הדיון על אייל ברקוביץ'

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י נדב מיכאלי, ‏27/12/04.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אייל ברקוביץ', איך שלא תראו את זה, השחקן בעל הכי הרבה חוכמת משחק שנולד פה, שבכלל עבר פה.
    ביטויים כמו הכי טוב בכל הזמנים אולי לא הכי קבילים כי תכל'ס לא ראיתם את כל שנות הכדורגל פה, אבל אייל ברקוביץ' שחקן נדיר באיכותו, ועם הנבחרת שגרנט מזמן, ועם ההחלטות התמוהות שלו, וכל ההצצות הלא רלוונטיות שלו למדינות כמו דרום קוריאה או טורקיה, ועם כישורי ניהול המשחק האפסיים שלו, דורך על שחקן שבאמת אנחנו צריכים - כי הנעת כדור לא יכולה לעבור סביב שחקן אחד.

2. נדב מיכאלי Member

ולמרות כל זה,הוא לא הצליח באירופה באף קבוצה (לא הצליח בצורה משמעותית) .

3. קופירוק Member

אך ורק בגלל ששחקנים מסוג ברקוביץ',פליימקרים קלאסיים שדורשים את הכדור והמשחק בנו סביבם נעלמים מהעולם ומאמנים כבר לא משתמשים בסוג משחק הזה.

4. נדב מיכאלי Member

אז למה הוא לא יכל להתאים את עצמו לכדורגל המודרני?

5. green Member

תאמינו לי שאם אייל ברקוביץ' היה שומר על הפה שלו הוא היה יכול להיות אחד מעשרת הקשרים הטובים באנגליה!! וזה בדוק!

6. TariboWest Member

אף-אחד בפורום לא יכול לקבוע את זה, כי אני לא חושב שמישהו כאן ראה משחקים של שחקנים גדולים אחרים כמו אהרון עמר או אשר עלמני או אפילו מוטלה שפיגלר.

מה שאני יכול להגיד על ברקוביץ' זה שיש לו אופי חרא.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל גם אתה יכול להגיד עליו שהוא שחקן מדהים...
    אופי חרא?לא יודע אם לקרוא לזה ככה..הייתי אומר אופי קשה..
    מצד אחד ברקו יכל לשבת בשקט ולא לרדת על גרנט בכל הזדמנות..מצד שני..אני די מאמין לברקו
    על מה שהוא אמר לגרנט,עם כל הכבוד שיש לי לגרנט [ויש הרבה...המון...] הוא באמת בן אדם
    של דיבורים מאחורי הגב והכל...ככה שאני יכול להבין את הצד של ברקוביץ..
    בכל מקרה הוא חסר לנבחרת..הוא יכול להיות שחקן של 30 דקות שיעשה לנו את המשחק..
    אני מצפה מאיצ'ה שייקח יוזמה ויארגן איזה זימון+סולחה..

8. נדב מיכאלי Member

שאלה אחרת,איך אתם מגדירים את אריק קנטונה?

9. shmulikwe Member

אייל ברקוביץ' האנגלי.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    מה זה אומר להתסגל למשחק החדש? עם בעוד עשרים שנה מאמן יפתח שיטה של הגנה שלא מצריכה שוער אז מה יעשו השוערים עד אז? יסגלו את עצמם למצב הנתון? שחקן לא אמור לסגל את עצמו, המאמן צריך לקנות שחקנים שעומדים לפי דרישות ההרכב שלו.

10. נדב מיכאלי Member

הבעיה של ברקוביץ' שהוא הגיע לאירופה בדיוק ברגע שבו הכדורגל שהוא התרגל אליו מתחיל להיפסק לכן היה לו קשה.
    ואריק קנטונה הוא שחקן גדול ,אופי קשה(מגעיל),לא יודע מתי לסתום את הפה שלו אבל למרות הכל ,הוא שחקן עם יכולות מדהימות.
    אותו דבר לגבי אייל.

11. קופירוק Member

וואלה?? אתה מכיר אותו? אתה חבר שלו מהגן?
    איך אתה יכול לקבוע איזה אופי יש לו??? אתה יכול להגיד שיש לו תכונות מיוחדות מאוד בולטות אבל יכול להיות שהוא בנאדם מאוד נחמד נדיב וכו' אתה סתם מזיין את השכל על מישהו שאתה לא מכיר ורק קורא עליו בעיתון.

12. city Member

בכדורגל הטקטי של היום שחקנים כמו מראדונה ופלה לא היו מצליחים להגיע לרמות שהם הגיעו אליהן. היום המשחק יותר טקטי, כל שחקן צריך לסגור בהגנה ושחקנים יצירתיים בקושי מקבלים חופש תנועה מהמגינים. ברקוביץ כמוהם לא יכול לשחק כמו שהוא רגיל בכדורגל המודרני. הוא לא סוגר בהגנה ולא עושה לחץ. מבחינה הגנתית הוא נטל על הקבוצה שלו, שצריכה בעצם להתגונן עם 10 שחקנים. השאלה היא האם המאמן מוכן להקריב את ההגנה בשביל היכולות ההתקפיות של ברקוביץ. ורוב המאמנים בקבוצות התחתית באנגליה לא מוכנים.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שמעו אי אפשר להגיד שברקוביץ' לא הצליח באירופה, זה פשוט בדיחה. השחקן שמר על מעמדו כשחקן פריימיר ליג לגיטימי בערך עשור שלם שלא צחוק. הוא בנה מוניטין שנתן לו את התואר להיות השחקן הכי יקר בתולדות הכדורגל הסקוטי בזמנו, לא דבר של מה בכך.

ועדיין הוא בזבוז, היה יכול לצאת ממנו הרבה הרבה הרבה יותר. יש לו כישרון פשוט נדיר והוא לא מיצה את כולו. אם הוא היה ממצה את כל הכישרון שלו הוא היה שחקן בקבוצה יותר גדולה מאשר מנצ'סטר סיטי/בלקבורן/ווסטהאם/פורטסמות'/סאות'המפטון ששם היו לא רגעים יפים, הקהל כמעט בכל מקום העריך אותו ורצה לראות אותו על המגרש.

תפסיקו עם הדיבורים על מלמיליאן, אוחנה, שפיגלר... הם לא ברמה הזאת. היום הכדורגל הרבה הרבה יותר קשה וקשה להצליח בו מבעבר. אין ספק שהכדורגלן הטוב בכל הזמנים זה ברקוביץ' אבל זה לא לאורך זמן. אוטוטו בניון יקח את התואר הזה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/12/04
  14. אלון גבאי Member

ברקוביץ' שחקן אדיר ובאמת הוא יכל להגיע רחוק-רחוק לאחת הקבוצות הגדולות באירופה..
    הבעייה שלו זה הפה שלו..הפה שלו גרם לסיכסוכים רבים בקבוצות שהוא שיחק בהן..במכבי חיפה בזמנו הוא קיבל סטירה מראובן עטר שסתם לו ת'פה..בנבחרת הוא ורביבו לאורך כל השנים היו במאבקי שליטה..בווסטאם הוא קיבל בעיטת קונג-פו מהארסטון ובסיטי ובסלסטיק הוא היה מסוכסך עם המאמנים שלו...בוא נגיד ככה אם לא היה לו את הפה והוא היה אילם..בלי הגזמה הוא היה אחד הקשרים הטובים בעולם
    ובנוגע לאריק קנטונה...בעעעעע תמיד שנאתי אותו!! שחקן עגלה ביותר!

נערך לאחרונה ב: ‏2/1/05