הדיון הרשמי של המצב הבטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Avvvi, ‏2/4/11.

1. alexshw Member

זה חמור מאוד שנתנו לו לפתח את תוכנית הגרעין. חוץ מזה לא חושב שיש לו עדיין נשק גרעיני שהוא יכול להשתמש בו.
    הוא גם לא מתעסק יותר מדי באיך להשמיד את ישראל. הוא יותר מתעסק באיך להשמיד את האזרחים שלו.

הגישה שלכם היא בדיוק כמו הגישה של מדינות אירופה בשנות השלושים כלפי גרמניה.

נערך לאחרונה ב: ‏13/11/11
  2. StevieG Member

אתה משווה את איראן לגרמניה הנאצית, ואתה קורא לנו לא רציונליים? תרגע חבוב, אתה מגזים. צפון קוריאה מאיימת ותוקפת באופן ישיר את דרום קוריאה, אבל היא לא משמידה אותה בנשק אטומי, נכון? וזה אפילו כשלדרום קוריאה אין יכולת גרעינית! אירן היא לא איום קיומי. החרדים הם איום קיומי, ההתנחלויות והמשך ההיאחזות בשטחים הכבושים הם איום קיומי, הכישלון המתמשך בחינוך הוא איום קיומי, העיוורון שבה מתנהלת מדינת ישראל מבחינה כלכלית - איום קיומי(ומי שחושב שכשהוא ייצא לפנסיה כאן, הוא יקבל את דמי הפנסיה שלו, שיקום!). כל אלה איומים הרבה יותר קיומיים על המשך קיומו של בית ציוני בארץ ישראל ליהודי העולם.

3. Gass12 Member

השמאלנים הם איום קיומי.
    עוכרי ישראל הם איום קיומי.
    שקרנים,פלספנים מקבלי אתנן בעבור ג'ובים שמאלניים הם איום קיומי.
    מלשיני גולדסטון הם איום קיומי.
    מלשיני "בצלם" הם איום קיומי.
    מקבלי משכורות מהאיחוד האירופי בכספי משלם המיסים האיראני הם איום קיומי.
    דמגוגים בשקל כמוך הם לא איום קיומי הם סתם זבובים טורדנים .

4. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

גאס וסטיבי, אתם קצת דרמטיים מדי, לא? איום קיומי... בהחלט ההפחדה הלאומית עובדת...

5. StevieG Member

גאס, ואתה עוד מעז לקרוא לי דמגוג ושקרן? בוא תסביר לי בבקשה איך כל אחד מהדברים שבחרת לציין מהווים איום קיומי. בבקשה גאס, אני מת לשמוע איך ארגוני שמאל מאיימים על קיומה של ישראל.

החרדים מתרבים בצורה מפחידה, לא משרתים בצבא, לא עובדים, ואם הם עובדים, אז רק בשחור. עוד מעט ישראל גם לא תוכל לממן את כל הפרזיטים האלה.

המשך הכיבוש יוביל למדינה דו לאומית. או למדינת אפרטהייד. אני מניח שאני לא צריך להמשיך להסביר כיצד זה מהווה איום קיומי על מדינה ציונית בארץ ישראל.

כל זוכי פרס הנובל הם תוצר של מערכת החינוך המעולה שהיתה לישראל עד שנות ה70. מי כאן חושב שיהיו לנו זוכי נובל בעוד 20-30 שנה? מישהו כאן ישים על זה כסף? התוכנית עוז לתמורה היא צעד בכיוון הנכון, לפחות בצד המורים, אבל עדיין יש הבדל של שנות אור בין מערכת חינוך מתפקדת - לבין מערכת החינוך הישראלית הכושלת.

עוד 20 שנים, לא יהיו כאן קרנות פנסיה. כולן יילכו לאיבוד בטירוף המינוף שעושים בקרנות הפנסיה האלה שודדים כמו אילן בן דב, למשל. האג"חים שהם הנפיקו, וקרנות הפנסיה רכשו, לא יהיו שווים כלום בעתיד, כי הם יהיו חדלי פירעון. זה איום קיומי.

איך ארגון כמו בצלם הוא איום קיומי על מדינת ישראל?

6. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

ועדיין איומים קיומיים, הדברים שציינת הם לא (ואתה יודע שאני מסכים עם הרוב). אתה עושה את אותה ההפחדה הפאתטית של הימין, רק מהצד השני. אלו בעיות קשות שצריך לפתור, זה כן.

ואגב הרגת אותי מצחוק שאתה מבקש מגאס להסביר לך משהו בהיגיון... אני מעדיף לשאול את הכלבה שלי, יש סיכוי יותר טוב שאקבל תשובה עניינית...

7. StevieG Member

אני לא מגזים.

אני לא אוהב את שיטת ההפחדות. אני חושב שממשלת הימין מטילה טרור נפשי על התושבים שלה, ונתניהו בפרט, ע"י הפחדות על איומים מאירן והאדרת האיום הפלשתיני וכו'. אבל אלה? אלו איומים קיומיים. זכור לי שבתחילת הקדנציה של הממשלה הזאת, השר בני בגין טען שאפשר למשוך את הכיבוש לפחות לעוד 30 שנה בסטטוס קוו הנוכחי. ומה אז? הוא לא יהיה בין החיים, אז כבר לא יהיה אכפת לו. בוא אני אתן לך סיטואציה מסויימת: לרשות הפלשתינית נמאס מהמשחקים של ישראל(ובצדק רב), והיא מחליטה להתפרק. מה אז? ישראל תצטרך לשלוט באופן מוחשי במיליוני פלשתינים, וזה יהיה משטר כיבוש אמיתי, בלי מתווך באמצע. זאת אומרת, ישראל תצטרך לדאוג לכל הצרכים של הפלשתינים, כולל מתן שירותי רווחה, דואר, שיטור ואכיפה וכו. כמובן שישראל יכולה לא לדאוג לכלום ולהשאיר את זה כפי שהוא, אבל ככה זה גם ייראה בשטח.

בזכות החרדים והערבים(לא כולם, כמובן) שמשריצים ילדים בכמויות תעשייתיות, אינם עובדים(ואם כן, אז בשחור), מדינת ישראל מאבדת מיליארדי שקלים בכל שנה(שהולכים על קצבאות, מיסי הכנסה שלא מגיעים למדינה,כספים שמגיעים לישיבות שזה לא תורם אחר כך במאומה למדינה ומערכות חינוך שלא מלמדות כלום חוץ מגמרא והמדינה אחר כך צריכה להשקיע עוד כסף בבחור בן 22 שהוא בור לחלוטין ולת לו מקצועף אם הוא רוצה בכלל מקצוע)., והם לא תרומים כלום למדינה. בעצם, אני צריך לספר את זה לך? בכל מקרה, עם קצב הריבוי הטבעי שלהם, והפרזיטיות המושרשת, אם הם לא יישתלבו בעבודה ובחברה הישראלית, הם בהחלט יהוו איום על שלומה של הכלכלה הישראלית.

8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, ועל הדרך גם קים ג'ונג איל מחליט להתפרק מהנשק הגרעיני שלו, לספח את צפון קוריאה לדרום הדמוקרטי ולפרוש מהחיים הפוליטים. ממש האינטרס היחיד של אבו-מאזן והחברה זה להישאר בשלטון רק בשביל התהליך עם ישראל... הרי הם לא בין היתר מושחתים שמנצלים את מעמדם לגניבת כספי ציבור ולאינטרסים אישיים. ברגע שהם יראו שאין סיכוי לשלום הם פשוט יחליטו לחזור להיות אזרחים בין השורה ולהפוך את הגדה לאנרכיה...

לגבי החרדים - זאת בעיה קשה מאד אבל ממש לא איום קיומי, מצטער. אין לי שום אינטרס להגן על התחת הפרזיטי שלהם, אבל לא צריך להעצים את הבעיה הזו ליותר ממה שהיא. נכון, הם נטל גדול על הכלכלה, הם שטופי מוח מסוכנים, אבל כמו ההפחדות של ביבי בנוגע לאיראן (גם בעיה גדולה אבל לא איום קיומי), תחזיות האפוקליפסה לגבי זה הן בעיקר בעיתונים ובחדשות הערב בטלויזיה.

9. Gass12 Member

אתה כ"כ מסכן פאתטי חסר מוח שגם לנבוח תהיה חייב שיעורי עזר.

סטיבי.המילים שלי ניסו להכניס אותך לפרופורציה שהרי כרגיל במחוזותנו אתה פומפוזי ומסיק מסקנות נמהרות.
    איזה איום קיומי למדינת ישראל יש עם בעיית החרדים?
    איזה איום קיומי למדינת ישראל יש עם בעיית ההתנחלויות?
    אם כבר אז לטעמי.הדה לגיטמציה שנעשית בעזרת שקרים ומלשינים מהמחנה שלך
    הרבה יותר מסוכנת למדינה.אתם מוכרים סודות מדינה בחינם.אתם תוקעים טריז\
    בכל מהלך שלא נראה לכם.באיצטלה של שומרי החוק והסדר וזכויות האזרח my ass/ אתם בסה"כ מקבלי אתנן קבוע בדמות המשכורות הקבועות (אין צורך שאעלה לינק כי כבר העליתי אותו מספר פעמים).
    במילים אחרות? זונות של העולם הערבי.כידוע מזונות אפשר להידבק באיידס ומחלות קשות ולמות :) אז הנה לך סכנה קיומית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

10. StevieG Member

הכלכלה של ישראל תקרוס בגלל הפרזיטיות של החרדים, שלא לדבר על הרבדים האחרים של החיים הנורמליים החילוניים במדינה הזאת שיימחקו בעקבות קצב הריבוי שלהם. יש ייותר מדי כסף שחור, יש יותר מדי קצבאות, ועוד בעיות אחרות שגדלות עם הכח שהם צוברים בכנסת(פגיעה והדרת הנשים בישראל ממקומות עבודה, שירות בצבא וכד'). זו לא איום כרגע, אבל זה בהחלט יהיה איום עתידי.

אני גם מודע לעובדה שהרשות קיימת בשביל המעמד והשילטון והכסף. אני לא מטומטם לגמרי. אבל אני רק שואל מה יקרה ו... זו לא סיטואציה בלתי אפשרית לחלוטין. ישראל מושכת את החבל עוד ועוד. ההתנחלויות מקשות להגיע להסדר מדיני שיימנע את זה.

גאס, אתה כ"כ מגוחך שלקרוא לך קריקטורה יהיה Understatment.

11. לא מצאתי כינוי Member

האדון הזה לא פחות מסוכן מאחמדינג'אד או כל מנהיג מטורף אחר, הוא מוכר את הטכנולוגייה הגרעינית שלו לכל המרבה במחיר (איראן, סוריה), וזה בכלל לא מעניין אותו מה יהיה השימוש של זה. הוא ראש הנחש וחבל שבמערב מפחדים להתעסק איתו.

12. alexshw Member

אם אני נשיא ארה"ב אני מפיל גם אותו. אבל אני לא נשיא ארה"ב. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

13. אלי מתחן Member

מה הקשר לישראל. אתה אמרת שכל מי שיש לו נשק גרעיני הוא רציונלי. ואני הבאתי לך דוגמא של פסיכופט שמחזיק בנשק גרעיני מול יריבה שנואה ולא ממהר להשתמש בו.
    גם ארה"ב לא יכולה להפיל אותו. צפון קוריאה מחזיקה בצבא הסדיר השלישי הכי גדול בעולם (אחרי ארה"ב וסין), שלא נדבר על העובדה שברגע שצבא אמריקאי חושב על להכנס הארסנל הגרעיני והלא גרעיני שלו מכוון ישירות לסיאול. ופה מגיעים לצורך האמיתי בנשק גרעיני. גם את קדאפי אף אחד לא היה חושב להפיל אם היה לו נשק גרעיני.

14. alexshw Member

קים צ'ונג איל לא פסיכופט כמו המשטר האירני. הם פנאטיים דתיים, שהצהירו במפורש מה מטרם.
    איך אתה רוצה שנסכים שתהיה למדינה כזו נשק גרעיני?

בשביל מה אנחנו מוציאים סכומי עתק על הצבא, אם לא כדי שיוכל להתמודד עם איומים קיומיים. אני לא צריך גנרלים או אנשי זרועות מועידין שיגידו לי שאי אפשר לעשות כלום. משלמים להם בשביל שיגידו איך כן ניתן למנוע מהם נשק גרעיני.

נערך לאחרונה ב: ‏14/11/11
  15. אלי מתחן Member

אני מציע שתחזור לדבר איתי על זה שאחרי שתקרא קצת על צפון קוריאה. ואז תוכל להתייחס לדברים בפרספקטיבה הנכונה.