האלימות בכדורגל הישראלי: דיון מיוחד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏20/4/12.

1. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

המחזור ליגה מחר בוטל

אבי לוזון הולך בשבועיים הקרובים להתפטר.

2. הנתנייתי Member

ביטול המחזור הוא פופוליזם זול.

3. Igi Member

הצעד הזה היגיוני רק אם באמת יוסקו ממנו מסקנות מועילות ויופעלו צעדים משמעותיים.

4. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אין כל היגיון בצעד הזה.
    שכן לוזון יסתפק בצעד הזה שיראה כאילו הוא עשה משהו כדי להפסיק את האלימות, וממילא המחזור הזה ישוחק אם לא מחר אז במועד אחר.

החלטה חסרת טעם לחלוטין.

5. ENGLAND Member

משום מה אני ידעתי שיקיר שינה יגיע לאיזור של רמת גן, בכוונה כדי לחגוג מולנו.
    לפי דעתי השוטרים שהיו על הדשא היו חייבם לעצור אותו וכל הבלאגן היה נגמר

6. Igi Member

ההחלטה הזו דווקא כן מקובלת, כי באמת אחרי כל הבלאגן והסלידה מהכדורגל הישראלי בעקבות פרשת הלוזונים ועוד עכשיו שהמקרה הזה מתווסף לו יחד עם הודעת שרת הספורט, הראש כבר באמת לא בכדורגל. לכן באמת עדיף שהמחזור הזה ישוחק בשלב מאוחר יותר. בינתיים זה יתן זמן לראשי הכדורגל להגיע למסקנות איך לסיים את העונה הזו בצורה יחסית נורמלית וכמובן להתפטר בסופה.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין סיכוי. אני אשמח אם הוא הולך לבד, אבל לוזון גרם כבר למספיק נזק והוא עדיין יושב לו שם על כס המלוכה.

טוב מאד שהדיקטטור דחה את המחזור הקרוב, אבל עכשיו הגיע הזמן לצעדים הבאים:
    1) להעניש את מכבי פ"ת עוד העונה.
    2) לחוקק חוקים ברורים שנועדו להלחם באלימות. החוקים נועדים להזהיר אנשים ביציע ועל כר הדשא.
    3) לפטר את לוזון

לגבי הנקודה השנייה בעיניי החוקים החדשים צריכים להכליל:
    * במקרה של תגרה המונית בין שחקנים/מאמנים שתי הקבוצות יורדות מיד ליגה.
    * שחקן שמתגרה בקהל היריב יקבל מיד 5 משחקים בחוץ.
    * במקרה של תקיפת שחקן/מאמן העבריין ייענש דרך בית המשפט האזרחי ויישב בכלא.
    * השלכת חפצים המונית למגרש דינה סגירת היציע לפחות לחצי שנה.
    * השלכת חפץ שעלול לגרום לפציעה דינה משפט בבית משפט אזרחי
    * בעקבות שמיעת שירים גזעניים או מלאי שנאה ייסגר יציע. אם הדבר חוזר אחרי פתיחתו מחדש סוגרים לתקופה יותר ארוכה.

אני גם מצפה שבכל מגרש יתקינו מצלמות שיקליטו כל תזוזה של האוהדים. מי שנתפס זורק משהו למגרש יקבל מיד קנס כספי כבד ולא יכול יותר להכנס תקופה ארוכה למגרשים. אם ייתפס שוב במגרש הוא יכלא.
    הגיע הזמן שבכנסת ישראל יתחילו להזיז את התחת ואולי יחוקקו חוק שיכריח חוליגן שהורשע להגיע לתחנת משטרה בזמן משחק קבוצתו.

אם רוצים באמת למגר את האלימות הגיע הזמן לשינויים דרסטים.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב מאד שהדיקטטור דחה את המחזור הקרוב, אבל עכשיו הגיע הזמן לצעדים הבאים:
    1) להעניש את מכבי פ"ת עוד העונה.
    2) לחוקק חוקים ברורים שנועדו להלחם באלימות. החוקים נועדים להזהיר אנשים ביציע ועל כר הדשא.
    3) לפטר את לוזון

לגבי הנקודה השנייה בעיניי החוקים החדשים צריכים להכליל:
    * במקרה של תגרה המונית בין שחקנים/מאמנים שתי הקבוצות יורדות מיד ליגה.
    * שחקן שמתגרה בקהל היריב יקבל מיד 5 משחקים בחוץ.
    * במקרה של תקיפת שחקן/מאמן העבריין ייענש דרך בית המשפט האזרחי ויישב בכלא.
    * השלכת חפצים המונית למגרש דינה סגירת היציע לפחות לחצי שנה.
    * השלכת חפץ שעלול לגרום לפציעה דינה משפט בבית משפט אזרחי
    * בעקבות שמיעת שירים גזעניים או מלאי שנאה ייסגר יציע. אם הדבר חוזר אחרי פתיחתו מחדש סוגרים לתקופה יותר ארוכה.

אני גם מצפה שבכל מגרש יתקינו מצלמות שיקליטו כל תזוזה של האוהדים. מי שנתפס זורק משהו למגרש יקבל מיד קנס כספי כבד ולא יכול יותר להכנס תקופה ארוכה למגרשים. אם ייתפס שוב במגרש הוא יכלא.
    הגיע הזמן שבכנסת ישראל יתחילו להזיז את התחת ואולי יחוקקו חוק שיכריח חוליגן שהורשע להגיע לתחנת משטרה בזמן משחק קבוצתו.

אם רוצים באמת למגר את האלימות הגיע הזמן לשינויים דרסטים.

9. Ice Cream חסה

עם החלק הראשון אני מסכים, אבל עם החלק השני שכולל כרגיל התאוננות עצמית מוגזמת שממנה אתה מסיק שלוזון צריך להתפטר? תהייה בריא...

כאילו שאת גברי לוי ואיצ'ה מנחם, שקשורים גם הם להפועל פתח תקווה והפועל תל אביב לא קיללו, וכאילו שתחתם בית"ר לא נדפקה בעונשים הזויים... או כאילו שקרובים שלהם לא היו חלק מהכדורגל הישראלי (הנכד של איצ'ה מנחם שיחק בנבחרת הנוער! נפוטיזם!111). קבוצה קטנה זכתה באליפות זה אומר שהיושב ראש צריך להתפטר? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx אולי הוא גם צריך להתפטר כי שחקנים מהליגה השלישית או מתחתית הליגה השנייה הגיעו לנבחרת הצעירה (רמי גרשון, יבגני ברקמן)?
    הישגי הקבוצות באירופה, זו עובדה- והעובדה היא שהם עלו על אף שחיפה עברה כמה שלבים עד לשמינית גמר גביע המחזיקות או הפועל הגיעה לרבע גמר גביע אופ"א (כשכל אחת מהן צריכה אם אני לא טועה לעבור 4 נוק-אאוטים בסך הכל). גם אם רמת הזרים ירדה (ות'אמת שלא כל כך), אין לזה שום אשמה על אבי לוזון, ואני חושב שהכדורגל שלנו כן נהייה מקצועני יותר, הפערים בין הרמות הגבוהות של אירופה אולי גדלו, אבל לא התיאורים שלך.
    אתה מוזמן לבדוק פה את דירוג הנבחרת השפל תחת אבי לוזון.
    לשרת הספורט ולממשלה אין זכות להתערב בנעשה בהתאחדות, זה יעלה לנו במקומנו באופ"א. אני לא יודע אם יש איזושהי הצבעת אי אמון בהתאחדות שחברי ההנהלה יוכלו להפיל את יושב הראש, אבל יהיו בחירות בעוד 3 או 4 שנים ואז יוכל להתמנות יושב ראש חדש, שהוא חייב להיות חבר בהנהלת ההתאחדות.

תאמין או לא, יש חוק כזה, שאף אחד לא מסוגל לאכוף אותו.

ושחקן שירד לגליץ' חזק מדי יושב במאסר עולם, ואוהד שזרק את הקליפות של הגרעינים לעבר הדשא יחויב בקנס של 200 אלף שקל. עולם השמפט זה לא נוסחאות שבהן אתה מציב את חומרת העבירה ומזה נקבע עונש, יש יותר מפרמטר אחד ושיקול דעת של שופט שעליו בסוף נקבע העונש.

אני לא חושב שזה באמת רציני לבטל את המחזור. בקצב הזה נבטל את כל הליגה וככה גם את כל הכדורגל. אתם מתארים שדבר כזה קורה בטורקיה ומבטלים את הליגה? ואני לא חושב שסוגרים פאב בגלל ששבועיים ברצף היו בו תגרות ענק...

דבר אחד שהוזכר בשורה אחת- הייתה קטטה רצינית בין אוהדי לוד לבין אוהדי רמת גן (בניגוד לאירועים במושבה), ENGLAND, אתה יכול לפרט?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/4/12
  10. אלי מתחן Member

חלאס עם הצעדים הכלליים האלה, עונשים קולקטיבים לא עוזרים, הם רק גורמים לאנשים שפשעו לא לקחת אחריות על המעשים שלהם.
    האלימות של האוהדים בכדורגל הישראלי נמצאת השנה במצב הכי רגוע שהיא הייתה בשנים האחרונות. אצל האוהדים כמעט ולא היו מקרים, דווקא השחקנים הם אלה שמתפרעים, ואותם יש מספיק דרכים להעניש בחומרה.
    כל שחקן שמעורב בקטטה, צריך לשבת בחוץ לפחות חודש. זאת הדרך היחידה שבה אפשר לגרום להם לחשוב לפני שעושים דברים כאלה. זה תקף גם לעבירות שדינן כרטיס אדום ישיר ויכולות לפצוע שחקן.

11. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

עכשיו נראה את הפרצוף האמיתי של בית הדין המושחת של ההתאחדות. כשאביחי ידין וסלים טועמה רק רצו לשופט ואפילו לא נגעו בו, החזיקו ידיים מאחורי הגב ובאו אליו בטענות על המשחק, הם קיבלו הרחקה ל12 ו6 משחקים בהתאמה. הפועל קיבלה הורדת שלוש נקודות בפועל, שלושה משחקי בית ללא קהל + קנס כספי + שערים 4-5 ייסגרו עד סוף העונה. כל זה על מה? כל זריקת חפצים (מסיבית, אמנם) של הקהל אחרי סיום המשחק. אז אמרו שזה פוגרום.

והיום? המהומה היום לדעתי היא מעבר לכל ביקורת. קודם כל היא הרבה יותר חמורה ממה שהיה במושבה (מבחינת פציעות ברור שהיא לא יותר חמורה ממה שעשו לעלי חטיב) מכיוון שכאן כבר ראינו כמעט את כולם הולכים מכות משתי הקבוצות. כשמאמן בני לוד בא ומכה עם אגרופים ובעיטות שחקנים של היריבה, אין לו מקום בכדורגל. השחקנים שהלכו מכות על המגרש, אין להם מקום בכדורגל. עכשיו נראה את בית הדין. קיבלו סטירת לחי מצלצלת. בטח הם אמרו לעצמם "נדחה להם בעונה את הורדת הנקודות, עוד חודש הסיפור הזה ייעלם כלא היה". נראה אתכם עכשיו פועלים. אם הם יורידו נקודות בפועל בעונה הנוכחית זו בושה וחרפה וזה בדיוק החותם שהיינו צריכים כדי לסגור את הכדורגל הישראלי בצורה רשמית. הכל פה רקוב. החלמה מהירה לפצועים.

עריכה: ובאשר להחלטה של אבי לוזון, אז יש לי דבר אחד להגיד לך לוזון: אתה פתטי. עשית את מה שכולם אמרו, סגרת את הכדורגל, אבל לשבוע אחד. החלטה פופוליסטית זולה ומטונפת. נמאסת!

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/12
  12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגמרי לא מסכים:
    1) הארוע בבאר שבע עם זריקת החזיז או מה שזה לא היה. בנס לא נגמר באסון
    2) אוהדי הפועל ת"א במסע אינסופי נגד טביב
    3) כתובות השואה בשירותי בלומפילד (שירי השואה כבר מסורתיים)
    4) זריקת מוט מכיוון יציע ג' בקרית אליעזר
    5) סדרה של ארועים אלימים קטנים יחסית בתוך ומחוץ טדי שבהם מעורבים אוהדי בית"ר (זכור לי למשל תקיפת שני עובדים ערבים בשירותים)
    6) ההשתוללות חסרת הרסן של יציע שלם של אוהדי הפועל ת"א אחרי הדרבי.
    7) אם אני זוכר היטב תקיפת סארי פלאח ע"י אוהדי מכבי חיפה אחרי משחק הקבוצה בחיפה.

לזה אתה אומר רגוע?

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/12
  13. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

אבי לוזון הולך הביתה.
    בתוך המשפחה מדברים על זה כבר שבוע והאירועים האחרונים רק יזרזו אותו.

14. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

חלאס כבר לשחק אותה אחד שיודע.

דחיית המחזור היא רק פופוליזם זול [כמו שאחד כבר אמר פה], איך היא תעזור ה' יודע.
    הרי זה לא שישבו בסופ"ש הזה ויחשבו מה עושים כמאן והלאה, זה רק כדי שלוזון יוכל להגיד 'הנה, עשיתי משהו...' וכמובן לעזור למצבת הפצועים של קבוצתו, שרק אתמול ביקר באימון והתבשר על המצב הרעוע שם.

15. אלי מתחן Member

1) קרו כל כך הרבה מקרים כאלה, מדובר פה בטמטום הרבה יותר מאשר באלימות.
    2) זה לא אלימות, זה מחאה לגיטימית.
    3) נו באמת, איזה דביל רשם משהו על הקיר, זה נקרא בשבילך אלימות חמורה?
    4) קיבלתי.
    5) האירועים לא קשורים לכדורגל, התקיפה של הערבים בתוך האיצטדיון לא הייתה העונה. זה לא סוג הדברים שבגללם מסוכן לשלוח את הילד שלך למגרשים השנה יותר מאשר בשנה שעברה.
    6) קיבלתי
    7) אני לא יודע על מה אתה מדבר, אבל קשה לי להאמין שמדובר במשהו שקשור בכדורגל.

אני יודע שהתקשורת אוהבת לנפח דברים, אבל 3-4 תקריות אלימות בעונה שלמה, זה לא מספר נדיר בכדורגל שלנו.
    באופן כללי יש אולי 2 פצועים מכל התקריות האלה.
    כבר היום ב5 שנים האחרונות משחקים בודדים עם אותו מספר נפגעים כמו כל העונה בכל המשחקים.