האיצטדיונים בארץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אלי מתחן, ‏23/2/04.

1. AleX-Del-Piero Member

אני מנסה להעביר פה נקודה כזאת שאם אנחנו לפחות אנחנו לא משחקים טוב כדורגל לפחות שנהיה טובים טכנולוגית שנראה מתקדמים מבחינה הכדורגל מה זה אומר?השאיצטדיונים בארץ ייראו גדולים ולמה אנחנו צריכים שיהיה רק רמת-גן איצטדיון כזה גדול למה צריך איצטדיון אחד בכל הארץ שהוא ראוי להקרא בכלל איצטדיון????ולא אמרתי שקבוצה אחת צריכה לעשותאת זה לבד אמרתי שכולם צריכים להתאחד ולעשות פרוייקט שיפוץ כששמעתי על האיצטדיונים בפורטוגל שבונים לקראת יורו 2004 נדהמתי כי ראיתי שבשביל ההצלחה של הנבחרת ובשביל שהם יוכלו לארח משחקים על רמה!הם עשו מבצע לאומי ענק !! ובנו מלא איצטדיונים שיוכלו לישאר טובים ומתקדמים לאורך שנים ואפשר להנות מהם לאורך השנים.

2. אלי מתחן Member

איך אתה חושב יראה הכדורגל שלנו שבאיצטדיון של 100000 מקומות יבואו 5 אלף צופים? אתה יודע איזה אווירה תהיה? אני מעדיף שיבנו לכל קבוצה איצטדיון שהיא יכולה למלא כל משחק בקביעות. ככה 5 אלף מקומות, איכותי, בטוח וכו'.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

חוץ מהעניין של הקהל יש בכל איצטדיון עוד כמה דברים שמוסיפים לקבוצה או מורידים לקבוצה.

אחד זה המידות של המגרש-מגרש קטן נותן פחות מקום למסירות ולעבור שחקנים ואז עדיף לשחק בכדורים ארוכים או מהאמצע ופחות מהאגפים-כמו במגרש באשדוד שפעם היה הרבה יותר קשה לנצח בו

יש גם את העניין של הדשא שאם הוא לא טוב אז שחקנים טכניים לא באים לידי ביטוי בגלל זה.

הנה למשל 2 קבוצות מהביתיות בליגה:

בית"ר ירושלים עם 67 אחוז מהנקודות בבית מול רק 15 בחוץ.
    ספגה רק 6 שערים בבית מול 22 בחוץ וכבשה 14 מול 10
    טדי ללא ספק הוא ה-בית של בית"ר גם הקהל וגם המגרש הפתוח והדשא הטוב נותנים לשחקנים הטכנים של בית"ר להתבטא,מה שכנראה לא קורה במגרשים הפחות טובים בליגה שלנו.

מכבי נתניה עם 55 אחוז מהנקודות בבית מול 6 בחוץ!
    כבשה 17 שערים בבית מול 1 קטן בחוץ! ספגה 13 שערים בבית מול 23 בחוץ.
    הקופסא זה איצטדיון קטן במידותיו ויותר קשה שם לשחקנים טכניים להתבטא וגם הקהל שם יושב קרוב למגרש ומפעיל לחץ שכנראה עוזר לנתניה.

מה שמעניין אותי זה למה השנה בני יהודה ובאר שבע לא מסוכנות הרבה יותר בבית מאשר הם בחוץ.

4. אלי מתחן Member

לא 15 נקודות בחוץ. 5 נקודות בחוץ.
    מבחינת גודל מגרש נראה לי בקריית אליעזר הכי גדול, זאת הסיבה למאזן הבית הלא מחמיא במיוחד של סכנין. אם סכנין ישחקו במגרש שלהם הם יכולים לנצח כל קבוצה ולהשיג מאזן בין טוב מאוד.

5. yaakov Member

אני בתור אוהד של עירוני אשדוד, ראיתי אולי פעמיים את האצטדיון שלנו מלא עד אפס מקום.
    פעם אחת זה היה בדרבי בליגה א'(כשעוד לא בנו את יציע ד', הצפוני).
    ובפעם השניה זה היה כשעירוני אירחה את מכבי חיפה בעונת 98/99...היה חשמל באויר.
    אצטדיון הי"א מלא ב8000 אוהדים זה כמו טדי עם 21000 אוהדים. פשוט חוויה.
    בסך הכל, חוץ מכר דשא מצויין, אין לנו הרבה להציע בכל השאר.
    למרות שהצפייה מכל מקום באצטדיון היא ברמה טובה והיציעים ממש קרובים לכר הדשא. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_Eyecrazy.Xxx

6. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

15 אחוז מהנקודות...

7. אלי מתחן Member

67 אחוז מהנקודות של בית"ר בבית, עוד 15 אחוז בחוץ, איפה כל שאר ה18 אחוז? אני יודע שאני אוהד בית"ר אבל עדיין... חיבור אני יודע

8. נאור Member

וואלה שמעתם בונים איצטדיון חדש בחיפה שיהיה כמו באירופה עם 60 אלף אוהדים ויהיה בו הכל ואני מקווה שהוא יהיה האיצטדיון האולימפי של ישראל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_2gunsfiring_v1.Xxx

9. נדב Member

ברוך הבא, תוכל להביא עוד על העניין ועוד מקורות?

10. ofer23 Member

כן גם אני שמעתי על זה.
    רק חבל שתוהכנית הזאת מונחת כבר שנים במגירות של עיריית חיפה.
    בכל מקרה, זה אכן אמור להיות איצטדיון ברמה אירופאית עם 60 אלף מקומות, אך הוא אמור להיות ממוקם בכניסה הדרומית של חיפה ולהוות חלק ממתחם ספורט ענק ברמה עולמית שאמור לכלול בין היתר בריכה אולימפית, אולם כדורסל ומגרשי טניס (אולי חושבים לארח בחיפה את האולימפיאדה???)

11. שגיא Guest

נו באמת, האצטדיון הזה בתכנון כבר איזה 5 שנים, ושום 60 אלף מקומות ולא בטיח. בתכלס לא רואים עבודה בשטח, גם אני יכול "לתכנן" אצטדיון שיהיה מהגדולים באירופה. כרגע (וכנראה שגם הרבה קדימה) זה רק דיבורים, מעשים אין, ואני לא יודע אם יהיו בזמן הקרוב.

12. tal84 Member

תשמעו אנשים אין כסף בשביל לשפץ איצטדיונים פשוט אין
    את רמת גן לא צריך לשפץ
    גם 42300 מקומות זה מספיק!
    בשביל 3 משחקי נבחרת בשנה ודרבי וגביע זה מספיק

13. King_Beckham Member

טל צודק.
    את רמת גן אין צורך לשחק, הנבחרת משחקת בו בין שניים לשלושה משחקים בשנה, ויש שם גמר גביע ואולי גם שני חצאי גמר ודרבי, אז לא מצדיק לשפץ אותו כשגם אין צורך!
    הרי הוא לא מפוצץ גם ככה...
    ובקשר לשאר האיצטדיונים, לקבוצות הבכירות אין כסף לשלם לשחקנים והם משלמים להם באיחור, אז אתם חושבים שיהיה להם כסף לשלם על האיצטדיונים?!
    והעיריות בחיים לא ירצו לשפץ, חוץ מזה ששוב אין צורך, האיצטדיונים בחיים לא מפוצצים

14. Nueva Chicago Rules Member

אממ ככה,
    לדעתי האיצטדיונים הטובים בארץ הרצליה,ראשון לציון,טדי,ר"ג ואני חייב לציין גם את האצטידון של הפועל נהריה מליגה ב'.. בשביל קבוצה בליגה הזו זהו אצטידון מצויין וחדיש.
    את רתי אליעזר לא ממש בא לי לציין.. יש בעיית חנייה, בעייה בשירותים,בעייה תור לקופות קיתצר בלאגן יש שם..

15. maor15 Member

האווירה הכי חמימה היא בטדי , איצטדיון הכי ביתי לדעתי בליגה הישראלית. זאת אפשרות לא רעה לדעתי לארח בטדי , איצטדיון מצויין עם מתקנים מצויינים , ביתי , גדול ...בקיצור כמעט כל מה שצריך להיות באיצטדיון טוב יחסית.
    לגבי רמת גן לדעתי חסרה אווירה , אין את האווירה שיש באיצטדיונים כמו בלומפילד , טדי , קרית אליעזר...
    אבל איצטדיון מצויין עם הרבה מקומות...גם היתרון שהוא במרכז הארץ מוסיף.