האם אנחנו גזענים?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י איגור .פ., ‏11/11/06.

1. Riki Member

סוביטי סקסי שכמוך, זה בכלל סקרטוולו !!

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנה עכשיו אחמד טיבי קורא להעלאת עצמותיו של ערפאת לקבורה בירושלים.
    אני רוצה לדעת לאיזה ערבי ישראלי איכפת בכלל מהעצמות הרקובות והמתפוררות של המחבל המושחת הזה ערפאת. אני בטוח שיותר איכפת לו שהמועצות הערביות יקבלו יותר כסף לחינוך ומשכורות לעובדי העירייה.

טוב לפחות הוא בארץ עכשיו ולא בארמון של אסד/בבור של נצראללה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/11/06
  3. cazzo Il Capocuoco

שעורי קארטולי אפשר לקבל?

4. Chievo Member

קודם קוראים לי לואי .. כי נמאס לי מהקריאות בשם קייבו.
    אני לא אחראי על כל הערבים, יש אנשים מופרעים וגזענים, אבל בעצם אנו צריכים לחשוב למה זה קרה במדינה, מקרים של אלימות ושל גזענות, נכון שיש גזענות בכל מקום בעולם, אבל בישראל זה מוגזם, ממתי ומה הסיבה שגרמה לכך, שתדע אני הבן-אדם הראשון שרוצה לשנות את המצב הנוכחי, אבל אין מה לעשות, תאמין שאחת מהסיבות שהצטרפת לפורום בגלל שאני רוצה לדעת מה היהודים יגידו אם יידעו שאני ערבי, ולאחר זה הייתי מופתע (לטוב), אנשים טובים יש פה בסך הכל..

5. VaN Member

אני לא חושב שאנשים הם גזעניים מ"טבעם" הם מתחנכים ככה. באופן אישי אני לא רואה עצמי כגזען, אבל כן מוזר להרגיש אנשים שונים ממני.
    בקשר ללמה היהודים שונאים ערבים. שוב לפי דעתי זה תלוי בחינוך משהו אידבידואלי לגמרי ודו כיווני ( גם מצד הערבים כלפי היהודים ).

6. ReL Member

תפסו כבר הרבה ערבים ישראלים שריגלו לטובת החיזבאללה. אני לא הכללתי אבל זה אכן קיים. ובלי קשר לערבים שנהרגו.

7. Hristo Member

כתל אביבי ליברלי, שמאלני, סוציאליסטי דוגל בזכויות אדם ופלורליזם ( ואף גאה בכל הנ"ל) אני חייב להסכים שלצערי בכל אחד מאיתנו חבויה גזענות, בין אם נודה בכך או לא. היא פשוט חבויה בצורה של דעות קדומות וכביכול סבירות סטטיסטית: ההנחה שאדם יוצא עדות המזרח הוא משכיל פחות מיוצא עדות אשכנז( מה שנכון סטטיסטית, אבל גזעני להחריד) ושלל הנחות מסוג זה הקיימות אצל כולנו. פשוט אצל אלה מאיתנו שלא מחצינים אותה וגאים בה, שלא כמו אחרים( ארתור, יא ניאנדרתאל אסייתי נחות, אתה חרא בן אדם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ) היא תבצבץ כתוצאה מארוע כלשהו.

מחקר ידוע בנושא נעשה בארה"ב, ואני רואה בו מבחן וגם הוכחה לטענתי. אני קורא לו: "מבחן 5 הכשחורים". 5 סטודנטים שחורים מאונברסיטאות נחשבות, הולבשו בבגדי ראפרים, ונעמדו בקרן רחוב כלשהו בשעות הערב החשוכות. נלקח מדגם של 100 אנשים, שהיוו ייצוג אתני הוגן לאוכלוסיית ארה"ב. 96 מהאנשים חצו את הכביש כאשר ראו את ה"סכנה" לפניהם. יום לאחר מכן נעשה אותו דבר , רק שהפעם ה"סכנה" הייתה 5 סטודנטים לבנים, שהולבשו באותם הבגדים. באופן לא מפתיע, רק 20 אנשים חצו את הכביש. תשובה כנה לשאלה: מה אתם הייתם עושים? (כאשר כל אחד עושה לעצמו את ההקבלה הראויה) מהווה לדעתי תשובה די חד משמעית להיותכם גזענים או לאו.

8. Riki Member

יא מנוי להארץ שכמוך.

בכל אופן, תרצו או לא הסטיגמות שאנחנו כביכול מושפעים מהם לא צצו ככה סתם, יש בסיס איתן לכל אחת מהם.
    בקמפוס שלי, מתוך כיתה של 37 תלמידים במיקרו כלכלה, ישנם שני תלמידים בלבד שהם משתייכים לעדות המזרח.
    כמו כן התחלתי ללמוד פיזיקה, 90 אשכנים והשאר שייכים לקטגורית, סטודנטים מהעולם (יהודים שבאו ללמוד בארץ). כמו כן, באותה נשימה, אין ולו מרצה אחד בקמפוס שלי שהוא יוצא עדות המזרח.
    הבדלי המעמדות, גזענות או איך שלא תיקראו לזה, זה לא משהו שהחבר'ה יצרה לפתע, זה משהו שמושרש בנו בגלל סיבה טובה... זה פשוט ככה.

9. Barcik Member

בדיוק ריקי.

זו המהות של הגזענות בפרט, ודעות קדומות בכלל. כל בן אדם מקטלג לעצמו קבוצות אנשים שיש סיכוי גבוה כי עם נציג שלהן הוא לא יסתדר. יש הרבה מאוד דפוסי התנהגות, שסטטסיטית יתקיימו לרוב. למה לי לשרוף 5 דקות על דיבור עם כל בן עדה X, אם אני יודע מראש שעם 80% אני לא אסתדר?

10. Hristo Member

אני מסכים איתך שהסטיגמות לא נוצרו סתם , אלא כפי שציינתי על פי סבירות סטטיסטית כמעט כולן נכונות: באמת אחוז המשכילים אצל המזרחים הוא נמוך מאצל האשכנזים, באמת חלק לא קטן של המאבטחים, בדומה לקופאיות בסופר, הוא ממוצא רוסי, מרבית השמאלנים הם ממוצא אשכנזי וכדומה. זה לא אומר שזה טוב או נכון. האם את באמת חושבת כי המאזן האתני בכיתתך נובע מחוסר יכולת של יוצאי עדות המזרח( וסליחה שאני מכליל את האסייאתים והאפריקאים כאחד), או אולי דווקא מחינוך לקוי בבית/ מערכת חינוך לא שיוויונית/ שוק עבודה לא מאוזן?

או שאולי אני טועה, ובאמת כל היהודים הם תאבי בצע, בעלי אף ארוך, מלווים בריבית שמעוניינים לתפוס עמדות מפתח במעצמות העולמיות ואז לשלוט בו? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

ודרך אגב , הדעה הקדומה הייתה הפעם שגויה. אני לא מנוי ל"הארץ". אני רק קונה אותו בסופ"ש http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

11. Riki Member

זה בסדר, גם אני לא מתאימה לאף סטיגמה הגונה, מנויה להארץ לשעבר ונגמלת לאט לאט מהשמאלנים האלה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

ונראה לי אני יודעת מי אתה, אוהד בארסה שכמוך. נפגשנו פעם אצל בוריס כמדומני.

בכל אופן, ההפליה !! וככה אני מעדיפה להתיחס אליה מאשר גזענות, זה משהו שמושרש בנו בגלל שזה קורה בכל יום בחיים שלנו, זה לא משהו שצץ מראש מעוות כמו יהודים הם רודפי בצע.
    הבדלי המעמדות קיימים ובגלל זה אנחנו מתיחסים אל זה ככה.
    לעומת זאת שאני אומרת משהו סטייל '' צריך לזרוק את כל החמאסניקים לכור בדימונה'' זאת כבר גזענות, קאפיש ?

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

לואי:
    אחד המשפטים המעצבנים לקרוא-עשית סקר שאתה אומר זאת עובדה?ראית את כמות השמאלנים שיש
    בארץ שאתה בטח ובטח לא יכול להגיד שהם שונאים אותך,וגם ימנים שנחשבים קיצוניים כמוני לא שונאים
    את כל הערבים,
    למשל כל עוד אני יודע שאין לך שום בעיה איתי בגלל שאני יהודי,בחיים לא תהיה לי בעיה איתך,השנאה של
    הרבה יהודים-גם כאלה שכותבים מוות לערבים היא לא לערבי עצמו אלא לאלה ששונאים אותנו,למפגעים,
    לחמולות שליד רמלה שמשליטות טרור על כל הסביבה-לכל הרע בצד הערבי כמו שיש להרבה יהודים פה
    שנאה לדתיים[לי יש לדתיים פנאטיים] או למגזרים אחרים.

להגיד שאנחנו יהודים ואנחנו שונאים ערבים זה לא נכון,להגיד שזאת עובדה זה רחוק ותלוש מהמציאות.

13. FelaKaT Member

למה מעצבן? זה דווקא אחד המשפטים המשעשעים שיש(הלוואי שהיו ערבים שמאלניים אוהבי יהודים כמו יהודים שמאלניים אוהבי ערבים).
    בכל מקרה, אם רוב הערבים לא שונאים אותנו, למה הם בחרו בחמאס?

14. Hristo Member

קודם כל מדומנך נכונה , אכן אותו אוהד ברסה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

הסכנה באפליה המקובלת לתפיסתך היא בכך שלאחר זמן מה אותה אפליה לא מספיקה לחלק מהאזרחים, ההשלמה של חלקים בעם עם האפליה נהיית מובנית, ואז מתחילים להגיע הרעיונות ה"מעניינים". המרחק בין מקארתיזם ברמת המקרו ובכל תחומי החיים( בכוונה לא בחרתי בדוגמאות קיצוניות יותר ) לבין האפליה המקובלת מבחינתך הוא לא גדול. רעיונות כגון: הבוכרים ברובם גם ככה לא מגיעים להשכלה גבוהה, למה להשקיע בחינוכם? הם הרי סתם נטל, אז בואו נבטלם. נגרום להם להתגורר באזורים מסויימים, שיחיו שם ללא אפשרות להתקדם, וכך הם יהוו נטל קטן יותר על החברה וגם הם לא יפריעו לנו. מעשית זה כבר נעשה עם האתיופים, השאלה היא מי הבא בתור.

וכן, אני יודע שזאת קצת דמגוגיה זולה, פשוט רציתי להדגיש נקודה, והיא שכל גזענות בוטה היא תוצר של אפליה קטנה פה ושם, שלעתים נראית מקובלת.

נערך לאחרונה ב: ‏12/11/06
  15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כי חמאס דואג לעניינים יותר מהשלטון המושחט הקודם. הם עובדים כמו ש"ס בשכונות כדי להשיג תמיכה, ולעם הפלסטיני כמו כל עם חשוב האוכל בפה.