האם אתה בעד צמצום מספר הזרים בליגת העל?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏24/10/06.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבי לוזון התארח לפני כשבועיים בתכנית 'יציע העיתונות' ושם בישר כי בעונה הבאה לא ישחקו 5 זרים בכל קבוצה. אז איך זה יעבוד: הקבוצה תוכל להביא 5 זרים בדיוק כפי שזה עובד בעונה הנוכחית, אבל לפני כל משחק היא תוכל לרשום אך ורק 4 זרים. מהלך זה נעשה, לכאורה, על מנת לקדם את השחקן הישראלי. נשאלת השאלה, האם זה באמת יכול להועיל לשחקן הישראלי? התשובה לא ברורה מאליה,מהסיבה הבאה:
    מה שמונע מהשחקן הישראלי (הצעיר בעיקר) לא לשחק לרוב זה לוא דווקא השחקנים הזרים, אלא קבוצתו שלו שמעדיפה שחקנים ישראלים מנוסים על פניו. רק בעונה האחרונה היינו עדים לכך שהמון שחקנים מעדיפים ללכת לקבוצות גדולות בידיעה שהם ישבו על הספסל, במקום ללכת לקבוצות קטנות ולהיות שחקנים מובילים שם. אז אולי בעצם השחקנים הזרים לא אשמים כל כך במצב?
    לדעתי, כל מה שמנסה להשיג אבי לוזון, הוא צמצום הפערים בין הקבוצות החזקות בליגה לבין הקבוצות החלשות בליגה. צמצום הזרים בהחלט יצליח להגשים מטרה זו, אבל לא במובן החיובי של הצמצום. כלומר? זה לא שהקבוצות הקטנות ישתפרו ויציגו יכולת זהה לשל הקבוצות הגדולות, אלא הקבוצות הגדולות ידרדרו ברמתן ויהיו זהות לקבוצות הקטנות.

חשוב, לדעתי, לציין גם כי לא בכל הקבוצות באמת משחקים העונה 5 זרים. למעט מכבי חיפה, אין אף קבוצה שפתחה עם כל חמשת הזרים שלה. וגם מכבי חיפה בשבועות האחרונים לא מרבה לפתוח עם חמשת הזרים שלה. ככה שאם חושבים על זה לעומק, אבי לוזון לא יצליח לשנות הרבה ממה שכבר קיים.

אז מה אתם חושבים בנידון?

אגב, אני אשמח מאוד אם מנהל כלשהו יוכל להפוך את האשכול הזה לסקר שיראה בצורה הזאת:

2. ghost89 Member

יעזור זה לא יעזור,השאלה עד כמה זה יזיק שמע אני אוהד בית"ר שאם אתה שואל אותי נכון להיום יש לה בסגל את הצעירים הכי מוכשרים בליגה(בן שושן,ברוכיאן,יצחקי,תמוז,דנין) ועוד מלא שעוד נשמע עלהם בעתיד.אבל אני חושב שאין שחקן זר שיושב לאחד מהם על המשבצת,כלומר יש הרבה שיגידו שפינטו משחק במקום בן שושן זה לא נכון פינטו הוא "מלך השערים" של בית"ר נכון לעכשיו לכן יצחקי שבדרך כלל פתח עם פינטו שיחק במקום בן שושן.לכן הקטנת הזרים לא תעזור לצעירים לפחות לפי דעתי.

נערך לאחרונה ב: ‏24/10/06
  3. FRIDLER FIVE Member

שום צימצום ושום כלום זה ששני המטומטמים הראשיים קופמן ושרף צועקים את זה ביציע זה לא אומר שצריך לשמוע להם .
    עובדה שבכל זאת הצעירה הצליחה הצעירים משחקים מספיק וגם הבוגרת מצליחה לא צריך לשנות כלום .
    אבל לוזון הזה חתיכת אפס אם זה מה שהוא הולך לעשות מה זה צריך להיות עד שנהיה כאן אחלה כדורגל וזה לא מעט בגלל הזרים אז לחזור אחורה ??? רוצים להרוס כאן תכדורגל המטומטמים האלה .

4. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בעד, למרות שאני אוהב לראות זרים משחקים בישראל, אבל הבעיה שבישראל מביאים שחקנים זרים שהשחקנים הישראלים יותר טובים מהם, ולמרות זה הם נותנים לזר לשחק במקום הישראלי בגלל הכסף ששילמו לו ובגלל שהוא זר, בגללזה אני מעדיף לצמצם את מספר הזרים ל4 או 3 כדי לתת הזדמנות לשחקנים המקומיים להתקדם ואז יהיה לנו נבחרת ישראלית חזקה ושחקנים ישראלים מצויינים.

5. ghost89 Member

יש מיקרים ויש מיקרים אני חושב שהבעיה בפחות בזרים אלה יותר בנו,אנחנו שופטים את הזרים מהר מידי גם קולאוטי לא פגע בהתחלה צריך להבין שלהגיע למדינה חדשה זה מסובך,השפה חדשה,מנטליות חדשה וגם קשה להתרגל לסגנון הכדורגל הצולע שלנו.

ואם אתה אומר שמביאים זרים לא טובים אז במקום צימצום מספר הזרים פשוט להחמיר את החוקים על הבאת הזרים כמו באנגליה למשל.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל ממילא כל הקבוצות משחקות רק עם 3-4 זרים בהרכב, למעט מכבי חיפה, וגם היא לא תמיד משחקת עם 5 זרים.
    inter4me, אם לוקחים את מכבי נתניה לדוגמא, אז הזרים שמשחקים בהרכב טובים בהרבה מהשחקן הישראלי. גם במכבי חיפה ובהפועל תל אביב זה ככה. אז למה להרוס לקבוצות הגדולות?
    לפעמים אני באמת נוטה לחשוב שהוא עושה את זה רק בשביל מכבי פתח תקווה והאינטרס שלה כקבוצת כדורגל מעוטת יכולות.

7. בית"רי במזרחי Member

אני אומר כל קבוצה שתביא איזה 5 זרים...
    ויכול להיות שלא צריך לשנות שום דבר כי באמת אם שחקן ישראלי יהיה יותר טוב מזר אז הוא יפתח במקומו אני לא מבין למה קופמן ושרף חושבים שהם מבינים?? זה רק ארדילס לא עשה נכון וזילזל בצעירים אבל עכשיו הוא הלך

8. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל יש הרבה זרים שהרמה שלהם נמוכה אפילו מהליגה הישראלית, דוגמת הזרים שהביאה סכנין העונה שעברה חוץ מפיטו .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/10/06
  9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון, אבל נשאלת נשאלת השאלה האם לבני סכנין היו שחקנים ישראליים שהיו טובים מהזרים. אני לא זוכר שהיו לבני סכנין חלוצים ישראליים טובים יותר מפסקל קונדופוני והחלוץ הזר השני שהם הביאו בחלון ההעברות באמצע העונה. היה להם רק את יניב אברג'יל, והוא שיחק.

10. ReL Member

זה טימטום , סתם כדי להראות שהוא בעל הבית והוא עשה משהו למען הכדורגל הישראלי . תאמינו לי שאם יורידו זר אחד זה לא יעזור בכלום , אבל בכלום לכדורגל הישראלי . אז הכח הרצליה או כל קבוצה קטנה אחרת יביאו 3 זרים חלשים וזר אחד טוב אולי יימצאו בפוקס , נו ומה יצא מזה ?

כל הקטע שצריך להביא זרים איכותיים לקבוצה . שיגבילו שכר מינימום לזרים , לפחות 100 אלף דולר ואז נראה פה זרים טובים.

11. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל יש קבוצות שאין להם תקציב גדול והם לא מוכנים לשלם 100 אלף דולר מינימום לכל זר , בגלל זה עדיף למצמצם את המספר ל3 זרים איכותיים כדי שתוכל הקבוצות לשלם להם הרבה .

12. Love Is Red Member

לדעתי לא צריך לשנות את מספר הזרים כי זה רק יפגע בקבוצות הגדולות ששואפות להתקדם בליגה ובאירופה וככה זה מונע מהקבוצה להציג את ההרכב המלא שלה לפני משחק באירופה.

13. ReL Member

מה זה השטויות האלה? אם יש להם כסף רק ל2 זרים שיביאו רק 2 ויתבססו על ישראלים . זה הרעיון בכל הסיפור . אין להם תקציב גדול ? אז שימכרו את הקבוצה לאחד שיכול להעמיד תקציב גדול .

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז כאן יש כבר שאלה אחרת שצריכה להישאל: האם ליגה תחרותית, אך פחותה מבחינת רמתה עדיפה על ליגה לא תחרותית, אך בעלת רמה יותר גבוהה? תוך כדי שאסור לשכוח שחלק מהקבוצות משתתפות במפעלים אירופאיים.

15. ghost89 Member

למה לא תחרותית הליגה השנה נכון לעכשיו אחד הכי תחרותיות שאני זוכר בשנים האחרונות ממתי למכבי חיפה יש שתי הפסדים ב5 משחקים הליגה השנה מענינת,אין כמעט משחקים בטוחים עדין יש הבדל בין הגדולות לקטנות אבל באמת זה נכון לכול העולם לא פטנט שלנו.ככה שעדין אני חושב שבמקום צימצום מספר הזרים צריך להחמיר את החוקים או יותר נכון פשוט לקבוע חוקים כי לא נראה לי שקימים עכשיו בכלל חוקים.