האלימות בכדורגל הישראלי: דיון מיוחד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏20/4/12.

1. G.B7 ירוק עולה

בושה אחרי בושה אחרי בושה
    אחרי הדרבי אחרי פ"ת עכשיו לוד ורמת גן
    הם צריכים להיענש במלוא החומרה ועוד בעונה הנוכחית.
    וצריך להעניש את שתי הקבוצות באותו מספר של הפחתת נקודות ולמצוא את השחקנים ולהרחיק אותם להרבה משחקים בחוץ.
    וצריך להוריד נקודות ולהעניש את כל הקבוצות שימשיכו ללכת מכות במשחק באותו העונש של הורדת נקודות.
    אולי זה ירתיע מישהו!.

2. צהוב Member

אני לא רוצה לדבר יותר מידי כי ברור לי שאני נחשב אינטרסנט כרגע פשוט תראו את הסרטון של האירועים בספורט 5 ותגידו אתם מה הייתם עושים. מגיע הרבה מילים טובות לשחקני הרצליה שנתנו הצגה ברעננה ונראה שבקבוצה מאמינים שאפשר לעשות את זה.

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לוזון (ומשפחתו) הורידו את הכדורגל שלנו לשפל שלא היה כדוגמתו בארץ. מכבי פ"ת (והפועל חיפה) היו צריכים לקבל עונש שירתיע קבוצות אחרות. לא רק שזה קרה, עכשיו כבר רואים שבלוד הבינו את המסר ועברו לטקטיקה המגעילה שראינו גם ממכבי פ"ת.

אבי לוזון היה היום במגרש, אבל אין לו שום זכות לדבר על מה שראה היות שהוא לא היו"ר של כל הקבוצות בארץ. בן אדם שהולך לבקר קבוצה אחת איננו יכול להיות יו"ר אובייקטיבי. לא צריך להיות גאון גדול שאבי לוזון בישירין או עקיפין השפיע על הדיינים שעזרו לקבוצה שהיתה צריכה לרדת ליגה!

4. הרצליה Member

מאוד רציתי להגיב כאן בקשר לניצחון המאוד נחמד של מכבי הרצליה היום, 3-0 נפלא ברעננה.
    כל מה שאני יגיד על הגועל נפש בוינטר ישמע אינטרסנטי ומטופש, מכבי הרצליה צריכה לשבת בשקט ולחכות להחלטה שתתקבל בבית הדין, לא להגיד שום דבר לא משנה מה יוחלט שם ובעזרת השם לנצח את שתי הקבוצות האלה על הדשא ולעלות לליגת העל בצדק.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהצלחה עם הבקשה שלך, אבל אחרי מקרה מכבי פ"ת אסור ששום קבוצה תענש מיידית. אין מה לעשות, בני לוד והפועל רמת גן רק צריכים להענש בשנה הבאה...במידה ויורדו להם כבר עכשיו יותר מ-3 נק' הם צריכים לפנות לבית הדין כדי שיגרמו לשינוי העונש. אם משפחת לוזון רק תקבל עונש בעוד עונה אז שום קבוצה אחרת צריכה להענש עכשיו.

נערך לאחרונה ב: ‏20/4/12
  6. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

לוזון בהחלטה שלו ( וכן זאת החלטה שלו ואמרתי לכם את העונש יום אחרי המקרה ) נתן לגטימציה לאלימות
    קבוצות יודעות שהן יכולות לעשות הכל ולא יענישו אותן

אם את מכבי פ"ת לא הענישו אז אותם גם לא יכולים

אני מאחל לכם שתקבלו מכות מחר בדרבי... הרי מותר הכל לא?

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד כמה שזה עצוב אני בהחלט חושב ששחקני הפועל פ"ת חושבים כעת גם: אם נפסיד מחר או השופט עשה משהו נגדינו אנחנו נלך בסוף המשחק לסגור חשבון במכות...הרי אם מכבי פ"ת לא נענשה למה אנחנו כן? ליגה כבר ירדנו אז מה הבעיה...?

עצוב לא?

8. איגור .פ. Member

צריך חד וחלק לסגור את הכדורגל בארץ לכמה שנים טובות. אני חושב שמחר לא צריך להתקיים מחזור בשביל להביע זעזוע על מה שקרה במשחק.

איפה נראה דבר כזה מאמן כדורגל מרביץ לשחקנים,מאמן הכדורגל אמור להראות דוגמא,אבל במקום זה הוא מרביץ כמו אחרון העבריינים. ובכלל אני לא מחפש אשמים בין הקבוצות אבל אני חושב שבני לוד צריכים להיות בליגה ג' במידי,הם חיימו לפני בית"ר עכשיו עם ר"ג,אבוסובחי ואזברגה פשוט גועל נפש. לגבי ליאור אסולין חייב להיות מורחק לצמיתות.

לגבי אבי לוזון הבן אדם צריך להיחקר על האשמה שלו בבמה שקורה בכדורגל הישראלי,ושהוא הוריד אותו לשפל חסר תקדים,אבי לוזון חייב להיות בבית ובכלל כל משפחת לוזון אין להם מקום הכדורגל, אני לא יופתע אם נגלה שהם משלמים וקונים משחקים.

ובית הדין לכדורגל אשם במה שקרה היום,אלמלא היו מביאים עונש ראוי למכבי פ"ת ומורידים ליגה,ומורידים נקודות להפועל חיפה כל זה לא היה קורה.

פשוט מביא לי עצבים שזה מה שקורה בכדורגל הישראלי וכל מי שאומר שהכדורגל הישראלי ירד לשפל חסר תקדים צודק והוא ירד אך ורק בגלל הלוזונים.

9. ENGLAND Member

חברה, עכשיו חזרתי מוינטר ( לא נתנו לקהל שלנו לצאת כשעה וחצי) ואחרי שנרגעתי:
    ברכות למכבי הרצליה על עלייתה לליגת העל

עוד כמה דקות אני ארשום את הכל, הייתי על הגדר וראיתי הכל

10. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

התכוונתי לקהל אבל וואלה אם השחקנים מוכנים לתת מכות אז שיבלו.

אל תפסלו אפשרות של פיצוץ משחק ע"י הקהל.

11. alexshw Member

לסוגר את העונה הזו. אין טעם להמשיך ולשחק. לסגור את ההתאחדות.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מוכן להתערב איתך שאילולא בדרבי התל אביבי לא אוהדי הפועל ת"א אלא אוהדי מכבי פ"ת היו מתנהגים בתום המשחק ככה שהיינו רואים כנראה עוד יותר מקרים של השתוללות חסרת רסן של קהל במגרש. הפועל ת"א נענשה בהורדת נקודות כך שאוהדי קבוצות אחרות קיבלו אזהרה.

עכשיו הגענו לקרב במושבה. הדבר הראשון שכבר לא הבנתי היה שרק מכבי פ"ת נענשה בהורדת נקודות. למה לא להפועל חיפה ששחקניה גם היו מעורבים בתקרית? דבר שני, ברגע שהעונש של הורדת הנקודות רק יקרה בעונה הבאה ההתאחדות נתנה לשחקנים מסר פשוט: תלכו מכות, תענשו רק בעונה הבאה. במקרה הטוב תתחילו במינוס 3 נק'...

שחקני לוד והפועל רמת גן לא התחילו היום את המשחק בהרגשה של: "בוא נלך בסיום המשחק מכות", אבל כשהמשחק כנראה התחמם היה מספיק שאידיוט אחד החליט ללכת מכות כי 'מכבי פ"ת לא נענשה העונה'. הרי זה לא מקרה למה בלוד כבר התחילו לספר לתקשורת את אותו הסיפור שראשי מכבי פ"ת סיפרו לנו? לא רק זה שתי הקבוצות יגידו עכשיו בצדק שאם מכבי פ"ת לא נענשה למה אנחנו כן?

לוזון, המשפחה והחברים שלהם קברו עכשיו לעצמם בור רציני. אני רק שואל עד כמה עמוק הבור כי ברגע שיו"ר הולך לבקר אימון של קבוצה אחת אותו האיש כנראה מרגיש שכולם בכיס שלו. כאוהד מכבי חיפה, לדעתי יעקב שחר אכן בכיס של האדון לוזון...בשבילי כאוהד הקבוצה הדבר הזה מאד מקומם אותי. אני בהחלט שוקל במצב שכזה להגיד פה שגם יעקב שחר ילך הביתה אפילו אם הוא הביא המון רגעי שמחה לאוהדי מכבי חיפה. אני בעד כדורגל נקי משחיתות, אבל הכתובת כבר היתה על הקיר כשהקבוצה שלי לא קיבלה עונש על זריקת המוט לכן אני לא מופתע ששחר שותק...

13. ENGLAND Member

טוב מילה וחצי על המשחק: ר"ג היו יותר טובים חבל שממאדו לא ניצל מצבים והייינו מנצחים:

עכשיו הארוע: להלן הההיסטוריה עם יקיר שינה. שינה היה אחד הגורמים המשמועיתים שנה שעברה שירדו ובכל משחק, כן בכל משחק עשה טעות שהובילה לגול וספג גידופים וממשיך לספוג.

שינה בסיום המשחק רץ ריצת אמוק לכיוון הקהל שלנו בכדי לעצבן אותנו. ישר קפצו עליו יפרח ובן סימון, שתפסו אותו כדי שיפסיק לעצבן. תוך שניות מספר הייתה קטטה המונית שעל בן סימון ויפרח קפצו 4 שחקנים של לוד,ואז כל השחקנים והשאר בעלי תפקידים.

המטרה של שינה הייתה ברורה היא לעצבן את רמת גן והוא ידע שזה יוביל לאלימות של שחקנים.

על ליאור אסולין אני ראיתי בבירור בעיטה לפרצוף של מאמן לוד ועוד שחקן שלהם.
    אבו ענזה דוחף ומקלל שוטר יסמ. בן עמי מרמת גן דוחף את שחקני לוד. כמו כן גם טל חן
    עוז יפרח בטוח שבר משהו באיזור הבטן ראו איזה עצם לא במקום בזמן הוא היה שרוף על הדשא בעטו ודרכו עליו
    לוזון שהיה במשחק קיבל שיר : "זאת הליגה של לוזון"
    אדריאן פרננדז מוכה על ידי שחקן של לוד שקוראים לו אזברגה ועל ידי אחיו המאמן, כמו כן הוא לא נשאר חייב והחזיר.
    המשטרה שהייתה בדשא ראתה וצילמה הכל עם מצלמת וידאו.
    אזברגה לא יודע מי מהם נעצר על ידי המשטרה
    לשתי הקבוצות יורידו נקודות ושניהם לא יעלו, אלא רק הרצליה.

בפייסבוק של שינה יש תמונה שמתויגת כך:"מי אמר שאנחנו לא בידיים טובות? "
    וזאת התמונה :
    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/548293_3795422170922_1438256310_3581403_1106395297_n.Xxx

הוא העלה את התמונה שלושה ימים אחרי הניצחון על רעננה שבו הורחק שחקן תוך חצי שעה.

14. G.B7 ירוק עולה

בעיני גם שדחו לפ"ת את העונש זה בושה, מה שאולי נתן לגיטימציה לשחקנים ול-2 הקבוצות לחשוב שאפשר לעשות הכל וללכת מכות ואני חושב שחומרת האירוע היום היא הרבה יותר גדולה ממה שקרה בפ"ת.

אבל בלי שום קשר נמאס ואני חושב שצריך אחרי כל משחק שקורה בו משהו כמו היום או כמו בפ"ת או כמה בדרבי הורדה אוטומטית של נקודות שיקבעו מראש בתחילת עונה ובית הדין יעניש את השחקנים (לא שאני חושב שמישהו יישם את זה) אבל אני חושב שזה ירתיע את השחקנים והקבוצות.

15. אלי מתחן Member

קרה מה שקרה, אם יורידו להם נקודות העונה זאת שערורייה.
    מעכשיו נקבע הרף עד שייקבע מחדש.
    מהחמורה אל הפחות.
    קללות מהיציע > זריקת חפצים למגרש > אלימות פיזית על המגרש.