הדיון של נבחרת ספרד: חצי גמר יורו, מפסידים בגמר ליגת האומות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏3/9/20.

1. DRORIKO Member

למה בוסקטס לא זומן? זה משהו שמגיע מבוסקטס עצמו לאור גילו? כמו שהיה עם צ'אבי אלונסו בזמנו?

2. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

מנוחה ופטור ממשחקי ידידות, בדיוק כמו זהבי אצלנו.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/bba636c45dc97daadf38592f72e49ed5/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/03/23/16480642749953.Xxx

במארקה נכתב כי לא בטוח שלואיס אנריקה ימשיך בנבחרת לאחר המונדיאל. בהתאחדות הספרדית מאוד מרוצים ממנו (חצי גמר יורו והדחה בפנדלים מול איטליה והפסד לצרפת בגמר ליגת האומות) והמשכיותו כלל לא תלויים בהישגי הנבחרת בקטאר, אך מדובר בהחלטה אישית שלו וזה לא קשור לפן המקצועי. בהתאחדות ידרשו ממנו להודיע על החלטתו עד תום העונה הנוכחית 21-22 ולא לחכות למונדיאל. מוקדמות היורו יחלו כבר בעוד חצי שנה והמועמדים האחרים הן בעיקר מרסליניו מאתלטיק בילבאו וגם ארנסטו ואלוורדה. בנבחרת לא רוצים בעיה בלוח הזמנים ומצב בו מאמן יישאר קירח מכאן ומכאן.

4. Raulito Madridista

בעוד שעה ורבע שריקת הפתיחה, ספרד מארחת את אלבניה במשחק ידידות:

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/277463520_522413405908591_5478662449264557417_n.Xxx?_nc_cat=107&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=KZzwdq1K_aQAX8SKSl8&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=00_AT8XxCLByFHy5dq9tXBltpSGpKXHaKo_UF6w9ygwYFgpAQ&oe=62441925

דויד ראיה שוערה של ברטנפורד, שהיה ההפתעה הגדולה בזימון - יערוך הופעת בכורה בנבחרת. דני קרבחאל זוכה לקרדיט על אף הכושר הגרוע שלו. פדרי פותח ויהיה מספר 10 של הנבחרת. פראן טורס שהיה מצוין בקלאסיקו פותח גם הוא ובסה"כ ארבעה נציגים לברצלונה, ובחוד אלברו מוראטה. היות וג'ורדי אלבה על הספסל וגם קוקה, "הוותיק" הבא אחריו, מרתק לדעת מי יעלה כקפטן ואולי זהו חלוצה של יובנטוס לו 50 הופעות. אגב, לצערו של ראול דה תומאס, הוא נופה מסגל עקב פציעה דווקא כשהמשחק מתרחש באצטדיון שהוא כבר הבית שלו - מגרשה של אספניול.

5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיה שוער מצוין לדעתי. רק פציעה עצרה לו את המומנטום העונה.

אני יכול להבין למה ארסנל רצתה אותו.

6. Raulito Madridista

נבחרת ספרד ניצחה 1:2 את אלבניה במשחק ידידות בדקה ה-90, בכלי התקשורת מרוצים:

https://e00-marca.uecdn.es/imagenes/2022/03/27/portada/marca_papel/g2703.892179ff21c6021b41d570baf5b5eaf2.Xxx

"מסיבה ספרדית" - ניצחון כפול לסלקסיון - גם על המגרש וגם ביציעים| פראן טורס הבקיע את הראשון ודני אולמו הבטיח את הניצחון בדקה האחרונה| המאמן לואיס אנריקה נפעם: "אני לא זוכר אף משחק בו הקהל שלנו היה כל כך החלטי ודומיננטי ודחף כך את הנבחרת קדימה". המאמן הוסיף כי היה מרגש עבורו לשחק שם אחרי 18 שנה| בכותרות בברצלונה התרכזו כאמור בטורס: "מסיבה וגולאסו" ו"פראן טורס ממשיך להתחבר"| גם ירמי פינו זכה למחמאות: "יחד איתו הנבחרת תהנה והרבה"| דוד ראויה שרשם בכורה בנבחרת: "היריבה הכניסה אותנו לצרות אבל ניצחנו. גיליתי לפני המשחק שאני אפתח, כשהגענו למגרש והוא הקריא את ההרכב. אני שמח מאוד, לא ציפיתי לזה, זה יום שיסמן את חיי ואת הקריירה, חלום שהתגשם. המונדיאל בקטאר? אני כאן כדי להישאר, להילחם על מקומי ולהיות זמין למאמן"| ספרד שמרה על מאה אחוז נגד אלבניה - ניצחון שמיני בשמונה משחקים נגדה. גם נגד ליכטנשטיין ומלטה יש לה 8 מ-8.

7. Raulito Madridista

הערב: ספרד פוגשת את איסלנד למשחק ידידות נוסף| "ספרד מול סלע אחר", נכתב בפריויו ב-AS שם נטען כי הנבחרת רוצה להפוך את החזקת הכדור שלה ליותר מסוכנת. זו הפעם הראשונה בה הסלקסיון תשחק באצטדיון הריאזור מזה 13 שנה, אז פגשה את בלגיה במוקדמות מונדיאל 2010. מן הסתם יתבצעו שינויים בהרכב. דני אולמו שכבש את שער הניצחון במשחק הקודם, 'יתגנב' להרכב ופראן טורס יעבור לשפיץ במקום אלברו מוראטה. ססאר אספיליקווטה יועדף על פני דני קרבחאל ואונאי סימון יפתח בין הקורות. אתמול לואיס אנריקה 'אישר' את נוכחותו במונדיאל ואמר שאין דבר שמרגש אותו יותר. "לא בחרתי את היריבים. אם הם יתגלו כיריבים ברמה הגבוהה ביותר - זה מושלם, זה יהיה מבחן. אם לא, גם מושלם, כי אנחנו צריכים להתמודד עם יריבים מדרג נמוך בתיאוריה, כזו שנצטרך למצוא את המרווחים בהגנה שלה ולמנוע ממנה לפגוע בנו", ניתח המאמן. הנבחרות נפגשו לאחרונה במוקדמות יורו 2008 במשחק בו צ'אבי אלונסו הורחק ואנדרס אינייסטה מנע הפסד (1:1) לקראת הסיום. מאמן נבחרת איסלנד כיום, ששיחק באותו ערב, ארנר וידארסון, נזכר: "האמת שהיה לי מאוד קשה ומעצבן לרוץ אחריו במשך כל המשחק הזה". היריבה סיימה ב-1:1 עם פינלנד במשחק הקודם שלה. סיגורדסון בצד ימין מסוכן מאוד, כמובן. הרכבים משוערים:

https://as.com/futbol/imagenes/2022/03/28/seleccion/1648492347_867926_1648496039_sumario_grande.Xxx

8. Raulito Madridista

ספרד מביסה 0:5 את איסלנד במשחק ידידות חגיגי:

https://e00-marca.uecdn.es/imagenes/2022/03/30/portada/marca_papel/g3003.df91180a10e22c5130be973b650d568c.Xxx

"מאניטה ועכשיו ל'בומבה'", נכתב בשער המארקה - פסטיבל של ספרד לפני הגרלת המונדיאל ביום שישי עם חגיגה גדולה| אלברו מוראטה ופאבלו סראביה עם צמדים וירמי פינטו הוסיף אחד (שער הבכורה שלו בנבחרת) בערב בו הנבחרת עינגה את הקהל שלה בריאזור| "שטיח אדום לספרד" ו"איך לואיס אנריקה עוד יעזוב, לעזאזל?", היו כותרות נוספות| המאמן אמר: "אנחנו לא צריכים חלוץ שכובש 30 שערים, מצאנו דרכים אחרות כדי לעשות את זה ולהבקיע. מה שאני יכול להגיד בקשר למונדיאל זה שיהיה קשה. וזה שהנבחרת הזו הולכת להתחרות עם כל אחת ולהכניס כל אחת לצרות"| ירמי פינו: "אני מאוד שמח, המאמן נתן לי ביטחון. הרצון קיים, אנחנו לא לוקחים שום משחק בתור 'רק' משחק ידידות. כבר מאלבניה אנחנו חושבים על קטאר. הרמה טובה של ג'ורדי ואני הבקעתי מכל הלב"| מוראטה: "אני שמח מאוד, במיוחד לראות איך האנשים איתנו גם כאן וגם בברצלונה, זה משמח אותנו מאוד. העתיד? ..יש הרבה שחקנים צעירים טובים ואפשר לצפות לעתיד באופטימיות. שיחקנו משחק טוב, היה לי שבוע לעבוד ולהתאמן מה שבדרך כלל אין בלו"ז הצפוף. זה לא משנה מי מבקיע את השערים, אבל אני מאוד שמח בשבילי ובשביל סארביה וירמי"| זו הייתה הפעם החמישית בה הנבחרת בתקופת לואיס אנריקה כובשת חמישייה. תחת חאבייר קלאמנטה וחוסה אנטוניו קמאצ'ו זה קרה שש פעמים ועם ויסנטה דל בוסקה 13| ועוד קצת מספרים לסיום: מוראטה הוא השחקן שששיחק הכי הרבה פעמים בעידן לואיס אנריקה (27 פעמים - 21 מהן בהרכב) ואחריו רודרי עם 26 משחקים. החלוץ הוא השחקן השמיני בתולדות ספרד שמגיע ל-25 שערים בנבחרת.

9. Raulito Madridista

במארקה מסתכלים קדימה ומציגים את התוכנית של לואיס אנריקה למונדיאל בקטאר: "20 שחקנים קבועים, כמה חלופות ושאלת ג'רארד פיקה". בגרף הבא אפשר לראות את השחקנים שנכללו בסגל מאז ספטמבר 2020 כולל ספציפית לגבי היורו האחרון. Todas בירוק - נכלל בכל הזימונים לסגל, Muy altas - "סיכוי גבוה מאוד", ובאדום בצד ימין Casi Nulas - סיכוי אפסי\המאמן לא השתמש בו עד עתה.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2022/03/30/16486117724302.Xxx

לא רק הקפטן סרחיו ראמוס בין הנשכחים אלא גם טיאגו אלקנטרה שכן זומן ליורו, סרג'י רוברטו, פביאן רואיס, סרחיו רגילון וסרחיו קנאלס וכך גם חסוס נבאס וסרחיו רגילון. מרקו אסנסיו ואדאמה טראורה בקושי נספרים אף הם.
    הבאנקרים? אונאי סימון בין הקורות שמוזמן דרך קבע וגם משחק. דני אולמו ופראן טורס שהם לרוב שחקני הרכב. גם ג'רארד מורנו בין החלוצים המועדפים כשהוא בריא, כמובן אלברו מוראה שמשחק כל הזמן. פאבלו סראביה, ירמי פינו שבלט בזימונים האחרונים וכן אריק גארסיה וססאר אספיליקווטה מהחלק האחורי וכך גם ג'ורדי אלבה ופאו טורס ובקישור? סרג'יו בוסקטס שקיבל מנוחה הפעם, מרקוס יורנטה, קוקה, גאבי הצעיר. דייגו יורנטה, מרקוס אלונסו ובעיקר אנסו פאטי שמחכים שיהיה בריא כבר - עם סיכוי לא רע וכך גם דויד ראיה שערך בכורה בנבחרת. גם מצבם של דני קרבחאל ששב לסגל אחרי היעדרות ארוכה על אף שאינו מצטיין בקבוצתו, קרלוס סולר מוולנסיה, מיקל מרינו וראול דה תומאס שנפצע – מוגדר כטוב.

10. Raulito Madridista

בהמשך היום תדע הנבחרת מיהן היריבות שלה כאשר תתקיים הגרלת שלב הבתים של המונדיאל בקטאר. הנבחרת של לואיס אנריקה נמצאת בדרג א' למזלה. בדרג ב' גרמניה נראית כהגרלה מפחידה וכך גם דנמרק שהגיעה לחצי גמר היורו וכן נבחרת הולנד. בקבוצת האיכות השלישית – פולין של רוברט לבנדובסקי אותה פגשנו ביורו וכן סנגל שזכתה באליפות אפריקה.

בינתיים במארקה מציגים לנו איזו יריבות הנבחרת פגשה הכי הרבה בכל המונדיאלים לדורותיהם במסגרת שלב הבתים:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2022/03/31/16487174046078.Xxx

אז מסתבר שברזיל היא היריבה אותה פגשנו הכי הרבה, לאחרונה ב-1986, וכמובן שאי אפשר להיתקל בה שוב, בינתיים. צ'ילה שגברה על ספרד במונדיאל 2014, מדורגת במקום השני. גרמניה היא היריבה הבולטת מבין אלה שפגשנו פעמיים, לאחרונה ב-1994. במונדיאל הקודר ברוסיה פגשה הנבחרת את איראן, מרוקו ופורטוגל ולפניכן את הולנד (אותו 5:1 מזעזע), צ'ילה ואוסטרליה (הניצחון היחיד, 0:3).

11. Ever Banega Member

ריקלמה יורד למחתרת.

12. riquelme1 Member

גועל נפש הנבחרת של אנריקה, כדורגל דוחה ולוזרי, תמיד מתקשים לנצח משחקים קשים, מזכיר נבחרות חושך מפעם

13. riquelme1 Member

עד שהמחבל לואיס אנריקה לא עף, אין לספרד סיכוי. האיש מחרב את הנבחרת הזאת

14. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה מגזים אתה, כולה ליגת האומות. בינתיים עושה עבודה לא רעה עם סגל רחוק מאוד מהימים של דל בוסקה.

15. Raulito Madridista

הנבחרת סופר-משעממת ולא מרגשת מאז סדרת המשחקים הטובה עם ז'ולן לופטגי, אמנם תמיד הטלתי ספק כי משחקי ידידות ומוקדמות שונים במהותם ובלחץ מ'הדבר האמיתי', אבל זו כן נבחרת שהאמנתי שהיא יכולה להביא גביע. עם שאריות מסרחיו ראמוס, הכושר המצוין בו היה איסקו, סגל יחסית עמוק וכן הלאה. מעניין איפה זה היה נגמר. כעת ספרד רצה לתואר 'מלכת התיקו'. אין לי יותר מדי תלונות ללואיס אנריקה אבל סתם משעמם ולא כיף. ברור שזה כולה ליגת האומות אבל הנבחרת לא יודעת להכריע משחקים ומשחקת בקצב נמוך. צ'כיה לא 'אימתנית' נקרא לזה ככה, פורטוגל באה להעביר את הזמן נגדנו. אני בקושי כותב כאן בת'רד של הנבחרת זה מביע את רמת העניין שלי..