימני אשכנזי\מזרחי ערבי\יהודי ומארבים אחרי משחק עם פטישים ואולרים עוברים בלי שום הפרעה בגרמניה ובמדינות אחרות באירופה יש עונשי הרחקה לכל החיים מאסרים ממושכים ועונשים קצת יותר כבדים ממשחק רדיוס עם קהל בנתניה.
    אין מדינה נקייה מהתופעות האלה, אבל מספיק שתסתכל איך זאת מטפלת בבעיות שלה ואיך אנחנו מטפלים ואז תבין למה שם דברים עובדים יותר חלק.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אז בוא אני אחדש לך - ההתאחדות הגרמנית והמשטרה הגרמנית מעדיפות להעלים עין כל עוד זה נשאר בתוך עולם האולטראס. פה אין ספק שהבעיה העיקרית שזה לעיתים חורג מעולם האולטראס ואוהדים תמימים נקלעים ל"מלחמות כדורגל" בעל כורחם, אבל שוב לנושא שלנו, זו לא הבעיה של הכדורגל כאן.
    בקשר להתעצמות הנאציזם - גם בזה הגרמנים מעדיפים להעלים עין, אבל זו טעות שלהם וזה יחזור אליהם ובגדול. במועדוני המזרח, כמו דינמו דרזדן ורוסטוק, הנאציזם כבר מוטמע חזק ביציע, אך הבעיה היא שכבר כמה זמן זה חודר לתוך מועדוני המערב, כמו דורטמונד ובאיירן. זה אמנם לא בעוצמות גדולות וזה לא בולט לעין, אבל זה מתפשט.

בקשר לועדה עצמה, קראתי ממישהו שהיה שם שדנו בין היתר ברמת המאמנים הישראלים והיחס כלפיהם, וזו טענה נכונה ביותר למרות שיש סתירה. מצד אחד אין ספק ששכר המאמנים ברוב מחלקות הנוער הוא זעום וגורם להם להתייחס לעבודתם כעבודה שנייה, וזה כמובן בניגוד למצב תקני, שמאמן קבוצת נערים צריך להתעסק בעיקר בקבוצתו ולקחת במקסימום עוד עבודה כהשלמת הכנסה. צריך גם לציין שלדעתי מאמני גילאי נערים א ומעלה במצב תקני צריכים להתעסק אך ורק בקבוצה ולא בשום דבר אחר.
    בקשר לרמת המאמנים, אז הטענה היא שהיום כל אחד יכול לבוא ולהוציא תעודת מאמן, מה שנכון. יש כמה וכמה מכונים שהעיקר שהכסף יכנס ולכל אחד תהיה תעודת מאמן, מה שכמובן מוריד את הרמה. אין רף, אין רמה, יש ירידה באיכות.

אני גם חושב שהטענה שהעלו כאן והיא שאין מספיק אנשי מקצוע ישראלים ראויים היא נכונה, מכיוון שאם היו כאלו לא היינו מגיעים למצב שאנחנו נמצאים בו. לכן, אם אני היום שר הספורט או מי שאחראי על שיפור הכדורגל כאן, הייתי עושה דבר אחד - מביא אנשי מקצוע גרמניים, כל אחד בתחומו, שינתחו את הכדורגל הישראלי במשך תקופה ארוכה ויסיקו מסקנות שיישומו מיידית. למה גרמניים? כי להם יש את ממוצע הקהל הכי גדול, כי הם אלופי העולם, כי הם טובים בהכל.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה ממש מצחיק אותי שאומרים שקורצקי טקטיקן. רק מראה כמה לאנשים פה אין מושג מה משמעות הדבר הזה.
    הלוואי שהיינו עמוסים פה במאמנים עם הבנה וידע טקטיים ושיהיו צנונים מצידי. לפחות זה. כרגע המצב הוא שחושבים שמאמן שמעמיד את הקבוצה שלו בשורות ומעתיק תרגילים במצבים נייחים מקבוצות בחו"ל בלי לחשוב יותר מידי אם זה מתאים לקבוצה שלו בכלל, הוא טקטיקן.

13. עידן444 Member

הוא אימן בעוד מקומות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. South Boy Member

Nazi chanting German football fan banned | Sport | 3 News
    סתם מרפרוף בגוגל, אתה חושב שמישהו כאן יעיז לפסוק דבר כזה נגד אוהד שיצעק לשחקן ערבי "מוות לערבים"?
    אני לא בא להתנצח איתך ואני גם לא חושב שבגרמניה מטפלים מספיק בכל הנושא כמו באנגליה למשל, אבל האכיפה כאן היא בדיחה ולא מרתיעה אף אחד מלעשות שום דבר החל מאמירות גזעניות ועד לרדת למגרש ולהכות שחקן. זה קורה בכל מקום אבל כאן לא עושים כלום נגד זה.
    זאת הבעיה הכי גדולה של הכדורגל שלנו, לא חוסר באנשי מקצוע ישראלים או חוסר באנשי מקצוע גרמניים שיבואו ויגלו לנו את הסוד כי הם הכי מצליחים. כשינקו את הכדורגל מכל הזבל מסביב יהיה אפשר להשקיע הרבה יותר במתקני אימונים והקניית ערכים אמיתיים לדור הבא כדי שיגדל להיות מוצלח יותר. אין פתרונות קסם ואין קיצורי דרך וקומבינות, פה לא מבינים את זה.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה אולי צודק שישראל בעייתית מבחינה דרכי אכיפה, אבל אתה דרמטי ואין בין זה לבין טיפול בכדורגל שום קשר.
    זה מהווה תירוץ.

EO11 אוהב/ת את זה.