הגרמניות באירופה 2008/9

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י ג'ובאני אלבר, ‏2/7/08.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני כועס שאתה לא מתייחס למיליון גורמים שגרמו לשטוטגארט להיראות כמו שהיא נראתה ואתה בחרת להתעלם מהם ולהשליך את הכל על ההידרדרות של הכדורגל הגרמני. רביעית באירופה???
    אתה אמרת, לא אני.

ואני לא תוקף אותך ידידי, קצת חרם לי שבחרת להתעלם מהמון פקטורים, זה כמו שתקבע על פני משחק הידידות של באיירן נגד דורטמונד שדורטמונד תזכה באליפות ובאיירן תיאבק נגד הירידה. כו שהמשחק אתמול בין דורטמונד ליובה הבהיר זה לא אמת מידה וזה המטרה של משחקי הקדם עונה.

ופשוט חבל שהתזה שלך פשוט לא נכונה בעליל.
    ומה הכל קשור לעובדה שהמשחק אתמול היה גועל נפש? כמו שאמרתי משחקי קדם עונה, לא אומר כלום.
    קח את זה בקלות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

2. Ampelmann Member

אוי לירן! אתה אומר שאני מתעלם וכותב בשורה הראשונה של ההודעה שלך משהו שמעולם לא כתבתי?!?
    איפה בדיוק אמרתי ששטוטגרט לא שיחקה טוב בגלל ההדרדרות של הכדורגל הגרמני?
    שטוטגרט לא שיחקה טוב כי שטוטגרט לא שיחקה טוב והכדורגל הגרמני מתדרדר כי הכדורגל הגרמני מתדרדר. אני מניח שהשניים קשורים איכשהו, אבל לרגע אחד לא קבעתי שזו הסיבה וגם לא רמזתי לכך.

מה שכן אמרתי, די בפרוש אני מקווה, זה שאם קבוצות גרמניות ימשיכו לגמגם גם מול מי שהן לא אריות היבשת, הן מהר מאוד יאבדו את המוניטין שלהן כמזנבות הרישמיות של איטליה ספרד ואנגליה באירופה (שוב, אחרי ליון).

הבונדסליגה היא לא הליגה הרביעית בטיבה באירופה? אתה טוען שהיא טובה יותר מאיטליה/ספרד/אנגליה או שמא נחותה יותר מצרפת/הולנד/פורטוגל? (אני שואל בשיא הרצינות, לא בציניות)

לא נעלבתי/נפגעתי/כעסתי לרגע...אתה לא צריך להרגיע אותי.
    חלק מהכיף בפורום זה גם לא להסכים מדי פעם.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כאן הטעות שלך. בשנים האחרונות משחקים כאלה נגד קבוצות "נחותות" מליגות "נחותות" הרבה פעמים הקבוצות הגרמניות הפסידו (ברמן עם היוונים שנה שעבר, והדחות ע"י קבוצות רומניות, בולגריות וכו' בגביע אופ"א או האינטרטוטו). דווקא כאן, ששטוטגרט, למרות כל הבעיתיות במשחק (כמו שלירן ציין) והקבוצה מנצחת ועוברת. זה דווקא סימן טוב. זה יחזיר את ההרתעה, זה ששטוטגרט תמשיך לשחק שנה אחרי שנה בגביעי אירופה יתן לה את הנסיון הכל כך חשוב וזה יחזיר לכדורגל הגרמני את מה שהיה חסר לו. דווקא כאן, אני חושב שהמטרה הושגה. ניצחון למרות פורמה מחורבנת, ניצחון על קבוצה "נחותה", ניצחון שמביא המשכיות בגביעי אירופה לקבוצה ועם זה גם נסיון, ניצחון למרות שבאים עם נקודת פתיחה רעה ועוד עם הפסד על האפס בחוץ.

לגבי טיב הליגות. זה ויכוח מעניין, מסובך ואין לו תשובה אחת. לא כאן המקום לנהל אותו (לפחות לא איתי), אלא בשיבה על איזה בירה טובה (ואולי גם קצת אוכל נחמד). לא בטוח בכלל שאתה צודק. סתם, רק לשם ההדגמה (ובלי כוונה לפתוח כאן שום דיון) ליגה (אירופית) לא יכולה להחשב כטובה ביותר אם הנבחרת שלה לא שווה כלום ולא מגיעה אפילו ליורו (בטח מבית מצחיק). כך, שיש הרבה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון והעניין מורכב וכמובן מעניין.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל יש בזה מה שאתה אומר גל, זה שקבוצות גרמניות מגמגמות נגד קבוצות שהם לא אריות אירופה, עם עובדות בשטח אני לבטח לא יתווכח. סה"כ לא הבנתי למה הגעת למסקנה הזאת או בנית את התזה שלך ( שהיא לא חדשה אגב) על סמך המשחק אתמול, ואם כבר אז גם בתיקשורת בגרמניה הרוסים הוגדרו כפיבוריטים למשחק.

הכדורגל הגרמני לא מדרדר, אתה מדבר על ההידרדרות שהיתה לפני מ"ס שנים, מאז אנחנו בסטטוס קוו, מגיעים עד לשלבים הלא מזיקים אם תרצה. לבטח זה מרגיז, לבטח זה חוסר התקדמות, אבל הזה המצב, להתאחדות כמו ללשכת הקרטל שמונעת עכשיו את הסכם הטלויזיה ( אולי טוב לצרכן, מבחינה כלכלית נזק חסר תקדים לקבוצות) יש חלק גדול בזה, אבל גם לקבוצות הגרמניות יש חלק בזה, הפוליטיקה ההססנית הנזהרת עושה את שלה, לכולם יש בראש את תסריט לידס או קייזרסלאוטרן ( שללא האוהדים שלה ממזמן היתה כבר מתפרקת), הבעיה היא שרובן מגזימות קצת בזהירות שלהן, עד כדי כך שהן מוותרות על השחקנים שלהם כדי להוריד את החובות ( ראה הרטה ברלין). אני מציע אגב שאם תרצה לדבר על הנושא הזה באופן כללי ובלי קשר למשחק X או Z שתפתח נושא מסודר, אני בטוח שאני ועוד כמה ניטול בו חלק.

לגבי עניין הליגות, גם אני כמו נדב לא מעוניין לפתוח דיון בנושא, מבחינתי לא היה ולא תהיה כמו הבונדסליגה, אז אני לא אובייקטיבי, אני נרדם שאני רואה משחקים עם 10 שערים מאנגליה, ספרד, איטליה אבל מלא תשוקה שאני ראיתי את ה 4-4 הגדול בין קלן לאאכן בזמנו או ה 3-3 בין יינה לפרייבורג, זה מה שעושה לי את זה, כנראה שאתה יכול להגיד שהייקיות השתלטה עליי, עד כדי כך שבמשחקים של הקבוצה שרבים פה בפורום חושבים שאני מפלל יום וליל להתמוטטות שלה באיירן מינכן, לפחות באירופה אני קופץ בגולים שלהם ( תשאל את סלע http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ).
    אתה מוזמן לפרסם בכל טופיק בשאר הפורומים שהבונדסליגה רביעית באירופה, אם תרצה אפילו עשירית או מקום מאה ואחת אחרי הליגה האוזבקית עם סמואל אטו, בפורום הקדוש הזה שעמלתי יחד עם כמה צדיקים כדי להרים אותו למה שהוא אני לא רוצה להתדיין למה הבונדסליגה היא לא הכי טובה באירופה, כי כאן בפורום הזה וזאת הדיעה הרווחת אני מאמין, הבונדסליגה היא הכי טובה...בשבילנו לפחות ( אותו דבר בפורום האיטלקי לגבי הליגה האיטלקית, בספרדי לגבי הספרדית וכו),על טעם ועל ריח אין להתווכח ידידי, ודווקא אתה בתור אוהד של קלן ( או מסמפט) אתה אמור לדעת את זה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/7/08
  5. kiki123 Member

גל , אתה יודע מה גורם לי בתור אחד שקורא בפורום הזה כאורח לא לאהוב אותך ככותב ?
    העובדה שאתה אוהד קבוצה (כנראה מאנגליה ) ,לא אומר לנו את מי ,כדיי שחס וחלילה לא נחשוב לרגע שההודעות שלך סוביקטיביות , אבל תמיד תמיד כותב הודעות (בכול הפורומים) לא אוביקטיביות שמושפעות מהאדה שלך .
    לא פעם נפנפת בעובדה שאתה גר בגרמניה ,אז הריי איזה אינטרס יש לך ? - בולשיט , אז יש לי עצה בשבילך : תפסיק להיות פחדן ובוא תגיד לכולנו איזה קבוצה אתה אוהד (שוב - איזה קבוצה מבין ה 4 באנגליה ) ואז בטח כולם יבינו קצת יותר טוב מאיפה מגיעות התגובות הכול כך טיפשיות שלך לגביי הליגות .

הריי לך ,כואב לשמוע על מסורת ותארים ,אוליי אתה אוהד מנצ'סטר , אוליי צ'לסי , קשה לך עם העובדה שלקבוצה שאתה אוהד יש פחות תארים ופחות מסורת מבאיירן מינכן .

מאיפה קבעת שליון עדיפה על באיירן ? לדעתי היום באיירן עדיפה על מנצ'סטר ,ובלי רונאלדו גם אין מה לדבר בכלל , אבל קל לך לזרוק מילים רק חבל שאנשים כאן לא מבינים מאיזה אינטרס אתה מדבר ,כי אתה לא בדיוק אוביקטיבי .

6. Ampelmann Member

נדב,
    לגבי ההפסדים וכו'...
    אתה בעצם אומר משהו שבעולם העסקי (סלח לי על הסטיה) הוא מקביל ללהגיד ש"אם במשך שלוש השנים האחרונות הפסדנו מליון יורו לשנה והשנה הפסדנו רק חצי מליון אז הרווחנו". אני לא מסכים. אם במשך שנים הגרמניות הודחו בידי קבוצות אלמוניות יחסית אליהן (מצלצל יותר טוב מ"נחותות" אני מניח) והשנה שטוטגרט עברה קבוצה כזו עם הלשון בחוץ ולא עושה רושם שתמשוך עוד הרבה בקצב הזה (אני מקווה שכן אבל פרה פרה), אז המצב טוב?
    טוב זה לא. משתפר אולי, אבל טוב זה לא.

לגבי העקיצה לאנגליה... אני חושב באופן מובהק וקיצוני שאין שום קשר בעולם בין טיב הנבחרת לטיב הליגה. אנגליה ויוון הן שתי הדוגמאות הנפלאות ביותר לדיעה הזו. הליגה האנגלית היא לדעתי החזקה ביותר בעולם כרגע, כשספרד לא מוותרת על הבכורה ואיטליה מתאוששת בדרך חזרה למשולש. האם לנבחרת האיטלקית המזעזעת או לנבחרת האנגלית המצחיקה יש צל על זה? אני לא חושב.
    אתה, אגב, מוזמן מאוד לקפץ הנה לפסטיבל הבירה. יהיה לנו מספיק אלכוהול לשבת עליו אבל אני לא בטוח שבסוף נוכל לנסח את המסקנות של הדיון שלנו בכתיבה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/drunk.Xxx

לירן
    התזה שלי?!? Boa! על איזו תיזה אתה מדבר? שהבולי רביעית בסולם? ששטוטגרט קבוצה גרועה (את זה מעולם לא אמרתי!)? שהגרמניות יורדות בערכן באירופה (גם כאן לא הבעתי דיעה)?
    אתה מפחיד אותי...אני מפחיד אותי!

הליגה מחלימה, אבל בהיבט על העשור האחרון היא עוד צריכה להמשיך בתהליך הזה כדי לחזור לאיפה שהיא היתה לפני 8 שנים.
    לגבי הסכם הטלוויזיה- אני חושב שיואב צודק. הכדורגל היום נמצא במקום שבו הוא אמור להיות: הוא בידור. איפה עוד בעולם אתה מכיר ליגה שמגיעים אליה לא רק גברים שמנים ליציע אלא משפחות שלמות לצהריים או ערב של כיף?
    זה אולי בא על חשבון שחקן זה או אחר שנקטף בזכות הצעות שכר לליגה אחרת- ולכן גם על הישגים באירופה, אבל אסור לשכוח שבשביל זה בעצם הכדורגל פה. אם תשאיר את רוב המשחקים ב-PPV ותעלה את מחירי הכרטיסים תקבל קרחות ביציעים ופחות עניין, מה שבסופו של דבר יפגע בכדורגל בכל זאת. הגרמנים יודעים שבניגוד לאנגליה, כאן הכוח הכלכלי של הכדורגל הוא בקהל. הנשמה של הכדורגל היא בקהל. שווה להם לשמור על זה.
    אגב, חוזי ענק עם Sky לעולם לא יהיו בבולי כי בחיים לא יהיה לה קהל גדול מחוץ לגרמניה כמו שלאנגליה, ככה שבכל מקרה מדובר פה בכמה מליונים בודדים לכל קבוצה על חשבון הנשמה של היציע.

קיקי
    אני שמח מאוד שאתה אוהב אותי בזכות זה...
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/huh.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mellow.Xxx
    אני מניח שאתה כותב/קורא הרבה בפורום האיטלקי ושככה הגעת למסקנה הזו? (אגב, אתה במקרה יותם?!)

אולי אם תקרא הודעות שלי מלפני שלוש שנים תחשוב אחרת לגבי ה"אהדה" שלי. הבעיה היא שבאיסוקר רק בפורום האנגלי יודעים לשמוע ביקורת ובשאר הפורומים לא מסוגלים להישאר שפוים לנגד המילה הזו. מכאן, כנראה, נובעת ההנחה שאני אוהד של אחת מהרביעיה האנגלית כי בכל פעם שנתתי ביקורת על קבוצה מארץ אחרת מיד קיפצו יצורים כאלה ואחרים שצעקו "זה לא נכון ואתה רק אומר את זה כי אתה שונא את איטליה/גרמניה". חבל.

אני לא אומר את מי אני אוהד?!? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx :aaarofl: :aaa021: http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/multi.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/lol.Xxx
    מיומי הראשון בפורום הזה טענתי בגאון שהקבוצה שגנבה את הלב שלי היא פ.צ.קלן (פתח את דיון הצוייטה בונדסליגה שלי מהעונה שעברה לצורכי אישור, קרא הודעות עתיקות על ימי פודולסקי העליזים אם אתה משוכנע שמדובר פה במרמה או קמופלאג' מתוחכם).
    אני לא אוהד ולא אהדתי שום קבוצה באנגליה מימי, אבל היות והקבוצה שלי היא tote hosen ברמה בינלאומית, תמיד פזלתי לאיפה שהיה הכדורגל היפה כדי למלא את החסר (אני מניח שהסטריוטיפ הבא שלי הוא שאני גלורי האנטר. נו טוב..).
    כשמנצ'סטר שיחקה את הכדורגל הכי יפה בעולם בשנתיים האחרונות- ישבתי לראות את מנצ'סטר בקביעות (לא בהכרח רציתי שהם ינצחו, אבל זה היה פשוט מהנה). לפני כן, כשבארסה הדהימה משבת לשבת, הייתי רואה כל משחק של הקטלונים (כי רונאלדיניו את מסי היו הדבר הטוב של 2006!) והיללתי אותם ואחורה יותר בימים היפים של יובה, הקבוצה שעליה גדלתי, הייתי נדבק למסך מול הזברות.
    אוהד? של אף אחת מאלה. האמת שהשנה בכלל רציתי שליברפול יקחו באנגליה כי טורס וג'ררד הם שניים מהשחקנים שאני הכי אוהב בעולם (אז אני לא גלורי האנטר!! יאי!!).

אני רואה המון כדורגל מכל מיני מדינות בעולם ונהנה מהרבה קבוצות שלא אכפת לי מהן (היה לי השנה יותר חשוב שצ'לסי תפסיד מאשר שמנצ'סטר תיקח ושאינטר תעוף רק בשביל התחרות באיטליה...לא אוהד ולא גלורי האנטר) אבל הקבוצות היחידות שלא אכפת לי כמה מסריחות הן יהיו, אני עדיין ארצה לראות אותן או לשמוע שהן ניצחו הן פ.צ.קלן ורעננה. הקבוצות של הערים שלי.

לא אמרתי את מי אני אוהד? בולשיט. תמיד אמרתי. פשוט תמיד דיברתי באוביקטיביות (זו אוביקטיביות למי שמסוגל גם לשמוע ביקורת) ולכן אף אחד לא ידע.

כואב לי לשמוע על מסורת ותארים? הייתי בשמחה עונה לך עם אותן מילות שירה שכתבת לי, אבל בוא נרד לבוטום ליין ונגיד שיש המון קבוצות עם מסורת נפלאה שלא שוות כלום (נוטינגהם פורסט, הפועל באר שבע, פריס סן ז'רמן, מונאקו וכו'). מסורת זה נחמד מאוד לאוהדים ולמוניטין אבל אין לזה שום קשר ולא אפילו בצחוק ליכולת על המגרש.

איזה אינטרס יש לי לגור בגרמניה אם אני לא אוהד של הבונדסליגה/אוהד של קבוצה באנגליה?! אם את זה אתה שואל (וזו השאלה הבזויה ביותר ששאלוני מימי), אז אני מקווה שאתה יודע שההבדל בין מדינה לאיצטדיון הוא בכרטיס שמציגים בכניסה...אבל באמת שרק שם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

קודם כל גל ברשותך אני יעביר את הנושא לגבי הטלויזיה לדיון השידורים, שאר הדברים לובנו או ילובנו בהמשך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

8. kiki123 Member

אוקיי אז בו נלך שנינו לרומנהיגה ,נגיד לו לחסוך כסף 40 שנה ,מיליארדים ,בינתיים להיות קבוצת אמצע טבלה ואז הופ - תוך 40 שנה ,באיירן תעמיד את אחת הקבוצות הטובות בעולם ,ואז כול מי שינפנף בתארים נגיד לו "הנה ,אנחנו הכי טובים"
    הריי בשביל מה משחקים ? בשביל שאתה תגיד מי יותר טוב ? משחקים כדיי להכניס תארים להרון גביעים ,ואם אתה לא יודע להאריך אנשים ומועדונים שעשו את זה עוד לפניי שנולדת אז כן ,אתה סוג של גלורי האנטר ,סוג של אוהד שצריך להעלים .
    אם נוטינהגם זכו ואתה ממעיט בערך של הזכייה הזאת אתה סותר את עצמך - כי הנה - הם בליגה הרביעית (?) ותראה שאתה עדיין מכיר ויודע על הקבוצה הזאת - זה כבר מראה לך עד כמה זה כן חשוב ,ועד כמה זה תמיד ישאר בזכרון ,גם של אלה שחיו באותה תקופה ,וגם של אלו שלא .

כולם משחקים בשביל תארים ,אוהדים רוצים תארים ,נגיד שלמילאן יהיו עכשיו 20 שנים ללא אף תואר ,עדיין ידברו שם על תקופת 3 ההולנדים , למה ? הריי לפי התאוריה שלך את מי זה בכלל מעניין .

אז ידידי ,לתארים ולמסורת יש מקום חשוב מאוד ,מקום מרכזי , ה א-ב של מועדון ,ועובדה שידעת להגיד את השמות של סיטיאווה בוקרשט ,ושל נוטינגהם .

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה קצת מפליא אותי. תקרא שוב את מה שכתבתי על הניצחון של שטוטגרט ואחרי זה תבדוק מה אני כותב כבר למעלה משנה. ואני אסביר.
    אם 3 שנים הפסדנו מליון יורו כל שנה והשנה הפסדנו רק חצי מליון, לא הרווחנו. אבל, המצב (אם תהיה לו המשכיות) כנראה במגמת שיפור. ואותו הדבר על הכדורגל הגרמני. במשך כמה שנים קבוצות גרמניות הפסידו לקבוצות נחותות ולפעמים אפילו קיקיוניות. לפני 3 שנים שטוטגרט (או מי שלא היה משחק במקומה) היה עף נגד הרוסים. בשנה, שנה וחצי האחרונות, המגמה השתנתה. הפסדים כאלה מתמעטים ולכן יש שיפור. המצב לא אידאלי (במצב אידאלי שטוטגרט מבטיחה את העליה כבר אחרי המשחק הראשון ובלי הרבה בעיות) אבל הוא משתפר. זה מה שכתבתי על הניצחון של שטוטגרט - המצב משתפר וזה מה שאני רואה בשנה, שנה וחצי האחרונות באירופה. שאלקה עוברת את שלב הבתים מבית מאוד קשה, לברקוזן והמבורג (קבוצות בינוניות -) עוברות שלבים יפים באופ"א (שוב, זה לא מספיק, אבל זה הרבה יותר טוב ממה שהיה לפני כמה שנים. דרך אגב, גם על הסיבות (לדעתי) למצב המחורבן של הקבוצות שלנו באירופה כתבתי כאן יותר מפעם וגם על הסיבות (לדעתי) להתחלת היציאה מהמצב הזה כתבתי כאן יותר מפעם. יש לזה טופיק כאן (לפחות אחד, אם אני זוכר נכון) ולכן, אל תקבל את הצעתו של לירן לפתוח טופיק חדש לדון בזה, אלא העלה את ההוא מהאוב.

לא עקיצה ולא כלום. בכל מקרה כמו שאמרתי אין לי שום כוונה להתווכח על העניין בפורום (וסיבותיי עימי). אבלב עניין הזה, גם כאן אני מתפלא עליך. לא אמרתי שהנבחרת היא הפרמטר היחידי, אבל היא בהחלט אחד (מהרבה) הפרמטרים לבדיקת איכות ליגה. לגבי זה שיש הרבה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון, תשאל את נדב יעקובי. הרי הוכחתי כבר (בפורום הזה) איך בשתי שנים שונות, בשני מקומות שונים הוא הצליח למצוא פרמטרים שונים (בכל שנה הוא מצא פרמטרים אחרים) כדי להוכיח שהליגה הספרדית היא הכי טובה. כך שיש הרבה פרמטרים, על חלקם בטח לא חשבת (על חלקם אני לא חשבתי). כמו שאמרתי זה דיון גדול מאוד וגם מעניין, אבל לא לכאן.

אמנם אני אהיה בגרמניה בתקופה הזו, אבל לא באזור שלך. כשתבוא לארץ לביקור נשב.

10. Ampelmann Member

אוקי, כשאתה כבר מסביר את זה ככה אי אפשר שלא להסכים. לגבי הפסקה הראשונה אני איתך במאה אחוז.

הנבחרת היא לא שום פרמטר. האם הנבחרת האנגלית הגרועה משליכה על הליגה האנגלית המצוינת? האם הנבחרת הקמרונית, רחמנא לצלן, מבטיחה לנו ליגה נפלאה בקמרון?!?
    הנבחרת היא אולי פרמטר לקביעת איכות ליגת הנוער (כי בה אין הרבה זרים) אבל מאוחר יותר היא מאבדת מערכה.
    אני,אגב, ממש שונא את דיוני הליגה האלה, בעיקר כי אין ולא תהיה להם תשובה (האם הליגה הטובה ביותר היא הליגה עם הכי הרבה שערים? או זאת עם הרווח הכספי הכי טוב? או אולי ההיא שמצליחה הכי באירופה? זו עם הקהל הגדול ביותר בהשוואה לכמות האנשים במדינה? וכו' וכו' וכ')

אני טס די בקרוב לביקור. יהיה לי לכבוד.

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שאתה רואה - המון המון פרמטרים. ובנוסף צריך גם לזכור שמעורבת פה גם סובייקטיביות מצד כל אחד מהטוענים ולכן אי אפשר להגיע למסקנה אמיתית ו"נכונה".

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

Ampelmann, בנית כאן תיאורה בהתמקד על משחק ספציפי, אולם אם רק היית מרחיב טיפה את הפוקוס היתה שם לב שאסטון וילה מהליגה שאתה כל כך משבח בקושי הצליחה לעבור את אודנסה הדנית (3-2 בסיכום) מה שמפיל את התיאוריה שלך כמו מגדל קלפים.

13. Ampelmann Member

קיקי...

אתה כנראה לא מבין. כשאתה שם קבוצה על המגרש אתה שם רק 11 שחקנים. זה לא משנה איזה חולצה הם לובשים או איזה ארון גביעים או חוזה יש מאחוריהם. זה שבאיירן קבוצה מאוד מצליחה זו עובדה. יופי.
    אבל זה שהארון מלא בגביעים והיסטוריה לא עוזר להם:
    א'- להיות מצליחים כלכלית (נוטינגהם פורסט)
    ב'- להיות קבוצה מפוארת (הכוכב האדום בלגרד, גם היא זוכת עבר בצ'מפיונס אגב)
    ג'- להיות טובים יותר מקבוצות שאין להן מסורת (האם פורטו עם יותר אליפויות וגביעי אלופות טובה מצ'לסי על המגרש?)

התשובה החוזרת על עצמה לכל השאלות האלה היא: "לא!".

ההיסטוריה שעשו קבוצות כמו פרסטון, דורטמונד, מונאקו, צ'סק"א מוסקווה וכו' היא דבר נפלא, כמו גם הגראנדה מילאן, אבל האם היא עוזרת להם היום? לא. יזכרו להם את זה, בטוח, יעריצו אותם על זה, אין ספק, אבל אני אהיה מאוד משועשע לראות את השחקנים של דורטמונד, שלפני 12 שנים ניצחו את יובה 3:1 ושלשום הפסידו באותה תוצאה, עולים למגרש עם גביע האלופות מאותה שנה ומדברים את דרכם עם האיטלקים עד לכניעה מוחלטת של הטורינזים. נדמה לי שזה לא יעבוד. ולא אמרתי שתארים זה לא חשוב, זה כן חשוב, אבל זה לא עוזר על הדשא- וזו בעצם הנקודה שעליה דיברנו לפני שהגעת.

ואגב, אם צ'לסי, על אפי ועל חמתי, תקח עכשיו 15 אליפויות ברצף ו-6 פעמים את הצ'מפיונס, אז בעוד 20 שנה יגידו עליה "הנה קבוצה עם מסורת", נכון? ככה שזה שאין מסורת לא אומר שלא תהיה. קבוצה גדולה צריכה פשוט להתחיל מאיפשהו.

14. Ampelmann Member

כן, בניתי תיאוריה....כן, משחק ספציפי.... כן, אני צר אופקים.....יאי אסטון וילה בקושי נצחה(איזה מקום הם בכלל היו בליגה?)...כן, אני רק אוהב אנגליה.... נכון, התיאוריה נהרסה...בלה בלה בלה...אנגליה חרא, בלה בלה בלה...איטליה הכי טוב... פק פק פק, כדורגל חכם...פקפקפק אלופת העולם... בלה בלה בלה כן היה פנדל...טח טח טח דיוויד בקהאם....פק פק פק פק-פקה פקה פקה!!....גכחרע^%#$% כןגכ עוגדשד....

אני מקשיב לך, באמת שאני מנסה להקשיב לך, אבל כל מה שאני שומע זה "אויויויייי...."

15. kiki123 Member

בטח שתארים לא עוזרים על המגרש , גם לא הדיבורים שלך ושלי כאן ,אפילו המאמן לא ,רק השחקנים ,רק השחקן שהכדור אצלו ברגל .

כמו שאמרתי למעלה ,אם זאת הדעה שלך ,אני הייתי ממליץ לבאיירן/מילאן /יובנטוס או כול קבוצה מפוארת אחרת לקחת "פסק זמן " ולבנות אימפריה כלכלית ,ולחזור להיות מספר 1 עוד 40 שנה ,הריי מה זה משנה מה היה בדרך ? מי בכלל יזכור את זה ? מה שיהיה חשוב אז זה איך השחקנים יראו ולא מה קרה במהלך ה 40 שנים הללו .

אתה טועה ובגדול ,מסורת זה חלק גדול מהעניין ,אבל שוב ,אוליי אנשים שאוהדים קבוצות בלי מסורת מפוארת , בלי תארים לא רוצים לראות באלו כחשובים .

דווקא אוריטוטי כרגע פשוט החזיר אותך לקרקע ,ואין לך מה להגיד כי הוא פשוט השאיר אותך בלי מילים , הריי אסטון וילה - אותו מצב ,אבל כמובן ששם זה בסדר ,כול עוד זה אנגליה .

וההודעה שלך לאוריטוטי בהתאם ,כמי שאין לו מה להגיד וכותב בצורה ילדותית (פתאום).

הייתי שמח אם היית עונה לו ,למה לאסטון וילה לא עשית מה שעשית לשטוטגארט ולליגה הגרמנית בתוך משחק ? הריי גם שם וילה בקושי ניצחו ,וקבוצה אפילו פחות טובה מהקבוצה הרוסית .

כנראה שאין לך מה לענות לו ,וזה מסביר בעצם את כול הדיון הזה .