ההגנה או ההתקפה ?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Gianluigi Buffon, ‏12/3/06.

1. FelaKaT Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx
    אני לא רוצה להיכנס לוויכוחים מיותרים, אבל מילאן ויובנטוס הגיעו לגמר בזכות "משחק הגנה טקטי וממושמע"?
    מילאן של אותה עונה הייתה הקבוצה ששיחקה את הכדורגל היפה ביותר בשנים האחרונות, בארסה של השנה לא מתקרבת אליה.

2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי אמר שמשחק ממושמע בהגנה מגיע על חשבון היכולת ההתקפית?!?! קבוצה טקטית, היא קבוצה שמשחקת על פי הנחיות ברורות ומבצעת על המגרש בדיוק את מה שהמאמן תירגל באימון והסביר בחדר ההלבשה, זה לא אומר בונקר!!!
    זה מה שהפך את מילאן לקבוצה החזקה באירופה בשלוש השנים הקודמות, השילוב המדהים בין משמעת טקטית ופאנטזיסטיות של הכשרונות בעלי היכולת האישית המדהימה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/3/06
  3. FelaKaT Member

כל זה היה נכון אילו המילה "מבוססת" לא הייתה נמצאת בהודעה הקודמת שלך. מילאן הייתה באותה עונה קבוצת התקפה למופת שרק בזכות ההתקפה שלה הגיעה לגמר.
    אי אפשר להזכיר את העלייה לגמר של יובנטוס ומילאן ביחד עם העלייה לגמר של ליברפול ופורטו. מדובר בשתי דברים שונים לחלוטין.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב פעם, המבוסס דווקא מתאימה בדיוק. הקבוצות האיטלקיות תמיד ידעו להגן והוכח לא פעם, שקבוצה גדולה נבנת קודם כל מהגנה. מילאן לא יכלה לשחק כל כך טוב בהתקפה עם במרכז ההגנה לא היו לה שני שחקנים מדהימים כמו נסטה ומאלדיני. מילאן לא יכלה לבנות התקפות אם גאטוזו לא היה מטאטא כל מתפרצת של היריב.

5. נדב מיכאלי Member

נכון אבל עובדה שליברפול עם הכדורגל הטקטי של בניטז לא מצליחה בליגה האנגלית כבר שנתיים ברציפות,השנה באירופה הם כשלו בשמינית הגמר ויוון ,אלופת אירופה אפילו לא עלתה למונדיאל.
    זה טוב לטווח הקצר זה רע לטווח הארוך.

6. FelaKaT Member

אני לא אמרתי שלמילאן הייתה הגנה חלשה או שמה שהיא כלל לא עשתה הגנה והייתה עסוקה רק בהתקפה.
    מילאן הייתה קבוצה התקפית שהתבססה בעיקר על ההתקפה שלה.
    היא חטפה 12 שערים ב17 משחקים באותה עונה בליגת האלופות, היא הייתה חוטפת הרבה פחות במידה והיא הייתה מתבססת על ההגנה.

בכל מקרה-ההבדל המשמעותי בין ליברפול ופורטו לבין מילאן ויובה. שתי הראשונות התבססו בגדול רק על ההגנה, 2 האחרונות ידעו לאזן בין הדברים כאשר אצל מילאן(ויובה נגד ריאל) הם התבססו יותר על ההתקפה.

7. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב פעם, לא. ליברפול לא מצליחה העונה כל כך בליגה כי היא לא קבוצה טובה מספיק והעובדה שגם בליגת האלופות היא הודחה ע"י יריבה שלא מהגדולות באירופה. אם ליברפול היתה משחקת התקפי רוב הסיכויים שהעונה שלהם היתה נראת פחות או יותר אותו דבר בכל הקשור לנקודות, רק שאת ליגת האלופות בנשה שעברה הם לא היו לוקחים.

אותו דבר לגבי יוון, זה לא השיטה ההגנתית שמנעה הפעם מיוון הצלחה, אלא העובדה שיש לה סגל בינוני למדי. סגל איתו אפשר להגיע להישגים רק בעזרת שיטה הגנתית כפי שהם עשו ביורו האחרון.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/3/06
  8. Barcik Member

ליברפול עברה את יובנטוס באותו משחק כי ההתקפה הראשונה של האיטלקים עם יותר מ- 4 שחקנים, במשחק בו הם חייבים להבקיע, הייתה אי-שם לקראת הדקה ה- 85. כולי תקווה, וגם אמונה, שאותו הדבר יקרה להם העונה.

באשר לדוגמאות בודדות, זה ככה רק אם בא לך. דינמו קייב ה"קטנה" נתנה רביעיות בקאמפ נואו, לברקוזן הגיעה לגמר (ואילולא קסיאס הייתה זוכה בו) על טוהר ההתקפה, פ.ס.וו קרקסה את מילאן ורק התרגשות לקראת הסיום מנעה ממנה העפלה לגמר, טורקיה של 2002, קרואטיה של 98, בולגריה של 94, כולן קבוצות נחותות (מאוד) שלא התבססו על בונקרים והגיעו להישגים נאים. מי שנוח לו לזכור רק את הבונקרים, רשאי להתעלם מהפסקה האחרונה.

סגל בינוני זה לא בהכרח סגל שניתן להוציא את המיטב ממנו רק עם הגנה. במקרה של יוון וליברפול, ברור שזה נכון. במקרים אחרים, ממש לא.

נערך לאחרונה ב: ‏15/3/06
  9. mr.shmactics Member

ברור שצריך להיות איזון והגנה טובה
    אבל אני יש לי משפט שמנחה אותי בכדורגל
    הגנה שומרת על התוצאה
    התקפה מגדילה את התוצאה
    וזה כל הסיפור בספורט לנצח.

10. FelaKaT Member

אני לא בא לחלוק עליך כי אני יודע מה בדיוק עשתה יובנטוס באותו משחק, היא שיחקה בדיוק כמו שהיא שיחקה מול ריאל ובדיוק כמו שהיא משחקת בליגה.
    יובנטוס רגילה כשבאים לשחק מולה בונקר, אבל הבונקר של ליברפול בשנה שעברה היה מושלם (אפילו קונוס בדמותו של טראורה הפך פתאום למגן שמאלי), והשער שיובה רגילים לקבל מקבוצות אחרות פשוט לא בא וזה מה שהעיף את יובנטוס.

ויש לך למה לקוות. יובנטוס תבוא למשחקים כאשר היא הפייבוריטית להגיע לגמר, וכשיובה פייבוריטית באירופה היא נוטה לזלזל ביריבותיה, אני מקווה שאם וכאשר נעבור את ארסנל קאפלו לא יקל ראש באינטר בגלל 2 הניצחונות בליגה.

שוב, אלו דוגמאות בודדות של אותן שנים, אולי הדוגמא הכי טובה שאפשר להביא לקבוצה התקפית שהצליחה בגדול היא צ'כיה של 96(זולה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx ).

למשל ב02 הקבוצה אשר הגיעה לגמר והפסידה לברזיל לא שיחקה על "טוהר ההתקפה" ואף הייתה רחוקה מכך.
    אין לי מושג איך אתה מכנה את לברקוזן, פסו וקרואטיה כקבוצות התקפיות.
    לברקוזן הגיעה באותה עונה לגמר כאשר את רבע הגמר היא עברה על חודו של שער ואת חצי הגמר היא עברה הודות לחוק מטומטם וגם בגמר היא הייתה רחוקה מלהבריק בהתקפה מלבד 3 התקפות רצופות בדקה ה90.
    פסו הגיעה למפגש מול מילאן כאשר את כל הדרך היא עושה הודות להגנה שלה.
    ולגבי קרואטיה, היא אפילו כונתה כקבוצת המתפרצות הטובה של הטורניר ע"י הצרפתים אחרי שהם היו קרובים להדיח אותה.
    ובכלל, אני לא אומר שההתקפה לא מביאה איתה הצלחות, אבל ההצלחות של ההגנה גדולות יותר.
    אתה יכול להביא דוגמא של קבוצה בינונית שזכתה בתואר כל שהוא הודות להתקפה המצויינת שלה?

11. M_T_A Member

לברקוזן היתה קבוצה מאוד התקפית. ההתקפה שם עם באלאק, בשטורק, רמלאו ונויביל היתה כמה רמות מעל ההגנה שהשחקן הבולט היחיד בה היה לוסיו. לא זכור לי רגע אחד של התגוננות מהקבוצה הזאת ב2002.
    את קרואטיה של 98 אני לא זוכר כל כך אבל ניצחונות כמו 3-0 על גרמניה ודאבור סוקר שהיה מלך השערים של המונדיאל אומרים משהו על ההתקפה שלהם.
    ואפשר להוסיף לרשימה גם את שבדיה של 94.

12. mr.shmactics Member

בד"כ שיש התקפה טובה זו לא קבוצה בינונית
    אבל אם אתה מתעקש : ורדר ברמן

13. M_T_A Member

ואליה אפשר להוסיף את בלקבורן ב95 ולה קורוניה ב2000.
    בליגה של מעל 30 מחזורים אי אפשר לקחת אליפות של בונקרים.

14. FelaKaT Member

אני לא התעקשתי על הדוגמא הזאת מאחר וכבר התייחסתי אליה.

רומא, אבל זאת לא הנקודה שלי.
    הנקודה שלי היא, שאתה זוכר קבוצה בינונית שהצליחה לזכות בתואר כל שהוא כמו שיוון ופורטו הצליחו לזכות בזכות ההגנה שלהן?

שני המגנים שלה היו מבוקשים(פלאסנטה וסבסקן) היו מאוד מבוקשים אחרי ההופעות שלהן. הקשר האפור שלהם, ראמלוב, היה באותה עונה אחד מהורסי המשחק הטובים בעולם.
    אני לא אמרתי שלברקוזן הייתה קבוצה בונקריסטית באותה עונה, היא הייתה קבוצה מאוזנת. לא התקפית ולא הגנתית.

קוראטיה היא התאומה של לברקוזן, לא התקפית ולא הגנתית, אבל היו לה מתפרצות מאוד קטלניות.

יובנטוס. :aaa021:

אני מציע לך שתבדוק את כמות הכסף ששפכו דפורטיבו ובלאקבורן בכדי לזכות באליפויות.

ואני שוב פעם חוזר על זה:
    "ובכלל, אני לא אומר שההתקפה לא מביאה איתה הצלחות, אבל ההצלחות של ההגנה גדולות יותר."

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/3/06
  15. Barcik Member

שזה, במילים אחרות, התקפה לא טובה מספיק. יובנטוס רגילה מדי להזדמנות בדקה ה- 36, בדקה ה- 57, ובדקה ה- 70, ונצחון 0:2. לפעמים זה לא קורה. זוהי הסיבה שאני חושב שהמפתח של ארסנל מול יובה יהיה לנצח את המשחק הראשון. אלופת איטליה פשוט לא מסוגלת לשים גול בהזמנה, וזו דוגמא לנקודה בה כדורגל הגנתי שני להתקפי.