הבונדסליגה יוצאת לדרך!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Yotam, ‏4/8/11.

1. hai80 Member

נובאקוביץ' בושה וחרפה קודם כל באחד על אחד כשפודולסקי לידו בועט ברשלנות אל גוף השוער, דקה אחרי זה מקבל אדום אחרי שקיבל 2 צהובים בתוך דקה על דיבורים מיותרים, שחקן פשוט מטומטם!

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

גם במחצית הראשונה ללא שטויות של קקאו והרניק שטוטגארט היתה יכולה להוביל 0-2 או אפילו יותר מזה.
    במחצית השניה נפל השער השני, שטוטגארט הורידה הילוך ושאלקה השתלטה עד ששינז'י שלנו נכנס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

זה עדיין לא 100 אחוז, אפילו לא 80, אבל זה נראה טוב מה שבנו בשטוטגארט.

רנגניק מסרס את ראול בקישור...

בכל אופן פתיחת עונה מושלמת

:aaarse:

3. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסך הכל, אפשר להכתיר את משחק הפתיחה של ורדר ברמן כהצלחה. הצבתם של שמיץ וסוקראטיס כמגנים מסתמנת כמהלך חכם מצדו של שאף, אשר הביא להתמעטות החורים והטעויות ההגנתיות, שכבר הפכו לעניין שבשגרה במהלך העונה שעברה. החלק ההתקפי היה מהוסס מעט בחלק הראשון של המשחק, אך כניסתם של אקיצ'י ו-וסלי על חשבון בראגפרדה ומארין האנמיים, ובמיוחד שער היתרון של רוזנברג, הפיחו רוח חיים בחוד, אשר התבטאה במגוון הזדמנויות קורצות אליהן הגיעו החלוצים בהמשך המשחק (רוזנברג אף בעט לקורה); במצב שכזה, השער השני של השוודי הנהדר היה עניין של זמן בלבד, והוא אכן לא איחר לבוא.

יחד עם זאת, אסור לתת לנצחון לסנוור את השחקנים; לאוטרן היא קבוצת פח, במיוחד בהתקפה, ועושה רושם שהיא תבלה את העונה הקרובה עמוק בירכתי הטבלה. אין ספק שבשבוע הבא, מול לברקוזן, יהיה קשה הרבה יותר.

4. XabiAlonso Member

וולפסבורג משחילה שלישיה לרשת של פ.צ. קלן האומללה. אני לא רואה סרט שוולפסבורג שוב תיגרר למאבקי תחתית. יש סגל איכותי, מאמן מצוין ואני מאמין שהקבוצה תיאבק על מקום בליגת האלופות.

5. hai80 Member

א. קלן קבוצה חלשה

ב. במצב של 1-0 הם קיבלו אדום ומהרגע הזה הדרך לתבוסה קצרה.

ג. זה רק משחק אחד.

אלמוג כהן פותח בהרכב, איזה יופי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏6/8/11
  6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי מצד אחד את המשחק של ורדר ברמן נגד קאייזרסלאוטרן ועל המחשב היה פתוח הסימולקאסט של כל המשחקים עם כל השערים.

וורדר ברמן - קייזרסלאוטרן:

אחרי העונה הקודמת שהיתה מאוד מפתיעה עבור הקייזרים עם מקום 7 כשלא מעט גדולות/קבוצות עם יכולות יותר גבוהות משלה נתקעות בתחתית (וולפסבורג, שאלקה, ברמן, שטוטגארט) קייזרסלאוטרן תרשום הישג גדול אם תצליח להישאר בליגה. אני בספק אם שוב חבורה כל כך גדולה של קבוצות בכירות תוכל למצוא את עצמה למטה, מה גם שלאוטרן עצמה איבדה לא מעט שחקנים, כמובן את הופר שעבר לנאפולי ואת לאקיץ' שעבר לוולפסבורג. המשחק שלהם היום היה מאוד בינוני ואילמלא איליצ'יץ' לא היו יוצרים כמעט מצבים. חוסר המחץ שלהם בהתקפה ניכר והקישור שלהם נראה כל כך אנמי. שכטר שיחק 45 דקות אבל לא בא לידיי ביטוי, כמעט שלא נגע בכדור ועשה יותר מדי עבירות. זה בסדר, זה ההתחלה, ייקח לו זמן ואני לא משלה את עצמי ולא ציפיתי שהוא יפגין איזושהי יכולת אדירה. כך או אחרת יהיה ללאוטרן מאוד קשה לשרוד. הגול הראשון של ברמן היה של השוער של לאוטרן, הדיפה גרועה, ועוד לאמצע. הגול השני של ברמן היה נפלא, ריצה מעולה, הרמה נהדרת עוד יותר ומרקוס רוזנבורג, האיש שהציל בשנה שעברה את ברמן בג'נובה, היה שם בשביל לשים צמד. כמעט אפילו שם את השלישי...היה יכול להיות בכלל אדיר מבחינתו.

בשאר המשחקים, וולפסבורג פתחה ברגל ימין, נובאקוביץ' לבד החמיץ פעמיים שערים בטוחים של 1:1, אני לא רואה אותם נתקעים למטה שוב עם מגאת' לדעתי הם יהיו בחלק העליון. להיאבק על אלופות/אליפות? עוד מוקדם לקבוע אנחנו בסך הכל 90 דקות בתוך העונה.

שאלקה ממשיכה להיראות רע, כאילו העונה הקודמת לא נגמרה, שטוטגארט יכלה לסיים אפילו עם 5:0 את המשחק, במחצית הראשונה ה-1:0 היה טיפה משקר, לדעתי הם יכלו לשים יותר מגול אחד, ושאלקה נראית כל כך אימפוטנטית, אני לא חושב שהגיעו שם למצב אחד בכל המשחק.

לגבי המשחק אתמול של דורטמונד נגד המבורג - פשוט לא כוחות, ככה חד וחלק. היה צריך להיגמר 5 או 6:1, המבורג אומנם עשתה המון חילופים, הביאה את ארנסן ומלא ילדים מצ'לסי אבל זה עדיין לא נראה טוב כרגע בכלל ואני לא אתפלא בכלל אם תמצא את עצמה בתחתית.

עומרי, כשליגת העל תיראה מבחינת כל ההיבטים אם זה מקצוענות/מתקנים/טלוויזיה כמו הבונדסליגה, אז שיעשו טקסים...יש פה טריליון דברים שצריכים להשתפר אין מה להשוות אפילו בין המסטיקים שמוכרים במזנון.

עכשיו רואה הרטה נגד נירנברג. מה נראה גול של אלמוג הערב? :aaa021:

7. johnnie walker Member

כמו שאמרתי אחרי ההפסד בגביע כשכמה כאן כבר הספידו את ברמן,
    לאט לאט שחקני ההרכב הראשון חוזרים ואנחנו נראים לא רע בכלל וכל זה עדיין בלי נאלדו ופיצארו.

אני פשוט מתקשה להבין איך האנט שלא תורם כלום מסיים 90 דקות כשווסלי ואקיצי משחקים מחצית אחת בלבד,ברגפרדה בקישור האחורי זו פצצת זמן שמחכה להתפוצץ, סוקראטיס עד עכשיו עושה רושם של מגן סולידי מאוד וגם שמיטץ בסדר גמור, רוסי עשה את העבודה ואני מקווה מאוד שכשפיצה יחזור הוא לא ירד לספסל אלא ישחק לצידו.

מארין תופקד היום באמצע והיה נראה קצת מתוסכל וחסר אונים, כל היתרונות שלו נעלמים שם והוא פשוט חייב לשחק בצד ולתת לטורקי לנהל תענינים.

בסך הכל משחק די קל נראה בשבוע הבא איך נסתדר מול קבוצה אמיתית.

8. werder bremen Member

פתיחה משביעת רצון של ברמן,משחק יוצא מן הכלל של השחקנים הטעות היחידה הייתה למה לפתוח עם ברגפרדה שיש לך את ווסלי שפשוט התרוצץ באגף וסיפק בישול אדיר לרוזנברג,שתודה לאל שהוא גם חסר מהשאלה בראסינג לפי דעתי ההשאלה שלו פגעה מאוד ביכולת ההתקפית של הקבוצה שנה שעברה,סה"כ אני מאוד מרוצה מהמשחק היה מאוד טוב גם בהגנה לא נרשמו טעויות אלא להפך אפשר להיות מרוצים ממשחק הפתיחה!

9. Fritz Walter Member

קביעה כזו שקבוצה הינה קבוצת פח בהתבסס על "רושם" של משחק אחד בקושי, במיוחד כאשר מדובר במשחק הראשון של העונה, לא מעידה על הבנה עמוקה בליגה הזו בפרט ובכדורגל בכלל.

קייזרסלאוטרן עשתה שינוי גדול מאוד בחלק ההתקפי שלה. לשחקנים החדשים עוד יקח קצת זמן להסתגל, אבל אין ספק שמדובר בשחקנים מוכשרים מאוד עם פוטנציאל להפתיע. נוהגים לזלזל בקייזרסלאוטרן בשל תקציבה הזעום, גם שנה שעברה כולם הספידו אותה בתחילת העונה וניבאו את ירידתה המידית לליגת המשנה. אני משוכנע שגם השנה קונץ וקורץ מצאו את השילוב הנכון ו"יפתיעו" את כולם.

לבסוף, אין לשכוח שמדובר בורדר ברמן. ברמן אמנם נתנה עונה מאוד חלשה שנה שעברה, אך אין לשכוח במי מדובר. לגיטימי לחלוטין להפסיד למועדון כזה במשחק הראשון של העונה במשחק חוץ. עדיף שכל ה"מומחים" יירגעו ולא יסיקו מסקנות פזיזות עדיין - לא ביכוון השלילי וגם לא בחיובי.

10. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

Fritz Walter,

הצדק עמך. כמובן ששפטתי את לאוטרן על פי המשחק הזה בלבד (היא אכן שיחקה רע ונראיתה כמו קבוצת תחתית לגיטימית, אך, כמובן, זה עוד יכול להשתנות בהמשך העונה), ואני מצטער אם השתמע מדברי שאני קובע עובדות מוחלטות לגבי המשך העונה בבונדסליגה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/8/11
  11. איגור .פ. Member

לאוטרן היום ממה שאני ראיתי במשחק שיחקה טוב ואני יודע שלא נהוג לדבר על "אימים" אבל אם המשקוף היה נכנס כל המשחק היה נראה אחרת והיה מתפתח אחרת. בסופו של דבר ברמן היית יעילה יותר היום וניצחה בעיקר בזכות החילופים של האמן שלה. ווסלי נראה שחק מאוד טוב ואני לא מבין למה הוא לא פתח בהרכב,לפי מה שהוא היום מקומו בהרכב.ורוזנברג טוב לחזור מהשאלה ולכבוש צמד.

לגבי שכטר יקח זמן עד שהוא יכנס וילמדו אותו.

אה ועוד משהו בכללי אני מאוד אוהב את הצבעוניות שבאוהדים בליגה הזאת האיצטדיונים נותנים רצון עז להיות משחק בבונדסליגה.

שיהיה לנו אחלה עונה גרמנית

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אומנם רק רושם ראשוני אבל נראה שמאזה אחלה בלם!
    התיאום שלו עם טסקי עוד לא היה מאה אחוז, אבל מזה הרבה זמן יש לנו שחקן ששולט ברחבה בכל כדורי הגובה. מעבר לזה כמעט ולא עשה טעויות ואף בישל שער.

מי עוד שמצא חן בעייני זה קוויסט. חילץ המון כדורים, בד"כ המסירות שלו מגיעות לאן שצריכות להגיע והוא מביא הרבה שקט להגנה.
    שאר השחקנים של שטוטגארט היו לטעמי בינונים.
    בשאלקה אפשר לציין את פהרמן וגם ניצוצות מהמגנים שלהם (פוקס והוגר). לעומת זאת פפדופלוס והוודרס לא נראו טוב.
    בכלל רנגניק חייב לשחק עם ראול בעמדה שלו או קצת לפניו, אבל לא כקשר.
    משהו כמו:
    ג'ונס, מאטיפ (קלוגה)
    הולטבי, פרפאן
    ראול
    הונטלאר

או ראול לצד הונטלאר

13. hai80 Member

אם לאוטרן תשחק עם שיטת משחק כמו עונה שעברה הם לא ישרדו בליגה - חד וחלק. עונה שעברה הם שיחקו על כדורים ארוכים כשלאקיץ' היה שחקן המטרה שלהם - שחקן גבוה עם שליטה טובה בכדור וסקורר אדיר, שכטר שחקן מצוין אך לא יוכל למלא את מקומו של לאקיץ' גם כי הוא שחקן פחות טוב ממנו וגם כי אין לו את הפיזיות ואת הגובה ומשחק הראש שיש ללאקיץ' דבר שחיוני מאוד לשיטת משחק הישנה של הקבוצה. לדעתי לאוטרן כן תשנה סגנון משחק כי ורמוט לא שחקן שהיה מתברג בשיטה כזאת והבאתו כנראה מעידה על שינוי בשיטה שהקבוצה רוצה לעשות אני מאוד מקווה שזה אכן מה שיקרה כי אם לא גם שכטר וגם ורמוט יתבזבזו ולאוטרן תמצא את עצמה מהר מאוד במאבקי תחתית.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

סוף כך סוף השיממון הטקטי הזה נעצר עם גול, ואני שמח שזה לצד של נירנברג...כמעט שלא היו פה הזדמנויות, היה כתוב על זה 0:0 אבל מה שכן למעלה מ-70 אלף צופים וזה נראה נהדר...הגול נראה לי אגב חוקי...(מזכיר לי את הגול של מאדוניאנין מול בית"ר אצלנו במחזור שני חחחח רק שהוא כבש עם העקב).

עריכה:

הצלה גדולה של אלמוג מול רפאל...הוא גם אכל צהוב מטומטם ומיותר.

15. Fritz Walter Member

לעניות דעתי מהתגובה שלך ניכר שלא באמת עקבת אחרי קייזרסלאוטרן בעונה שעברה. הניתוח שלך מתבסס על גישה מוטעית בנוגע למערך המשחק של לאוטרן. מארקו קורץ שינה לעיתים תכופות את המערך, לעיתים שיחק עם חלוץ מטרה בודד: לאקיץ', ולעיתים שיחק אף עם 3 חלוצים: לאקיץ', הופר ונמץ. המערך השתנה בהתאם לקבוצה היריבה.
    אסטרטגיה שניתן לשלול מכל וכל היא שיטה של כדורים ארוכים. מי שעוקב אחרי המועדון הזה כבר כמה שנים, יידע לומר לך שהשיטה של כדורים ארוכים הייתה חתימת ידו של מילאן סאסיץ', שיטה שמאסה מאוד על האוהדים ועל המועדון.
    כאשר לאקיץ' שימש חלוץ מטרה המשחק היה דרך האגפים, כאשר כדורים הוגבהו לאמצע. כאמור, זו לחלוטין לא הייתה השיטה הבלעדית. כראיה, ניתן לראות את התקופה של הסכסוך הקשה בין האוהדים לבין לאקיץ' לקראת סוף העונה כאשר הופר החל לזכות ביותר ויותר דקות משחק. אף במשחקים אלו לאוטרן ניראתה טובה, התקפית ויעילה.
    אתה טוען שהסגל מוכיח שינוי בסגנון המשחק, אך מסתמן שהסגל הנוכחי דווקא מעיד על המשך השיטה הישנה, שהינה שימוש במגוון של מערכים ושיטות משחק. לצד חלוצים מהירים וטכניים (שכטר והחלוצים שהגיעו מהנוער) ישנם חלוצים פיזיים, גבוהים וחזקים (סוקאטו פאסו וקומהה).