הולנד וגרמניה נפרדו בתיקו, בצ'כיה נושמים לרווחה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י Dennis Bergkamp, ‏14/6/04.

1. EladLR Member

חימום האווירה:

ואן-ניסטלרוי צוטט בעיתון הולנדי כאומר: "המשחק הוא לא רק על כדורגל, הוא גם על היסטוריה אמיתית ומה שקרה לפני 60 שנה. לעולם לא נשכח את הכיבוש הנאצי".

ההולנדי הצליח לחמם את האווירה. הגרמנים, שכבשו את הולנד למשך 5 שנים במסגרת מלה"ע ה-2, לא אהבו את העיסוק המחודש בעבר הנאצי האפל שלהם. למרות שכיום שוררים יחסים טובים בין המדינות, הכדורגל עדיין מצליח לעורר מתחים ישנים ויריבויות עתיקות בין המדינות השכנות.

עיתונאי ב"בילד" כתב לואן-ניסטלרוי: "מה שאמרת הוא עצוב מאוד. לא מזמן ציינו את ה"די-דיי" (יום הפלישה לנורמנדי) ביחד. המלכה שלך חגגה ביחד עם הקנצלר שלנו את השחרור מהדיקטטורה הנאצית. מה שאמרת הוא פתטי".

התגובות בגרמניה נעו בין: "הוא אידיוט" לבין "אסור לקחת את הכדורגל בצורה כה רצינית. זה רק משחק". היריבות בכל מקרה, תגיע הערב לשיא חדש.

סוכם מוואן

חחח לא נשכח ולא נסלח לגרמניה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_2gunsfiring_v1.Xxx . וכל הכבוד לניסטלרוי שלא שוכח!
    יהיה חם ומדליק היום :aaa031:

2. juva Member

אני באמת שלא מבין את המאמן ההולנדי...איך הוא מרשה לעצמו לפתוח עם שלישיה הגנתית שכוללת את קוקו, GVB וריזיכר...פאק, אם נגד קבוצות כמו אוססונה הם לא מצליחים לשחק כמו שצריך(וזה ברור לכולם שמי שהחזיק את ההגנה של בארסה היה פויול) אז למה שברמה הבינלאומית הם ישחקו נורמלי?
    אפילו דה בור עדיף על קוקו בתור בלם...
    בקשר לסוגית החלוץ, אני עוד פעם לא מבין למה הוא לא פותח עם מקאיי, הוא נתן עונה הרבה יותר טובה מRVN הוא פחות אגו-מאנייק, הוא לא תופס רחבה שלמה לעצמו(זה רק אני, או שעוד לא נמצא החלוץ שיצליח לשחק טוב ליד RVN!?)
    מה שיחסי ציבור יכולים לעשות לשחקן(בגלל שהוא משחק בקבוצות אפורות יחסית כמו דפור ובאירן מקאיי לא מקבל את הקרדיט שמגיע לו)

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה כל הכבוד???מה הקשר בין השחקנים לבין השואה??
    גרמניה ככל שעובר הזמן מנסה לחפר על זה ובטח שהשחקנים עצמם לא קשורים לדברים האלה..

זה משחק כדורגל ואין בו שום קשר לשואה ודברים כאלה.
    כבר חשבתי שעברנו את הזמנים שכולם היו שונאים את גרמניה בגלל זה,היום כולם שונאים אותה בגלל שהיא משחקת מגעיל.

רוד ואן ניסטלרוי חלוץ הרבה יותר טוב ממקאיי,הוא אמנם יותר שולט ברחבה[טוב נו הוא כמעט לא עושה כלום ברחבה] אבל מה שהוא עושה בתוך הרחבה מקאיי בחיים לא יעשה ויש רק עוד שני חלוצים שמפחידים כמוהו בתחום הזה[הנרי,ויירי] אני במקום אדבוקט בכלל לא חושב על ואן ניסטלרוי על הספסל.

4. EladLR Member

אני שונא אותם גם בגלל זה וגם בגלל זה

סורי
    מה שהיה לפני 60 שנה ילקח איתי לאורך כל חיי ולא אסלח לגרמנים בחיים שלי

5. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

רבאק, אלעד, תפסיק לשחק אותה עם כל הקטע של השואה.

ואן-ניסטלרוי, אחד השחקנים הכי פרובוקטיבים בעולם, שוב מחמם את האווירה. מה הקשר בין משחק כדורגל, 60 שנה אחרי מלחה"ע השניה למלחמה עצמה? אין קשר, הוא סתם נהנה לעצבן אנשים, הוא סתם מרתיח אומה שלמה עם אמירה כל כך מפגרת כמו שרק הוא יכול להוציא מהפה. טוב נו, אסור לשכוח שהוא בא ממועדון עם ראיין גיגס, פול סקולס, גארי נוויל, רוי קין וכמובן השחצן הגדול מכולם סר לוזר... הוא רק אחד משורה של פרובוקטורים ביונייטד... אבל אני גם סוטה מהנושא...

צ'כיה תנצח בקושי, תיקו בין הולנד לגרמניה.

6. שגיא Guest

המשחק בין הולנד לגרמניה הוא משחק בין שתי מעצמות מאזכבות. שתי הנבחרות הן נבחרות עבר ענקיות, אשר ההווה נמצא קצת בבעיות. השתיים האלה, ככל הנראה, יאבקו על על הכרטיס השני, כיוון שצ'כיה נראית טובה מהן. אגב, אפשר לראות בבירור שקווין קוראני הפך רשמתי לחלוץ המוביל של גרמניה. הוא בטוח יפתח והשאלה מי יפתח לצידו אם בכלל. בוביץ' וקלוזה נאבקים בינהם כשהעדיפות לדעתי היא ללא ספק לקלוזה, לבוביץ' אין הרבה לתרום. חוץ מזה, כנראה שבסופו של דבר פלר יפתח עם חלוץ חוד אחד ויעבה את הקישור. אם זה בבאומן, אז הרי שבאלאק יהיה הרבה ייותר משוחרר וסביר להניח שנראה אותו תוקף לא מעט. קשה לחזות את המנצחת, תוצאת תיקו כפי שבני ציין נראית בהחלט צפויה.

7. ScottishGunner Member

מה הקשר של הנרי לתחום ה"רחבה" הזה?? תיירי הנרי הוא שחקן שיחסית לחלוץ בקושי נכנס לרחבה. ויירי גם לא ממש קשור, כי ואן ניסטלרוי הוא החלוץ היחיד בעולם שההתמחות שלו היא לכבוש מתוך תיבת ה-5. ותסלח לי, אבל זה ממש פטטי לחשוב על שחקן כזה במקום מקאי המצויין. מקאי הוא חלוץ שיכול לייצר לעצמו את המצבים, ואן ניסטלרוי לא. ומה תעשה הולנד כשהקשרים לא יתפקדו כמו במשחק הידידות נגד אירלנד כשואן ניסטלרוי על המגרש ומקאי בספסל? כלום, היא פשוט לא תבקיע.

ולגבי הציטוט המגוחך של מר VN, כמו שכבר אמרו כאן, אי אפשר לצפות ליותר מידי מאיש מאן יונייטד.

8. King Iverson Member

הימורים שלי:
    משחקים היום:
    הולנד - גרמניה: 1-1
    צכיה - לטביה: 4-0 לצ'כיה...

טבלה כללית של בית:
    צ'כיה - 7
    גרמניה - 5
    הולנד - 5
    לטביה -0

9. שגיא Guest

איך בדיוק יכול להיות מצב כזה? אם לטביה אצלך עם 0 נקודות, משמע לכל השלוש האחרון יש לפחות שלוש. אם לגרמניה ולהולנד יש אצלך חמש נקודות, זה אומר שבשני המשחקים הנותרים (במפגש הישיר בינהן ובמפגש מול צ'כיה זה כל אחת מהם) התוצאה תהיה תיקו. מה שאומר שנבחרת צ'כיה לא יכולה להיות עם שבע נקודות במצב הזה.

10. King Iverson Member

צודק
    בתבלבלתי

הטבלה:
    צכיה - 7
    גרמניה - 5
    הולנד - 4
    לטביה - 0

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההתמחות של ויירי גם היא לכבוש מהרחבה,והנרי..הכוונה שהוא אחד מהחלוצים היותר מסוכנים כשהכדור ברגליים שלו כשהוא ברחבה..
    בכל מקרה,קצת הגזמת...עשית מואן ניסטלרוי חלוץ שלא יכול לעשות כלום..תן לו רק את הכדור והוא כבר עושה לך בלאגנים בהגנה ובדרך כלל הוא גם חוזר מזה עם שער.
    מקאיי הרבה פחות מוכשר,יש לו בעיטה יותר טובה וחזקה אבל הוא עדיין לא ואן ניסטלרוי..ומה תעשה עם מקאיי לא ישחק טוב והקשרים דווקא כן?
    ומה עם הקשרים כן ישחקו טוב,אז רוד יכול להיות הרבה יותר אפקטיבי ממקאיי והרי התוכנית משחק של אדבקוט היא בטח לא הולכת על זה שכל השחקנים שלו יהיו גרועים.

12. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

המתיחות בין הולנד וגרמניה גבוהה כבר הרבה שנים, ואם מדברים על זיכרון כאוב אז השואה לא קשורה לכדורגל אבל מה שכן- גמר 1974 עם העלילה על שחקני הולנד שבגדו בנשותיהן לפני הגמר או משהו כזה, את זה ההולנדים לא ישכחו.. צפוי משחק מצוין לדעתי.
    אגב, בקשר לצ'כיה, אני לא מאמין שיאנקולובסקי יהיה מגן שמאלי כמו שכתוב שם במערך.

13. ArsenalFan Member

לא גבוהה ולא נעליים, זו אם כבר יריבות שדועכת כבר לא מעט זמן. היום כבר לא מעניין לא את ההולנדים ולא את הגרמנים ההיסטוריה של לפני 60 שנה. השנאה לא גדולה, היוקרה של הדו קרב הולנד-גרמניה פחתה, לא מעט בגלל שבעשור האחרון הולנד כבר מוכנה יותר להכיר בחטאים שלה בשיתוף הפעולה הלא קטן עם הנאצים בתקופת מלחמת העולם. בגלל זה האמירה של רוד ואן ניסטלרוי נתפסת ככל כך מטומטמת ופרובוקטיבית. מאיפה הוא הקריץ פתאום את מלחמת העולם השנייה?

היום ביריבות בין הולנד לגרמניה לא נותר הרבה מלבד נוסטלגיה מכמה מפגשים בעבר (ואיזה מפגשים! אין כמו המשחק של הולנד מול גרמניה ביורו 92'). ולמרות הסלידה מהגועל ששורץ בנבחרת הולנד מודל שנות ה-2000, תמיד אני אהיה בעדם על פני הגרמנים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏15/6/04
  14. shmulikwe Member

המפגש היום בין הולנד לגרמניה עומד להיות משחק של שני הפכים, נבחרת אחת טכנית ובעלת כשרון בצורה שלא תיאמן אך מעוטת הצלחות וממש לא מגובשת (בלשון המעטה), לעומתה, נבחרת אפורה ואפילו לאח שלי הקטן (אם היה לי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ) יש יותר כשרון מהם. בקיצור, עומד להיות משחק מצויין, שתי הקבוצות רוצות להוכיח את עצמם אחרי האשמות מצד כל אמצעי התקשורת בארצותיהן..
    המטרה של דיקי בהצבת שני (כביכול חלוצים) קיצוניים היא טבועה בעניין היכולת החלשה של החלוצים שלו (אולי חוץ ממקאי, אבל אם הוא יפתח עם שני חלוצים קלויברט יעשה לו את המוות אם זה לא יהיה הוא..)
    שממעטים לספק את הסחרה בזמן האחרון, ולכן דיקי החליט לנצל את הכשרון של ואן ניסטרלוי שעובד גם אם הוא חלש וזה התמצאות ברחבה, וכמה שאני שונא אותו (ואני מתעב אותו) הוא אחד הגדולים בזה.
    הוא שם בצדדים שני קיצוננים מוכשרים מאוד, ואן דר מיידה, שהיה היחיד ששיחק סביר במשחק מול אירלנד ואת VDV, אולי הכשרון הגדול ביותר של הנבחרת.
    בקישור הוא יציב (כנראה) שני הגנתיים קוקו ודוידס אך לידם הכח העולה של הנבחרת ווסלי שניידר, בעל בעיטות החזקות בצורה מדהימה (עוד תראו את זה..).
    ההגנה זה הצד החלש של ההולנדים מהבחינה שגם אם ינצלו את כל הפוטנציאל "הגדול" שלהם, עדיין ניתן לצפות להרבה טעויות. אבל אני מצפה מואן ברונקסט (שלפרקים העונה היה ממש מצויין) ומסתאם לייצב את ההגנה כמה שאפשר.
    וואן דר סאר? השנה הוא די התעלה על עצמו, למרות שלא חסך את השטויות הרגילות, מקווה שהוא יציג משחק טוב כי כשהוא תופס יום, קשה מאוד להבקיע להונד.

מהצד של גרמניה אני מבין את רודי, הוא שם לב שחוץ מקוראני (וטיפ טיפה קלוסה, אבל לא מספיק) החלוצים שלו ממש לא מרשימים ועם כל הכבוד לפודולסקי, אי אפשר לפתוח עם ילד בן 19 בהופעה הראשונה שלו בנבחרת הבוגרת בטורניר חשוב ביותר.. ועוד במשחק הפתיחה..
    קישור שיכלול את שניידר, באומן, האמן, פרינגס ובראש באלאק יכול לתעלות מידי פעם לרגעים גדולים, במיוחד עם גיבוש כמו שיש אצל הנבחרת הגרמנית..
    בקשר לבאלאק, הוא יהיה הברמוטר של גרמניה, אם הוא לא יתעורר מהעונה הנוראית שעברה עליו שלא יתפלא למצוא את עצמו אורז מזוודות אחרי שלב הבתים, אבל אם הוא יהיה הבאלאק של המונדיאל תצפו לגדולות מגמרניה.
    ההגנה של גמרניה היא כמו של הולנד, לא הצד החזק שלה. נובוטני וורנס כבדים מאוד ולמזלם במשחק הקרוב לא יהיו מולם חלוצים מהירים מאוד (אולי דיקי יפתיע אם מקאי?) ובכלל בבית שלהם אין כאלה. (קולר ופורחה הם לא ממש במשקל נוצה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ).
    בקשר ללהאם, אחרי העונה המצויינת, (והוא הרשים אותי מאוד בשלב הבתים של ליגת האלופות עם שטוטגארט) אני מצפה ממנו להרבה, הרבה גיחות מצד שמאל ומול רייזיחר זה יהיה אפילו יותר קל..
    אם הוא יעשה את זה, הוא ישפר את משחקה של גרמניה פלאים..
    ולסיופ, אוליבר קאן, מה נגיד ומה נאמר? אולי גורלה של נבחרת גרמניה תלוי על כתפיו, יכולת טובה, והוא יכול לנעול את השער הרמטית, יכולת רעה, והשער שלאהמן חטף מול צ'לסי קטן עליו..

אני מצפה למשחק מותח, ששתי הקבוצות יתעלו על עצמם וישכחו את ההופעות הגרועות בזמן האחרון ויתנו יופי של משחק
    תחזית: 2-1 או 3-2 להולנד

15. burning soil Member

בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה כובשת לטביה שער מהתקפה מתפרצת כאשר אנדראס פרוחננקובס מבשל לורפקובסקיס,שער מדהים..!

נערך לאחרונה ב: ‏15/6/04