הבהרה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AFC, ‏18/10/03.

1. AFC Member

כולנו זוכרים במחזור השני, כשמכבי חיפה התארחה בבלומפילד, את השער של חיפה שנפסל. הצילומים הראו שההחלטה מוטעית, בבירור, ואוהדי חיפה התלוננו על קיפוח ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ). זה היה פשוט בלתי נתפס ששופט יעיז לשרוק להחלטה לא נכונה נגד חיפה, פשוט בלתי נתפס.

אז מה מסתבר? שתוכנת מחשב הוכיחה שהכדור שנגח חרזי לא עבר את קו השער במלוא היקפו, ולכן אסף קינן והקוון איתן גרינברג צדקו בהחלטה לפסול את השער. ידעתי שזה בלתי אפשרי שחיפה תקופח מטעות שיפוט...

צביקה רוזן, יו"ר איגוד המהמרים הישראלי, סירב להגיב לאחר שזימן את השניים לדין והזהיר אותם. בושה.

הכתבה

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אויי נו זה באמת דבילי..
    זה כמו האוהד של הפועל שניסה להוכיח את אותו הדבר אז הוא שם את התמונה שעדיין הכדור לא נכנס לשער והתחיל להתלהב[זה היה במקומון של תל אביב\יפו במעריב]

חוץ מזה מה זאת התוכנה הזאת שפתאום צצה משום מקום?מישהו שמע על זה?למה שאני אאמין לתוכנה?
    אני מאמין לעיניים והם ראו שער..מישהו עוד לפני זה שמע או השתמש בתוכנה הזאת?

3. AFC Member

כן ריינמן, אין ספק שעדיף להאמין למה שעיניך ראו מאשר לתוכנת מחשב מתוחכמת שמצליחה לסובב את הזווית. הכדור לא עבר את הקו במילימטרים, לפי מה שהבנתי, ודבר כזה אתה פשוט לא יכול לראות.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כן ריינמן העיניים שלך צודקות יותר מאשר המחשב הזה...

התוכנה הזאת מוכרת מאוד והתחילו להשתמש בה בזמן מונדיאל 98 מי שזוכר.

בקיצור הקוון יצא ענק.

5. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

מזכיר את מקרה המונדיאל 98 בין נורווגיה לברזיל כמו שלירן הזכיר..
    שאף אחד לא ראה פנדל,אבל צלם חובבן שצילם מאחורה הוכיח שזה פנדל,וגם היו כמה תוכנות מחשב שהראו שהיו נבדלים או לא היו ודוגמאות נוספות.

צביקה רוזן צריך להתנצל בפומבי בפני צמד השופטים ששפט את המשחק,ולהודות שהוא טעה,כמו כל עם ישראל שראה גול עד שהגיעה תוכנת המחשב והוכיחה אחרת.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ד"א צביקה רוזן.... הוא היה בישיבת השופטים שלנו יום חמישי בבאר שבע ודפק נפילה עם הכסא... זה היה יפה...

7. שגיא Guest

וודאי שהשתמשו. התוכנה הזאת די ידועה, ואני ראיתי שעשו בה שימוש, ויותר מפעם אחת.

לגבי ההחלטה עצמה, גם אחרי המשחק אני בכיתי על טעות השיפוט, לא בכלל שלא הייתה, אלא בגלל שגם ככה זה לא היה משנה את תוצאת המשחק, ככה שגם עכשיו זה לא ממש משנה לי אם ההחלטה הייתה נכונה או לא, העובדה היא שחולקו במשחק הזה נקודה לכל קבוצה.

8. נדב Member

יכולים להוריד את התוכנה הזאת למחשב ?? למישהו יש לינק לזה ??

9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

זו לא תוכנה פשוטה שהיא מצלמת... זו תוכנה שבשביל לבדוק סיטואציה אחת צריך המון זמן של עבודה... מה שקורה זה שבודקים מה בדיוק היה מרחק המצלמה מהכדור ובאיזו זוית, ובתוכנה ממקמים את זה ככה. לאחר מכן בדוקים באיזה גודל נראה הכדור למצלמה, ממש במילימטרים (הרי כל גוף כאשר הוא מתרחק מהעין האנושית הוא נהיה קטן יותר, במעט או בהרבה). מציבים כדור בדיוק זהה לצילום בתוכנה, ואז מקבלים את הסיטואציה. לאחר מכן אין שום בעיה פשוט לשחק עם הסיטואציה שקיבלנו בתוכנה, להציב בעצם את המצלמה בדיוק ליד אחת הקורות, בנקודה שבה רואים בבירור אם הכדור עובר את קו השער או לא, ואז לקבוע...

10. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

לפי מה שהראו בוואן לא רואים כלום אבל שגיא צודק זה כבר לא משנה.

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש פה כמה שלא חושבים שמצלמה יכולה לעזור לקבוע דברים בכדורגל..
    אבל תוכנה שלא ממש נשמעת לי שימושית[עכשיו נזכרתי שהשתמשו בה..אבל עצם זה שכמעט אף אחד לא משתמש בזה אומר משהו..] אני בכל אופן לא מאמין..

אבל כמו ששגיא אמר..זה לא משנה..נקודה יצאה מהמשחק..

12. official Member

אחרי המשחק המפורסם כולם ירדו על קינן והקוון ,העיתונות שחטה אותם,הוועדה המקצועית זימנה אותם לדיון ונזפה בה,ועכשיו פתאום מתברר שהשופט והקוון צדקו ...אממממממממ תארו לכם מה היה קורה אם היינו משתמשים בצילום של הטלוויזיה ומעניקים שער לחיפה ושלוש נקודות.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בערך כמו שהיינו מאמינים לתוכנה שבקלות אפשר לטעות בה..
    עדיין אני לא מבין איך הם יכולים לדעת בדיוק איפה היה הכדור בשנייה המסוימת ואיפה השחקן..

14. official Member

זו בדיוק הסיבה למה לא להכניס שימוש במצלמות למשחקי הכדורגל והכדורסל!
    מזווית אחת רואים כך ומזווית שנייה רואים אחרת.שופטים הם חלק ממשחק פעם טועים לטובתך ופעם לרעתך.

15. AFC Member

ריינמן, אתה מדבר שטויות!

אתה סומך על מה שהעיניים שלך ראו בטלויזיה בזוית ממש לא טובה, אבל אתה דוחה את מה שהקוון והשופט ראו ואת הניתוח של מומחי מחשב שהשתמשו בתוכנת מחשב מתוחכמת, כי אתה ראית.

לא מספיקה האמירה המפגרת הזאת ואתה כבר מוסיף חטא על פשע ומטיל ספק ביעילותה של התוכנה ושל האנשים שהפעילו אותה. תגיד לי, איינשטיין, איך אתה יכול להטיל ספק בתוכנת מחשב מתוחכמת, ששומשה במונדיאל ופותחה בידי מומחים הרבה יותר גדולים ממך, אם אתה בכלל לא יודע מה התוכנה הזאת וכמה מדויקת היא?!

התוכנה הזאת יכולה לקרב את המבט לכדור ולבדוק במילימטרים האם הכדור עבר או לא עבר את הקו. להזכירך, כל מילימטר חשוב ביותר.

אבל לא משנה. לא משנה שהשתמשו בתוכנה הזאת במונדיאל, אחד האירועים הכי חשובים בעולם, לא משנה שמומחים עולמיים השקיעו את זמנם וכספם לפיתוח התוכנה - התוכנה הזאת כושלת, ריינמן ראה וריינמן צודק.