האיצטדיונים והמתקנים של ארץ המגף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Mamadu, ‏21/8/06.

1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

על פניו קל לבטל את החשיבות של הנתון הזה, אבל לדעתי אפשר לייחס אותו לפחות במידה מסוימת למצב האיצטדיונים והקהל בליגה.
    המצב החריג בליגה שבו יש קבוצה אחת שיש לה איצטדיון ראוי אותו היא ממלאת דרך קבע, לבדו מספק הסבר לא רע לנתון. העובדה שליובנטוס רקורד ביתי מפחיד מאז האיצטדיון החדש(גם בעונות פחות דומיננטיות מהאחרונות) מחזקת את ההסבר הזה. ותכלס אני בהחלט חושב שהביתיות של היובנטוס סטאדיום גרמה לצמיחה שלהם לא פחות מהפן הכלכלי שבהחזקת איצטדיון.

עושה רושם שבעלי הקבוצות לא מבינים את העניין, אבל הקבוצה הגדולה הראשונה שתשיג איצטדיון משלה עם תכולה שניתן למלא כל שבועיים תהיה הקבוצה הראשונה שתקרה תיגר על יובה, ותהיה הקבוצה שתמסד את עצמה כמספר 2 בליגה.

2. SerieA Il Capitano

מבינים את זה מצוין, אבל כדי לבנות אצטדיון באיטליה צריך לעבור שבעה מדורי גיהינום.

יובנטוס אפילו לא צריכה למלא את האצטדיון שלה. אפילו אתמול היה קרחות קטנות ביציעים. אני משער שזה בגלל שאניילי גובה הון עבור כרטיס למשחק. אינטר מביאה 60 אלף נגד קליארי בבית. זה לא תמיד עוזר לה.

3. תומר1989 Member

אני זוכר שלפני כמה שנים ראיתי באיזשהו מקום טבלה שמראה שבסריה א יש את אחוז ניצחונות החוץ הנמוך ביותר. ככה שזה די מקרי.

חוץ מזה שאני לא חושב שאיצטדיונים כמו הפראריס, ברגמו, פאולו מאצה, סאן פאולו אלו לא איצטדיונים בייתים.
    זה שהם צריכים שיפוץ/שיבנו חדש במקומם זה משהו אחר.

4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אוהד רומא, תאמין לי שהבירוקרטיה האיטלקית מוכרת לי.

כשאני כותב שהם לא מבינים את העניין אני לא מתכוון שאף אחת לא מנסה לבנות איצטדיון, אלא שהם לא משקיעים את מקסימום המשאבים למען המטרה ונכנעים לבירוקרטיה. רומא הכי קרובה למאמץ אמיתי, אינטר ומילאן מגששות כבר שנים בלי שום דבר קונקרטי למיטב ידיעתי. דה לאורנטיס בכלל במשחקי כוחות עם העירייה במטרה שישפצו לו את הסן פאולו, דוגמא קלאסית לבעלים שלא באמת פועל למען המטרה ולא מבין את החשיבות של איצטדיון ביתי(השיפוץ היחיד שיהפוך את הסן פאולו לביתי ברמת אצטדיונים אנגלים או גרמנים זה פינוי-בינוי).
    כל השאר לא מבוססות מספיק כדי שאיצטדיון חדש יהפוך אותן לדומיננטיות.

שאלה כנה, איך יובנטוס הצליחה לבנות איצטדיון? בגלל שהוא נבנה על האיצטדיון הקודם?

5. SerieA Il Capitano

כן, הם בנו על חורבות הדלה אלפי זצ"ל.

6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני יודע, אבל באמת זה כל הסיפור? כאילו אם ההיסטוריה הייתה משוכתבת ככה שהאולימפיקו היה בבעלות של רומא, אז מחר היה אפשר להחליט להרוס אותו ולבנות על חורבותיו איצטדיון? או שיש עוד בירוקרטיה חוץ מעניינים של שטחים וארכיאולוגיה.

7. SerieA Il Capitano

אני בטוח שיש ביורוקרטיה, אבל זה יותר קל. אטאלאנטה ואודינזה עשו אותו דבר בדיוק עם האצטדיון שלהן. גם פרוזינונה.

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  8. תומר1989 Member

תקנו אותי אם אני טועה אבל גם הדלה אלפי ההיה איצטדיון עירוני נכון? ובכל זאת יובה קיבלה את כל האישורים להרוס אותו ולבנות אעצטדיון משלה במקומו.
    יש גם את הענין של המגרש התחליפי. יובנטוס יכלה לשחק באיצטדיון של טורינו עד שהאיצטדיון יהיה מוכן, קאליארי יכלה לבנות איצטדיון זמני קטן עד שהאיצטדיון שלה ייבנה. אבל לרומא או מילאן/אינטר ונאפולי האופציות האלו לא רלוונטיות כי הם לא ישחקו 3 שנים באיצטדיון של 15 אלף מושבים וגם אין להם לאיפה לנדוד.

אגב גם ביובה יצאו חמורים לא קטנים. עם כמה שאני חולה על האליאנץ, מי בונה למועדון בין המפוארים באירופה איצטדיון של 40 אלף מושבים ללא אופציה להרחבה? איטלקים כנראה לא יכולים לעשות משהו טוב עד הסוף, חייבת להיות כוכבית

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מעבר לבירוקרטיה, העיריות עושות כל ביכולתן כדי למנוע ממועדונים לבנות איצטדיונים משלהם. במצב הנוכחי יש לעיר גוש בטון עצום בן כמאה שנה, ולא רק שהיא לא צריכה לתחזק אותו, יש מועדון או שניים שמשלמים לה שכירות גבוהה עליו. במקרה ולמועדונים יהיו איצטדיונים משלהם העיריות לא רק שיאבדו הכנסה מהשכירות, הם גם ישארו עם איצטדיונים חסרי שימוש.

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  10. SerieA Il Capitano

יובה לא יצאו חמורים, אפילו במשחק אתמול נגד רומא לא היה אצטדיון מלא עד אפס מקום. יובנטוס ממלאה אצטדיונים באודינה, בארי או סלרנו יותר בקלות מאשר בטורינו. פשוט יש להם שם יותר אוהדים, באופן פרדוקסלי.

11. תומר1989 Member

האיצטדיון כמעט כל משחק בלפחות 98 אחוז תפוסה. אם יש משחקים שרואים מושבים ריקים זה בגלל המחירים המטורפים. המחירים לא היו חייבים להיות מטורפים אם האיצטדיון היה יותר גדול

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממוצע הצופים של יובנטוס בדלה אלפי עמד על 23 אלף בלבד. ככה שבניית איצטדיון של 41,507 מושבים היה חישוב נכון. אגב לפי ויקיפדיה, יובנטוס עדיין לא מילאו את האיצטדיון החדש עד אפס מקום.

13. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדלה אלפי התחיל כאיצטדיון של העירייה, אבל יובה קנו אותו מהם הרבה שנים לפני הקמת האיצטדיון החדש.

היובנטוס סטאדיום כמו שאמרת בעצמך כמעט תמיד מלא, האיצטדיון היחיד באיטליה שעונה להגדרה הזאת והתפוסה שלו היא אחת היתרונות הרבים של יובנטוס על פני הליגה.

14. SerieA Il Capitano

‏קרא את הציוץ של ‎@BolognaFC1909en: ‏

15. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בהדמיות אנחנו חזקים.

תומר1989, EO11, ~Omri~ ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.