האלימות במגרשים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏15/3/11.

1. gilad16 Member

כל הסטטיסטיקות שמוצגות בהודעת הפתיחה אינן משמעותיות יותר מאשר החוויה של האנשים, שכן גם הן פרשנות על המציאות. ההתאחדות מנסה להציג ירידה באלימות, אבל ממה שאני מרגיש ושומע מהסביבה הקרובה החוויה נשארה ואולי אף החמירה מבחינת האלימות.

אני חושב שהאלימות היא תופעה חברתית שהיא אפשר לעשות לה רדוקציה לכדורגל בלבד, אבל ככזו הפתרונות שלה ברמות כלליות יותר. אם לנסות ולמצוא מענים ספציפים שניתן לנקוט בכדורגל אני חושב על כמה:

1. אכיפה של החוקים שכיום הם רק למראית עין, רובם לפחות. גם באכיפה עצמה וגם בענישה. דגש על ההרחקה מהמגרשים שאני לא יודע כמה הוא מיושם כיום.
    2. לא צריך משטרה ביציעים, כן צריך הפרדה כמו שיש בליגת העל גם בשאר הליגות דבר שלא תמיד קיים, אבל צריך משטרה בחוץ וכוח תגובה לכל מקרה בפנים. משטרה נראית לעין וגם סמויה. המשטרה גם צריכה לעבוד על מידע מודיעיני על הארגונים הבעייתים ובכלל. דבר שכיום עדיין לא אמור להיות קשה במיוחד עם רמות המידור הנמוכות של החוליגאנים פה.
    3. ענישה של הגורמים השונים במועדונים שמלהיטים את הרוחות - סעיף בעייתי, אבל אני חושב שבעלים\מנהלים\מאמנים\שחקנים צריכים להפעיל יותר שיקול דעת בדבריהם. סנקציות מסוימות צריכות להיות.

אני לא חושב שזה יפתור את הבעיה, שהיא מעבר לכדורגל, אבל זה יכול לעזור.

2. אורי אדום בנשמה Member

סטטיסטיקה שבעליל לא משקפת את המציאות, שלא לומר מגמתית.
    מי שפוקד את מגרשי הכדורגל מדי שבת, יודע שהלכה למעשה בשטח חלה עליית מדרגה חמורה בכל הקשור לאלימות במגרשים. הקהל כבר מזמן הפנים את כללי אין דין ואין דיין החדשים, ומרשה לעצמו לעשות ככל העולה על רוחו עם תעוזה הולכת וגוברת, כשבפרץ עומדת חבורת סדרנים גרוטסקית שלא מסוגלת אפילו להגן על עצמה. העונה במגרש באשדוד (לאחר פיצוץ המשחק עם השלט על הקוון), במו עיני ראיתי אוהד מקומי מנחית כאפה מהסרטים לפרצופו של.. ראש פלוגת הסדרנים (!), אשר ברוב חוצפתו העז להפריד בין הניצים, ולא חסרות דוגמאות קיצון נוספות.

החזרת השוטרים למגרשים (על כל מגרעותיהם, בלי עין הרע), זהו צו השעה!

3. Don Joan Roman Member

השוטרים צריכים להיות במגרש אבל בשום פנים ואופן לא ביציע אלא רק על קו הדשא למקרה שיקרה משהו.

4. אורי אדום בנשמה Member

אם הם לא ביציע זה אותו דבר.

גם עכשיו הם בכוננות לאם קורה משהו, זה ממש לא משנה אם הם בתוך תחומי האיצטדיון או מחוצה לא.

5. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

לא בכלל לא.

אתה רוצה להגיד לי שאם המשטרה הייתה בתוך היציע/על קו הדשא הקטטה שהתרחשה במשחק בוסרמיל מול הפועל חיפה הייתה הופכת לברול שלא מבייש את הWWE שנמשך 5 דקות רצופות בלי שאף אחד הצליח להשתלט עליו?

6. אורי אדום בנשמה Member

אם היא היתה בתוך היציע? ברור שלא!

ובכלל, אל תתפס לדוגמא ספציפית. בשורה התחתונה, אחרי שבוחנים את התמונה הכוללת, מגיעים למסקנה חד משמעית שאין מנוס!

7. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

לא יודע, בתמונה הכוללת אני רואה בריון שמשתלט על שער 5 בלי שמישהו יאכוף אותו בלי מכות, בתמונה הכוללת אני רואה מכות ביציעי בלומפילד וטדי כמעט בכל משחק. ובתמונה הכוללת אני רואה שזה קורה, ממשיך, ואין מי שיעצור את זה..