האם צריך לעשות הפרדה בין

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י כ"ס, ‏1/4/05.

1. אלי מתחן Member

צרפת זו מדינה לצרפתים, מה שאומר שכל צרפתי יכול לשחק שם, יהודי, מוסלמי ונוצרי. מצידי שיגרשו משם את כל מי שהם לא צרפתים.
    ישראל זו מדינה ליהודים, מה שאומר שכל יהודי יכול לשחק פה, שהשאר ילכו לחפש את עצמם בפלסטין או בירדן.

2. יוגב אסולין Guest

אמרתי כבר.. ואני יגיד שוב.... לא שיש לי משהו נגד ערבים (וגם עם כן לא קשור עכשיו).. העניין הוא שהתפיסה שלי אומרת. שהמדינה שלנו בניגוד לצרפת רומניה פוליגן או כל מדינה אחרת.. היא מדינה שהוקמה עבור דת מסויימת.. ואני בראיית העולם שלי רואה (או יותר נכון - רוצה ליראות) את ישראל כמדינה יהודית...

אז נכון יש פה ערבים ויש פה נוצרים ויש פה דרוזים והכל.. אבל הם פה בגלל כל מיני סיבות. ובעניי הם נספחים.. הם (ניקרא לזה מנצלים זכויות) שיש להם.. ובגלל זה מקבלים אזרחות ישראלית ומקבלים הטבות של ישראלים.. אבל עדין.. זה לא משנה מבחינתי את העובדה שהמדיה הזאת ב50 שנה האחרונות היא מדינה יהודית... היום כדי לקבל אזרחות ישראלית.. אתה בגדול צריך להיות יהודי (אפשר גם אחרת אבל נעזוב).

ומהתפיסה הזאת שלי.. אני חושב שנבחרת ישראל צריכה לייצג (בניגוד לכל נבחרת אחרת) את הדת שלה. ולא את הלאום שלה.. ולכן אני מעדיף נבחרת ישראל עם יהודים בלבד..

3. אלי מתחן Member

אני מעדיף גם את הליגה הישראלית ליהודים בלבד, אבל זה לא מציאותי.

4. יוגב אסולין Guest

זה כבר משהו גבולי...
    כי הליגה זה לא משהו שאתה חייב להזדהות איתה כמו עם הנבחרת...

נבחרת מייצג אותי אישית והייתי רוצה שהיא תיהיה יהודית לחלוטין
    הליגה היא מייצג את ישראל וכרגע ישראל כוללת את הערבים.. ולכן יש מקום בליגה להכניס אותם..

ופה בעצם ההבדל בין מה שאני רוצה שיהיה למה שאני חושב שצריך להיות.

5. כפר סבא בנשמה! Member

גם אני הייתי מעדיף נבחרת יהודית וארץ ישראל יהודית אבל לצערנו זה רחוק מהמציאות וצריך להשלים עם זה ולחיות עם זה ולכבד את זה