הדיון של נבחרת ספרד: חצי גמר יורו, מפסידים בגמר ליגת האומות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏3/9/20.

1. RubberSoul Member

לואיס אנריקה עושה רושם שהולך בדרך שהיא מנוגדת לסגנון של השחקן הספרדי כיום, בגלל זה הרבה שחקנים איכותיים מוצאים את עצמם מחוץ לסגל.

הוא בעיקר מוכיח שעם הסגל הנוכחי של ברצלונה אפשר להשיג יותר. זה קצת נשכח, אבל המטרה של לה מאסיה היא לייצר שחקנים לקבוצה הבוגרת בשיטה שהיא אמורה לשחק. בגלל שבשנים האחרונות הקבוצה התרחקה מהסגנון, התוצר פחות בולט, אבל לוצ'ו משחק בסגנון הזה ו"מעלה לבוגרים" ילד שמכיר את השיטה ומשתלב בה בצורה כמעט מושלמת.

2. Raulito Madridista

אפשר להשיג יותר עם הסגל של הנוכחי ברצלונה, לא הרבה יותר כפי שרובכם חושבים (לדעתי). אבל הלחץ בנבחרת, אלא אם כן מדובר בטורניר גדול עצמו - נמוך משמעותית, זו ממש לא אותה הליגה, מה גם ששם יש לאחרים יותר על מי להישען. שחקן ממוצע בנבחרת ספרד טוב יותר ממקבילו בברצלונה.
    הניצחון של ספרד על איטליה היה נהדר, פראן טורס שוב מחזיר אליו את הזרקור. היה כיף לראות את הנבחרת מנצחת את אלופת אירופה, זה חשוב לביטחון ולכוח ההרתעה וכן הלאה ואין לנו מה להפסיד נגד צרפת שהיא נבחרת טובה יותר ועמוסת גלאקטיקוס. מצד שני זו עדיין ספרד - מישהו פה מחכה בטירוף למשחק? יחגוג בבית עם We are the champions אם ננצח? יקבע במיוחד לשבת עם חברים לבירה בבר ולראות את המשחק הזה? ליגת האומות זה לא ממש מעניין. אני לא אוהב את מה שקורה בנבחרת הזו בעניין "התהליך", התוצאות באופן גורף, סגנון המשחק וקצב המשחק באופן גורף. ניצחון אחד לא ישנה זאת. האמת שזה לא קשור לכך שאין שחקנים של ריאל מדריד שם זה סתם מרגיש לי מוזר (אבל מוצדק. קרבחאל פציע, נאצ'ו בעונה מזעזעת, גם לוקאס, אסנסיו מבחינתי זה ללכת על העבר).

3. Ever Banega Member

מעניין מה אומרים בספרד על אישור השער השני, לפי מה שאני קורא החוק שונה (חלק אמרו ב2020 במקום אחר ראיתי 2013) ואכן השער חוקי, אבל אין שום היגיון בחוק הזה הוא אבסורד לגמרי אין לי ספק שהוא יבוטל. לשחקן הגנה אין כמעט אף פעם אפשרות לראות איפה קו ההגנה נמצא ואם התוקף חצה אותו או לא.

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

5. Raulito Madridista

לראשונה מזה 235 ימים - יש שחקן של ריאל מדריד בסגל
    נבחרת ספרד. קוראים לו דני קרבחאל שעבורו זה זימון ראשון לנבחרת מאז ספטמבר 2020. המגן שהחלים מהפציעות קיבל את מבוקשו. לואיס אנריקה פירסם את הרשימה שלו לקראת המשחקים הקריטיים במוקדמות המונדיאל נגד יוון ונגד שבדיה מוליכת הבית. שחקן שזוכה לזימון בכורה הוא ברהים דיאס שחקנה של מילאן. גם רודריגו מורנו בסגל, אנסו פאטי שחזר מפציעה ארוכה מברצלונה, פורנאלס בחלק הקדמי, שני נציגים לוולנסיה - הקפטן סולר וגם חוסה גאייה. גם אלברו מוראטה ופאבלו סראביה הנציג מהליגה הפורטוגלית בפנים וג'רארד מורנו שלא היה ממש כשיר לאחרונה - איננו.

6. DRORIKO Member

דיאס אכן זימון ראוי. הוכיח את עצמו במילאן.

7. riquelme1 Member

לרודריגו מורנו אין שער 1 העונה. על פי מה לואיס אנריקה הזמין אותו?

8. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/3a60449794c9868c41d2b981f136e1f9/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/11/06/16362217842671.Xxx

תאחלו מזל טוב לראול דה תומאס שזומן לראשונה לסגל נבחרת ספרד הבוגרת! חלוצה של אספניול נמצא ברגע נהדר כשהבקיע גם המחזור ובסה"כ יש לו שבעה שערים ב-12 משחקי ליגה. דה תומאס, שאם יערוך את הבכורה שלו סעיף השחרור שלו יעלה מ-60 מיליון יורו ל-70 מיליון יורו - מחליף את אנסו פאטי שנפצע במהלך ה-3:3 בין סלטה ויגו לברצלונה. לפני חודש החלוץ נשאל על הנבחרת ואמר: "אני פנוי, ואם יום אחד תתעורר ההזדמנות, אעשה הכל כדי לנצל אותה ואשאיר את הנשמה שלי למדינה, שזה מה שכל שחקן רוצה. אני נלחם על דברים גדולים". עד עתה הוא לא היה חלק מהנבחרות מאז שזומן לסגל ספרד U19 כשהיה חלוץ צעיר בקאנטרה של ריאל מדריד. כעת החלום הפך למציאות. מאז שחזר לספרד בינואר 2019 הוא הפך לאליל אצל אוהדי אספניול. אשתקד סיים כמלך שערי הסגונדה עם 23 כיבושים.

9. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/c65f67df116933a540328d0cf944e0fc/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/11/10/16365551751131.Xxx

אלברו מוראטה בריאיון לאל פאיס
    : "אם מישהו קורא את זה אני מבקש שיידחפו אותנו עד קצה גבול היכולת ושיתנו הכל בשבילנו, זה משחק על החיים ועל המוות לגבי המונדיאל". החלוץ מספר על הימים הקשים ביורו: "תמיד יישאר לי בראש מה היה קורה אם היינו מנצחים את איטליה, היה לנו סיכוי טוב לגבור על אנגליה בגמר. אבל זכינו לכבוד של היריבות וגם של האוהדים, הראינו שאנחנו ספורטאים וידענו לכבד את המנצחת. כשלתי ביורו כמה פעמים, אם לא המאמן וחבריי לקבוצה - הייתי במצב קשה. אני לא כועס מהביקורות, אבל יש דברים שאנחנו חייבים להתקדם כמו ההטרדות למשפחתי ואשתי. היו ימים שהייתי מתעורר בחדר ביורו ולא התחשק לי לעשות כלום, עד שראיתי את חבריי לקבוצה בחדר אוכל או ששוחתי עם אשתי בטלפון. אני חושב שיש מעט מאוד שהיו נותנים כל מה שיש להם, כמוני, עבור ספרד". על הצעירים: "פדרי או גאבי מתנהגים כאילו הם בני 32. הקהל חייב לתמוך בהם כל הזמן. ראיתי את גאבי בטלוויזיה נגד איטליה ולא האמנתי שזה משחק הבכורה שלו. לפדרי היה יורו נפלא".

10. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/media/FEB8upFXwAIMUC5?format=Xxx&name=large

ככה משום מקום ספרד עלתה למקום הראשון בבית במוקדמות המונדיאל והמדינה לאט לאט נכנסת לטירוף לקראת המשחק נגד שבדיה ביום ראשון| "אין דבר כזה תיקו", הבהיר לואיס אנריקה לשחקניו באימון. רק כך הוא רוצה להעפיל למונדיאל| הצפי הוא ל-50,000 אוהדים באצטדיון האולימפי בסביליה (לה קרטוחה) שיגרמו ל-'גיהנום' לשבדים. כמובן שישנה מטרה לנקום על ההפסד 2:1 בקמפיין הזה בתחילת ספטמבר ומדובר ביריבה שספרד לא הצליחה לנצח ביורו| זו לא הפעם הראשונה בה ספרד מגיעה למחזור הסיום בנסיבות דוומות, ומאז 1974 ושובר השיוויון מול יוגוסלביה - היא לא נכשלה. בנובמבר 1993 פגשה ספרד את דנמרק במחזור הסיום. פרננדו היירו כבש בכדור חופשי ואמר: "זה השער הכי חשוב בחיים שלי. אבל ברקרו עזר לי מאוד כשהפריע לשמייכל". בזכות הניצחון ספרד עקפה את דנמרק שסיימה רק שלישית. ספרד הייתה בכל המונדיאל מאז 1978.

במארקה כתבו - "מאסון לשיא תוך חודשיים", שכן בספטמבר הכל היה נראה שחור כשספרד הייתה עם רגל מחוץ למונדיאל. מקצועית, לואיס אנריקה אגב ניסה 21 שחקנים שונים בשלוש העמדות בהתקפה. אלברו מוראטה, פראן טורס, מיקל אויארסבאל ודני אולמו מקבלים עדיפות על היתר.

11. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/70ba6c50d1abd6b1ea6575edede793c6/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/11/14/16368732336869.Xxx

"נבחרת ספרד הגדולה בהיסטוריה", נכתב הבוקר במארקה, ולא מדובר על האיכות של לה רוחה כרגע. מעולם לא היה מאמן שזימן כל כך הרבה שחקנים שונים כמו לואיס אנריקה. בקמפיין מוקדמות המונדיאל לקטאר הוא זימן לא פחות מ-43 שחקנים שונים - שימו לב לתמונה למעלה. בסה"כ אגב, לאורך תקופתו על הקווים (כולל היורו כמובן) זומנו לא פחות מ-72 שחקנים וכל זה ב-33 משחקים בלבד של המאמן על הקווים.
    בינתיים היו שלושה חלונות שונים לכדורגל הנבחרות: במרץ - שלושה משחקים, בספטמבר - שלושה משחקים ובנובמבר - שניים. כמובן שגם מכת הפציעות עשתה את שלה. ועדיין, כשהמאמן אמר: "הדלת פתוחה ל-50 שחקנים", הוא כנראה התכוון לכך. דווקא לגבי השוערים ישנה אחידות - דויד דה חאה, אונאי סימון שהיה השוער הפותח ביורו ורוברט סאנצ'ס. אנסו פאטי וירמי פינו טרם שיחקו בקמפיין הזה לאור פציעות. ראול דה תומאס הוא מהשמות החדשים.

12. Raulito Madridista

נבחרת ספרד העפילה למונדיאל אחרי ניצחון 0:1 דרמטי על שבדיה בסביליה ותודה לאלברו מוראטה המחליף שחגג בסטייל את הופעתו ה-50 בנבחרת עם שער קליל וחשוב (שערו ה-23, מאזן יפה).

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/ff6bd550673d31fc0e0937b10d199d86/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/11/14/16369287514434.Xxx

* לואיס אנריקה לא היה כל כך מאושר חוץ מאשר בטרבל עם ברצלונה, חגיגות מרגשות בסיום אבל אולי טיפ-טיפה מוגזמות.
    * מוראטה צריך לשחק, חד וחלק אין לספרד מישהו טוב ממנו. הוא תמיד עושה בלאגן, רץ, מוסיף מהירות וסכנה על השער, מגיע לו, היה לי עצוב כשהחמיץ את הפנדל המכריע ביורו במשחק בו דווקא היה טוב נגד איטליה וכבש.
    * דני אולמו סיפק את הבעיטה האדירה למשקוף והיה מעורב עוד קודם לכן, הבעיטות שלו מרחוק הן כלי חשוב מאוד, פרט לכך אין חדש תחת השמש.
    * ספרד, בגדול, שיעממה למוות במחצית הראשונה בלי אף מצב בזמן ש-71% החזקת כדור לא תרמה דבר ודווקא שבדיה עם שניים-שלושה מצבים מסוכנים.
    * גאבי עם השתחררות מדהימה מלחץ אבל לעתים עדיף עבורו לחפש את הפס הפשוט והלא הרפתקן. בוסקטס טוב אבל לא מסוגל למסור פס אחד קדימה. סולר היה הטוב במרכז השדה וגם מצטרף מאחור.

13. Ever Banega Member

לא יודע איך הגענו למצב שסולר וגאבי הם הקשרים שאנריקה בוחר, יש לפחות עשרה שעדיפים עלייהם.
    מתסכל לראות נבחרת שיש לה לא מעט מה להציע ברמת הסגל אבל המאמן מעדיף ללכת עם שחקנים אחרים.

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אתמול קוקה קיבל מנוחה. חוץ מזה לויס אנריקה סופר את פדרי ואולי יספור את יורנטה בתור קשר.

15. Raulito Madridista

יש שחקנים עם שם גדול כמו טיאגו אלקנטרה שנמצא בכושר לא טוב בליברפול ולא הצליח להשתלב שם אחרי שנה ושלושה חודשים (247 דקות העונה, כמובן שנעדר ללמעלה מחודש. יש שחקנים פצועים כמו מרקוס יורנטה שבין כה לא שיחק בעמדה הזו בנבחרת אלא יותר בצד ימין, או פדרי. קוקה בנבחרת לא מספיק טוב והוא לא היה חסר. השחקן שהיה חסר אולי הוא סרחיו קנאלס עם פתיחת עונה לא רעה בבטיס. איסקו עם סיכוי אפסי להילקח בחשבון למונדיאל בקטאר. בריאל הוא בקושי ישחק העונה. השיטה הזו של הנעת הכדור משוחקת על עיוור עוד מהילדים, לי יותר מפריע המצב בחלק הקדמי. אולמו ששיבחתי אותו הוא שחקן לא רע אבל לא מעבר. גם פראן טורס לא בדיוק כוס התה שלי.