האם להתיר מכירת סמים קלים?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏13/6/11.

1. Gass12 Member

ברור. חצי מאדמות הנגב שלי ואני מחפש הזדמנות לגדל משהו מכניס יותר ממלונים ופלפלים.

2. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

3. לא מצאתי כינוי Member

נגע האלכוהול הוא בהרבה מקרים מזיק וגורם לחולי בחברה לא פחות ממריחואנה, אז מדוע שמריחואנה לא תהיה מאושרת בחוק? אני לא נאיבי, ויודע שלגלזיציה של סמים קלים לא תקרה בארץ בגלל קיבעון מחשבתי של מחוקקי ההחלטות, רק חבל שהם לא מבינים שבמידה והיו מאשרים את הסמים בישראל כל המליארדים שהיה מכניס מכירתו(שתכלול מס גבוה שיילך לקופת המדינה) תוכל לעזור למדינה. במקום שהכסף ילך לפושעים, סוחרי סמים קשים, ולאויבנו בצפון - החיזבאללונים, לא עדיף שכל הכסף ייכנס ישירות לקופת המדינה?

אפילו דה קרימינליזציה של הסם בתור התחלה תהיה דבר טוב, בחלק ממדינות מערב אירופה במידה ואתה נתפס עם סם לשימוש עצמי אתה מקבל קנס בלבד ולא מפליל את עצמך ומחתים את החיים שלך. מדוע בן אדם תמים ששומר חוק, תורם לחברה ועושה הכל כראוי צריך להחתים את עצמו בגלל שאחטה? הרי כיום נגע המריחואנה נוגע בכל פלחי האוכלוסיה השונה. אשכנזים, מזרחים, שמאלנים, ימנים, תל אביביים, צפונים, עשירים, עניים, רופאים, מוסכניקים, בני נוער.
    אז למה כל בן אדם פשוט שנתפס עם הסם צריך להחתים את עצמו?

אינני בא לטעון שהסם הזה טוב - להיפך, לכולם ידועות ההשלכות שלו, אבל אלכוהול שיכול בהרבה מקרים אחרים להיות יותר מזיק ממנו מאושר בחוק, אז מדוע שמריחואנה לא? ואת כל זה רשם בן אדם שבחיים שלו לא נגע בסמים. חומר למחשבה.

4. דימה Member

דבר ראשון, עולמו הפנימי או הרגשי לא מעניין לאף אחד את הביצה (לצערנו או לא) ולאף אחד זה לא אכפת.
    כל אדם מעל 18 שנכנס לפאב רשאי לשתות כרצונו. כמות גדולה של אלכוהול יכולה ועוד איך לשנות את עולמו הפנימי/הרגשי או בכלל לחלק את החיים שלו לשני חלקים - לפני הכמות האדירה הזאת של האלכוהול ואחריה. עד כאן מסכים?
    משום מה אני לא רואה מישהו מנסה לשנות פה איזה משהו בנוגע לזה...אז בוא נתחיל מזה שעולמו הרגשי הפנימי או הכלכלי של הבנאדם לא מעניין אף אחד. מה שכן מעניין פה זה הצד השני (הנגטיב אם תרצה) מהפוסט הזה שלך.
    משמע רוצים לעשות עלינו כסף ועושים כסף - שוב בלי קשר לאיך אתה מרגיש או תרגיש - והדוגמא הכי קטנה לזה ובאמת קטנה בלי להיכנס לכלום, זה הדלק והמוצרים הבסיסיים כמו לחם שעלו באחוזים מטורפים בשנים האחרונות. פעם אחרונה שבדקתי הימורים הם לא חוקיים בארץ (משום מה אנחנו רוצים להיות כמו אירופה או אפילו טוב מזה), ולמרות שבכל מדינה נורמלית הימורים הם חוקיים ואפילו תופסים מקום מרכזי בחיים, בישראל אסור. זאת עוד דוגמא שכולם פה שמים עלינו זרנוק גדול.
    אבל מה כן חוקי? ווינר..שזה יפה..כאילו בנאדם לא יכול לאבד את החיים שלו או כמו שניסחת את זה "לשנות את עולמו הרגשי או הפנימי" בזה שהוא הימר בווינר. יכול? יכול!

אני לא אומר שאנחנו צריכים להיות כמו אמסטרדם ולפתוח קופישופס וכאלה, אבל אני אומר שואללה אם יש מסיבת טבע וכולם בראש טוב או איזה הופעה, לא רוצה לראות שוטרים שכל מה שהם מחפשים זה סמים.
    הייתי בהופעות בלונדון והייתי בבריסל ופראג ולא ראיתי יותר מדי חיפוש של סמים - למה כאן לא יכולים לנהוג ככה? בנאדם יוצא לדשא שלו בשכונה ב 12 בלילה לעשן קצת לא רואה בזה בעיה. ראיתי את זה בעיניים בלונדון "בירת אירופה" לכל הפחות, אבל משום מה בישראל יש בעיה ליישם דברים שבשאר העולם נראים טריוויאלים.

בקשר לקלים ככבדים אני לא רוצה להתייחס אפילו, אתה כנראה לא יודע להבדיל לא מכיר ולא יודע...אז עדיף לשאול. במקום להראות פה ששטיפת המוח שעשו לך בבית ספר הצליחה.
    אני לא אומר שסמים זה טוב זה רחוק מזה. אבל זה לא רע כמו אלכוהול...אין אדם אחד שמת מעישון יתר של מריחואנה, אני לא צריך לספר פה כמה אנשים מתו מאלכוהול ו/או סיגריות נכון?
    דבר אחרון וקצת חומר למחשבה -
    זוכרים עשו פעם סרט דוקומנטרי על בנאדם שאכל מקדונלדס (או חברה אחרת) למשך חודש? ואחרי חודש הוא הראה מה קרה לו...כל הבעיות שבאות עם זה וכל זה...
    עשו סרט דומה על מריחואנה, כשבנאדם במשך חודש עישן כל יום וכל המשתמע. אחרי חודש מה קרה? כל הנתונים שלו השתפרו. מדהים הא?

5. StevieG Member

דימה, לא ראיתי את הסרט על המריחואנה, אבל בחודש האחרון חייתי בהולנד, ותאמין יל שניצלתי את זה עד תום. קשה לי להגיד שהמצב שלי השתפר במשהו. מצד שני הוא גם לא נהיה הרבה יותר גרוע. קצת יותר שאנטי, קצת פחות ריכוז. לא משהו רציני.

בכל מקרה, כשאתה מעשן אתה לא מהווה איום על עצמך או על הסובבים אותך, בניגוד לאלכוהול(עזבו את האלימות, רק תסתכלו איך שיכורים הולכים ברחובות).

6. Gass12 Member

מסכים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

7. דנידין Member

מה יהיה איתכם שניכם? שמעתי פעם שניגודים מוחלטים הכי מתאימים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת יש לזה סגולות רפואית.
    מודה - החכמתי.

9. Cup of Tea Liverpool, UK

שיאשרו כבר את הלגליזציה!