הגרמניות באירופה 2017/18

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Die Werkself, ‏12/9/17.

1. Eric Cantona Member

גם באיירן עכשיו שותפה לבלוף עליו אתה מדבר :D

Member associations - UEFA rankings - Country coefficients – UEFA.com

גרמניה בפתיחת נפל, הייתה עם פער סביר מאיטליה לפני שהעונה התחילה ואיבדה אותו.

2. Lebron Member

nfcb, טענותיי שהליגה הגרמנית נופלת גם מהאנגלית וגם מהאיטלקית כבר לא נראית כ"כ מופרכת עכשיו לא?

3. Eric Cantona Member

זה היה נכון עד לפתיחת העונה (למרות שההחלשות כבר היה ניתן לראות עוד בעונה שעברה) שהגרמניות מדורגות עדיין מעל לאנגליה ואיטליה, אבל לדעתי זה היה יותר בגלל שאלו היו שנים חלשות של האנגליות והאיטלקיות יותר מאשר הצלחות גדולות של הנציגות הגרמניות.
    גרמניה עכשיו במקום הטבעי שלה ולא בקטע של להעליב, זה דירוג בסך הכל משקף.

Lebron אוהב/ת את זה.
  4. Lebron Member

זה בדיוק מה שאמרתי, הייתה פה אשליה שהליגה הגרמנית טובה יותר כי הובילה בנקודה או שתיים על האנגלית והאיטלקית בדירוג של אופ"א, עכשיו הבלון התפוצץ.

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראה מה כתבתי ביום 29.08.17 בדיון קבוצות הבטן.

ואתה רציני? 5 שנים הליגה הגרמנית נמצאת במקום השני ורק שבועיים היא יורדת לשלישי והחמש שנים זה בלוף והשבועיים זה המציאות?
    אז אני אחזור על זה. 5 שנים הליגה הגרמנית הייתה מקום שני ובפער גדול. בעונה שעברה הליגה הייתה נוראית ובזכות זה העונה מייצגות אותה באירופה קבוצות שלא אמורות להיות שם. קלן לא אמורה בכלל לשחק באירופה וגם לא הרטה. האם אתה מוכן להמר שאחת מהן תסיים את העונה במקומות 1 - 6 בגרמניה? לא נראה לי. אלו קבוצות של מקום 8 (במקרה הטוב) ומטה בשנים רגילות. גם לייפציג והופנהיים עוד לא אמורות להיות בליגת האלופות בשלב הזה שלהן (לייפציג בעונה השניה בסה"כ בליגה הראשונה בגרמניה בכלל).
    גם בוא ניתן לזמן לעשות את שלו. הופנהיים תמשיך ללמוד בשלב הבתים. המאמן שלהם סה"כ אימן 3 משחקים באירופה עד היום והוא תלמיד מצויין. אני משוכנע שהוא יפיק את הלקחים ויעבור את שלב הבתים. אותו הסיפור עם לייפציג. היא כנראה תנשור לליגת אירופה ושם תוכל לעשות דברים יפים. ככה גם דורטמונד. באיירן עם מאמן חדש חוזרת להיות מועמדת רצינית (כן, יש לה את אחד הסגלים הטובים באירופה (אם שמים כל שחקן במקום שלו ולא מחליפים חצי הרכב בכל משחק סתם ככה)).
    אז כן, השנה כנראה הליגה תחטוף מכה לא קלה. אבל בגלל עונה חלשה אחת זה לא עושה את הליגה רעה.
    ותמיד צריך לזכור, כל הויכוח הזה נובע על מה היה עד היום. ועד היום הליגה הגרמנית היתה במקום השני בבירור. רק העונה הזו (ביחד עם מה שהתחיל בעונה הקודמת) היא נחלשה.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  6. אפנברג Member

אם אתה חושב שנדב שהגרמניות שוות משהו באירופה כבר חמש שנים ורק עכשיו יש כמה שבועות חלשים אז לבריאות.

7. Lebron Member

nfcb עד העונה הליגה הגרמנית הייתה יותר טובה בפער מהליגה האנגלית והאיטלקית? טוב אחי..

8. Lebron Member

אם בחמש העונות האלה שאתה מגדיר כמצוינות וכטובות ביותר של הגרמניות ובפער לא פחות ולא יותר על האנגליות באירופה, אף קבוצה גרמנית לא מעפיליה לחצי גמר האירופית וחוץ מבאיירן אף קבוצה לא מגיעה לחצי גמר האלופות (עונת 12-13 יוצאת דופן, וגם בה דורטמונד עלתה לחצי בזכות שערוריית שיפוט מול מלאגה הסתמית), לברקוזן חוטפת 5-0 בבית מיונייטד של מויס ורביעייה בבית מפסז' ומאתלטיקו, ולא מצליחה לעבור את שמינית גמר, שאלקה מודחת בשמינית מול גאלאטאסריי עם שלישייה ברשת במשחק בבית, חוטפת חמישייה בבית מצ'לסי ושישייה בבית מול ריאל והיא גם כמובן לא מגיעה ליותר משמינית גמר אלופות ורבע גמר אירופית, גלדאבך משמשת שנתיים כשטיח בשלב הבתים, ובאיירן, הקבוצה הגרמנית הבכירה ביותר חופטת רביעייה בבית מריאל ומודחת כל פעם שהיא פוגשת יריבה רצינית למעט יובנטוס מולה ניצלה בדקה -90, אם זה המדד להצלחה הגרמנית באירופה אז המצב קשה יותר משחשבתי.

תעבור קבוצה קבוצה מהגרמניות ותראה מה הן עשו בחמש השנים האחרונות, תשווה את זה לאנגליות ולאיטלקיות ותראה שאין הבדלים גדולים או במה להתגאות.

אגב אם באמת היה פער גדול בין הליגה הגרמנית לאיטלקית ולאנגלית, הוא לא היה מחוסל תוך שני מחזורים בפתיחת העונה הזאת.

נערך לאחרונה ב: ‏28/9/17
  9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשמעוותים את הדברים שאני אומר חבל על הוויכוח.
    דרך אגב, מישהו אמר מנצ׳סטר יונייטד לא עוברת את שלב הבתים בליגת האלופות? מישהו אמר הפועל באר שבע נגד אינטר?

10. Lebron Member

עיוות? טענת שהליגה הגרמנית הייתה טובה ממקבילותיה האיטלקית והאנגלית בפער גדול. לדעתי זה לא נכון וחסר אחיזה במציאות.

האיטלקיות והאנגליות היו גרועות מאוד במונחים שלהן בשנים האחרונות באירופה, בגלל זה הן נפלו מעט בדירוג, אני פשוט שם לך בפרופרציות את ה"הישגים של הקבוצות הגרמניות" שהיו בינוניות במקרה הטוב ומביכות במקרה הרע, כמו הדוגמאות שנתתי.
    האנגליות והאיטלקיות לא זכו להישגים גדולים בשנים האחרונות, ועדיין, יובנטוס העפילה פעמיים לגמר האלופות תוך שהיא עוברת קבוצות כמו ריאל ובארסה, ליברפול העפילה לגמר האירופית, וצ'לסי ויונייטד זכו בליגה האירופית. תביא לי הישג אחד באמת של קבוצות גרמניות בשנים האחרונות שמשתווה לזה, אחד.

יונייטד שסיימה מקום 7 בליגה באותה עונה, מנצחת 5-0 את לברקוזן שסיימה רביעית באותה עונה. אתה באמת רואה תרחיש הפוך קורה?
    לברקוזן אולי יכולה לעקוץ את טוטנהאם ולהנות מאין ספור החמצות שלה ולעלות על חשבונה, אבל עליונות אני לא רואה מקבוצות גרמניות על אנגליות פרט לבאיירן ודורטמונד, והשנה ניכר שגם זה משתנה עם הניצחון הגדול של טוטנהאם.

ההשפלות של לברקזון ושאלקה הן לא מקריות (נזכרתי בעוד השפלה של שאלקה, 3-0 בבית מול שחטאר בליגה האירופית לפני שתי עונות), זאת מסורת ארוכת שנים של קבוצות גרמניות שהן לא באיירן או דורטמונד. הן קבוצות שאולי יכולות לעבור שלב בתים עם הגרלה טובה או עם מזל, אבל אלה קבוצות שאתה יכול לסמוך עליהן שהתפרקו מול קבוצה עם איכויות התקפיות נורמליות.

כך לדוגמא את וולפסבורג של עונת 2014-15, היא סיימה במקום השני בליגה הגרמנית אחרי באיירן ואפילו פירקה אותה 4-1.
    מה היא עשתה באירופה באותה עונה? הובסה 4-1 והפסידה בבית 2-0 לאברטון, וחטפה תבוסה של 4-1 מנאפולי בבית.

שנה אחרי זה אמנם נתנה עונה יפה באירופה והעפילה לרבע גמר האלופות, אך כך גם לסטר עשתה אחרי עונת האליפות (ולסטר נאצלה לעבור את סביליה החזקה בשמינית בעוד וולפסבורג את גנט החלשה), אבל שתיהן נכשלו בליגה. המשכיות לשתי הקבוצות אין, אז מה משנה, מה ההבדל הגדול בין ההישג של לסטר לזה של וולפסבורג?

הקבוצות הגרמניות חלשות, לא יציבות (מספיק להסתכל על השינויים התכופים במקומות 2-6 כדי להבין את זה), ונוטות להתפרק באירופה לא מעט.

כמו שאמרתי, העובדה שכבר בתחילת העונה האירופית (פאקינג ספטמבר) הליגה הגרמנית איבדה את המקום השני בדירוג לאיטליה ולאנגליה, מראה לך שלא היה באמת פער גדול ביניהם, אלא פער זניח בעיקר הודות לבאיירן וקצת דורטמונד, ובדגש על הניקוד הגבוה בעונת 12-13 שכבר אינו רלוונטי.

כשפרייבורג עפה לקבוצה סלובנית, אז אתה מבין שיש בעיה, אפילו חמורה.

אתה מוזמן גם להשוות בין הסגלים של הקבוצות האנגליות לבין הסגלים של הקבוצות הגרמניות כדי להיווכח בהבדלים.

11. VAR Member

איזו שערוריית שיפוט? שער מנבדל? גם מלאגה כבשה שער מנבדל באותו המשחק.

12. Lebron Member

אם אני לא טועה גם שמלצר היה צריך לקבל אדום, והנבדל של דורטמונד היה של איזה שניים-שלושה מטר, בעוד את הנבדל של מלאגה היה קשה לראות, והשער הובקע כשמלאגה הייתה בשלב הבא.

נערך לאחרונה ב: ‏28/9/17
  13. Lebron Member

אגב, nfcb, אמרת בהודעה הקודמת שלייפציג כנראה תנשור לליגה האירופית? על סמך מה אתה אומר את זה בדיוק? אין בבית הזה איזו מאריבור או קארבאך, יש את בשיקטש, פורטו ומונאקו שכולן מנוסות יותר ממנה באירופה, למי מובטח המקום האחרון אם ללייפציג מובטח המקום השלישי.
    שלא תבין אותי לא נכון, אני דווקא חושב שללייפציג יש עדיין סיכוי סביר לעלות מהבית, אבל יש גם סיכוי סביר שהיא תסיים אחרונה.

14. VAR Member

לא זכור לי אדום ששמלצר היה צריך או לא צריך לקבל.

https://media.balls.ie/uploads/2013/04/Capture66.Xxx

http://assets.sbnation.com/assets/2449625/Malaga_Offside.Xxx

פה התקזזנו.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  15. Lebron Member

הביזיון נמשך - קלן מפסידה בבית לכוכב האדום והרטה מפסידה לקבוצה שבדית שאת שמה אני לא יודע להגות.

5 משחקים, 5 הפסדים, השבוע האירופי הכי גרוע של הקבוצות הגרמניות אי פעם.

נותרה רק הופנהיים להילחם על הכבוד האבוד.