הגדלת הליגה-מה דעתכם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י A_Conte, ‏31/8/07.

1. Yellow Hell - מכבי נתניה Member

בטח, ככל שיהיו יותר קבוצות יהיו יותר מאבקים בתחתית והקבוצות של מרכז טבלה ישחקו הרבה יותר פתוח.

2. kfiros Member

אז אולי טיפה איצטדיונים ריקים של 3-4 קבוצות מרכז טבלה בסוף העונה לאור חוסר עניין אבל מאבקי תחתית לוהטים שיכולים לסחוף קהל גדול למגרשים.

לגבי עניין הזרים וקבוצות התחתית זו בדיוק הנקודה.. קבוצות התחתית ימצאו בהשאלת שחקנים צעירים כאטרקטיבית וחישול השחקנים הצעירים הוא מפתח להצלחה עבורם- חישול הכשרונות הצעירים פירושו תרומה לנבחרות הצעירות ובדיעבד גם לבוגרת.

3. עד המוות הפועל Member

מצד אחד- ברור שכן. המון הזדמנויות ינתנו לצעירים אצל קבוצות קטנות, יהיה הרבה יותר מעניין... המון זה יכול להוסיף, אין ספק.
    מצד שני- האם קבוצות כמו הפועל חיפה, הפועל עכו, הפועל רעננה וכו', שיכולות בטעות לעלות ליגה, באמת יצליחו לעמיד תקציב ראוי ולעמוד על הרגליים בליגה הזאת? האם הליגה תתפצל ל2 ליגות שישחקו יחדיו בליגה אחת?
    בכל מקרה, 20 זה הרבה מדי, ו12 זה קצת מדי. צריך דבר ראשון להגדיל ל14 קבוצות, ולראות מה קורה הלאה.

4. A_Conte Member

יפה,השגנו כאן רוב,ואני בטוח שגם בציבור עצמו יש רוב.

השאלה היא איך מעבירים את זה הלאה?

5. ניז Member

אני בעד 18 קבוצות, 2 סיבובים, 34 מחזורים
    הכי הוגן מבחינת בית חוץ
    ויותר אקשן כל שבת

6. הפועל אשקלון Member

תאמת בטח שהייתי רוצה שיגדילו תליגות אבל אני לא בטוח שזה היה משפר את הרמה בארץ
    ויש הרבה קבוצות שמתאימות לליגה הראשונה והם לא שם ונגיד אם יגדילו את הליגה יהיו שם גם קבוצות שלא יסתדרו שם
    נגיד רעננה ורמה"ש מהלאומית אין להם מגרש בכלל שמתאים לליגה הראשונה
    אין להם קהל ותקציב גדול ואני לא בטוח שהם יסתדרו ויש עוד הרבה קבוצות כאלה ואני לא בטוח שאם יהיו שם קבוצות כאלה הרמה תעלה
    אבל הלוואי ויגדילו

7. A_Conte Member

לקראת משחקי הגביע,יום חגם של הקבוצות הקטנות ואוהדיהם שלחתי מייל להתאחדות לכדורגל בנושא הגדלת הליגה...
    באמת ששלחתי את המייל הזה בלי לצפות לתשובה אבל הופעתי מאוד ועל כך מגיע שאפו להתאחדות...

קוד:
    סער שלום רב ותודה רבה על פנייתך להתאחדות לכדורגל,

מזכירות והנהלת ההתאחדות דנות מדי פעם בהצעות שונות שעולות לבדיקת מצב הליגות והצעות ייעול ושיפור שונות.

נכון לעכשיו אין הצעה כזו שעלתה באופן רשמי לשינוי מבנה הליגות.

במידה ותהיה כזו היא תובא לדיון במוסדות המתאימים של ההתאחדות ולקבל פרסום הכולל הסברים מפורטים לציבור.

בברכה,
    גיא פורטניאגין
    אם אנחנו רוצים לשנות משהו בכדורגל הישראלי זה הזמן.
    בימים אלה, כשהתקשורת סביב הגביע ומטפטפת לנו מדי פעם נוסטלגיה על קבוצות שהיום מדשדשות ללאומית וקבוצות ועם קהלים גדולים(בעיקר הפועל באר שבע,הפועל פ"ת,הפועל ר"ג והפועל חיפה)כשהאינטרס של קבוצות רבות בלאומית ובליגת העל לשנות את הפורמט גובר היגיע הזמן,לפחות לדעתי שתקום מחאה חברתית סביב הנושא,משהו שישנה את פני השטח ולדעתי את הכדורגל שלנו כולו.

השאלה היא מה עושים מכאן...אני מבחינתי מוכן לקחת את זה הכי רחוק שאפשר,אם יש לכם מושג איך אני יכול להגיע לאבי לוזון עצמו אני אשמח ליצור איתו קשר.

תודה מראש

8. אלי אוחנה ג'וניור Member

בהצעת הייעול הזאת יש יתרונות וחסרונות. אני חושב שזה לא יוריד את הרמה של ליגת העל, אולם לא יעלה אותה.
    מועדונים קטנים שיגיעו לליגה הראשונה בישראל רק יורידו את איכות הליגה (ממה שנשאר ממנה), שחקנים "חלשים", זרים לא טובים, מאמנים לא מועילים והתנהלות שכונתית. אני כמובן לא פוסל שקיימים מועדונים שהקבוצות שלהן יפתיעו, כדוגמת מקרה עירוני קריית-שמונה, אך מיקומה של הקבוצה בטבלה מעיד על הרמה הכ"כ נמוכה שיש.
    ארבעת הקבוצות או שני הקבוצה שהצטרפו למאבקי הליגה, יכנסו למאבקי תחתית בזמן שבליגה השנייה בארץ, הן יכלו להוביל את הטבלה. מועדונים גדולים כדוגמת: בית"ר ירושלים, הפועל ת"א, מכבי ת"א, מכבי חיפה ואף מכבי נתניה ישלטו בליגה, למרות הירידה שחלה בקבוצות התלביביות, זה לא ימשך לזמן ארוך ונהיה עדים לעוד מאבקים משעממים על אמצע טבלה, כאשר ארבעת-חמשת הגדולות ישלטו והשאר יהיו קונוסים בליגה.

9. King Kenny Member

בעבר חשבתי שצריך להשאיר את הליגה כמו שהיא עכשיו עם 12 קבוצות ושלושה סיבובים אז עכשיו אני חושב אחרת.
    כרגע אנחנו נמצאים מחזור אחד מסוף הסיבוב השני ואחריו יתחיל הסיבוב השלישי וכנראה שהדרבי יהיה באחד משלושת המחזורים הראשונים של הסיבוב השלישי וזה קורה בדיוק 3-6 שבועות לאחר הדרבי האחרון.
    מה שאני מנסה להגיד כאן זה שזה ממש בלתי נסבל ומעצבן שקבוצה X נפגשת עם קבוצה Y ב3-6 שבועות.
    חוץ מזה הסיבוב השלישי נורא מעיק, לשחק נגד אותה קבוצה שלוש פעמים בשנה זה גרוע ומעצבן.

אני בעד הגדלת הליגה ל-16 קבוצות ושני סיבובים בעונה!

10. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

אבל אם יהיו לנו 14 קבוצות יהיו לנו רק 26 מחזורים או 39, שזה מטורף לדעתי...
    אין לי בעיה שזה יהיה שנה אחת, אבל אם רוצים להגדיל, שיגדילו ל16

11. King Kenny Member

אני מדבר על הגדלת הליגה ל-16 קבוצות ושיהיו שני סיבובים בעונה, מה שאומר 30 מחזורים שזה בסדר גמור (אז הלכו 3 מחזורים, לא נורא, ממילא לא שיחקו בהם כדורגל מדהים).

12. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

גם אני אומר את זה אחי, אבל אין אפשרות כזאת!!!
    אם רוצים להגדיל את הליגה ל16 זאת חובה לעשות זאת תוך 2 עונות, כאשר בעונה הבאה יהיו 14 ובשנייה יהיו 16.

13. King Kenny Member

אם בסופו של דבר לא יהיה סיבוב שלישי אז שתהיה עונה של 26 מחזורים.

14. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

נכון, אין לי בעיה שתהיה עונה אחת של 26 או 39 מחזורים, אבל רק שזה לא ישאר לתמיד - זה יהרוס את הליגה

15. BeitaReaLiverpool Member

16 קבוצות, 30 מחזורים.
    אין את הסיבוב השלישי.
    לדעתי אחלה.