הדיון הרשמי של המצב הבטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Avvvi, ‏2/4/11.

1. alexshw Member

תאמין לי שאני קראתי על המדינה הזו ועדיין מי שמאיים על ישראל זו אירן.
    וחוץ מזה לא בטוח שלצפון קוריאה יש נשק גרעיני אמיתי.

2. אלי מתחן Member

ברור שצפון קוריאה לא מאיימת על ישראל, היא בצד השני של העולם. נתתי אותה בתור דוגמא למדינה שיש לה נשק גרעיני ושלא משתמשת בו למרות שבראשה עומד אדם ששפיותו מוטלת בספק.\
    כרגיל בתור ישראלי הנטייה שלך היא לשלול את הצד השני. בפועל מדובר שאנשים שלמרות שהם דתיים קיצוניים הם פועלים בצורה רציונלית. אחרת איך תסביר את העובדה שהם לא מעיפים עלינו טילים כל שני וחמישי. גם סטאלין רצה להפוך את כל העולם לקומוניסטי, וגם לו הייתה פצצת אטום, לא ראיתי אותו משגר אותה מתי שבא לו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/11/11
  3. alexshw Member

מנהיגי ברה"מ היו אנשים רציונליים ולא הכריזו שהם רוצים להשמיד את ארה"ב.
    אחרי מלחמת העולם השנייה(אפילו קמה חודשים לפני תומה, בועידת יאלטה), העולם חולק לאיזורי השפעה. כבר אף מנהיג ברה"מ לא התכוון להפוך את המערב לקומוניסטי.
    אגב בין היתר בגלל אותה חלוקה, גם ברה"מ לא התערבה לטובת מדינות ערב במלחמותיה נגדינו. מנגד מדינות המערב לא התערבו בדיכוי המרד האנטיקומוניסטי בצ'כוסלובקיה והונגריה בידי טנקים סובייטים.

ואגב שוב, אני לא חושב שצפון קוריאה מסוגלת בשלב זה לשגר טיל גרעיני לעבר ארה"ב. אף אחד לא בדיוק יודע איזה ניסויים הם ערכו.

נערך לאחרונה ב: ‏14/11/11
  4. אלי מתחן Member

גם איראן לא מסוגלת לשגר טיל גרעיני לארה"ב. בשביל זה יש לה את ישראל בטווח הטילים. אותו דבר כמו יפן ודרום קוריאה בטווח הטילים של צפון קוריאה.

זה שמנהיגי איראן רוצים להשמיד את ישראל לא אומר שהם לא שפויים. קשה לי להתווכח איתך בנושא הזה כי הידע שלך לוקה בחסר. קים ז'ונג איל מחזיק בנשק גרעיני. בנאדם שמחזיק מדינה שלמה בעוצר חסר תקדים כבר 20 שנה. ואתה אומר לי שהוא רציונלי לעומת "האיראנים המשוגעים", שמלבד איזה שם קוד, הידע שלך לגביי מי שמוביל אותם ומה שמוביל אותם הוא די מוגבל.

5. alexshw Member

יפאן ודרום קוריאה חיות בחשש תמידי מצפון קוריאה. לנו יש צבא חזק שאמור לטפל באיום שכזה.
    נקודה.

תאמין לי שלא תרצה מטריה גרעינית מעל חמאס וחיזבאללה. מי שרוצה שישראל תסכים עם נשק גרעיני אירני הוא בנאדם הזוי שלא מבין את האיזור הזה.

6. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://bluntobject.files.wordpress.com/2010/03/tactical-facepalm.Xxx

7. פול סקולס Member

מחקתי את ההודעה על הפולינום.

מי שציטט אותי בתלונה יצא קצת טמבל ויצטרך למחוק גם את התגובה שלו אם זה מפריע לכם...

8. Ice Cream חסה

גם אם הנשק הגרעיני של איראן לא מהווה שום סיכון קיומי עבורנו, אני לא מבין מה יש לנו להפסיד מהשמדת הכור שלהם. עשינו את זה כבר פעמיים בעבר...

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ואם השמדת הכור שלהם תעלה לנו במלחמה זה שווה?

10. Ice Cream חסה

תקיפה של טילים? כן, זה שווה.

11. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כך, גנרל דה לה האסה, מדוע אתה לא נותן כבר עכשיו את הפקודה להפציץ את הכורים בבושהר ובנתאנז? הרי אם אתה אומר בבטחון כה רב ששווה לקחת את הסיכון, גם במחיר של פריצת מלחמה רבת משתתפים, מי אנחנו שנתווכח...

12. alexshw Member

אני מאמין שעדיין רוצים למצות את עניין הסנקציות ומקווים לקבל גיבוי יותר גדול לפעולה צבאית.
    בגין אגב הפציץ את הכור בעירק רק כשכבר לא ניתן היה לחכות יותר.

כן, עדיף מלחמה איזורית על פצצה גרעינית אירנית.

13. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי די כבר? מתחילות להיגמר לי תמונות הפייספאלם...

ההפצצות שלנו בכורים אחרים בעבר לא אומרים כלום כי :

1. איראן למדו לקח ופיזרו באתרים שונים וחבויים את פרוייקט הגרעין שלהם.
    2. איראן רחוקה מאד מאיתנו ומבחינת דלק וכו' זה מבצע מאד מסובך.
    3. ההפצצה בעיראק היתה בהפתעה מוחלטת וההפצצה בסוריה היתה כי היא מדינה שגובלת איתנו ובלוחמה אלקטרונית צה"ל שיתק את הטכנולוגיה של צבא סוריה ומנע ממנו להגיב. איראן יודעת שישראל מתכננת טוב מאד על אתרי הגרעין שלה.

ובעיקר אפשר להבין שישראל, גם אם תצליח להפציץ באיראן, במקרה הטוב תעכב בכמה שנים את תוכנית הגרעין. לעצור אותה לגמרי זה לא אפשרי באמצעות מבצע צבאי. בשביל הסיכוי הקלוש שישראל תצליח לדחות את הקץ בעוד כמה שנים, שני הגיבורים בפורום מוכנים להסתכן במלחמה מכמה חזיתות ומהפצצה בלתי פוסקת של טילים בכל רחבי הארץ...

מה שהכי מצחיק זה שגנרל אלכס דווקא עד היום בטראומה משני קסאמים בדרום אבל הוא לא מתרגש ממלחמה כוללת. הרי הוא לא יצטרך להילחם...

14. Ice Cream חסה

עברנו כבר מלחמות טילים במדינה (אני לא מכיר לפרטי פרטים את כל היכולות של צבא איראן לעומת שלנו, לא יודע עד כמה זה דומה לכל מה שעברנו), כך שאפשר יהיה להתגבר על זה.

על איזה "כמה חזיתות" אתה מדבר במלחמה עם איראן? וכמו שאפשר לדחות את הקץ בעוד כמה שנים עכשיו, גם בעוד כמה שנים האלה אפשר יהיה לדחות את הקץ וכך הלאה.

חד משמעית עדיף עכשיו מלחמה קשה וארוכה עם איראן עם כל ההשלכות המצערות של זה, מאשר לתת לאיראן למתוח אותנו ולתפוס את כל העולם בביצים עכשיו עד שהם יתחילו להפציץ את ישראל בטילים גרעיניים (אנחנו יכולים ליירט אותם אבל לא את המתקפה הבליסטית הצפויה לנו שתבוא בעקבות חיסול?).

1. ועדיין אנחנו יודעים את מיקומם של 2 מהכורים שלהם, ויש דרכים לאתר בהמשך את מיקומם של האחרים.
    2. זה בדיוק מה שעכשיו מתרגלים, לפי ידיעות זרות שסטפן שאלוי מספר.

מיד לא, וכמו שאלכס אמר יש אופציות שאפשר למצות, וצריך לתרגל ולתכנן הכל- אבל אני לא אצטער אם יוחלט להפציץ את הכורים הגרעיניים שם.

15. StevieG Member

מי בעד לשרוף את עצמו בגיהנום של אש, סבל, ייסורים ומוות?

ישראל תצטרך ללמוד לחיות עם אירן גרעינית, בדיוק כמו שדרום קוריאה חיה עם צפון קוריאה גרעינית, בדיוק כמו שהודו חיה עם פקיסטן גרעינית וכמו שארה"ב חיה בעבר עם ברה"מ גרעינית. זה לא קל, לא פשוט, מצריך שקט נפשי, ויהיו עימותים על אש קטנה. ישראל למעשה במלחמה עם אירן מאז 79. המלחמה היא לא מלחמה רשמית, אבל זה מתבטא בפעילויות של ישראל בתוך אירן ולהיפך. זה יימשך באותה מתכונת בדיוק כמו שזה היה במשך ה30 שנה האחרונות.

אירן לא מתאבדת שיעית. אנשי הדת באירן עבדו קשה כדי להגיע למקום בו הם עכשיו. הם לא יסכנו הכל רק בשביל לתקוף בישראל. פסיכופטים הם לא. אולי אחמדינג'אד, אבל אין לו מילה, וגם אנשי הדת שמה חושבים שהוא פסיכי.

דה לא האזה, זה יהיה גיהנום שכמותו לא הכרנו מעולם. טילים מסוריה, לבנון ועזה, התפרעויות בשטחים, טילי שיהאב מאיראן כמובן ופיגועים נגד מטרות ישראליות בחו"ל(בכל מקום). זו מלחמה שתארך מספםר שנים. הכלכלה תחרב, מרכזי העסקים יושבתו(כתוצאה מהרס הטילים ומשרתי המילואים שיבלו הרבה זמן בלחימה), תשתיות ייהרסו. לא אומר שהכל ייקרה ביחד, אבל זה התרחיש הכי קיצוני והכי פסימי.