הגזענות - לאן?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Clock End Stand, ‏28/1/13.

1. Ice Cream חסה

בהתחשב בעובדה שלא ציינתי שום שם, אז לא.

כמו ששנה שעברה נגיד ציינו את הרשימה של השחקנים שאלי כהן "השפיל" ושלח להתאמן בצד עם חנן אזולאי, לא רואה שום סיבה לציין את שמות האוהדים שהמשטרה החליטה להשאיר הפעם מחוץ לטודי, בטח בהתחשב גם בזה שהפשע שלהם הוא קצת יותר מלהיות שחקנים חלשים בסגל ארוך...

תבדוק גם בקרב אוהדי בית"ר וגם אצל פייג' וברין אם אדיר מנשה יותר רלוונטי בהקשר של בית"ר, מאשר נגיד גיא ישראלי, שאגב כנראה נמנה על הרשימה הזו, תחושת בטן שדומיו הם אלה שמרכיבים את שאר הרשימה, ולא ערסים בני 15 או פעילי ימין ידועים...

2. katamoni Member

מה אתה שם דגל של החמאס......

לך תקרא תחכים קצת

3. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

זה דגל ערב הסעודית גאון.

4. אלי מתחן Member

גם בדגל של החמאס הירוק מסמל את הנצרות.

5. Ice Cream חסה

ובמדים של מכבי חיפה?

6. Ice Cream חסה

עברתי על 3 דיוני פייסבוק של אוהדי בית"ר בעקבות נחיתתם של סדאייב וקאדייב (כל הכבוד להם!) כדי לראות כמה בעד וכמה נגד, והנה התוצאות:
    דיון 1 (אוהב את בית"ר שונא את השאר): 29 נגד (חלק לא קטן מהם גזענים חשוכים, נוראים ואכזריים ביותר, ואלה התגובות שסחטו את מירב הלייקים), 16 בעד.
    דיון 2 (כנ"ל): 24 נגד (שוב, אותו דבר לגבי הדברים האיומים שהם כותבים), 16 בעד.
    דיון 3 (בית"ר.נט): 17 נגד, 12 בעד.

יש לא מעט מגבלות למדגם שעשיתי ואין טעם לפרט אותן, אבל אני חושב שהגזענות בקרב אוהדי בית"ר היא יותר מקומץ שולי...

7. EuropeGuy Member

באופן קצת מוזר, ה"סקרים" האלו מראים על מצב די שיוויוני יחסית למה שהערכתי.

8. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

זה לא רציני.

9. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה טוב שמעלים את הנושאים האלה על השולחן, אבל, "Clock End Stand" אנא ממך, אוהדי סכנין לא מניפים את דגל החמאס, הדגל שאתה מדבר עליו הוא דגל ערב הסעודית והדגל שמסמל את המדינה האסלאמית, ולכן אתה תראה אותו בכל חור שיש בו שני מוסלמים.

הצעד הראשון בלהילחם בתופעה הזו, הוא להכיר בעובדה שהיא קיימת. כל מי שמנסה להעלים עין מהתופעה ולהדחיק אותה, תורם באופן ישיר להתעצמותה, כל עוד לא נוקטים בצעדים, האוהדים האלה ימשיכו להשרות אווירה גזענית בטדי ובאיצטדיונים האחרים וימשיכו להכתיב לבית"ר איך להתנהל. ההצעה הכי פרקטית היא ההצעה שדיבר עליה idans10, אם השחקנים של שתי הקבוצות יירדו מהמגרש בכל פעם שיש קריאות גזעניות, האוהדים יפסיקו עם הקריאות האלה, משום שאחרת, הם לא ייראו משחק כדורגל בחיים.

נערך לאחרונה ב: ‏30/1/13
  10. Ice Cream חסה

אני לא מינה צמח, אבל חושב שזו מגמה שמראה שזה ממש לא מיעוט של אוהדים. גם מנהלי הדף צריכים למחוק חלק מהתגובות על זה שהם יישרפו או על טוהר הגזע...

11. Ice Cream חסה

זו הצעה טובה, אבל מה אם זה יוביל למצב שבו שופט יכול להפסיק משחק אם מקללים אמא של מישהו?

האוהדים של סכנין עושים לא מעט דברים מכוערים, אבל הם לא קשורים לגזענות כלשהי, אז הם לא ממש האישיו של הדיון הזה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/1/13
  12. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאמדו היקר, אומנם הדגלים מאוד דומים, אני אישית לא יודע להבדיל בכיתוב אבל ההבדל הברור לעין בין הדגלים הוא שבדגל ערב הסעודית יש חרב ובדגל חמאס אין חרב, את זה אני כן יודע, ואני אישית זוכר שראיתי דגלי חמאס ביציע סכנין במשחק שהייתי בו, אני לא רוצה סתם להטעות ולזרוק משחק אבל אם אני לא טועה זה היה בגמר גביע הטוטו שסכנין הפסידה למכבי חיפה, עברו כמה שנים טובות מאז.

13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

דגל סעודיה עצמו בשלב מסוים היה בלי חרב. הדגל המקורי של האסלאם הוא גם בלי חרב.
    אני מסכנין ותאמין לי שאני מכיר טוב טוב את האולטראס של סכנין, רובם ככולם הכי רחוקים מלהיות פטריוטים או לאומנים, ואני בספק רב אם הם בכלל יודעים שיש דגל עם חרב ודגל בלי חרב. הם מרימים את הדגל הזה כי זה הדגל של האסלאם ושל התנועה האסלאמית, ואותו תראה מתנוסס כמעט על כל מסגד במגזר הערבי.

זו תמונה של ילדים של התנועה האסלאמית עם הדגלים שלה במתחם אל-אקצא:
    http://arabicenter.net/ar/filemanager.php?...n=image&id=1528

נערך לאחרונה ב: ‏30/1/13
  14. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקיי אז חידשת לי עכשיו, תודה לך.
    מתברר שהדגל הזה והדגל של החמאס זהים עד לרמה שאם אתה לא מבין את הכתוב בדגל אתה לא תבדיל בין הדגלים.

15. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפילו הכיתוב הוא לא שונה, בכל הדגלים האלה רשום המשפט הזה:
    "אין אל מלבד אללה, ומוחמד שליחו"