האיצטדיונים בארץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אלי מתחן, ‏23/2/04.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

את שוכחת שטדי זה איצטדיון שהוקם לפני 10 שנים בערך, ובלומפילד זה איצטדיון שהוקם לפני 44 שנה והאפשרות לשפץ את היציעים בו איננה כי אז צריך להרוס את כולו...דבר כזה יהיה הפסד כספי גדול לקבוצות...

2. burning soil Member

על בלומפילד יבנה בעוד מס' שנים אצט' חדש,בלומפילד יהרס כאמור,
    והאצט' החדש יכיל כ-30 אלף מקומות.

כמו כן ידוע ההתאחדות רוצה להוסיף עוד כמה אלפי מושבים לר"ג,
    אני לא מבין מדוע,שכן במיילה הוא לא מתמלא כולו גם במשחקים הגדולים.

מישהו יודע למה יציע המגן דוד בר"ג אף פעם לא נפתח?

3. MaDot Member

טוב בתור אחד שהיה במלא מגרשים בארץ

ר"ג - גדול ומגעיל היציעים רחוקים מאוד (יותר מדי) ואין אווירה שמתאימה לישראלים
    בלומפילד - איצטדיון מעולה לדעתי מספר 1 בארץ אבל קטן מדיי למשחקי נבחרת
    קרית אליעזר - אני מנוי שם כמה שנים חרא של איצטדיון , ישן, והכר דשא לא מה שהיה (הפועל חיפה סכנין אנחנו ולפעמים אחי נצרת מאחים שם.. איך אפשר לשמור על מגרש ככה?)

יש מגרשים כמו : עכו,נתניה,פ"ת,שכונת התקווה,קרית שמונה,באר-שבע אשדוד ואשקלון
    שמאוד שווה להשקיע בהם כי הם יוכלו למשוך הרבה יותר קהל עם מגרשים נורמלים

לדוגמא אני יתן לכם את איצטדיון נפוליאון בעכו שאני מכיר הכי טוב :

טריבונות מגעילות גדרות גבוהות שמסתירות הכל , עמדת שידור שכל רגל יכולה להתמוטט , חדרי הלבשה שמתאימים לליגה ז' ואת גבעת נפוליאון שנותת אווירה של שכונה ביותר..
    החנייה מתאימה לקבוצה שמביאה 25 אוהדים למשחק בית ולא לקבוצה ששואפת להגיע לכמויות של 6-7-8 אלף צופים, מגרש כזה בטח שלא יוציא את העכואים מהחורים כי ללכת לשם זה באמת סיוט
    אנשים מעליך לא יכולים לירוק או לפצח גרעינים בלי שיפגע בך.. לפי מה שהבנתי אם בעזרת השם עכו יעלו ליגה ייבנה מגרש חדש או שהמגרש הקיים ישופץ מהייסוד

לעומת זאת יש את בית שאן הרצליה ראשון נהריה בת-ים ועוד כמה מגרשים שלא עולים לי כרגע בראש
    שהם כשלעצמם מגרשים מעולים אבל לא מושכים צופים בגלל הקבוצות (נהריה בת-ים) אבל לפעמים הקבוצות טובות והמגרשים הטובים לא מושכים קהל בכל זאת (הרצליה ראשון)

ככה שמגרש טוב הוא לא הגורם לזה שהקהל נישאר בבית הוא רק תירוץ
    ברור שאוהד יותר ייהנה לשבת בבלומפילד מאשר במכתש אבל אם זאת האהבה שלו הוא ייבוא ולא משנה איפה היא תשחק!! מישהו פה ראה את המגרש בנחף? ברמלה? בטירה? כפר קנא? אני בטוח שמעטים
    אבל נסענו לשם ועודדנו שם כמו גדולים וזה מה שעושה קבוצה "קבוצה" אוהדים שהולכים אחריה באש ובמים

4. Thierry Henry Member

איזה סיפור עשיתם, כולה אצטדיון.
    אז לא תשבו כמו שצריך, תשבו בצד. העיקר אתם רואים משחק!

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה להוסיף עוד מקומות ברמת גן? שיהרסו ויבנו אותו מחדש! ושבזמן הזה יארחו בטדי!

והיציע של המגן דוד לא נפתח אף פעם כי אסור לשים בו אנשים, עקב חשש לקריסה...

6. אלי מתחן Member

למה לבנות איצטדיון במקום בלומפילד??? בכסף של כזה איצטדיון אפשר לבנות כמה איצטדיון בב"ש ובנתניה ולשפץ את השירותים באיצטדיונים בכל הארץ.

7. ביתריסט_בנשמה Member

יש רק שני איצטדיונים בארץ שאפשר להתגאות בהם גם לעומת אירופה (כמובן בדרג הבינוני ולא מול הגדולים באירופה כמו הסן סירו אבל עדיין):

רמת גן - איצטדיון שמורשה לפי התקנות האירופאיות עם תכולה של כ-40,000 מקומות, איצטדיון מעולה.

טדי - לאחר השיפוץ בטדי הוא נראה איצטדיון מצויין, שנחשב לשני בארץ (גם מבחינת מקומות וגם מבחינת איכות).

גם בלומפילד וקריית אליעזר הם איצטדיונים טובים אבל לא ממש יכולים להיות בדרג האירופאי הבינוני!

8. יוגב אסולין Guest

איצטדיון עיורני אשקלון - "סלע"

האיצטדיון הוא בין 9500 מקומות ישיבה כאשר היציע הדרומי שבו נבנה לפני 5שנים. היציע המזרחי מיועד אך ורק לכבוד ולעומת זאת היציע שמולו שבצד המערבי הוא של האוהדים היותר שרופים. יש אפשרות להקים במידת הצורך יציע נוסף ענק איפה שהכבוד. שכרגע מכיל רק 300 מקומות של כבוד. ביציע הכבוד השנה יש כורסאות ישיבה.. ממש כורסאות מנוי לשמה עולה 8000 שקל. באשקלון יש דבר יחודי שאין בשום מקום אחר בעולם וזה עץ! באממצע היציע שאפשר לתפס עליו ולשבת (אסור מבחינה ביטחונית אבל עושים את זה). יש צפייה מאוד טובה כמעט מכל מקום אבל חסר מאוד צל במגרש.. יש רק מעמדת השידור שהיא בצד המערבי.
    יציע האורחים זה היציע הצפוני המכיל 3000 מקומות ישיבה.
    דבר נוסף שהוא מאוד טוב זה מחירי האוכל והשתייה במגרש. קולה עולה 6 שקל (אם תגיד שיש לך רק 5 תקבל). ארטיק 3. משטח דשא ברמה מאוד גבוה.

סה"כ מגרש שבהחלט שייך לטופ של המגרשים בארץ.

9. King_Beckham Member

טדי האיצטדיון מספר 1 בארץ!
    אם זה מבחינת זה שכשביתר מארחת ממלאים אותו במשחקים טובים ויש אווירה.
    אם זה מבחינת התאורה שבנויה כמו בחו"ל אם זרקורים על הגג שמקיפים את האיצטדיון ולא ארבעה עמודים כמו ברמת גן.

רמת גן הוא סתם גדול, ובארץ הוא לא שווה כלום.
    אם זה היה בחו"ל לפחות היו ממלאים אותו כל ה-40,000, והיו מעודדים יפה כמו בחו"ל ולא בארץ אז הוא היה טוב
    אבל בארץ, לא באים לשם יותר מ20,000 שזה חצי מהתכולה של האיצטדיון, מלבד הגמרים שהיו של ביתר נגד הפועל ת"א ודרבי אחד.
    הנה בדרבי האחרון באום פחות מ-15,000, פשוט בושה וחרפה.

קריית אליעזר הוא מגרש ישן ומסריח, ובלומפילד יפה רק בדרבי של ת"א שיש שם אווירה.

10. MaDot Member

מכבי חיפה מילאה את ר"ג ב35 אלף צופים בגמר גביע נגד הפועל ירושלים..

ויוגב.. המחירים אצלנו גם זולים בערך כמו אצלכם בעמידר למשל 10 שקל כוס מים!
    ואנחנו עוד ניהיה בע"ה באיצטדיון באשקלון וניראה במה מדובר האמת עוד לא הייתי שם

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת שכחתם לציין את האצטדיון באשקלון. אמנם לא יוצא לנו הרבה לראות אותו, אבל לפעמים פעם ב כשקבוצה מארחת שמה או כשמראים תקצירים או משהו אפשר לראות שזה אצטדיון מאוד מטופח וטוב, ואפילו זכור לי שישראל שיחקה בו לפני כמה שנים מול גרוזיה. בהחלט עולה ובגדול על מספר מגרשים בליגת העל.

הדבר שהכי מעצבן בטדי: זה אצטדיון באמת מודרני (כמובן חוץ מהשירותים), בנוי לתפארת, הרימו שמה את הדשא ועכשיו באמת רואים מכל פינה בקהל, הכל שמה טוב ויפה. אבל כשבנו אותו, לא יכלו טיפה יותר להשקיע בחנייה? רבאק מסביב לאצטדיון (במקומות המוסדרים) יש פחות מאלף מקומות חנייה, ככה שכל משחק של בית"ר החנייה של המכוניות מתחילה איי שמה בירידה מגילה ומסתיימת במקרה הטוב בצומת גולומב, במקרה הרע כבר בכבישי בגין אפשר לראות מכוניות חונות. זה ממש מגעיל, שלא לדבר על לעבור ליד האצטדיון, מכוניות חונות שמה ממש על הכביש ברחוב בית"ר, באמת לא בסדר. וגם כן ארגנו איזה גשר בין האצטדיון לקניון כדי שאנשים יוכלו לחנות בקניון, רק שכחו שני דברים: א. בדרך כלל כשיש משחקים הקניון סגור בגלל שבת. ב. בקניון גם ככה יש בעיות חנייה, ומה שקורה בפועל זה שבימי חול אנשים מחנים במגרש החנייה של טדי והולכים חצי דקה ברגל לקניון.
    ובמילה אחת על כל העסק של החנייה: חלמאות. חבל שלא חשבו על זה קודם.

12. אלי מתחן Member

עושה רושם שלפי איך שאתה מדבר אתה מכיר טוב את ירושלים, אז תגיד לי איפה היה אפשר עוד לעשות חנייה?

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא שחסרים שמה שטחים... קודם כל מאחורי היציע המזרחי משתרע עמק לא קטן, שמסתיים בצומת פת, כולו יכול היה להיות מלא במקומות חנייה. בנוסף לזה מעבר לכביש בנבישתי (ליד התחנת אוטובוסים הגדולה) ישנו שטח פנוי לא קטן בכלל, ובכלל כשבנו את טדי הגן הטכנולוגי וכל האזור מעבר לו עד גן החיות היה שממה אחת גדולה. ישנם לא מעט מקומות חנייה, וחבל לי שכל מה שעשו חוץ מהמגרש חנייה העלוב הזה היה לסמן קוים צהובים בשוליים של בנבישתי וככה ליצור איזושהי חנייה, שפשוט מפריעה לכביש הזה והיא בכלל לא יאה ולא הולמת אצטדיון כזה.

14. אלי מתחן Member

לא מבין על מה אתה מדבר, האיזור מעבר לחנייה של המזרחי עד לפת זה איזור ירוק (ואל תגיד לי לא, במקרה אני גר מעל טדי ורואה את כל העמק מולי). ובמקרה של חנייה צריך להשטיח את כל האיזור וזה יהיה יותר מסובך מפשוט לתת לאוהדים לחנות ולחסום את האיזור של דרום מערב העיר. גם חנייה באיזור של גן החיות לא תתרום מכיוון שמרחק ההליכה משם ועד טדי הוא גדול מאוד.

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדברים על קומפלקס הכדורסל שרוצים לבנות שמה, ככה שלדבר על מגרשי חנייה במקום הזה נראה לי הגיוני ביותר. ואני לא התכוונתי לגן החיות עצמו, אלא לכביש הזה שמוליך לגן החיות שאני לא זוכר את שמו (זה עם הסיבוב הגדול והגבלת המהירות למקסימום 40). איפה שיש שמה כיכר חדשה כזו. כבר היום במשחקים יש ג'יפים שחונים על הכיכר, וכמובן מסביב לה מי שנוסע כבר שוכח איך נראית מדרכה. אם היום חונים שמה אין ספור אנשים סימן שאין בעייה כל כך רצינית ללכת משמה לאצטדיון ברגל. וכמובן שהתעלמת מהנקודה המרכזית שלי והיא העבר השני של בנבישתי, איזור לא קטן במיוחד (בהתחשב בעובדה שהוא ארוך מאוד), ושיכול בכיף להכיל מספר לא קטן של מכוניות חונות.