האולימפיאדה בסין - הדיון הפוליטי

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י de Middenweg, ‏3/8/08.

 1. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,625
  לייקים שהתקבלו:
  3,310
  [​IMG]


  שון (wazza) ביקש ממני שאפתח פה דיון על הנושאים שאולי לא קשורים למשחקים עצמם, אבל כן למדינה שמארחת את המשחקים. האם סין הייתה צריכה לקבל את המשחקים?

  מבחינתי התשובה היא פשוטה: לא. דעתי לא ממש רלוונטית, אני מניח שמיליונים במערב אולי מסכימים איתי, אבל המשחקים כן הגיעו למדינת עולם שלישית. מדינה איפה שביקורת אפילו הקלה ביותר על הנשיא או על השלטון, יכולה להסתיים במאסר ממושך באיזה מחנה עבודה הרחק מהעולם הרגיל. עזבו כרגע את עניין טיבט, מה חשבתם על הדיכוי האכזרי של האנשים הפשוטים בתוך המדינה הענקית? למה הוועדה האולימפית בכלל הגיעה להחלטה המטומטמת הזאת? לדעתי התשובה מאד קלה, כסף. סין מחפשת קשרים כלכליים עם המערב ואותה המערב החומרנית והמושחתת מעדיפה כסף מאשר דברים בסיסיים כמו חופש אמיתי בתוך המדינה. הסינים הפשוטים הפכו פשוט לכלי משחק במשחק פוליטי כלכלי מלוכלך. מספיק היה לראות איך השלטונות הסיניים מצליחים לפתור את בעיית זיהום האוויר בבייג'ינג, פשוט מאד, מסלקים אלפי אנשים ממרכז העיר החוצה. הסטודנטים שלומדים בעיר מסולקים מחוץ לעיר עם צווי מניעה: אם תהיו באזור תכנסו לכלא...בזמן המשחקים לא תראו שמחה ספונטנית של העם הסיני אלא תעמולה משומנת היטב של שמחה מלאכותית. בטקס הפתיחה תראו אלפי ילדים שמחים רוקדים בתיאום חולני, כדי להראות לעולם עד כמה סין מדינה שלווה ובעיקר מפותחת ופתוחה. רק תזכרו שלילדים האלה אין הרבה מה לעשות בחיים שלהם חוץ מלעמוד 16 שעות על הרגליים ולרקוד בשביל 'המדינה שכל כך גאה בהם'. תאמינו לי התמונות האלו ראיתי גם בשחור לבן, כשהילדים עם העיניים המלוכסנות נראו ילדים בהירים עם שיער בלונדיני. אתם מכירים את התמונות האלו מלפני 60 שנה...

  אם האוכלוסייה המקומית סובלת מדיכוי איך יתנהגו השלטונות מול אנשי התקשורת הזרים שיגיעו לסקר את המשחקים. פשוט מאד, כתב שרוצה לדווח משהו החוצה ייצטרך לעבור את הצנזור הסיני 'הרגיל', אתרי אינטרנט כמו של אמנסטי למשל, נחסמו. רק בגלל לחץ דיפלומטי עוד הרשו לנו המערביים לבדוק בזמן המשחקים מה אמנסטי מדווחת באתרה על המצב בסין, אבל אל תחשבו שפתאום החומה הסינית נפלה? אתרים על כל דבר שנוי במחלוקת או פשוט אתרים על טיבט או על האופוזיציה הסינית החיה מחוץ למדינה חסומים.

  הלכתי לבדוק בקצרה מה כתוב שם שכל כך מאיים על השלטון הסיני? אמנסטי שמבחינתי בצדק או לא בצדק מזמן חצתה את הגבול האתי ותמיד תעדיף את הצד הפלסטינאי/ערבי (כי אצלנו אין דיקטטורה שמוציאה להורג אנשים עם דיעות אחרות) מפרסמת שסין לא עמדה בהתחייבויות שלה לפני פתיחת המשחקים. המערב דרשה מהם שיקלו על מצב האזרחים בסין, הם נענו בחיוב? מה פתאום, אמנסטי גורסת שהתנאים אפילו החמירו. אמנסטי מדווחת שאנשים ש'מפריעים' לשלטונות הושמו במאסר ביתי, אחרים אלא ש'עוד יותר מסוכנים' נאסרו ונשלחו לכלא כדי שהעולם תראה רק 'איך סין שמחה וגאה בקיום המשחקים'. לעניות דעתי לא כל האנשים שאמנסטי רוצה בשחרורם צריכים לקבל את פרס נובל לשלום, להגינות ולאחווה, אבל ברגע שעיתונאי שעושה את עבודתו בסין אפילו לא יכול להכנס לאתר הקשורה בעקיפין לטיבט, המצב לדעתי לגמרי יצא משליטה.

  האם באמת יש הבדל מהותי בין השלטונות הדיכוי של סין לאלה של צפון קוריאה, אירן, קובה ומדינה כמו וונצואלה שמנהיגה אט אט רוצה להפוך אותה לקומיניסטית? לצערי הוועד האולימפי תמיד היתה ארגון פוליטי שלרב תמיד נהתה להסתכל לצד השני. היא תמיד תמכה בעולם השלישי המלאה מחבלים/טרוריסטים מכל הסוגים. עזבו לרגע את ההתנהלות השערורייתית של הארגון הזה ברצח הי"א שלנו, הרי רצח על 11 ספורטאים בכפר האולימפי לא כל כך נורא אם הם ישראלים יהודים, נכון? הרי יש לרצות מיליונים של ערבים מסכנים הסובלים יום יום מהסרטן היהודי שנקרא מדינת ישראל. משום מה הרצח הנתעב, הרצח הפוליטי הזה לעולם לא קיבל מקום משלו בטקסי הפתיחה של המשחקים אחרי 1972 ולמה? אולי כי הוועד האולימפי במקרה הזה 'פתאום לא ארגון פוליטי'? לחזור לעניינים לא לנו, ב-1980 קיבלה מוסקבה את ארוח המשחקים, אותה דגם של שלטון שרואים עכשיו בסין. ההבדל היחידי האמיתי היא שסין לא מאיימת ישירות על אירופה והמערב כמו שבריה"מ עשתה בזמנה, אבל סין תומכת במדינות מסוכנות כמו אירן ומדינות ערביות אחרות, זימבאבווה עם הרודן מוגאבה, בירמה עם ה'אחים' האדומים מהחונטה הצבאית, קובה האדומה של קסטרו ואחותיה הקומניסטיות הנוספות. רק לאחרונה קיבלנו לשמוע שסין שולחת נשק לחבר'ה בדרפור שגורמים לטבח אתני בחבל שם.

  אני חושב שאני יכול להמשיך עוד כמה שעות, אבל הדברים ברורים. שי עזוב אותך מפוליטיקה, כולם בעולם הזה מושחתים, לא? אולי, אבל יש עוד צד לעניין הזה. אני לא הולך לשבת שעות רבות מוקדם בבוקר לפני הטלוויזיה או המחשב כי לדעתי סין תנסה לרמות גם בכל הענפים, בטח בענפי הסיבולת. בענפי הכדור יש תמיד יותר מקום למזל, אבל בענפים האחרים? אותה מזרח גרמניה הקומוניסטית של אז, אותה מדינה אפלה שדגלה באותן העקרונות כמו סין של היום, חרטה על דגלה את עולם הספורט כדי בצורה הזאת 'להביס את עקרונות הרשע של העולם המערבי, המושחת והחומרני'. השימוש החולני והשיטתי בסמים התקיימה אז והיא לדעתי גם מתקיימת בסין. למעוניינים הייתי ממליץ לקרוא סיפורים על מטילת הכדור הברזל היידי קריגר, או בשמה היום אנדריאס קריגר. אין לי צל של ספק שבתרבות הספורט האמריקני והים תיכונית האירופאית שימוש בסמים היא לפעמים מותרת ומתקבלת בחיוב, אבל במשחקים הבאים אלינו לטובה תראו פתאום אצנים, שחיינים, מרימי משקולות וספורטאים סינים אחרים מופיעים כמו ברק לאור שמיים כחול, מנפצים שיאי עולם ואח"כ נעלמים כאילו לא היו. אני לא אופתע אם תראו את זה כי במדינה שעיתונאי לא יכול לשלוח בחופשיות כתבה למעסיקיו מחוץ לסין, לא צריך להיות מופתע אם בדיקות הסמים של הסינים פתאום ייעלמו...אני רוצה לראות את האזרחים הזרים שיעבדו בסין בשביל האולימפיאדה מסתבכים עם השלטונות שם...כמו שבזמן הקומוניזם במזרח אירופה כולם ידעו ושתקו על הרמאות הסובייטית והמזרח גרמנית, היום כולם יודעים מה מניע את הסינים. אני רוצה לראות גיבור שעל אדמתן ינסה להכנס לצרות. אתם חושבים שיתפסו סינים עם בדיקות דם ושתן חשודות? כן, בהצלחה לנאיבים.

  בקיצור, אני מחכה בכליון עיניים אך ורק לעונת הפתיחה של הליגה ההולנדית בכדורגל, לא לאולימפיאדה שמעולם לא היתה צריכה להתקיים במדינה קומוניסטית כמו סין. בינינו, המשחקים נועדו לשלום ואחווה, לא? נו טוב, אולי בסתר כמה ספורטאים ישראליים ייפגשו בחשאי עם עמיתים מאירן ומדינות אויבות אחרות. אם זה יקרה אז יאללה, אם לא אז בעוד 4 שנים נראה אתכם חוגגים בטהרן אצל חברנו אחמנדינג'אד (אתם חושבים שהוא בעוד 4 שנים עוד יושב שם...?)
   
  נערך לאחרונה ב: ‏3/8/08
 2. תומר22

  תומר22 Member

  הצטרף ב:
  ‏5/2/07
  הודעות:
  3,097
  לייקים שהתקבלו:
  0
  סקירה מאלפת!

  הוועד האולימפי הוא ארגון פוליטי במהותו (שלמרבה האירוניה רצה להשאיר את עירק בחוץ בשל התערבות פוליטית בוועד האולימפי העירקי, כאילו שזה לא קורה אצלם) וכמו שציינת, הכל סובב כאן סביב הכסף. אני לא כל כך מתעניין בפוליטיקה הכלל עולמית, אבל זה ידוע שסין היא לא בדיוק גן עדן לזכויות אדם (בלשון המעטה) וגם את זה הוועד מעדיף להשתיק בעזרת מילים ריקות מתוכן ומסע הסברה די מגוחך. אולי כל המתנגדים היו צריכים לקום מוקדם יותר ולנסות למנוע את האירוח הסיני כבר כשהכריזו עליה כמדינה המארחת לפני כמה שנים.

  אני גם מסכים איתך שהוועד האולימפי מגמד לאורך שנים את רצח הי"א במינכן ומעדיף לא לתת לעובדה הקטנה הזו לבאס לו את החגיגה הגדולה, אבל למרות הכל אני אצפה בחלק מהאירועים המרכזיים כשאוכל ואני מקווה שהמשלחת שלנו תעשה קצת כבוד.

  כישלון סיני ספורטיבי, זאת אומרת מקום שני-שלישי בטבלת המדליות, יתקבל בברכה.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏3/8/08
 3. King Kenny

  King Kenny Member

  הצטרף ב:
  ‏21/4/06
  הודעות:
  5,153
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ראיתי מספר כתבות שנושא הפוליטי בסין, ומה שהולך שם זה פשוט דיקטטורה, עוד מעט יהרגו איזשהו מיעוט בעזרת מחנות השמדה וכו'.
  זאת הייתה טעות נוראית לתת לסין את האירוח של האולימפיאדה, לא מגיע להם.
   
 4. Gass12

  Gass12 Member

  הצטרף ב:
  ‏8/4/07
  הודעות:
  7,339
  לייקים שהתקבלו:
  468
  מין:
  זכר
  de Middenweg
  אכן סקירה מעניינת שהאירה פן פחות מסוקר ופחות אטרקטיבי בשל ריבוי האינטרסים מצד כמעט כל
  הגורמים בעולם.
  לזה כמובן שהייתי מוסיף את מחנות המאסר(השמדה) של אסירים פוליטיים המשמשים בנק איברים חי
  איברים להשתלה נקצרים על בסיס חופשי חודשי מאסירים חיים .
  וכמובן את "התרומה" הענקית של סין לזיהום האוויר ולהתגברות אפקט החממה העולמי.
  סין היא מדינה קומיניסטית שמדכאת את חופש הבטוי ודי אם נביט בהתנהלות המדינה אל מול
  כמעט 150 מליון הסינים מ"הפאלון גונג". איך במספר פעולות של דיכוי חוסלה הבעייה.

  אכן כפי שכבר העלית במילותיך ..אני אחזק ואומר שאין שום גוף בעולם ..הקשב היטב שום גוף שאינו
  מושפע מאינטרסים כלכליים,מדיניים,חומריים.
  במיתולוגיה היוונית ובדתות עתיקות נוספות אחרות נהגו להקריב מנחה /זבח לאל הזועם שרק לא יכה
  בהם בסערות ים ושאר מריעין בישין.
  תקבל או לא רצוי שתפנים סין היא מעצמה לכל דבר ועניין .
  העולם הקפיטליסטי הצבוע המתחסד והשותק .ששתק להיטלר מ1933 ועד ל1940 שותק גם עכשיו.
  ומהפחד מהסינים בחר להקריב לאל הזועם מנחת קורבן וזבח שתרצה אותו שרק לא יתחרפן!!!

  מזה למעלה משנתיים ארצות הברית הפנימה את גודל הסכנה הצפויה לה מצד סין ולאחר שנים שבהם הועתקה כמעט כל התעשייה היצרנית הפשוטה לסין . נפל דבר בכלכלה האמריקאית והם הבינו
  שמהר מאוד הם ימצאו עצמם כמעצמה נחותה אל מול סין הנצלנית הבזויה.שגונבת ידע טכנולוגי מבלי לשלם
  על זכויות ורשם הפטנטים וכאלו...מבחינת יחסי גומלין בין הכלכלה הסינית לזו האמריקאית. הסינים עומדים בעודף של יותר מ250 מיליארד דולר של עודף יצוא/יבוא מאמריקה. ולכן ארה"ב משקיעה מאמצים עצומים
  לפתח אפיקי שוק אחרים ובעיקר הפניית משאבים אל הכלכלה ההודית.

  בינתיים זה עלה לנו בהתייקרות הדלק (סין שואבת ומסניפה מיכליות נפט אל קירבה ללא שובע כמו אחרון
  הנרקומנים בעולם)
  סין גם רכשה כל קילוגרם ברזל פנוי בעולם לצורך מיליארדי המטרים המעוקבים של בניית כל מה שדרשה
  האולימפיאדה הזו. (חפשו שם בין העמודים את אנדרטאות הלוחמים שלנו שהותכו) [​IMG]

  אם זה לא היה עצוב הייתי נקרע מצחוק!!!
   
  נערך לאחרונה ב: ‏4/8/08
 5. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  13,011
  לייקים שהתקבלו:
  756
  מסכים עם כל מה שנאמר, חוץ מדבר אחד. סין היא כבר לא מדינה קומוניסטית, היא נשארה מאז ומתמיד דיקטטורית/קיסרית אבסולוטית. קומוניסטית היא לא מאז הרפורמות של שנות ה70 וה80.

  אני חושב שכל הפן הפוליטי שהתחיל משנות השלושים, ובכלל מ1896 הביא עם הזמן כמה שפחות אוהדים וצופים לארוע המתוקשר הזה. לדעתי, למרות שאני בכלל לא בטוח, טורניר כדורגל אלמוני שנקרא אליפות העולם מביא איתו בשלושה שבועות של ערבי כדורגל איזה מיליארד או 2 מיליארד צופים ברחבי העולם, שלא נדבר על הפסטיבל שמתקיים בכל מדינה שמארחת. בנוסף לכדורגל העולמי, הדרום אמריקאי והאירופאי, יש עוד ענף ספורט שהוא מאוד מאוד פופולרי, בעיקר במערב באירופה שתמיד הביא המון צופים הוא האופניים {למרות מה שקורה בשנים האחרונות}.

  לכן, המשחקים האולימפים מעולם לא עניינו אותי, ואני תמיד נגררתי לטלויזיה בגלל אמא שלי שאוהבת כל מיני שטויות כמו התעמלות קרקע, ובעיקר בגלל השעמום הגדול שאופף אותנו.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏4/8/08
 6. uri

  uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏13/8/03
  הודעות:
  13,332
  לייקים שהתקבלו:
  2,070
  מין:
  זכר
  מסכים עם כולכם, ואני חושב שגם כל המערב מחזיק בדעה כזו. הבעיה היא שהיום סין היא המאצמה החזקה והעשירה בעולם ואף אחד לא רוצה להתעסק איתה.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/8/08
 7. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,625
  לייקים שהתקבלו:
  3,310
  uritotti, וואו, קריקטורה פשוט מעולה!!!
  אני שמח שמסכימים איתי, לא שאני רוצה שכולם יסכימו איתי, אבל לדעתי המשחקים האולימפיים נוסדו בשביל האחווה והספורט. ברגע שסין מחריפה עוד יותר את דיכוי עמה אנחנו כאילו מדברים באוויר. האולימפיאדה נוסדה ביוון העתיקה בשביל לקרב בין העמים ולא בשביל שמדינה תעשה הכל כדי להציג הצגה מעוותת על חיי האנשים בסין. שום מדינה לא מושלמת, אבל מה שקורה בימים אלה בסין פשוט מחליא אותי.

  cazzo, חיפשתי בויקיפדיה אם אתה צודק. מצטער ידידי, אבל סין עדיין קומיניסטית. המדינה נקראת עדיין 'רפובליקת העם' שזאת תיאור לנין/מרקסיסטי שמאלני לקומוניזם שאנחנו מכירים. זה מעלה לדיון נקודה מעניינת, איפה היו כל 'שוחרי השלום' למיניהם בחודשים האחרונים? איפה היו ההפגנות הגדולות שאנחנו רואים אם על הפרק נמצא ארה"ב או ישראל? האם אותם פורעי חוק אנרכיסטיים שנקראים ה'אנטי גלובליסטים' פתאום היו עסוקים בדברים אחרים? משום מה הצבע של רב מפלגות השמאל הוא אדום, לא סתם אדום אלא האדום של הקומוניזם. אתם יודעים שאני מדי פעם קורא תגובות בהולנד שלמעשה משווים את הימין הקיצוני לשמאל? מה ההבדל בין הנאציזם של היטלר לבין הדיקטטורה של לנין, סטאלין, פידל קאסטרו, הוגו צ'אבז, מאו צה טונג הסיני, פול פוט מקמבודיה ודיקטטורים אכזריים נוספים? אין הרבה אם מסתכלים לשיטות הדיכוי של המשטרים האפלים האלה בסופו של דבר מגיעים לאותן מסקנות.

  הסוציאליזם בסוגיו השונים מביא לעולם לא פחות נזק למיליוני אנשים מהקפטליזם שהם כל כך שונאים. לפחות אצל הקפטליזם אפשר עוד להגיד משהו בחופשיות...
   
 8. cazzo

  cazzo Il Capocuoco מנהל

  הצטרף ב:
  ‏28/8/04
  הודעות:
  13,011
  לייקים שהתקבלו:
  756
  הרפובליקה העממית של סין היא עדיין "קומוניסטית". קומניסטית על הנייר ורשמית, אבל קפיטליסטית למעשה. נכון, המפלגה היחידה היא אכן המפלגה הקומוניסטית, אבל המדינה כבר ממש לא קומוניסטית. הנה אני עושה בדיקה בויקיפדיה....ומוצא את האיש שעשה את כל זה: דנג שאופינג.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Deng_Xiaoping#Opening_up
   
 9. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,804
  לייקים שהתקבלו:
  335
  סין שונה בכמה דברים ממדינות פאשיסטיות כאלו ואחרות, אבל במובנים מסויימים יש עוד מדינות שאירחו טורנירים גדולים וארועי ספורט שגם הן מדינות פאשיסטיות. אם נחפש נאורות בעולם, לא נמצא, לכן טורנירים גדולים נערכו ויערכו בשלל מדינות העולם כך או כך. אם זה בדרום אפריקה, מקסיקו, דרום אמריקה או סין. וואט דה פאק איז דה דיפרנט.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏4/8/08
 10. uri

  uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏13/8/03
  הודעות:
  13,332
  לייקים שהתקבלו:
  2,070
  מין:
  זכר
  לא מסכים איתך בעניין הגישה שלך. קומוניזם הוא תוצר מעוות ומסולף של המארקסיזם והלניניזם. הקומוניזם הוא שלטון טוטוליטארי ורודני בו המנהיגים משיגים את השלטון והעוצמה תוך ניצול התמימות של הסוציוליזם שקארל מרקס ולנין חלמו עליו. לא מעט מרקיסיסטים אירופאים נטשו את המרכסיזם רק כיוון שראו מה הקומוניזם עשה ממנו. האדם מטבעו שואף לעוצמה ולכוח בכל דרך אפשרית ושום סוציוליזם או קאםפיטליזם לא ישנה זאת.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/8/08
 11. uri

  uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏13/8/03
  הודעות:
  13,332
  לייקים שהתקבלו:
  2,070
  מין:
  זכר
  מסכים עם יואב, סין אולי מדינה קומוניסטית המתנהלת כך בכל הקשור לרודנות, אולם את העליה העצומה בכוח הכסף היא חייבת לקאפיטליזם ולגלובליות. בכל הקשור לכלכלה, יצוא/יבוא וכיוצא בזה, מדובר במדינה קאפיטליסטית לכל דבר.
   
 12. Gass12

  Gass12 Member

  הצטרף ב:
  ‏8/4/07
  הודעות:
  7,339
  לייקים שהתקבלו:
  468
  מין:
  זכר
  מסכים עם זה. וכראייה עיין ערך אולימפיאדת ברלין 1936 .זו הייתה השנה הכי יפה ליהודים ולמה?
  כי הדיקטטור בהתהוות (דאז) רצה להבליט רק את היפה המוסכם והמושלם בגרמניה ולכן חדל כמעט לחלוטין
  מלהנחית גזירות חדשות על היהודים...כמובן שכל מה שלא רצה שיראו מדינות העולם .. זז הצידה
  אבל מיד בתום האולימפיאדה חזר להנחית חוקים חדשים שמטרתן אחת "יודנריין".
  מזכיר את מה שקורה עכשיו בסין? ברוררררררררר!!!
  חלפו יותר מ70 שנה מאז העולם לא לומד כלום .דיקטטורים חדשים מתחלפים משנים את צבעם ואת חזותם .

  על זה אמר שלמה המלך לעת זקנתו בספרו קהלת...
  יום הולך ויום בא..מה שהיה הוא שיהיה... ואין חדש תחת השמש!!!
   
 13. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,625
  לייקים שהתקבלו:
  3,310
  תשמע, אני אצטרך קצת יותר להכנס לעומק הנושא בשביל לנסות להביא טיעונים אשר מביאים אולי את ה'ניצחון' שלי בדיון הזה, אבל לאיזה זרם אתה משייך את ה'אנטי גלובליסטים'? משום מה לא נערכו הפגנות גדולות נגד סין, האם זה אולי בגלל שחלק ממפלגות השמאל אולי כן מסכימים עם האידיאלוגיה הקומוניסטית?
  הפרדוקס בכל העניין הזה הוא לדעתי את הטמטום של אותם אנשים שכן צועקים הכל נגד ארה"ב וישראל, אבל מצד שני עכשיו שותקים כאילו הם סינים נאמנים לדרך ולדגל.

  אני בשמחה רוצה להבין אם אתה אולי יודע יותר טוב ממני. אני פשוט מתקשה לקרוא קטעים ארוכים באינטרנט או בספרים בגלל בעיות ריכוז שלי. אם אתה יודע אתה מוזמן ללמד אותי דברים חדשים! [​IMG]
   
 14. de Middenweg

  de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏5/7/08
  הודעות:
  21,625
  לייקים שהתקבלו:
  3,310
  אפשר אולי להשוות את טנש שאו פינג (במלה אחת זה נשמע כמו שופינג [​IMG] ) את מה שניסה בזמנו לעשות ראפסנג'ני באירן?

  כעיקרון מצויין שסין לאט לאט נפתחת למערב כי מבחינתי עדיף סינים מאשר מעצמה איסלאמית. הסינים שעובדים פה לרב פשוט אנשים חרוצים, לא מתלוננים ומוכנים להפוך לחלק מהמדינה שבה הם חיים. הבעיה עם העובדים הזרים מטורקיה, פקיסטן וממרוקו היא כעיקרון שאירופה צריכה לחיות לפי הכללים שלהם נוח. אני לא רוצה להגיד דבר, אבל המוסלמים פשוט לא חכמים...כבר מאז שאני מכיר את עצמי אני זוכר שבתוויות של בגדים, נעליים או דברים אחרים תמיד קוראים את הכתובת: made in china, לעולם לא ראיתי בגדים עם התווית made in marocco/turkey.

  אני מאמין שלכן הוועד האולימפי גם בחרה בסין. יש בעיות קשות ביותר עם זכויות האזרח, דבר שרואים גם בעולם הערבי והמוסלמי, אבל מכיוון סין לעולם לא נשמעה קול של: "אנחנו רוצים לשלוט על העולם". אין לי מושג אם זה בגלל שהם אולי לא דתיים או פשוט בגלל שזה האופי שלהם.

  מה דעתכם?
   
 15. Gass12

  Gass12 Member

  הצטרף ב:
  ‏8/4/07
  הודעות:
  7,339
  לייקים שהתקבלו:
  468
  מין:
  זכר
  de Middenweg

  נרדמת איפשהו בעשור הקודם?
  לידיעתך טורקיה מעצמת טקסטיל.. ולא סתם טקסטיל אלא איכות טובה מאוד. המותגים הגדולים ביותר
  של חליפות הגברים מיוצרים בטורקיה. משיקולי זמינות מירבית.תחבורה מהירה (יבשתית) כוח עבודה
  יצרני זול.הובלה זולה ואפס מיסוי מעדיפות חברות רבות לתפור את תוצרתן בטורקיה.
  .. באשר למרוקו?? כמעט כל הג'ינסים של דיזל נתפרים במרוקו...

  באשר לפתיחות של סין כלפי המערב? חלומות באסמפיה.. הם נפתחים כלפי המערב רק לאינטרסים שלהם
  בתאכלס מבחינה מדינית סין תומכת בכל מדינות ציר הרשע.ומעדיפות באופן ברור ביותר את העולם המוסלמי
  המוצף בנפט זמין מאשר את הדמוקרטיות המערביות. ישנה גם התקרבות ברורה בין רוסיה לסין.
  שמציפות את איראן סוריה וחיזבאללה בכל פיתוחי הנשק החדשים.
  אז אולי עדיף רצף סיני חייכן וחרוץ שידביק אריחי קרמיקה באמבטיה שלך. אבל בינו לבין מנהיגי המדינה שלו
  אין שום קשר!!
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!