האם להתיר מכירת סמים קלים?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏13/6/11.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ההגבלה החלקית זה כמו מבצע היכרות. אחרי שהלקוחות יטעמו את הסמים הזולים, הם ירצו גם את האסורים. לי זה נראה כמו הרחבת שוק הסמים.
    גם בעניין המהירות כדאי ללכת עד הסוף, אבל לא לפני שכל המפגרים יורדו מהכביש.

2. xavi6 Member

לאשר. המדינה צריכה לקחת את זה תחת חסותה, היא תרוויח גם מליונים וגם תחסוך כסף על טיפול בבעיה הזאת. בכלל, סמים קלים באמת מרפאים לפעמים. אי אפשר להפסיק את זה, לא משנה מה יעשו-אז תנצלו את זה לטובתכם.

אבל מערכת הבריאות לא רוצה להתייעל, לכן זה מאבק אבוד מראש. כל המדינה הזאת לא רוצה להתייעל. התרופות שאנחנו לוקחים הם חרא.

נערך לאחרונה ב: ‏13/6/11
  3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

סליחה שפגעתי בך בדיונים בספרדי. פשוט לא ידעתי.

נערך לאחרונה ב: ‏13/6/11
  4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

מביאים את זה לחולים סופניים ולא במטרה לרפא אותם, אלא לעשות להם טוב בשנה האחרונה שלהם.

5. StevieG Member

במקרה אני בדיוק עכשיו בקופישופ בהולנד...

בכל מקרה, הבעייה עם הולנד שהנמלים שלה הן כר הייבוא הגדול ביותר לסמים קשים באירופה. לכן יש כ"כ הרבה סמים קשים כאן. בכל מקרה, לא ראיתי פה בעיות אלימות יוצאות דופן, חוץ מאיזה קטטת שיכורים בשבת בערב. כמו שנאמר,Good Vibrations. בכלל, אנשים מסטולים לא ייכנסו לקטטה.

חוץ מזה, תמיד טענתי שאם רק היתה לגליזציה במזרח התיכון, כנראה שכל הסכסוך היה נפתר מזמן.

6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא נכון ואין שום מחקר שאישר זאת חד משמעית.
    לפני כמה שנים חשבו שהצליחו לבודד איזשהו מרכיב בDNA שאמרו שהוא מצביע על נטייה להתמכרות וגם את זה לא הצליחו להוכיח.
    בבתי מרקחת ובתי חולים ישנם סמים קשים בהרבה ממריחואנה וחלקם סינתטיים מה שאי אפשר לומר על מריחואנה שהיא 100% אורגנית וגדלה באדמה. חשוב גם לציין שתחת פיקוח ההסתברות לפגיעה כלשהי מצריכה ישירה של הסם לא טוב היא אפסית.

איך אמרו בסדרה "אוז", בחיים אפשר להתמכר לכל דבר מסמים ואלכוהול דרך הימורים ועד אהבה וערוצי ספורט. עם זאת לא רואה צ'אנס שהחוק הזה יעבור, שילוב של לובי כוחני של חברות הטבק בשילוב עם העובדה שמה לעשות, אנחנו מדינה לא מספיק יציבה וליברלית בשביל תקדים שכזה.

7. דנידין Member

וחברות הטבק מייצרות לנו כמעט את אותו סם צימחי וטבעי אבל משום מה כן חוקי. הם ימשיכו להחזיק את כולם באשליה שהסם שלהם פחות נוראי, אבל הוא מכיל תוספות שאלוהים יודע מה יש בהן. הסגריות הולכות והופכות יותר ממכרות ומזיקות ועדיין מוכרים לאנשים שזה סם לא נוראי כל כך. זאת פוליטיקה וכוחניות נטו, הם מחזיקים את כולם בביצים. זה נכון גם לגבי חברות האלכהול.

8. Bensh Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

9. StevieG Member

למריחואנה יש סגולות רפואיות של שיכוך כאבים וכיווץ גידולים.

אבל אין כמו לסגור את היום על איזה ג'וינט.

10. Gass12 Member

לפני שאחווה דעה לכאן או לכאן. קצת סטטיסטיקה.
    האומדן השנתי של כמויות הסמים המוחדרות לישראל

מריחואנה - יותר מ- 100 טון, חשיש - 10 טון, הרואין - 5 טונות, קוקאין - 3 טונות, אקסטזי - יותר מ- 20 מיליון טבליות, לס"ד - מאות אלפי ריבועים

ארצות המקור
    הסמים מיובאים לארץ ממדינות שכנות (ירדן, מצרים, לבנון) וממדינות מקור ומעבר באסיה, אירופה, דרום אמריקה וארה"ב:

ירדן - מדינת מעבר מרכזית להרואין, לאורך כל הגבול.

מצרים – מדינת מעבר מרכזית למריחואנה הגדלה בסיני.

לבנון – ממשיכה לשמש כמדינת מעבר להרואין וקוקאין וכמדינת מקור לחשיש.

מערב אירופה – מדינות מקור ומעבר ל"אקסטזי", לס"ד וקוקאין.

דרום אמריקה – מדינת מקור ומעבר לקוקאין.

מרכז אסיה – מדינות מקור ומעבר להרואין ולחשיש.

הערוצים העיקריים להברחת הסמים הם מעברי הגבול הרשמיים, ודרכם מסתננים מבריחי הסמים בגבולות היבשתיים.

הברחת סמים לישראל
    בהברחות מהגבולות האוויריים מעורבים יהודים ישראלים וכן בלדרים זרים. חלק מההברחות נעשות בידי בלדרים "תמימים".
    בהברחות דרך הגבולות עם המדינות השכנות מעורבים גם ערבים ישראלים.
    קיים שיתוף פעולה של גורמים משני צידי "גבולות שלום" (מצרים וירדן).

בכל שנת 2009 נתפסה כמות של פחות מ1000 ק"ג מריחואנה.
    עד מחצית 2009 נתפסה כמות של 938 ק"ג. חשיש

ועכשיו מבחינתי לשאלת השאלות.אם האכיפה האימפוטנטית שלנו יודעת להצהיר על חדירת מאה טון מריחואנה בשנה לתחומי המדינה. והם מצליחים לתפוס פחות מטון אחד. הווה אומר תפיסה של פחות מאחוז אחד.לגבי החשיש המצב טוב יותר ומגיע לאחוזי הצלחה שמגרדים את 20 האחוז.אני תולה את השיפור הדרמטי בגלל סגירה הרמטית יותר של הגבול עם לבנון בשל המצב הבטחוני ולא בגלל שבצפון השוטרים יותר רמבואים.
    ..
    בכל שנת 2009 נפתחו 17,397 תיקים בגין שימוש,אחזקה וסחר בסמים.
    הנתונים בחמש השנים האחרונות פחות או יותר דומים.פלוס מינוס...

מסקנה :1.אם אלו אחוזי ההצלחה שלכם כשהשימוש האחזקה והמכירה אסורים.
    עדיף שתסגרו את הבאסטה כי אני מבין שמטרת החוק לאור המציאות העגומה היא לפרנס עורכי דין.ולבזבז את זמנו היקר של בית המשפט שגם ככה עמוס לעייפה.
    2.הפשיעה סביב עניין הסמים גואה.משטרת ישראל מקצה משאבים רבים ללא הצלחה.
    3.בחינת מעברי הגבול וההברחות בגבולות.בואו נהיה כנים מבריחי סמים אלופים בלהבריח.פועל יוצא שעל כל הצלחה אחת של הברחת סמים תיתכן בלי שום בעיה הברחת אמל"ח.הברחת מחבלים מתאבדים.

אני מציע שמדינת ישראל תחבק חזק אל זרועותיה את השימוש והגידול של הקנביס.
    הרבה משטחי הנגב והערבה יוקצו לצורך העניין.פועלים זרים שמסתובבים בתל אביב וגונבים אופניים,כביסה ומכל הבא ליד כי הם פשוט רעבים.יועסקו בענף הזה.
    נהפוך ליצואנית המצטיינת בעולם בתחום ונפתור על הדרך עשרות דפקטים.
    המושג להיות "אור לגויים" יקבל משמעות חדשה.הרי אנחנו אלופים בחקלאות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    במקביל להכריז מלחמת חורמה בכל הסמים הקשים והסינתטים.
    אני בעד להתיר ובתנאי שההחלטה תהיה חלק מתוך תכנית גדולה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/6/11
  11. StevieG Member

מעבר לכך שאנחנו ממנים את ארגוני הטרור(הטאליבן אל קעידה וחיזבאללה חזק בקטע) אני חושב שתהיה פה הצלחה כלכלית, כי זה יימשוך המון תיירים לכאן. אבל אני לא מאמין שזה יכול לקרות כאן. "סיבות בטחוניות".

12. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נוטה להגיד שצריך להתיר.

תארו לכם כמה כוחות משטרה יוכלו להתפנות לדברים הרבה יותר חשובים מלצוד כל מני סטלנים עם ג'וינט בכנרת. או כמה כסף יאבדו ארגוני פשע וכנופיות למיניהם (בארה"ב לאחר שביטלו את "חוק היובש" המון מאפיונרים התמוטטו כי פתאום האלכוהול נהיה חוקי). כמה תיקים פליליים על שטות יחסכו כל שנה.

מצד שני ברור שיש לזה מחיר, כי זה יתפשט גם לצבא לפעמים, ולנהגים, וחלק גדול הרבה יותר מהאוכלוסיה ישתמש בזה.

בכל מקרה עם כל התעמולה בישראל נגד סמים קלים כאילו מדובר בשטן, זה לא יקרה.

13. Eric Cantona Member

כמו שאסור למכור חזיר. מוכרים, כי אי אפשר למנוע כל דבר מאנשים, זה להתעסק בקטנות.

14. קספר Member

פותח הדיון רוצה אולי לפרסם גילוי נאות?
    יש לך אולי איזה אינטרס בלגליזציה של סמים?

15. Joel Gion Member

ממש לא מחייב. לא בדקתי את זה, אבל אני חושב ששמעתי פעם שבהולנד אחוז המעשנים קטן משמעותית מאז הלגליזציה. גם כאן זה יהיה ככה - אחרי התלהבות ראשונית המספרים יתאזנו וירגעו ואחרי כמה שנים מי שבאמת אוהב את זה ולא רק מתלהב מהגימיק ימשיך לעשן. מה רע?

אני חושב שאנשים לא מבינים כמה טוב חוק כזה יכול לעשות לכלכלת המדינה (ואני בכלל לא מדבר על מצב הרוח הלאומי, שזה בתאכלס הרבה יותר חשוב). כל-כך חבל שאין סיכוי בעולם שזה יקרה בדור שלנו :aaaprot: