הדיון על ארבייטמן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י נדב מיכאלי, ‏8/9/04.

1. נדב מיכאלי Member

אני אוהב את ארבייטמן ואני חושב שהוא אמר הצהרות כאלה או אחרות בגלל שהוא חשב שבית"ר עוד תחזיר אותו.
    עכשיו הוא בפתח תקווה נכון?
    הוא עזב מרצונו ?
    ממש לא .
    בוא שמע סיפור :
    חבר של אבא שלי קרוב של אחות של איזיקוביץ' ופעם אחת הם ישבו לארוחה עם דנין וארבייטמן והחבר של אבא שלי אמר שארבייטמן מת על בית"ר וגם דנין .
    שהם בחורים מקסימים .
    ואני די מאמין.
    ניקח אותך רגע אלעד,נגיד את שחקן בית"ר אבל משחררים אותך בגלל סיבות כלכליות,ואת הולך לחתום בקבוצה אחרת כדי שהקריירה שלך לא תיפסק בגיל צעיר ,עכשיו מה אתה מעדיף :להיות 3 שנים ביציע ולחכות שהחוזה שלך יגמר או לשחק כדורגל ואולי להגיע לקבוצה גדולה יותר?

2. אלי מתחן Member

זה לא משנה, ארבייטמן יכל להגיד מההתחלה שהוא כנראה עוזב, אבל הוא החליט לשחק באוהדים.
    עם כל הדיבורים שלו, הדבר הכי סביר לעשות אתמול היה לא לעלות לאימון. ארבייטמן עלה ובעצם צחק על האוהדים שבאו ותמכו בו (כמו שהוא ביקש מהם).

3. נדב מיכאלי Member

עליכם היה צריך לדווח למשטרה.
    ולא איכפת לי בכלל אם יש או אין שם חברים שלך.
    ארבייטמן עזב שלא מרצונו,והוא יודע שאם הוא לא היה מגיע לאימון אתמול הוא לא היה משחק 3 שנים

4. אלי מתחן Member

נדב תזכיר לי איפה אתה גר? ומתי פעם אחרונה היית מעורב במשהו שקורה בין הקבוצה לקהל?

הכל אתה שומע מהתקשורת, יש דברים שהם לא מדברים ולא יודעים עליהם. אני לא הרבה יותר מעודכן ממך, דווקא במקרה הזה יצא לי להיות קצת מעורב. אחרי ארבייטמן יש קבוצה גדולה של אוהדים שתומכת בו בכל מקום שהוא נמצא כדי שבסוף הוא ישאר בבית"ר. הוא ביקש מהם אישית שיתמכו בו אתמול באימון.

אותם אוהדים הגיעו, וראו את ארבייטמן שאמר יום לפני כן (ציטוט לא מדוייק) "אני את החולצה הכחולה הזאת לא לובש!" בעצם לובש את החולצה.
    אם זה לא בגידה באמון של האוהדים אז מה כן?

אתה ובית"רי שכיכם אטומים שחיים בעולם משלכם, אותם אוהדים שאתם קוראים שילכו לכלא, מלווים את הקבוצה במשך שנים לכל חור בארץ (מה שאני לא מאמין שאתם עושים), נותנים לשחקנים אהבה ותמיכה שהם לא יקבלו בשום מקום אחר. ברגע ששחקן יורק לאותם אנשים בפרצוף, מגיעים לו את כל הקללות בעולם, ומה לעשות, כדורגל בלי קללות זה לא כדורגל.

5. בית"רי מלידה Member

כדורגל בלי קללות זה לא כדורגל?

רק לפי עולם המושגים הדפוק שלך!

אני מתבייש שבין אוהדי בית"ר יש חוליגאנים, בעלי עבר פלילי, פאריזיטים שלא עשו צבא, ולא גוייסו לצבא בגלל סעיפים נפשיים.

חלקם הגדול של החברים שלך, הם פליטי החברה הישראלית, יושבי ברזלים, מעשני סמים, מובטלים מרצונם, מתעסקים בפשיעה, ולא התפלאתי על שניים מהם שנשלחו לאחרונה לריצוי עונשם בכלא.

כל הכבוד למשטרת ישראל שהיא עוצרת ומביאה אותם למשפט - הלוואי שהיא תצליח לנקות את יציעי טדי מהחארות הללו!

ככל שאני קורא את דבריך אני רואה כמה אתה מושפע מהם, וכמה אתה מתחיל להיות דומה להם.

אמרת שאתה מתלבט בין בצלאל לטכניון?

עם חברים כמו שלך יש לך סיכוי יותר טוב להגיע לאגף שומרי המצוות בכלא איילון........

6. אלי מתחן Member

בסדר בית"רי, אני סיימתי להתווכח איתך.
    באמת שאין לי רצון וכוח לגרור את הדיון הזה לסעיפים אישיים, זה לא המקום ולא הזמן.

נתראה שתתבגר קצת.

7. בית"רי מלידה Member

אתה ממהר לאיזשהו מקום? יש תיכנון ליום שני?

זה בסדר ולר:

לא ציפיתי ממך לתשובה עניינית, ככה זה מושפעים.

8. נדב מיכאלי Member

תגיד לי מה אתה משווה בכלל?
    אתם מפקירים את הלימודים שלכם בשביל לבוא לאימונים בבוקר .
    אני גר בירושלים?
    אם הייתי גר הייתי יותר מעורב .
    לך ניראה מאד פשוט לבוא לאימון כל יום ,כי אתה גר קרוב מאד.
    ומבטיח לך שאם הייתי גר בירושלים לא הייתי חוליגאן

9. אלי מתחן Member

אני לא חוליגן, אני לא מחמיץ לימודים בשביל אימונים ומה שאתה ובית"רי תהיו מופתעים לשמוע, בחיים שלי לא הלכתי מכות בגלל כדורגל, לא נעצרתי.
    קללות זה מותר, מאז ומתמיד קללות זה חלק מהאווירה, גם באנגליה יש קללות, שם אולי הם מכוונות באופן יותר ציני ומתוחכם, אבל יש את זה.
    מרוב אובססיביות שיש לך בנושא הזה, נראה לי שאתה בעצמך חוליגן, ותאמין לי לא פחות גרוע מהם.

10. נדב מיכאלי Member

חוליגאן?
    אפילו דיבור של "שלום -מה נישמע" עם שוטר לא היה לי אז אתה חושב שאני חוליגאן?
    ואולי אתה לא מפסיד לימודים אבל אתה נימצא בסביבה של אנשים שמפספסים בגרויות בגלל בית"ר ואחרי כמה שנים משלמים על זה ביוקר. וגם אנשים שלא מתגייסים.

11. בית"רי מלידה Member

עזוב אותך נדב, הוא נורא עצוב:

חבר אחד שלו ניכנס לשמונה חודשים בכלא

חבר אחר קיבל "רק" שישה חודשים עבודות שירות

החבר השלישי, "מורו ורבו" הורשע, ודינו ייגזר בחודש הבא.

אם לא איכפת לך, תמצא עבור אלעד ,איזה קו מגיע מירושליים לכלא איילון......שעות ביקור שיברר לבד.....

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה רואה בקללות דבר חיובי?
    אתה חושב שאם תאמר לשחקן "תתחיל לשחק יבן זונה " הוא יתאמץ יתר על המידה?
    באנגליה יש מנטליות אחרת.
    אני רוצה לראות שאחרי שקבוצה תרד ליגה בארץ כל האיצטדיון יעמוד על הרגליים ויעודד את השחקנים כמו באנגליה.
    בוא אני אומר לך משהו אחר, תנסה פעם במקום לקלל את השחקן שהחמיץ/עשה פעולה לא נכונה, לעודד אותו, לתמוך בו, מבטיח לך שהשחקן ירגיש כלפייך מחויבות, ויתאמץ יותר בשבילך.

בקשר לפרשת אברייטמן, מדובר על פונטציאל גדול, אבל בינתיים רק פונטציאל.
    אני בהחלט מבין את המאבק של אוהדי בית"ר על ארבייטמן(כל עוד אלימות לא קשורה לעניין), אבל אני גם מבין, שלאחר שאוהדי בית"ר הציגו את הכוח שלהם בנושא ארבייטמן, אולי כדי שינתבו את הכוח לנושאים אחרים, כמו להנהלה השכונתית שלהם.

13. אלי מתחן Member

משה שנינו יודעים על מה אנחנו מדברים. שאתה צועק 'השופט בן זונה' אתה רואה בזה משהו פסול?

וד"א נדב, אף אחד לא חייב לך דין וחשבון אם הוא מחמיץ בגרויות או לא. זה לא עניינך מה כל אחד עושה עם הלימודים שלו.

14. בית"רי מלידה Member

נדב,

הוא צודק בקשר לבגרויות:

כשהוא לא לומד - הוא אולי עוזר לחברים שלו ללכת לדבר עם פניג'ל ב 4 לפנות בוקר......ועכשיו הוא יגיד שהם הסתובבו בחצר שלו בשעה מוזרה וכל כך מוקדמת כדי לקטוף בשבילו פטריות טריות לארוחת הבוקר..........

אולי בכלל ולר יכול עם התירוצים שלו להיות עורך דין? ככה הוא היה יכול לחסוך לחבר שלו 80 אלף שקל שהוא הוציא על סניגור מפורסם כדי שיגן עליו במשפט שלו....... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

15. אלי מתחן Member

לא חייב לאף אחד ממכם הסברים או תירוצים. אני מציע לך לרדת מהעץ הזה שתיפסת עליו.