הדיון החברתי הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י דנידין, ‏11/10/09.

1. THE STRETFORD END Member

הוטספר,

בהצלחה בלימודים,
    למה לא הלכת בכיוון המחשבים?

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

זה עשוי לעשות כאב ראש לציבור יותר מאשר לגורמים להם הם מכוונים לעשות כאב ראש.
    אני מניח שהם לא מאורגנים וכל אחד רוצה לעשות את המחאה שלו בדרך שנראת לו לנכון. חלק דרך שיח בכנסת והחלק השני דרך יציאה לרחובות. אני הייתי ממליץ להם לעשות רעש, כן, זה עוזר תקשורתית, אבל חסימת כבישים תוביל את ההמונים נגדם ולא בעדם. שילכו לבתים של שרים בממשלה, זה תמיד בריא.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי היתרון שבלעבוד במחשבים לפני שאתה לומד את זה הוא שזה מאפשר לך להבין כמה זה משעמם.
    גם משפטים לא עניין אותי אם לומר את האמת, אבל כשלא מוצאים עבודה הולכים על הרע במיעוטו...

בכל אופן הפואנטה הייתה שגם אני הולך להידפק בפקקים מחר...

נערך לאחרונה ב: ‏15/11/09
  4. דנידין Member

לא צריך להיות רק צודק, אלא חכם. המשפט הזה מתאים מאוד למקרה הנ"ל בכך שהפער בין להשיג את המטרות למאבק הצודק שלהם ובין לקלקל לעצמם את התדמית למאבק טוב זה, מאוד צמודים אחד לשני.

אני יודע שאתם לא נוסעים על אופנועים, גם אני לא, אבל נסו בכל זאת קצת לחשוב מעבר לעצמכם לגבי מחר. זה ניסיון לדפוק מעמד חברתי נמוך והם חייבים להשמיע קול. הייתי ממליץ להם על דרכים אחרות בלי לפגוע בנהגי הרכב, אבל קטונתי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/11/09
  5. THE STRETFORD END Member

איך קישרת בין מעמד חברתי נמוך לבעלי האופנועים אין לי מושג?

6. דנידין Member

כי ב 90% מהמקרים אם לא יותר, נהגי האופנועים הם אנשים שלא יכולים לממן רכב, לפחות אלו שמפגינים כי הביטוח יקר להם ולא יכולים להרים את הראש מעל למים. השאר, שרוכבים על אופנוע למען הכיף ויש להם כסף, לא חושבים לרגע על מחאה בדין שנפל עליהם.

7. THE STRETFORD END Member

ומאיפה אתה מביא את הנתון של 90 אחוז לא יכולים לממן לעצמם רכב?

נערך לאחרונה ב: ‏15/11/09
  8. דנידין Member

אין לי מספר מדוייק, אבל בוא נגיד שבאזור ה 90% מאלו שרוכבים על אופנוע עושים זאת כי זה יותר מתאים לכיס שלהם מאשר רכב. מעמד חברתי ממוצע עומד היום על 6,000 שקל לחודש ויותר (השכר הממוצע במשק הוא יותר מ 7,000 סתם לשם השוואה), אז מעמד נמוך שמרוויח פחות כמובן שיפנה לאופציות כמו אופנועים, שזה זול בהרבה.

9. THE STRETFORD END Member

אין לך מספר מדוייק ואין לך מידע בדוק אז תפסיק סתם לזרוק מספרים באוויר ומהם לגזור משפטים בשמיים על מעמד חברתי נמוך!

אני לא חושב שאפשר לקבוע ש90 אחוז מאלה שיש להם אופנוע עושים זאת רק בגלל שהם לא יכולים לממן לעצמם רכב,
    אתה יודע כמה מהם יש להם גם רכב בבית שהאשה לוקחת?
    כמה כאלה שאופנוע עבורם הוא רק לחודשי הקיץ כי מסוכן לרכב בחורף ולכן הם עושים ביטוח לפי מספר חודשיים ספורים ואז מתפנים לאוטו?
    אתה יודע כמה מהם פשוט אוהבים/מעדיפים אופנוע כי זה הקיק שלהם או כי זה פותר להם את בעיות הפקקים בדרך לעבודה?
    אתה בכלל יודע כמה עולה אחזקה של אופנוע בלי קשר לביטוח?לא מעט,חלקי חילוף וכדומה,
    בקיצור,אין שום דבר שיכול להעיד ולקשור מעמד חברתי נמוך לבעלי אופנועים ובמיוחד שאופנועים
    לא עולים כל-כך בזול ולעיתים גם כאלה שעולים זול יותר הם במודל חדיש יותר ולכן עדיפים עבור חלק על פני רכב ישן יותר.

שיהיה להם בהצלחה במאבק שלהם אבל לא על חשבון נהגי רכבים אחרים.

10. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

דנידין, יש פתרון אחד נפלא שפותר גם בעית תאונות, גם בעית פקקים וגם בעית עלויות, קוראים לו תחבורה ציבורית, זהו פתרון שנהוג בכל מדינה מתוקנת ואפילו מדינות פחות מתוקנות, אבל אצלנו לא.
    איכשהו אני חוזר למצבי העכשווי אז בוא נזרום עם זה, כאמור אני לומד עכשיו במכללה בהרצליה. אני גר מרחק רבע שעה נסיעה משם, בצפון ת"א, אני יודע את זה כי עשיתי את הדרך הזו לעבודה במשך שנה וחצי לפני שנסעתי לחו"ל.
    אם אני לוקח לשם תחבורה ציבורית אני צריך בהלוך: אוטובוס - להחליף לקו אחר - להחליף לקו שלישי שעובר כל חצי שעה. בסך הכל כשעה וחצי. עלות של כ16 שקלים.
    בדרך חזרה כבר אין את הקו השלישי (עכשיו אני צריך לקחת בסדר הפוך מזה של קודם), אז לוקחים מונית ב-25 שקלים, ואת שני הקווים הנותרים. בפעם האחרונה שעשיתי זאת, לקח לי למעלה משעתיים. עלות כל העסק 35 שקלים.

התואר שלי לא קל. אני מחלטר בעבודה כ-DJ וזה מספיק לי בחודש בקושי למה שאני מוציא. אני גר נכון לעכשיו עם אימא שלי ואין לי שום בעיה עם זה כרגע כי אני מעדיף תנאים נוחים שיאפשרו לי, לפחות כרגע, להתמקד בלימודים וגם בלהנות, בכל זאת אני בן 24 ורוצה להנות כשאני יכול.
    חסכתי בעבודה שציינתי קודם, לא יותר מדי, אבל אני יכול לקנות בזה אוטו. זה נראה לי לא הגיוני. ההוצאות בארץ על אוטו הן טירוף שלא לדבר על הזמן שאני אצטרך להשקיע בטיפולים כי מה לעשות, בכסף שחסכתי אני לא אקנה אוטו יד שנייה אפילו. אופנוע לא אופציה, אני לא יודע לרכב על אופניים אפילו וזה קצת מפחיד אותי. גם אופנוע, גם בעלויות הקודמות הוא אמנם לא מתקרב במחירו להוצאות של אוטו אבל בוא נאמר שגם הוא עולה כסף. אז מה עושים? טרמפים עם חברים לספסל הלימודים ופה ושם אחד ההורים זורק לי את האוטו. אני לא היחיד אצלנו עם הבעיה הזו.

כשאתה חושב על זה, איפה ההגיון? אנחנו מדינה בגודל של העיר ניו יורק. בעיה לרשת מקום כזה? למה שנצטרך במרחב קטן מבחינה גאוגרפית להיות צמודים לאוטו, לחפש חנייה במשך שעות, לטפל, לזהם את האוויר, לעשות תאונות. איפה אדון שר התחבורה שיודע לעודד חוקים מפגרים על אלכוהול במקום פשוט להפעיל קווי לילה כמו שהיו כל הקיץ!!! שים קווי לילה, השיכורים לא נוהגים, חסכת כל שנה כמה הרוגים, פצועים והוצאות של בתי משפט.
    אני בכלל לא רוצה אוטו, למי יש כוח אחרי שיום שלם קראתי חפירות במשפטים לנהוג על הבוקר? תן לי חצי שעה לישון באוטובוס עם המוזיקה באוזניות או לחזור פעם אחרונה על החומר. למי בכלל בא לחפש בתל אביב חנייה בערב של סופ"ש, לקבל ערסים מבת ים שחותכים אותך ומסכנים אותך ואת החברים שלך בנהיגה פרועה?

זה מול העיניים, פשוט מול העיניים! למה התרבות האמריקקית שזלגה לכאן יצרה סטטוס שתחבורה ציבורית היא עלבון? איך זה שאנשי עסקים לונדוניים נוסעים מעונבים ברכבת התחתית בלי להתבייש ורק אצלנו תחבורה ציבורית מיועדת ל"מסכנים"? קיבינימט, אתם רוצים פחות רכבים על הכביש, פחות אופנועים, למה להעלות מחירים? תקימו פה תחבורה ציבורית נורמלית!
    אם אתה שואל אותי, למדינה אין אינטרס לזה. ולמה להם? הרי כל אוטו שנמכר פה גוזר להם קופה, אז מה אם גוש דן מזוהמת ואנשים נקצרים פה על הכביש.

11. דנידין Member

אני מצדיע לדברים שלך ידידי, דברים כדורבנות.
    אותם אנשים שמחפשים אופנוע כאופציה לניידות או רכב מצ'וקמק, עושים זאת כי התחבורה הציבורית מתחת לכל ביקורת. זה הדיון הכי חברתי שיש בעצם שחושבים על זה. מחירי הנסיעות יקרים גם הם ולא נתפסים תמיד כקלים לכל חלקי העם, לכן אפילו התחבורה בארץ שלכאורה היא למעמד הנמוך יותר, גם היא בעצם לא עוזרת לו כאלטרנטיבה, אלא בעצם פוגעת בו (גם בכיס).

עד שיהיה תחבורה הוגנת לאזרחים וגם יעילה, אנחנו כבר כפי הנראה נזדקן. עד אז אני מאחל לך נסיעות קלות ובטוחות ככל הניתן ללימודים ועל הדרך אני יאחל זאת לנוסעי הדו גלגלי שאף מסכנים את חייהם בגלל שאין תרבות בנסיעה ציבורית במדינה שלנו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/11/09
  12. 亚历山大帕托 Member

גיא, http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx. הלוואי שכל האנשים היו חושבים כמוך ומסתלקים לי מהכביש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx.

13. George Best Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

פוסט עצום גיא!

14. דנידין Member

15. benos Member

העיקר שביבי מדבר על פטריוטיות ועל גאווה לאומית בזמן שהוא הופך את ישראל למדינה קאפיטליסטית יותר ויותר מיום ליום. אני למען האמת מפחד יותר מהרעות החולות של הקאפיטאליזם הקיצוני שמשתלט על המדינה מאשר הגרעין האיראני או האיום מרצועת עזה.

אנשים לפעמים לא מייחסים חשיבות לכך שאנחנו קודם כל נשמיד את עצמנו מבפנים ולא ארגוני הטרור והמדינות העויינות אותנו מבחוץ.