הדיון הרשמי של המצב הביטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AFC, ‏1/11/02.

1. RVN Member

זה העניין שאף אחד לא רוצה אותם.
    בגלל זה הדבר היחידי שיגרום לסיום הוא לתת הם מדינה.

ואני חייב להגיד לך שאני כמעט מסכים עם הקטע שם בקשר לערבי ישראל.

2. juva Member

רק שניה מה שיש לנו עכשיו לא מפורר את המדינה, תראה..לעשות לערבית טרנספר זה שווה ערך להתאבדות, אלא אם כן אתה רוצה לחיות כמו באפגניסטין, הבעיה של מדינתינו זה שהיא לא יכולה באופן פרקטי לשרוד בלי גב כלכלי, ז"א אירופה וארה"ב, עכשיו צריך לרצות את המדינות האלו כדי שלא יסגרו את הברז...אם נעשה לערבים טרנספר, הם יסגרו אותו...וישראל תתחיל להתנהל כמו אפגניסטן

לעומת זאת אם נתן להם אזרחות, אבל רק לאלו שממש רוצים להשיג כמו, קשה לך להאמין, כ'כניק יקר, אבל יש ערבים שממש רוצים שלום, אלו שהיו בכל מיני חאמס למיניהם- לא יקבלו אזרחות, הרבה יותר קל להסתדר עם 10000 אנשים במקום עם מליון

3. Julian Joachim Member

איך אתה יכול לדעת למי יש כוונות "טובות", ומי לא?

זה לא מציאותי...

4. juva Member

תראה, לדעת למי יש כוונת טובות אולי אי אפשר, אבל אני די בטוח שהשיח יאסין לא נמנה בדיוק עם חסידי אומות העולם

5. Ilan Member

אוקיי אז אני בתור אחד שהיה בנוער מרצ, מתעניין מאוד בפוליטיקה...
    קשה לי להבין מה הולך פה...
    איך אנשים הולכים כמו טיפשים אחריי הדרך של שרון, אתם לא מבינים שהוא לא מוביל אותנו לשום מקום? מאז שהוא התמנה לראש- הממשלה לא התקדמנו בכלום! הוא בחיים לא היה איש שלום וגם בחיים לא יהיה,
    הבעיה הכי גדולה, שנכון לעכשיו אין מישהו אחר יותר טוב ממנו במפלגת העבודה, פאוד הוא בדיחה, רמון הוא ליצן, את מצנע אף אחד לא מכיר אז אי- אפשר לדעת עוד איך הוא, ובורג שהוא היחידי לדעתי שמתאים קצת- לא מתמודד על ראשות מפלגת העבודה.
    מה שקורה זה שאנחנו תקועים בלי מישהו מתאים, בעצם עם אחד... זקן מאוד שחבל מאוד שהוא עכשיו לא ראש הממשלה... שמעון פרס- הוא האיש הכי מתאים לראשות הממשלה, רק שעכשיו זה מאוחר מידי... הוא עוד מעט יהיה בן 80... חוץ מזה שברגעים קשים כאלה צריך תכונה שחסר לו- כריזמה (הדבר היחידי שיש לבוש למשל, וזה מציל אותו, למרות שהוא נשיא גרוע).
    ככה שאם היום הייתי צריך להצביע... לא היה לי למי...

עוד בעיה, שהיא לא פחות גדולה מהערבים- זה הדתיים, שללא ספק הורסים את המדינה הזאתי, ורק בגללהם אני מתנדנד בין שינוי למרצ... כיאלו פרשתי מנוער מרצ בגלל שאני יותר ויותר נוטא למפלגת שינוי- אבל עם דעות שמאלניות...

ההתנחלויות- זה הדבר הכי מעצבן בעולם, יושבים אנשים, מרביצים לחיילים, לא משרתים בצבא, הורסים את המדינה, ובוכים לנו, הדבר הראשון שצריך לעשות פה זה לפנות את כל ההתנחלויות האלה, דבר ששרון בחיים לא יעשה...

6. juva Member

וואי קרה פה תקדים- אילן כתב הודעה בלי שגיאות כתיב!!!

חוצמזה אני ממש מסכים איתו בהכל, גם בעניין של הדתיים...לדעתי יש להם חלק לא פחות קטן בכל העניין הזה מאשר המחבלים המתאבדים

7. Julian Joachim Member

אילן, רק שתדע שטומי לפיד הוא מאוד מאוד ימני בדעות שלו...

ואני מצטער מאוד להגיד לך אבל פרס הוא אידיוט. בנאדם דביל. הדבר הטוב היחיד שהוא עשה למען המדינה זה הכור הגרעיני בדימונה... חוצמזה, כל מהלך שלו היה יותר מסריח ואינטרסנטי מהשני. פיכסה.

האיש היחידי שיכול להוליך את המדינה עכשיו (חוץ מבורג, שאני מאוד מסמפט אבל הוא לא מספיק דעתני בעיני הציבור, בגלל שהוא יו"ר הכנסת), הוא לא אחר מאשר בנימין נתניהו. הבנאדם גאון. יודע להופיע בפני המדיה (יחסי הציבור איתו מדהימים), הוא חכם, יש לו אנגלית רהוטה, ידע עצום בהרבה נושאים, הוא מתעניין בספורט (הייתי חייב להכניס את זה). והכי חשוב... הוא החלטי מאוד. לא יתן לאף אחד לעבוד עליו, וגם אם ייתן לש"ס הרבה כוח בממשלה, הוא לא ייתן להם תיקים חשובים (שרון ברצינות שוקל לתת את תיק החוץ למישהו מש"ס, או לליברמן), וישמור על ממשלה רצינית ואחראית.

ביבי הוא האיש.

ואני הייתי המתנגד הכי גדול שלו ב96...

8. Ilan Member

פולדש, אני ממש מתפלא עלייך...
    הוא אסון, ראינו את זה בקדנצייה העלובה שלו ב96.

בקשר ללפיד- הוא היה ימני, היום הוא מאוד הרבה יותר מתון, חוץ מזה שפריצקי למשל שבמפלגה שלו שמאלני יחסית...

פרס- ממש לא אדיוט, איש שלום, שהוא הזכר היחידי לתקופת רבין.

9. Julian Joachim Member

על מה אתה מתפלא?

ביבי היה לא משהו אז, כי הוא היה חסר נסיון לטעמי. הוא מכיר את המערכת יותר טוב, וכולם מעריכים אותו מאוד. + הוא בא בתקופה שהוא די קונסנזוס בציבור...

לפיד מאוד ימני, תאמין לי. פריצקי יכול להיות שמאלני עד מחר, אבל תזכור מי מנהיג את המפלגה ויכול להכניס אותה לממשלה עם האיחוד הלאומי והליכוד...

ופרס אידיוט, לכלכלן, ופוליטקאי נוראי. הוא גם מעצבן בצורת הדיבור שלו (חושב שהוא יודע הכל ולא יודע מתי ללכת הביתה), דיבור מרגיז, ועם כרזימה של דיסקט. אתה כנראה לא יודע, אבל רבין די שנא אותו, כולם שונאים אותו, רק כולם משום מה רוחשים לו כבוד ולא אומרים לו את זה.

ואם אתה רוצה את "מזרח תיכון חדש" בשלטון, אתה כנראה לא יודע מה הולך במדינה הזאת...

10. Ilan Member

שמע, אחד הדברים שאני אוהב בטומי לפיד זה שיש לו העקרונות- ואם הוא הבטיח לבוחרים שלו שהוא לא יהיה בממשלה שש"ס שם- הוא לא יהיה! והוא יעמוד על ההעקרונות האלה... וזה מה שאני אוהב במפלגה הזאתי.

למשל מפלגת העבודה- אין לה בכלל עקרונות, היא ממש בדיחה ואין לה מנהיג אמיתי שינהיג אותה.

11. juva Member

טוב אני אגיד את דעתי

פרס- הבן אדם הכי גאון שיש במדינה הזאת, הוא דואג לצרכים האישיים שלו בלבד אבל הוא פשוט גאון, אפילו בתקופה שרצחו את רבין, זוכרים הראו עם כמה אבטחה יצא פרס ועם כמה רבין, היום, אחד מהקונספירציות שיש זה שבעצם פרס עמד מאחורי רצח רבין, אני מוכן לחתום לכם שאם יבוא יום ותקום פה מדינה עברית, אחרי שבוע אנחנו נראה את פרס עם רטייה סטייל ערפאת מדבר בעברית שוטפת...

טומי לפיד- אני יודע שהוא מאוד ימני, הוא גם גזען לא קטן, אבל רוב חברי מפלגתו הם דווקא שמאלנים, למה? כי רוב הימנים כן תומכים בדתיים, בעיקר השמאלניים מתנגדים לכפייה הדתית, לדעתי כדי לפתור את הבעיות החיצוניות של המדינה הזאת(ערבים) צריך קודם לפתור את הבעיה הפנימית(הדתיים)

ביבי- פולדאש אתה טיפש או מה, שחכת איך ביבי הרס את המדינה כלכלית וחברתית, עוד מעט יקומו כמה אנשים שיתמכו באהוד ברק, מה הלאה!?

וד"א לפיד לא יכנס לממשלה, בגלל ש"ס שחכתם שעם ברק הוא לא הסכים לשבת בממשלה בגלל ש"ס ואפילו תקף בגלל את מר"צ

12. Julian Joachim Member

פרס פשוט אפס, אני לא רוצה לדבר עליו יותר.

וביבי גאון. כולם פה הורסים את הכלכלה, אז עדיף לפחות מישהו שיגרום לזה להיראות כאילו הכל בסדר...

13. juva Member

פולדאש, זאת הייתה בערך הטקטיקה שדל מוסוליני לא?!

14. Julian Joachim Member

שאול, לא סיכמנו שאני פאשיסט, חרדי ומסומם וואנבי?

15. chaos Member

אוקיי יש לי המון מה לומר.
    תגידו התחלקתם על השכל? אתם משבחים את רבין הרוצח מאוסלו? הבן אדם עשה הסכם, שפשוט נותן לפלשתינאיים מלא כסף מהתקציב שלנו, ולא רק זה, גם נשק!!!!!!!
    אתם לא מבינים1? הנשק שאיתם פלשתינאיים באים ויורים בישראליים, הוא הנשק שרבין נתן להם!!!!!!
    מה גם, שהוא זה שהביא את עראפאת לעזה שינהיג את הפלשתינאיים
    אתם לא מבינים
    הסםכ אוסלו זה הדבר הכי גרוע שקרה לישראל מעולם
    איך אפשר לתמוך ברבין ונסיך הרשע שלו פרס? החברים הכי טובים של עראפת החסר שכל הזה

בקשר להתנחלויות - התנחלות הדבר הכי טיפשי בעולם. כל פיגוע שקורה שם - אין להם מה לבכות, הםן מבקשים את זה. צריך לפנות את ההתנחלויות האלה שרק גורמות לתסיסה ופוגעות בכלכלה הישראלית. צריך לזרוק אותם לנגב.

בקשר לפרס בלבד - בן אדם טיפש שלדעתי יש לו אלצהיימר כבר.

פולדש - גאון. אני שמח שאתה מסכים איתי, כי גם לדעתי ביבי הוא האיש שצריך להוביל אותנו. האיש גאון כלכלי (סיים בהצטיינות במכללת MIT היוקרתית בארה"ב) יש לו אנגלית מצויינת, והוא מוכר בעולם. הוא יזיין את הפלשתינאיי םבהסברה, וההסברה הכי חשובה מגיעה מכיסא ראש הממשלה. הוא יוציא את ישראל מהבוץ הכלכלי ויממש את הפוטנציאל הענקי המצוין שטמון במדינה הזאת (רק חבל שאין לנו נפט).

בקשר למצב עם הפלשתינאיים - בחיים לא יהיו פה 2 מדינות. תבינו, אני רוצה שזה מה שייקרה, אבל זה לא ייקרה לצערי. תוך שנתיים ייקבע המצב פה - או הם או אנחנו וזה ייקרה במלחמה עקובה מדם (שתהיה קשורה באיראן).

בקשר לדתיים - הם גרועים. צריך להקים להם מדינה בנגב ובירושלים. שיגורו שם ויעזבו אותנו בשקט. נציע לדתיים אפשרות לגור בארץ, אבל בתנאי שאין להם זכות לרוץ לכנסת והם חייבים לשרת בצבא. הם אנשים קטנים וטיפשים, שמאשימים את המצב הכלכלי בכך שיש יותר מדי שפיכת זרע לחינם.

בקשר למפלגת שינוי - שמישהו יסביר עליהם.