האובר-רייטד והאנדר-רייטד של ישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏15/3/04.

1. Ilan Member

אין טעם להגיד ש"אם דוידוביץ' היה עומד בזמן ש... אז היה יותר טוב" כי אי- אפשר באמת להוכיח את זה. מה שכן אפשר להגיד זה שדוידוביץ' נתן הופעה אלוהית במשחק נגד ספרד. אני הייתי במשחק הזה ואני זוכר את המשחק מצויין- אף פעם לא ראיתי תצוגה כזאת משוער. הוא היה פשוט מדהים.
    אבל זה לא רק המשחק הזה, עוד אינספור כדורים דוידוביץ' הציל במו ידיו. הבעיה העיקרית שלו הייתה היציאה לכדורי גובה והוא שיפר את זה מאוד, עובדה שהעונה הוא כמעט לא עושה טעויות.

אין אף שוער שמגיע לרמה של דוידוביץ'. נקודה. ונמאס כבר לשמוע מקורנפיין כי הוא פשוט לא ברמה של דוידוביץ'. קודם תדאגו לא לרדת ואז תשבחו את "השוער המדהים שלכם" שמביא אותכם שנה אחרי שנה לפיסגת הכדורגל הישראלי.

2. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אילן מלרדת על היכולת של קורנפיין ועד לרדת על ההישגים שהוא מוליך את בית"ר יש מרחק לא קצר. קודם כל בשביל שקבוצה תצליח היא צריכה לכבוש, ולא רק לא לספוג (אלא אם כן היא משחקת בליגה האיטלקית אבל זה משהו אחר). מה לעשות שבית"ר בקושי כובשת, במיוחד עד לחודשיים שלושה האחרונים.

חוץ מזה, כשבמשך שנים ההגנה שנמצאת מול קורנפיין עונה לשמות גולן חרמון, אינדיו פריירה, פאפורה, סטויאנובסקי ועוד כמה שמות של ליצנים שאני לא זוכר את שמם, קצת קשה לבוא בטענות לשוער שהוציא 3 כדורים מהחיבורים ועצר 5 פעמים שחקנים באחד על אחד מדיי משחק (בנוסף לשני שערים שהוא ספג) בטענות.

3. Ilan Member

הייתה לו הגנה יותר טובה מהרבה הגנות שיש לקבוצות אחרות. בטח ובטח בעונת צמד הבלמים שגוטמן הביא- שאחד מהם (לא זוכר איזה) הצליח העונה בליגת האלופות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/3/04
  4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אילן הזיכרון שלך קצר. באותה עונה כל המערך של גוטמן קרס לחלוטין אחרי חודש בערך, ועד להתפוצצות הבלתי נמנעת קורנפיין פשוט החזיק את הקבוצה. כל משחק הוא הצטיין בצורה יוצאת דופן, וכל משחק בית"ר ניצחה 1-0. לפי דעתי זו הייתה עונת השיא שלו, הוא השקיע מאמץ מעל ומעבר למה שניתן לדמיין, ובסופו של דבר הוא לא עמד בעומס ונפצע.
    אז לבוא ולהגיד שדווקא בעונה הזו הוא לא היה טוב? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

האובר רייטד
    ניר דוידוביץ' - עם כל הכבוד, מעולם לא הגיע לרמות של איציק קורנפיין ושביט אלימלך.
    נכון, היום הוא השוער בכושר הטוב בארץ, אבל שוב, עם עורכים השוואה בין הקרירה שלו לקרירה של קורנפיין או אלימלך, רואים הבדל עצום.
    אילן, אתה אמרת שהופהע כמו שדוידוביץ' נתן מול ספרד בחיים לא ראית?
    נכון, דוידוביץ' נתן באותה משחק עד לפציעה הופעה ענקית(באמת חשבתי לרגע שהוא שוער טוב) ואז הוא עשה את הטעות המטומטמת שהוא תמיד עושה,מול ספרד זה היה יציאה מטוטמת, ורגע השיא שלו הלך.
    בקשר למה שאמרת, זכור לי משחק של שוער ישראלי בחוץ מול צ'לסי, אולי אתה מכיר את הקבוצה הזאת צ'לסי, זכור לי שאותו שוער נתן הופעה שדוידוביץ' בחיים לא יתן.
    אז כן, דוידוביץ' פעם בכמה שנים נותן הופעה, אז מה?
    זה לא אומר שברגע שהוא חוזר מפציעה בלי בכלל לדעת מה הכושר שלו צריכים להחזיר אותו לנבחרת, או לומר שהוא השוער הטוב בישראל.
    ובכלל דוידוביץ' הוא פוזיאסט, מהסוג שכשהכדור יעלה 40 מטר מעל השער עדיין יזנק ויגרום למצב להראות כאילו זה היה מצב מסוכן.

אבי סטרול - לא צריך להרחיב.
    בלם גרוע שאכשהו מצליח להכנס להרכב של מכבי ת"א.
    אין משחק שהוא לא טועה והורס למכבי, אין משחק שהחברים שלי אוהדי מכבי לא מתפללים שהוא לא ישחק.
    זכור לי במיוחד המשחק מול בואבישטה, שם הוא כיכב.
    עם שחקן כזה פותח בליגת העל, ואף שיחק בנבחרת, יש עתיד לכל שחקן ושחקן, גם לגרועים שבינהם.

הולצמן - אולי השחקן הכי אובר רייטד בליגה.
    כל הגולים שלו מפנדלים או משער ריק(עזבו ברחבת החמש מול שוער, פשוט משער ריק).
    הוא כבד, מסורבל, צריך 40 הזדמנויות כדי לכבוש אחד, ולא פלא שהוא אמר שהשער הכי יפה בקרירה שלו היה השנה מול חיפה, משום שבכל הקרירה הוא לא כבש שער יפה.

קוביקה, בנאדו ובנין - הם ביחד מהסיבה הפשוטה, מדובר על שני שחקנים שבעבר היו מעולים, והיו נחשבים מעולים רק בגלל העבר.
    קוביקה בגלל אותה עונה במכבי ת"א, שבה הוא באמת היה חלוץ טוב.
    ובנאדו, לאורך כל הקרירה היה בין הבלמים הטובים בארץ, אבל בשנתיים האחרונות הוא מאוד חלש, ואין לי מושג איך הוא פותח בנבחרת ונחשב לבלם הטוב בארץ.
    אותו דבר בקשר לבנין, בעבר אחד מהקשרים האחורים הטובים בארץ, היום קשר בינוני, ולכן אין לי מושג איך הוא עדיין מקבל שכומי עתק.

דודו אואט - איך הוא הצליח להגיע למכבי חיפה ונבחרת ישראל זה נשגב בעיני, איך לספרד הוא הצליח להגיע, זה באמת נס.
    עם סטרול הוא דוגמא שגם שחקנים גרועים יכולים להגיע לליגת העל, אואט הוא דוגמא שגם שחקנים ישראלים בינונים ומטה יכולים להגיע לאירופה.

עופר טלקר ודוד אמסלם - כמו קוביקה ובאנדו.
    שניים שאני לא מבין איך משחקים היום בליגה הראשונה(ביחד עם שחקנים כמו חרמון, ואייל עבד).
    בעבר היו מעולים, היום הם צל של עצמם, לא מגיע להם לפתוח בקבוצה בליגה הראשונה.

באדיר - שחקן ליגה לגיטמי, לא יותר.
    לא יודע איך הוא שיחק בפריימר לייג(במדי וימבלדון) ואיך לעזאזאל אני פוגש אנשים שאומרים לי שהוא קשר מעולה.
    קשר ליגה ישראלית טיפוסי, לא יותר.

אלון חלפון- מצטרף לניצן, שחקן מאוד חלש, הגיע לתודעה הישראלית רק בגלל מעשה מכוער(גמירת הקרירה לאלון ברומר).
    הבלוף שלו כבר התגלה, ובמחזורים האחרונים טל חן פותח במקומו בהפועל ת"א.

תוסיפו לאובר רייטד את רמי אבו לאבן הכבד שחוץ מבעיטות אין לו מה להציע.
    את רפי כהן השוער שמקבל קרדיט במשך שנים, אין לי מושג על מה.
    את כפיר אדרי מהפועל ת"א, שמקבל סכומים עצומים וכל הקרירה נותן אולי עונה טובה.
    את תמיר כהן שאין לי מושג איך הוא נחשב לקשר האחורי הבא של ישראל, הוא פרובקטור, לא יותר.
    ואת שוקי נגר, שפשוט לא יודע כדורגל ועדיין פותח בהרכב של מ.ס אשדוד

אנדר רייטד

איציק קורנפיין - ביחד עם אלימלך השוער הטוב בארץ.
    אני לא מבין איך יש לו רק הופעה אחת בנבחרת(במשחק ידידות) כששוערים כמו דודו אואט ורפי כהן פתחו במשחקים בינלאומים.
    שוער ענק, היה אחד מהגורמים, עם לא הגורם המרכזי, לשני האליפויות של בית"ר.
    בלעדיו, לפי דעתי לפחות, לפני שנתיים היא הייתה יורדת ליגה.
    לא מקבל את הערכה שמגיעה לו.

עוז יפרח - הבלם הטוב בארץ.
    אין לי מושג אין בן יוסף הוזמן לנבחרת והוא לא.
    מדובר על בלם נהדר, זריז, מהיר, בעל טכניקה טובה, בעל משחק ראש טוב, נלחם ללא פשרה, הבלם הבא של הכדורגל הישראלי.
    רק בשביל שחקנים כאלה כיף לקנות כרטיס.

גם קטן וברדה מצטרפים לכאן, השנה הם מביאים אליפות לחיפה, חלוצי העתיד של נבחרת ישראל בעיני.
    זנדברג, אחד מהקשרים התוקפים הטובים בליגה, לא מבין איך הוא בספסל של חיפה, לדעתי אחד מהקשרים הטובים בארץ.
    יוסי רוזן ושבחון, שעם היו גודלים במחלקת הנוער של מכבי חיפה או מכבי ת"א היו נחשבים היום לשניים מהקשרים הטובים בארץ.

נ.ב
    ברקוביץ לא יכול להיות אנדר רייטד(עם כל הכבוד לYaak#Berko).
    מחשיבים אותו לגאון כדורגל בישראל, גם באנגליה מעריכים אותו, ולא סתם ספורט5+ עוקב אחריו לכל מקום.
    האהדה אליו היא עצומה, הוא ממש לא אנדר רייטד.
    ובצד השני, חיים רביבו הוא לא אובר רייטד.
    מדובר על שחקן ענק, אחד מהטובים שהארץ ראתה.
    עם כל הכבוד לליגה בישראל, בטורקיה הליגה יותר טובה והקבוצות ברמה יותר גבוהה(אני רוצה לראות קבוצה ישראלית שזוכה בגביע אופ"א, או את נבחרת ישראל שלוקחת מקום 3 במונדיאל).
    וחוץ מזה, שכחת מה רביבו עשה בספרד?
    איך הוא היה הכוכב של סלטה ויגו שנחשבה אז קטנה ורצה בצמרת.
    שכחת שהוא נחשב לאחד מהשחקנים הטובים בספרד(ברצלונה רצתה אותו), שכחת את הגול שלו מול ליברפול שהעלה את ויגו לרבע גמר גביע אופ"א?
    בן לוז, השחקן הטוב ביותר השנה בליגה, הוא אובר רייטד, אתה נורמלי?
    תראה את בני יהודה בגללו, לא נדבר על חלום האליפות, היא אפילו לא בחמישיה הראשונה.
    העונה הוא לקח את בני יהודה על הגב שלו, הוא עשה את השחקנים סביבו טובים יותר.

6. Ilan Member

לא אמרתי שבעונה הזאת הוא לא היה טוב ודווקא יש לי זיכרון טוב.
    זכור לי המשחקים של קורנפיין בעונה הזאת- בייחוד המשחק הגדול שלו נגד הפועל ת"א.
    פשוט אמרת שהיו לו הגנות גרועות, אז נתתי דוגמא שההגנות שלו לא גרועות- ומה שגרוע בבית"ר זה כל החרא והאווירה מסביב שתמיד מצליחים להרוס כל דבר טוב שבא לירושלים.

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אכנס לסיבות שבגללן ההגנה לא הייתה טובה, אבל זו פשוט עובדה. השחקנים כנראה פשוט לא התאימו למערך או להכל. העובדה היא ששחקנים שככל הנראה יש בהם כישרון, לא הצליחו לממש אותו, ונכשלו בצורה טוטאלית (והשיא היה במשחק מול מכבי ת"א בשלהי העונה, משחק שהוכיח מה בית"ר הייתה שווה באותה עונה כשהשוער תופס יום לא טוב), וכל העומס הוטל על קורנפיין.

8. Ilan Member

דיי דיי משה אתה פשוט מדבר שטויות.
    אם אתה מנסה להיות וידוקה אז אתה בכיוון הנכון...

איך בידיוק דוידוביץ' פוזאיסט? דוידוביץ'? אותו שוער הכי צנוע בליגה? השחקן שכל הזמן מצטיין בחיפה ולא יוצא מפרופרציות?

ולך זכור את שביט אלימלך בהופעת שיא נגד צ'לסי, וואלה?!?. לי גם זכור את דוידוביץ' עם הגנה פי כמה יותר גרועה מההגנה של שביט באותו הזמן (ההגנה הכי מתואמת וטובה שראיתי מקבוצה ישראלית) משחק נגד ולנסיה, שהיא קצת הרבה יותר טובה מהליצנים הכחולים שצ'לסי היו באותה התקופה, ונותן הופעה מדהימה. אבל עזוב. נראה שחקן אחר מגיע למצב של דוידוביץ' (3 פציעות קשות מאוד) וחוזר בעונה שלאחר מכן להיות השחקן הישראלי הכי טוב בליגה.

ותגיד, איך בידיוק הוא אוברייטד? איך זה מתבטא? גם ככה בקושי מדברים עליו. זה רק מראה כמה הוא לא פוזאיסט. להבדיל משטראובר שעושה צרות ופוזות הוא לא הבחור.

וחוץ מזה, חשבתם אולי למה קורנפיין אוברייטד לטענתכם? אם הוא נמצא בקבוצת תחתית מן הסתם שתשומת- הלב לא תתמקד בו.

9. אלי מתחן Member

אתם מדברים על המשחקים של דוידוביץ' בנבחרת מול ספרד (למרות הטעות שיכלה לעלות לנו בשער לולא אורן זיתוני) והתצוגה מול ולנסיה. אם אתם מסתכלים על שתי תצוגות גדולות בקריירה אז גם אבי פרץ יכול להיחשב בעיניכם כשוער הטוב בליגה, בטח משה זוכר את ההופעה ההירואית שלו בעונת 96\97 מול בית"ר הגדולה בטדי. פשוט אצל דוידוביץ', אוואט ושטרואבר, כל הצלה מסכנה הופכת בשנייה להצלת המאה, עוד פעם מראים לנו שהכל תלוי בזינוק, באותו לילה במוסקבה, דוידוביץ' יכל לקחת בקלות את הכדור אם רק לא היה מנסה לזנק אליו. התצוגות של אלימלך שמשתדל לא לזנק, או קורנפיין שלמרות הגובה שלו מצליח להציג יכולת מופלאה במשך שנים. מראים לכם שלא מספיק זינוקים אלא צריך יציבות. דוידוביץ' אולי טוב יותר משוערים כמו יניב והבה מהזן של המזנקים ההיראוים, אבל תראו שוער אחד בטופ של אירופה שעוסק בזינוקים לפני לקיחת הכדור, קאסיאס היה ככה עד שהוציאו אותו מההרכב ושמו במקומו את סזאר למשך עונה, מאז קאסיאס יציב כמו שור, קאניזרס בכלל מזכיר את אלימלך, בקושי מזנק מעדיף לעשות הכל בביטחה ומשתמש בכושר המיקום המצויין שלו.
    לסיכום, זן השוערים "זינוק קודם להצלה" אולי מצטלם יפה אבל לאורך זמן הם לא יחזיקו מעמד, שוב, מזל של דבידוביץ' שהוא נולד במכבי חיפה, בקבוצה אחרת הוא כנראה לא היה ממשיך היום.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז ככה אילן, אתה מקשר בין דברים מנוגדים.
    נתחיל עם דוידוביץ', נכון הוא עבר שלוש פציעות לא קלות, נכון, הוא השוער בכושר, ואני חוזר, בכושר, הטוב בארץ, אבל לומר שהוא לא פוזיאסט?
    נו באמת, אני זוכר אותו בעונות קודמות מזנק על סתם כדורים.
    למעשה, אני זוכר משחק מול בית"ר י"ם שהכדור נבעט לשער מ30 מטר, הכדור הסתובב ויצא לחוץ, לא מעל השער, לחוץ, ודוידוביץ' התעופף כאילו הכדור הולך לחיבור.
    עכשיו, בגלל הפציעות שהוא עבר והרגישות בכתף, הוא עושה פחות פוזות(כמו שטראוס של סכניין), אבל עדיין אתה רואה אותו מזנק גם לכדורים שהולכים הרבה מעל השער, ולפעמיים, גם לאחר שהכדור כבר נכנס לרשת.
    צנוע?
    אני זוכר את המשחק של מכבי חיפה מולנו בשנה שעברה(שניצחתם 3-2), דוידוביץ' הלך בדשא, וכל יציע ג' קם ועודד אותו.
    הוא אפילו לא הרים את היד, לא התיחס, כשדיברתי עם אוהדים שלכם אחרי המשחק אמרו לי שהוא שחצן.
    זה למה אוהדי מכבי חיפה אוהבים את ברדה, כי הוא, בניגוד להרבה שחקנים שעברו במדים הירוקים, יודע להעריך את הקהל.
    העובדות, דוידוביץ' הוזמן על ידי גרנט לנבחרת לפני שהוא אפילו ידע באיזה כושר הוא, עם זה לא הערכת יתר, אז מה כן?
    בקשר לולנסיה, תבדיל.
    נכון, ולנסיה קבוצה יותר טובה מצ'לסי, אבל ההבדלים היו משמעותים.
    בניגוד לולנסיה שבאה למשחק לא במלוא ברצינות, כי זה היה משחק ראשון, משחק בית מול קבוצה לא מוכרת, המשחק המעולה שאלימלך נתן היה בגומלין מול צ'לסי, שהיא ידעה שהיא צריכה לכבוש, והרבה, כדי לעלות.
    כולם ראו איך באמת קבוצה אירופאית באה למשחק בגומלין של חיפה מול ולנסיה, שתוך 20 דקות ולנסיה גמרה את המשחק.
    דוידוביץ' אמר אחרי המשחק הראשון בבאסטיה שהוא עמד טוב רק במחצית הראשונה, ושהגומלין זה המחצית השנייה.
    אז בסדר, דוידוביץ' הצטיין במחצית הראשונה, אבל נכשל במחצית השנייה(זכור לי גול בין הרגליים), בניגוד לאלימלך שהצטיין בשתי המשחקים.
    ועם כל הכבוד לדוידוביץ', הוא לא עמד בלחץ גדול כמו ששביט עמד בצ'לסי.
    ולנסיה תקפו, ניר היה מעולה, אבל המשחק של אלימלך בצ'לסי היה גדול יותר, גם כי הפועל ת"א עלו לשלב הבא בניגוד לחיפה, וגם בגלל ששביט נתן הצגה לא מהעולם הזה(עם כל הכבוד לדוידוביץ').

בקשר לקורנפיין, להזכיר לך שבית"ר לא תמיד הייתה בתחתית.
    למה בעונות האליפות של בית"ר, כשקורנפיין היה השוער הטוב בליגה בפערים עצומי,ם הוא לא הוזמן לנבחרת?(כשדוידוביץ' היקר שלך סיים חמישי עם חיפה)
    ושוב אני שואל, האם לפי התיאוריה שלך, עם אואט יעמוד לחיפה, ודוידוביץ' לבית"ר, אואט יהיה שוער יותר טוב כי הוא עומד לקבוצה צמרת?
    האם העובדה שאואט באירופה, בליגה הספרדית, שיש אומרים הטובה בעולם, אומרת שהוא השוער הטוב בישראל, או בכלל אחד מהטובים.
    הקבוצה לא בהרכח קשורה ליכולת, ועם כל הכבוד לדוידוביץ', תשווה עונה גדולה של דוידוביץ' לעונה גדולה של קורנפיין, ותראה את הפערים.
    קורנפיין הוא שוער טוב למרות ההגנה שלו, ולא בגללה.

נ.ב
    בדבר אחד אתה צודק, גם את שטראובר(עוד פאוזיסט) הייתי מוסיף לרשימה של האובר רייטד.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההגנה של גוטמן לא היתה גרועה? כנראה שראית משהו שאני לא ראיתי... פשוט זכורים לי שחקנים כמו אורן ניסים ויניב אברג'יל שסחררו את ההגנה שלנו וחדרו פעם אחר פעם, אך לא הצליחו להבקיע מול קורנפיין. התצוגה של דוידוביץ' נגד ולנסיה לא היתה טובה יותר מזו של קורנפיין מול הפועל ת"א באותה העונה, שהדף כ-16 בעיטות במחצית הראשונה בלבד. פשוט דוידוביץ' גרם להצלות להיראות יותר דרמטיות.

אין שום קשר בין מה שאמרת לדיון. אתה לא יכול להאשים את קורנפיין במצבה של הקבוצה (להיפך, אתה רק יכול לשבח אותו על שהקבוצה במקום יחסית גבוה ליכולת שהיא מציגה העונה).

12. אלי מתחן Member

את ההגנה של גוטמן אברג'יל לא סובב מהסיבה הפשוטה שהוא שיחק באותה עונה בבית"ר.

שכחתי להציג משהו בטענה שלי שמשה הזכיר לי. לאחר החזרה מהפציעה של דוידוביץ', עוד לפני ששיחק כבר הוא זומן לנבחרת בלי שראו את הכושר שלו, תסביר לי איך בדיוק כזה דבר ייתכן אם הוא לא מוערך יתר על המידה

13. DaMaGe Member

פחחחחחח!!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    הכי צנוע בליגה?! חחחחחחחחחחח!!!

הוא השוער הכי פוזאיסט בארץ!
    קופץ כמו אדיוט לכדור שעף מאה מטר מעל השער,
    שם לו צבע שחור מתחת לעיניים כמו רושטו,
    שם כובעים כמו נגד צרפת ועוד מלא דוגמאות...
    וגם שיש גולים שהיו באשמתו - הוא לא לוקח את האחריות.

שיילמד משני שוערים מעולים - הכי טובים בארץ כיום:
    איציק קורנפיין , שמציג כל משחק (חוץ מהפועל ת"א והפועל פ"ת) יכולת פשוט וירטואוזית...
    ושביט אלימלך השוער המצויין של הפועל ת"א.
    שניהם שוערים צנועים שלא מחפשים ת'תקשורת כל היום, ולא מחפשים כותרות.
    שיש להם חלק בהפסד או תיקו שלא היה צריך לקרות, הם לוקחים את האשמה על עצמם.
    כמו שצריך.
    לא צובעים מתחת לעיניים ושמים כובעים כמו דוידוביץ'. צנועים, כמו שצריך.

בלי שום קשר לזה - דוידוביץ' לא מתקרב בכלל לסולייות של שביט ואיציק.

שבוע טוב

14. אורן04 Member

OVER-RATED

איציק קורנפיין (ולו רק ע"י אוהדי בית"ר המשונים פה בפורום)

שוקי נגר

ראובן עובד

עמרי אפק - אין לשחקן כמוהו הרבה לחפש באירופה.

UNDER-RATED

רפי כהן - אין לו טכניקה טובה, אבל כשהוא משחק באופן קבוע הוא מבקיע המון.

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אה... אני מבקש, מה אם לירן שטראובר האידיוט הזה שמזנק כאילו הוא צד פרפרים ואח"כ ישר יוצא לגעור במגינים שלו גם כשהוא האשם היחיד?

ושביט אלימלך גם ירד מגדולתו. תשאלו את ברונו רייס.