האיטלקיות במפעלים האירופאים 2020/21:: מנסים שוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏17/9/20.

1. טל. Member

יוצא לך לראות רומא או בכלל סריהA לפעמים? אני אגיד לך ת'אמת אני לא רואה אייאקס בכלל. -רק כשהם נגד המפורסמות של אירופה בצ'מפיונס.

2. Ajax Amsterdam Member

משחקים בודדים. את רומא לא יצא לי כל כך לראות ולכן אני לא כל כך לתת חוות דעת. אני כן אבל מסתכל על הסטטיסטיקה של רומא בליגה והנקודה החלשה אצלה סטטיסטית בהחלט זו ההגנה ואני חושב שההתקפה של אייאקס יכולה לעשות צרות לרומא.

מעניין אותי אם סחורס יצליח להתמודד עם דזקו כי הוא הבלם הכי גבוה אצלנו. מה שבטוח יהיה משחק טוב

3. טל. Member

סיכויי סביר שדז'קו לא יפתח.

-טן האח לא זז מ 4-3-3 נכון?

-איך המרכז שדה שלכם בהשוואה לשאר המערך? או בהשוואה לקבוצות איטלקיות אחרות שכן יצא לך לראות?

4. DRORIKO Member

במקרה הזה הסטטיסטיקה כן מספרת את הסיפור. ההגנה של רומא אכן חלשה. אני אוסיף שרומא אמנם נראית נהדר נגד קבוצות שהיא פיבוריטית נגדן(כמו שחטאר) אבל מול קבוצות באותה לבל ומעלה היא בדרך כלל עושה במכנסיים(למרות שדווקא נגד יובה הם היו בסדר). איאקס די נכנסת לקטגוריה השניה ויהיה מעניין לראות אם רומא תשכיל סוף סוף להתעלות גם ב"משחקים גדולים".

5. Ajax Amsterdam Member

קודם כל אני חושב שהקישור שלנו מאוד טכני והאמת גם יחסית פיזי אמנם לא פיזי ברמה של פוגבה או כאלו אבל פיזי. זה יכול להיות חראבנברח, קלאסן, אלברז, זה יכול להיות קודוס, חראבנברח, קלאסן. כרגע אלברז נכנס יפה לעמדת הקשר האחורי והוא ממש משתפר (הוא היה נחשב פלופ). טן האח בדרך כלל משחק ב4-3-3 שבקונסטלציה מסוימת לפעמים גם 4-2-3-1 (אותו מערך מבחינתי)

טל. אוהב/ת את זה.
  6. GRANDE LAZIO Member

עשיתם מלאציו איזו קבוצה תחתית קטנה ומסכנה שנלחמת כל שנה נגד ירידה עם סגל חלש ובלי שאיפות.. זה בדיוק הרושם שאני מקבל מההודעות פה. בוא נירגע קצת. אפשר לחשוב לאן הסגל הנוצץ הזה של אינטר הביא אותה כל השנים, בקושי ניצחתם משחק אחד בבתים של האלופות בזמן שלאציו, עם כל החרא בהגנה, עברה לשמינית בבית לא פחות אם לא יותר קשה (ועדיין שני הבתים היו נוחים לשתי הקבוצות).

המטרות של לאציו (המנהל המקצועי אמר בעצמו) הן בדיוק המטרות של אינטר, שזה להתמודד על אליפות. אז למה שדה פריי יעדיף את אינטר או כל קבוצת צמרת אחרת באיטליה? אמרתי, וזו עובדה, דה פריי היה נשאר בלאציו אם היה מקבל את החוזה שרצה. הוא לא בא ואמר 'אני רוצה להתקדם לקבוצה אחרת' או משהו בסגנון, הוא רצה להישאר. פשוט באינטר נתנו לו יותר כסף ויותר שנים בחוזה. לגיטימי מבחינתו ואני לא מאשים אותו אלא את טארה שחשב שהוא חוסך משכורת יקרה והיום משלם מחיר יותר יקר מזה. עשינו הרבה טעויות לאורך השנים, אפילו בלם כמו קסארס שיחררנו סתם, היה יכול מאוד לעזור לנו היום. גם ביגליה עדיף מהמחליף של המחליף שלו. ועם כל זה, הסגל של לאציו עדיין שווה צמרת גבוהה ואני חושב שהוא הוכיח את זה מצוין בשנה שעברה.

7. VAR Member

עובדה

https://i.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/982/077/839.Xxx

8. GRANDE LAZIO Member

אתה בקושי אחרי מילאן עוקב, אז לצפות ממך לדעת משהו על לאציו? LOL.

חוץ מזה, תרשה לי לא להגיב לך יותר. לא בא לי.

9. VAR Member

מרשה.

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמעט כל הקבוצות שיכלנו להגריל היום מחזיקות בחשבון לא סגור מצד רומא. עם איאקס יש פיסת היסטוריה הרבה יותר מעניינת מואן דר מיידה. ב1996 טוטי לא הסתדר עם קרלוס ביאנצ'י שביקש להחתים את יארי ליטמנן ולהוציא את טוטי להשאלה (היה קרוב לסמפדוריה). פרנקו סנסי הבטיח לעקוב אחרי הפיני במשחק ידידות מול איאקס אך מי שגנב את ההצגה היה טוטי שכבש בדרך לניצחון 3-0. חודשיים לאחר מכן ביאנצ'י פוטר, וטוטי הפך לאל מיתולוגי.

נתון קצת משקר. שלישיית ההגנה של רומא מורכבת מ3 בלמים צעירים + סמולינג. זו החוליה שחטפה הכי הרבה פציעות וקוביד19 העונה ולא הצליחה לבסס יציבות וכימיה בין השחקנים. התוצאה היא רכבת הרים בין משחקים מאוד מרשימים של החלק האחורי ומזעזעים ממש שמפריעים לשאר הקבוצה לתפקד. במשחק האחרון מול האוקראינים ציפיתי שהצד השמאלי (של קומבולה) ידרס על ידי טטה (שחקן מאוד דומה לנרס שלכם) ודודו, ודווקא הצד השני (יבאנייז\מאנצ'יני) יסתדר די חלק. בפועל יצא בדיוק ההיפך. בקיצור, ההגנה הנוכחית זה החלק הכי לא צפוי בקבוצה. לטוב ולרע.

*במשחק הראשון נחסר את ההולנדי (המצויין) שלנו.

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/21
    Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  11. Ajax Amsterdam Member

@Un bombón
    קודם כל תמיד כיף לראות תשובות מפורטות. כמו שאמרתי רומא חביבה עליי בעיקר בגלל שאני מת על העיר (בקרוב מסיים את התואר בארכיאולוגיה אז אתה יכול להבין למה).
    אני כן יודע שסמולינג חובה רנסאנס יחסי ברומא. הברזילאים של שאחטאר ובכלל שאחטאר נראים לי קצת שכונתיים.

ריק קאנדסרופ הוא חתיכת ילד חרא (סלח לי) הוא באמת כל כך טוב? ממי לדעתך אייאקס צריכה לחשוש ברומא?
    זאניולו גם בדרך חזרה לא?

12. DRORIKO Member

אני לא יודע מה טיב ההגנה שלכם, אבל אין ברומא אף "סופרסטאר" שכמעט בלתי אפשרי לעצור אותו. מחיטריאן הוא שחקן שיכול לעשות בעיות, גם דז'קו עם הפיזיות שלו. שניהם אגב מחמיצנים כרונים. ספינזולה זה שחקן שאם הוא תופס יום הוא יכול לעשות בלאגן. "עצה שלי" אם אתם רוצים לנצח אותם תפרקו את הקישור שלהם. זאת לא משימה כל כך קשה.

13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם נתעלם מהפציעות (כי גם הבלמים הצעירים נפצעו לא מעט השנה), לסמולינג אין הרבה הופעות (אישיות) גדולות העונה אבל הקבוצה סופגת הרבה פחות כשהוא על המגרש. עם שאר הבלמים קורה בדיוק ההיפך. הרבה אירועים\היילייטס מרשימים של אחד על אחד מול חלוצי היריבות והרבה יותר שערים ברשת.

לדעתי כל הצד הימני שלהם זה חומר למכירה בעשרות מליונים לפרמייר ליג. אולי גם הגמד הישראלי.

לא יודע כמה זמן זה ימשך אבל העונה הוא יותר מרשים מחאטבור של אטאלנטה.

ורטו ומחיטריאן צפוים לחזור. זאניולו לא יספיק.

כולם יכולים להצטיין במשחק נתון. כולם גם יכולים בו-זמנית כלל לא להופיע. כמו שדרור כתב אין "כוכב" שדורש תשומת לב מיוחדת ביחס לשאר.

*עריכה: חוץ מפונסקה כמובן. אין ספק שילמד את איאקס עד הפרט האחרון.

*עוד עריכה: לא יודע כמה זה משמעותי אבל יש כמה שחקנים שכבר זכו במפעל הזה (פדרו, סמלינג, מחיטריאן) אז בכל הקשור לניסיון, היתרון הוא של רומא.

14. טל. Member

משחק של פיפטי-פיפטי. מובהק.
    ביי דפנישן.
    זה היה כך - גם אם לא היה לרומא שוער "סוכן של כאוס" - שלפעמים נכנס להיילייטס של המחזור, ולפעמים נראה כמו שוער מחליף בליגה ב'.
    וקל וחומר כשזה המצב, כשזה אכן השוער של רומא...
    -הוא לבדו מכניס למשוואה פרמטר של חוסר יכולת לתכנן כלום ולסמוך על כלום.

Ajax Amsterdam
    הרבה שחקנים ברומא חווים סוג של רנסנס.
    בהקשר הזה ושל קארסדורפ אני יכול להגיד לך שהמחליף שלו בעמגת המגן הימני יהיה כנראה פרס השמן - שזה שחקן שעד תחילת העונה רק צחקו עליו... כולם. כולל אני. והעונה הוא הפתיע לטובה בלא מעט הזדמנויות. הוא עדיין שמן טיפש אבל אי אפשר לקחת ממנו את הקאמבק שלו העונה.
    אז רנסנס יש להרבה שחקנים ברומא.
    מצד שני אנחנו בשלב כזה של העונה שיש גם הרבה שחקנים פצועים... זאניולו לא קשור למשפט הזה. הוא בכלל לא נספר. לפי דעתי בכלל הוא לא צריך לשחק העונה. אבל גם אם קודקודי רומא יחליטו אחרת: לפי ההערכות הכי אופטימיות מדברים על חזרה של זאניולו רק בסוף אפריל.

בכל הקשור לפציעות - הרבה תלוי (בקשר למה שדרוריקו ציין על מרכז שדה) בשאלה האם וורטו יחזור. מדובר בשחקן שהוא המנוע של הקבוצה.
    המנוע. פשוט כך.

מבחינת רומא אני חושב שיהיה הכי חכם לתת עדיפות נמוכה להמשך הדרך בליגה האירופאית, ולהתמקד בליגה.
    - 4 ימים לפני שטסים אליכם להולנד, יש לרומא מפגש קשה מאוד בחוץ נגד ססאולו. שאם רומא לא יוצאת ממנו עם 3 נק': הסיכויי שלה לסיים מקום 4 בסוף עונה יורד משמעותית.
    לרומא יש "סיסטמה" מסויימת בליגה, שעד לאחרונה עבדה חלק. -לאחרונה, בגלל הפציעה של וורטו הנ"ל, היא חורקת חזק... אבל עדיין הסיסטמה הזו היא ההימור הכי טוב להשיג צ'מפיונס ליג בשנה הבאה.
    זה לא הימור בטוח. זה לא כסף בבנק. -אבל זה הימור יותר בטוח מאשר הימור רומאי על התמקדות בליגה האירופאית עד כדי הנפת הגביע...
    בטח לאור העובדה שאחרי אייאקס: יחכו צמד מפגשים נגד היונייטד + ארסנל במשחק הגמר.

וזה פי 10 יותר בטוח מאשר הימור על ריצה בשתי חזיתות. שזה הדבר הכי טיפשי שרומא יכולה לעשות לעצמה.

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לי ספק שרומא תלך על ה"הכי טיפשי", כלמור תחלק את הכוחות בין שני המפעלים ותנסה להשיג את המקסימום. אין אופציה אחרת.

itzik.miro אוהב/ת את זה.