הדיון של נבחרת ספרד החדשה:: מתכוננים למונדיאל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/06/06/portada/marca_papel/g0606.b208e205bb2f493be107b5d2e5fdb56c.Xxx

שער המארקה ממשיך את הספירה למונדיאל - עוד 8 ימים, ועל רקע התמונה הקבוצתית[משום מה לא בחרו בשער לרוחב] נכתב 'אל תמהרו לחזור הביתה'. כולם זוכרים איך המונדיאל הקודם נגמר| בספרד פורסם שאינייסטה לא סוגר את הדלת ולא בטוח שזה הסוף - "יכול להיות שאמשיך בנבחרת ספרד גם אחרי המונדיאל"| חסוס ואייחו, בלמה הצעיר של ריאל מדריד, ורודרי, הקשר האחורי של ויאריאל - יטוסו עם הנבחרת לרוסיה ויהיו שחקני הגיבוי למקרה של פציעות| כתבה במארקה: 'המונדיאל של דויד סילבה'. לעת זקנה, הקשר של סיטי מגיע לנבחרת במעמד שלא היה בו מעולם. הוא מלך השערים של הנבחרת בעידן לופטגי ושחקן הרכב בטוח. באתר הזכירו איך פתח בהרכב ב-2010 בהפסד במשחק הפתיחה לשוויץ, ונגד הולנד כשספרד הובילה הוא היה יכול לכבוש את השני אבל החמיץ..עד עכשיו הרגע הגדול שלו בנבחרת הוא השער בחצי גמר היורו נגד רוסיה(2008). והוא מחכה לרגע הגדול הבא..

2. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנבחרת הנוכחית סופר מוכשרת,אבל היא סובלת מהבעיה של רוב הנבחרות המובילות בעולם,אין לה חלוץ מוביל.
    לאף אחד מהגדולות,אם להוציא את ארגנטינה אין אף חלוץ על.

אם מוראטה היה מגיע לסגל בכושר טוב הייתי הרבה יותר אופטימי,יש לי הרגשה שהכול יקום ויפול על הקשרים הקידמיים,כי על קוסטה/אספס אי אפשר לבנות.

3. Raulito Madridista

לצרפת יש חלוץ גדול כי גריזמן מעמיד מספרים, גם לברזיל(The Same) ואנגליה עם קיין..הבעייה שלספרד גם אין גולרים בקישור, שחקנים כמו ססק בשיאו. למרות הפריחה של סילבה שמגיע למונדיאל כשחקן מפתח כשהוא הכובש הבכיר בעידן החדש - אני לא חושב שהוא ייתן גול במשחק גדול. איסקו בנבחרת מרשים מבחינת מספרים ואסנסיו עדיין מחפש את ה-'לה פרימיירה'. גם מוראטה בכושר הוא סימן שאלה כי דין מונדיאל הוא לא כמו משחקי מוקדמות. געגועים לדויד ויאה, החלוץ הטוב בתולדות הנבחרת, בקיצור...

4. Raulito Madridista

קצת חדשות מנבחרת ספרד:

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/06/07/mundial/1528329886_045065_1528330060_noticia_normal.Xxx

לופטגי טרוד בנוגע לדני קרבחאל, ולפי ה-AS המגן לא אופטימי בנוגע לשיתופו במשחק הפתיחה - נגד פורטוגל בשישי הבא, ואמר זאת למקורביו.
    - השוער קאפה בראיון:"לא מתחרט שלא הגעתי לריאל מדריד בינואר", ומוסיף לגבי המטרות של הנבחרת - "אנחנו רוצים לחזור עם הגביע, לא פחות".
    - איקר קסיאס האגדי שלצערו סיים את הפרק בנבחרת עוד ביורו הקודם, בוחר את 11 ההיסטוריים של נבחרת ספרד לדורותיה. כמובן שנאסר עליו לבחור בעצמו בין הקורות. כדי שיהיה 'מקום לכולם' - קסיאס בחר בהיירו בקישור האחורי ולא בהגנה.
    https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/07/15283682533354.Xxx

- והפעם ראמוס: שמונה שנים אחרי שענד לראשונה את סרט הקפטן בנבחרת - במשחק ידידות נגד דרום קוריאה בהכנות למונדיאל 2010 - ראמוס מגיע כקפטן הבלתי-מעורער, השחקן עם מס' ההופעות השני הכי גבוה כשרק איקר קסיאס מעליו, וכשהוא ענד את הסרט כבר 29 פעמים. בכתבה מפורטים שיאי הקפטנים השונים - איקר ענד את הסרט למעלה ממאה משחקים. כמוכן מדובר במונדיאל הרביעי שלו - ריספקט!

5. Raulito Madridista

https://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2018/06/08/seleccion/1528488745_669046_1528488873_noticia_normal.Xxx

אחרי תיקו 1:1 במשחק ההכנה הראשון נגד שוויץ והרגשות המעורבים - ספרד תשחק הערב נגד טוניסיה(21:45) בניסוי כלים אחרון לקראת המונדיאל. הנבחרת רוצה מאוד לנצח כמובן והציפייה היא להרכב הראשון המלא והחזק להוציא את עמדת המגן הימני שם נאצ'ו תופס את העמדה של קרבחאל. ובקיצור, 'התגבורת מגיעה', כתבו ב-AS - עם ראמוס, איסקו ובוסקטס שלא שיחקו במשחק האחרון. עוד נכתב קצת על איסקו שעם לופטגי כבש תשעה שערים ב-13 משחקים לעומת שער אחד בלבד בתקופת דל-בוסקה ב-14 משחקים. החלוץ שלנו שוב צפוי להיות דייגו קוסטה. "אני מאוד נלהב ממנו, הוא עבר קשיים בקריירה מה שפיתחו אותו עוד ככדורגלן. כשהוא משחק הכל נראה פשוט", התייחס לופטגי לאיסקו. ראמוס יגיע למשחקו ה-152 - רחוק רק 15 משחקים מהשיא של סאן איקר.
    במארקה הציגו גרף מעניין לפיו הנבחרת יכולה להשוות שיא עתיק יומין שלה(מסוף שנות ה-40 ותחילת שנות ה-50) כשהיא מחפשת לכבוש במשחק מס' 20 ברציפות. הנבחרת כבשה 60 שערים בעידן לופטגי ודויד סילבה הוא הכובש הבכיר עם 11.
    למי שזוכר, בשלב הבתים במונדיאל 2006 פגשנו את טוניסיה, שהובילה 1:0 במפתיע. טורס השווה וראול קם מהספסל כדי לכבוש את השער שהביא למהפך, ועד הסיום טורס כבש שער נוסף.

https://as.com/futbol/imagenes/2018/06/08/seleccion/1528488745_669046_1528501003_sumario_grande.Xxx

6. riquelme1 Member

אנחנו הולכים למונדיאל אם, אם חלוץ ברמה של ליגת העל. רודריגו פאקינג מורנו.

אכלנו אותה.

7. Raulito Madridista

חילוף משולש של לופטגי במחצית ועדיין אסנסיו לא בפנים. אודריוזולה היה לא משהו אבל ולופטגי צריך לחשוב טוב מי יעלה נגד פורטוגל, האם זה נאצ'ו שהוא חזק, הגנתי ומנוסה יותר אבל פחות טוב התקפית - או אודריוזולה שהוא הרפתקן יותר. כשהנבחרת באה להעביר את הזמן ואף אחד לא מתלהב ואיסקו ואינייסטה עם המון איבודי כדור כשדוד סילבה לא מעורב בכלל - אין צורך לדבר על החלוץ. הנבחרת לא הופיעה. אני לא חושב שרודריגו לפני דייגו קוסטה ברוטצייה, אולי רק לפני אספאס, אבל ציפיתי ליותר, אנחנו ישנים, וגם אני כמעט נרדמתי וזפזפתי קצת לצרפת לכמה דקות.

במונדיאל כולם ירוצו כאילו אין מחר וזו אופרה אחרת ואני רואה את גרמניה משחקת רע בינתיים בהכנה, אבל כן חשוב להגיע עם ניצחון, בטח אחרי 1:1 נגד שוויץ ובסה"כ 3 תוצאות תיקו ב-4 משחקים.

8. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2018/06/10/portada/marca_papel/g1006.ed88a87d358354e6d44483b0fe4633b5.Xxx

בשער המארקה סיכמו מעולה את המשחק אתמול - "והגיע הזמן להיות רציניים"| יאגו אספאס, כובש שער הניצחון, שקיבל כתבות אוהדות במארקה, אמר בפה מלא והודה שהנבחרת לא משכנעת ושלפני משחקי ההכנה היא הייתה מעט יתר בטוחה בעצמה| באתר עדין תהו מי צריך להיות ה-'9' אחרי שרודריגו פתח ואיכזב, דייגו קוסטה סיכן את השער ובישל ליאגו אספס שיש לו רקורד טוב בנבחרת. ספרד של לופטגי כבר 20 משחקים ללא הפסד ובכולם היא כובשת| נאצ'ו שעשוי לשחק מול פורטוגל אמר - "זה אתגר עצום להתמודד מול כריסטיאנו, אני מקווה שייבחרו בי. יהיה בסדר".

אני מקווה שהכאפה הגיעה בזמן בניגוד ל-2014 למשל. צריך לרוץ כדי לנצח ואסור לזלזל ולשחק בהליכה. גם אם אנחנו ספרד.

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/18
  9. Raulito Madridista

יאגו אספס הפך לשיחת היום בנבחרת ספרד. חלק מהכתבים, הן במארקה והן ב-AS - דורשים שיפתח בהרכב. מעבר לכך השחקן שומר על קור רוח מופתי ולצד ההתבטאות 'היינו יותר בטוחים בעצמינו לפני צמד משחקי ההכנה', הוא מספק משפט מעניין:"אחרי שניצחנו את ארגנטינה 6:1 הציפיות עלו בצורה מוגזמת, אולי חשבו שניתן שמינייה לשוויץ ועשירייה לתוניסיה. זה לא יקרה". אספס נשאל על שני חלוצים, כמו אתמול בדקות האחרונות אחרי החילוף ההתקפי של לופטגי ואמר - "תשאלו את המאמן, זה נכון שזו לא השיטה הרגילה שלנו". אספס השווה בין הנבחרת לסלטה - "עם הקבוצה שלי תמיד שיחקנו כדורגל נהדר אבל לא ניצחנו מספיק. תמיד זה טוב לנצח. נתקן את הליקויים". כמובן שהוא רוצה לשחק - "גם 5 דק' הן חלום, אני מרוצה שאני בסגל, מובן שאני רוצה לפתוח בהרכב אבל זו החלטה של המאמן בלבד. אני רגיל לשחק וכמובן שאני צריך לעשות את הסוויץ' בראש מסלטה, הרי שם אני תמיד משחק ואני השחקן הבכיר".

10. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/10/15285825013643.Xxx

בספרד נרגעו בינתיים עם הדיונים הבלתי-פוסקים לגבי עמדת החלוץ והתפנו לעסוק בשתי עמדות אחרות. לפי המארקה: נאצ'ו וקוקה חזק בתמונת ההרכב לקראת פורטוגל. לופטגי עם ריספקט רב לכריסטיאנו וחבריו ולכן אודריוזולה ההרפתקני יותר וכן טיאגו - ישלמו את המחיר. במארקה ערכו סקר אוהדים בנושא עם קצת יותר מ-8000 הצבעות כרגע, נאצ'ו מנצח את אודריוזולה בגדול 67-33("אני מרגיש נוח יותר כבלם אבל שיחקתי כבר נגד פאריס כמגן ובעוד משחקים גדולים, אני רוצה להתמודד מול כריסטיאנו"), וקוקה מועדף על פני טיאגו 59-41("לא ננצח כל משחק 5:0 או 6:0, אנחנו נרגשים ומאמינים בעצמינו"). שניהם עלו כמחליפים נגד טוניסיה והמאמן ראה שיפור מסוים במשחק של ספרד. שניהם הסכימו שהמטרה היא לזכות במונדיאל.

בינתיים פרננדו היירו התראיין ודיבר על כמה נושאים: "לופטגי הוא טאבו, אנחנו לא מתערבים בהחלטותיו ומרוצים ממנו מאוד", החמיא למאמן הנבחרת ואמר על ראמוס ופיקה - "הם משתפים פעולה נהדר יחד, יש להם ניסיון, קור-רוח ואיכות. הם בלמים טובים ממה שאני הייתי".

11. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/06/12/seleccion/1528791519_113464_1528792422_portada_normal_recorte1.Xxx

חדשות טובות לספרד: דני קרבחאל התאמן עם הנבחרת שלושה ימים לפני משחק הפתיחה נגד פורטוגל. קרבחאל נראה בריא לפי הדיווחים, השלים אימון מלא אך עדיין לא בטוח במאה אחוז שיפתח במשחק הראשון. המאמן לופטגי יכול להחליט עד 24 שעות לפתיחת המונדיאל האם להשאירו בסגל או לא וכרגע אין סיבה לשינוי, וחסוס ואייחו ורודרי שהגיעו כגיבוי - לא נחוצים.
    ובנושא אחר: שימו לב - בשני המונדיאלים האחרונים הנבחרת הפסידה במשחק הפתיחה שלה - ב-2010 מול שוויץ וב-2014 נגד הולנד. אם ניקח בחשבון גם את התיקו מול איטליה ביורו 2012 - ספרד צריכה לפתוח מעט יותר טוב. ביורו 2016 ספרד השיגה 1:0 סופר-קשה וסופר מאוחר על צ'כיה משער של ג'רארד פיקה בנגיחה בדקה ה-87, והנה ההרכב ששיחק באותו משחק:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a8/ESP-CZE_2016-06-13.Xxx/300px-ESP-CZE_2016-06-13.Xxx.Xxx

חואנפראן לא רלוונטי כמובן, גם פברגאס ונוליטו לא ואלבארו מוראטה לא זומן. דייגו קוסטה, איסקו, קרבחאל וקוקה הם השינויים בגדול אם נשווה.

12. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/13/15288676462399.Xxx

היום ב-11:30 המאמן לופטגי יקיים מסיבת עיתונאים ובה יסביר את החתימה בריאל מדריד יומיים לפני תחילת המונדיאל. קראתי מס' טורי דיעה במארקה ששחטו אותו על ההתנהלות וכן את ההתאחדות, על שיחה קשה בינו לבין פרננדו היירו ועוד, אם כי הדיווחים בתקשורת הישראלית על בעיטה בתחת ופיטורים נראים לי קצת מופרכים(למרות שבמארקה כתבו 'שעתידו של לופטגי תלוי על חוט'). סגן הנשיא לכדורגל נשים תקיף - "זה לא היה זמן לכך, יש הרבה על כף המאזניים", בעוד דל-בוסקה מנסה להישאר נאמן ו-'לכבות שריפות' כשאומר - "זו הייתה הפתעה גדולה עבור עולם אבל זה לא ישפיע על הנבחרת". השחקנים עצמם קיבלו את הבשורה מהמאמן דקות ספורות לפני ההודעה הרשמית בתקשורת.

ועכשיו הדיבורים על הכשירות של קרבחאל ושאלת החלוץ התחלפו בשאלה אחרת, האם לופטגי יישאר. והאם במידה וכן, איך זה ישפיע על הנבחרת?

13. riquelme1 Member

מי מפטר מאמן שנייה לפני המונדיאל.

שערוריה עם זה יקרה.

14. Raulito Madridista

אמרו שב-12:30 תתחיל מסיבת העיתונאים, כנראה יש להם זמן. בכל-מקרה: השחקנים פעלו - לופטגי ימשיך[מארקה]. אוטוטו נוכל לשמוע ולהבין מה קרה שם. שידור ישיר של מסיבת העיתונאים - כאן

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/06/12/15288398002781.Xxx

בינתיים במארקה חשפו בבוקר את השעות המרתקות במחנה הספרדי אתמול. הקפטן סרחיו ראמוס שהוא גם הקפטן של ריאל מדריד - היה הראשון מכולם לדעת את הבשורה, אבל השחקנים קיבלו הודעה ממש רגע לפני שריאל מדריד פירסמה את ההודעה הרשמית(17:50 שעון ישראל). הם היו בזמן מנוחה בפרק הזמן הזה כך שהמאמן התקשר לשחקנים אישית. רק כעבור שעה וקצת בנבחרת ספרד אישרו.
    בלי קשר, במארקה העלו את האופציות לעתיד - לואיס אנריקה, מיצ'ל, אלברט סלאדס שהוא המאמן של הנבחרת הצעירה.

ראשית, אין זמן למצוא מאמן חדש, וגם אם לא צריך להיות גאון כדי להדריך את הנבחרת - יש גבול לשכונה. אין שום סיבה לפטר אותו דקה וחצי לפני שמתחילים.
    שנית, כל אחד רוצה לתת את המאה אחוז במונדיאל ולופטגי יודע שעכשיו יסתכלו עליו בעיניים בוחנות פי אלף.
    דבר אחרון - אפשר לומר שריאל מדריד קצת שיבשה את ההכנות של הנבחרת ואני מבין את הביקורת בעיתונות בקטלוניה, אבל מבחינתי כאוהד - ריאל מדריד חשובה יותר. ואני באמת מצפה שכולם יהיו בוגרים וישימו את זה בצד. ואם קוסטה יחמיץ מול פורטוגל שלא יגידו שזה בגלל זה.

15. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/06/13/seleccion/1528876990_526083_1528882268_portada_normal_recorte1.Xxx

וואו - שינוי עצום, תפנית בעלילה: לופטגי פוטר! המאמן עדיין לא דיבר במסיבת העיתונאים ובמקומו עשה זאת יו"ר ההתאחדות רוביאלס - "אנחנו מודים ללופטגי על מה שעשה ושהביא אותנו לרוסיה במצב טוב, אבל לצערינו נשארנו בלי מאמן. אני לא מרגיש נבגד אבל אי-אפשר להמשיך אחרי שההחלטה התקבלה בלי שכל הצוות מודע אליה". במארקה פירסמו רק כמה דקות קודם לכן שהשחקנים עמדו על הרגליים האחוריות ובעיקר הקפטנים כדי להניע את החבר'ה מההחלטה.

"זה בסדר שריאל מדריד מחפשת מאמן, היא עשתה את שלה, ואני מבין למה היא רצתה את לופטגי, אבל לא יכול להיות שאדע על ההחלטה הזו חמש דקות לפני שזה יוצא רשמית לתקשורת".
    על השחקנים - "דיברתי איתם, הסברתי להם את המצב, הם מאוחדים, הם יעשו הכל כדי לזכות במונדיאל ולשכוח מזה".

זה לא בדיוק מה שהנבחרת הייתה צריכה דקה וחצי לפני המונדיאל. לא שלופטגי נקי במאה אחוז, לא אשקר, אבל אני מופתע. אוי ואבוי

מצב נושא:
הנושא נעול.