דת

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ראול, ‏31/12/06.

1. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

תוכיח שהדברים האלו באמת קרו... ולא, אל תביא לי ציטוטים מהתנ"ך, אני רוצה הוכחות מוצקות.

2. האימפריה עוד תחזור Member

דר קייסר צודק
    אומרים שכתב החרטומים זה מה שהפרעונים כתבו כתיאור משך ההיסטוריה
    אבל אף אחד לא חשב שהם סתם בילשטו

יש חשיבה פסימית (שאני לא תומך בה) שבעתיד הקרוב ואולי רחוק שכבר לא יהיו ניצולי שואה אז לאט לאט השואה תהפוך להיות יותר ויותר מעורערת
    אבל עם כל המידע והכסף שמקבל ומשקיע היכל יד ושם קשה לי מאוד לחשוב שזה יקרה

אבל לגביי היהדות יש את הנטורי קרטא שחושבים שמדינת ישראל זה חטא
    אבל אני חושב שבעצם השואה הייתה סימן להמשיך את העלייה ארצה

3. ביובית 2010 Member

זה כמו שתבוא לאבא שלך ותגיד לו שאתה רוצה שיביא לך הוכחות מוצקות מטקס החתונה שלו ושל אמא שלך ולא יצטט לך "ציטוטים מהכתובה".

תפתח ספר תורה (אם עדיין לא פתחת) ותראה שלפחות 600,000 מבני ישראל היו עדים ליציאת מצרים ולמעמד הר סיני. אם לא הבנת עדיין...אנשים הולכים לבית סוהר על סמך עדות של אנשים, אזי עדות של לפחות 600,000 אנשים היא עדות אמינה (האמת היא שהיו שם 3 מליון איש, אותם 600,000 שהיו הגברים מעל גיל 18 והמשפחות שלהם).

לידיעתך, אם אתה חותם על חוזה ומישהו מפר אותו, אזי אתה הולך לבית המשפט ומוכיח לשופט שחתמת על חוזה ושהאדם השני הפר אותו. איך היית מרגיש אם השופט היה אומר לך "אל תצטט לי מהחוזה..." הא? מסמך משפטי זו הוכחה שנחתמת ע"י עדים וזהו מסמך שיש לו תוקף. התורה זה בדיוק אותו מסמך.

אותם אנשים קבלו את ספר התורה בזמן שהדברים אכן התרחשו.

ולגבי השאלה "איפה היה אלוהים בשואה" אזי מי ששואל את השאלה הזו הוא פשוט בור ועם הארץ כיוון שאלוהים הזהיר את עם ישראל לפני 3300 שנה שאם הוא לא יילך בדרך המצוות אזי יהיה חורבן בארץ, ארץ ישראל תקיא את עם ישראל והוא יילך לגלות ששם העמים ייענו אותו וישמידו אותו, תפתח את ספר דברים ותיווכח בזה בעצמך,

הנה סרט שמסביר "איפה היה אלוהים בשואה":
    לצפייה און ליין: http://hidabroot.org/Media/Movies/000/shoah.asx

להורדה:
    http://hidabroot.org/Downloads/Movies/000/...Porat/shoah.wmv

נערך לאחרונה ב: ‏3/1/07
  4. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אז אדלוף היה שליח אלוהים?

סלע, זיג הייל!

5. האימפריה עוד תחזור Member

שמע בן אדם דתי אומר לי שגם אני הייתי באותו מעמד הר סיני ואם אני לא מאמין בזה אז אני חוטא ויש חטאים שלעולם לא יורדים (באיזה מפגש שארגן מועדון הנעורים שלי)

אבל אם אני הייתי וגם הוא היה אז בעצם כל עם ישראל חוטא על סגידה לעגל הזהב

6. ביובית 2010 Member

איך היית במעמד הר סיני אם עוד לא נולדת אז????

מי שאמר לך את זה הוא אידיוט גמור.

7. M A R D U K Member

אענה פה רק להודעה של L'allagatore - לגבי השאר ארחיב בסוף השבוע מפאת קוצר זמן.

מה אני אגיד לך? אחלה טיפים לחיים!
    בוא נעבור על כמה מהם:
    * למחות זרעו של עמלק מן העולם (למחות=להשמיד)
    * לא להחיות נשמה משבעה עממין (לא להחיות=להשמיד)
    *לאבד עבודה זרה ומשמשיה (לאבד=להשמיד)
    *לא לגור (לחשוש) מהריגת נביא שקר (הזמנה לרצח מתנגדים)
    *מצוות עבודה בעבד כנעני לעולם (הסבר: "לפי שעם ישראל הם מבחר המין האנושי ונבראו להכיר בוראם וראויים להיות להם עבדים")
    *לא יכנס בעל מום בהיכל כולו (אפליית נכים בבית המקדש)

וזה רק על קצה המזלג.
    כשקוראים את הדברים האלה מבינים מאיפה היטלר לקח את האידיולוגיה שלו - גם הוא היה בעד השמדת העמים ה"שפלים" ביותר (יהודים, צוענים) , שיעבוד עמים אחרים ל"מבחר המין האנושי" (הגזע הארי), רצח אנשים המתנגדים לאידיולוגיה שלו, טיהור העם ע"י רצח נכים (מבצע אותנסיה).
    אולי בעצם היטלר לא היה רוצח שפל ופסיכופט אלא צדיק שניסה להגיע לחיים טובים יותר ע"י קיום מצוות התורה?

א. לא מדובר בחוק דתי אלא בחוק סוציאלי - נאמר שם שכל עובד זכאי ליום חופש אחד בשבוע.
    ב. יש בחוק הזה בהחלט כפייה דתית שכן הוא קובע שיום החופש של עובד יהודי הוא שבת - כלומר אדם יהודי הרוצה לעבוד בשבת ולנוח בכל יום אחר במהלך השבוע פשוט לא יכול לעשות זאת (חוץ מכמה יוצאים מן הכלל).
    ג. לא כל חוק שמתקבל "בצורה דמוקרטית לחלוטין" הוא חוק ראוי - ראה חוקי נירנברג.

התקשורת ברובה היא פרו-דתית. יש הרבה מאוד פרות דתיות קדושות שהתקשורת פוחדת לגעת בהן.

תקרא עוד פעם את מה שכתבתי. דיברתי על ספרי היסטוריה שמלאים במלחמות ומעשי רצח על רקע דתי בעוד שמקרים פרטניים כמו רצח בגלל חנייה הם כאלה אפסיים שקשה לקרוא להם אפילו "ארועים שוליים בהיסטוריה" - הם אפילו הרבה פחות מכך.
    ואני לא מדבר איתך על השוואה בתקופת זמן כמו חודש או שנה - אני מדבר על כל ההיסטוריה האנושית.

8. האימפריה עוד תחזור Member

היהדות היא די מטבעה דת עם הרבה פילוסופיה
    יש שם הרבה סטירות

למשל שתי ציטוטים מפורסמםי מהיהדות

"לעשות נקמה בגויים" שזה בדיוק כמו נקמת הדם של הבדואים
    ו"ואהבת לרעך כמוך" של רבי עקיבא

9. ביובית 2010 Member

איזה שטויות!

אתה משווה את שבעת העממים שהיו עובדי אלילים, בגדו באלוהים ובחוקיו ושהיו עובדי אלילים שהקריבו את בניהם כקורבנות וקיימו סקס עם חיות וגילוי עריות ואתה משווה אותם לעם היהודי ובכך משווה את מה שהיטלר עשה לנו למה שאנחנו עשינו כאשר אלוהים ציווה אותנו לעשות זאת? אלוהים מעולם לא ציווה את היטלר להשמיד את העם היהודי. היטלר היה בן נוח ואלוהים ציווה אותו לא לרצוח. התורה לא כתובה בשביל היטלר, התורה ניתנה לעם ישראל והיטלר לא שייך לעם ישראל, הוא קיבל את 7 מצוות בני נוח. כשאלוהים מצווה אותך להשמיד מישהו אם זה עמלק או מישהו אחר אז אתה חייב לבצע את זה כיוון שאלוהים יודע על מה הוא מדבר ועוד יש לך את החוצפה להשוות את זה לנאצים? עמלק ושבעת העממים הם הנאציים בסיפור הזה!

נערך לאחרונה ב: ‏3/1/07
  10. M A R D U K Member

אגיב בקצרה:
    אין פה שום סתירה:
    במשפט "ואהבת לרעך כמוך" הכוונה במילה "רעך" היא ליהודים ולא לכל בני האדם שהרי גוים אינם נחשבים לרעים של היהודים.

11. ביובית 2010 Member

אין שום סטירות ביהדות.

מאיפה הבאת את הביטוי "לעשות נקמה בגויים"? אנא הבא את המקור המדוייק שלו!

12. האימפריה עוד תחזור Member

שמעתי אותו בהרבה מקומות (לא זוכר כרגע)

אבל יש למשל שברת ביום כיפור או שבת את הרגל במדרגות של בית הכנסת
    האם ללכת לבית חולים

במקרה כזה למשל צריך ללכת לבית חולים ואם אתה מוכרח אתה יכול גם לנסוע עליו כי טאי יש ביהדות דבר שנקרא קיפוח נפש

13. ביובית 2010 Member

פיקוח (לא קיפוח) נפש דוחה תורה.

14. EinOdMilvado Member

בס"ד

בידיוק היום ראיתי הרצאה בנוגע לדתות השונות.

אני מקווה מאוד, שאחד שמחפש אמת, ייראה את ההרצאה הזאת(מפי אחד שהיה אתאיסט גמור לפני 12 שנה, אחד שהיה מאסרט ברייקי ועוד..)

ההרצאה נקראת - "מבוא לדתות" - יצחק פנגר, מומחה למזרח הרחוק והנצרות. במסע מרתק לנבכי ארבע הדתות הגדולות בעולם.
    מה מייחד כל דת ומה מחבר אותן יחד, גילויים חדשים ונתונים מפתיעים שלא תשמעו במקום אחר.

http://hidabroot.org/Site/ProDetile.asp?id=9397

מקווה מאוד שתראו.

לגבי אותו אחד שרוצה שיוכיחו לו, אם אתה באמת שואל שאלות בשביל לדעת ולא עוד סתם שאלות כדי לשקיט את מצפונך, כנס לפה:

http://www.shemayisrael.com/shorashim/inde...d=366&Itemid=42
    "מי נתן את התורה? יכול להיות שהכל מומצא ע"י אנשים? האם התורה היא המצאה של אנשים חכמים? או שצפון בה ידע אלוקי, מה ההבדל בין הנצרות והאיסלאם ליהדות. סודות מול מדע - בהרצאה מדהימה בנושא המיסתורין של תורת ישראל."

מקווה שאותם אלו ששואלים, שואלים בשביל באמת לדעת ולחפש את האמת.

המשך שבוע מבורך =)

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבאתי דוגמה אחרת לסתירה: "צדיק באמונתו יחיה", "לא יהיו לך אלוהים אחרים על פני".

אז בעצם אם אתה צדיק אתה יכול להאמין במה שבא לך, אבל מה שיקבע שאתה צדיק זה אמונתך, אחלה.

ואם לקחת טיפקס ולכתוב מעל שהיו שם חמישה מיליון?

אתם סתם קופצים כי הוא השתמש במילה "היטלר". אז לא נגיד היטלר - נגיד פאשיזם. והתנ"ך הוא אכן בהרבה מקרים פאשיזם טהור.

שנית את\ה שוב מביא\ה את כל המעורבות האלוהית כעובדה מוכחת. באותה מידה אנחנו יכולים לשים כמקור מידע מוכח את הברית החדשה והקוראן, שנחשבים לממשיכי היהדות ומתקניה, אם מישהו רוצה להתעסק בהסברת דת, שיעשה את זה בדרך נגישה גם למי שלא מאמין. לא חוכמה להגיד "אלוהים קיים כי כתוב בתנ"ך שהוא קיים", ב"מיין קאמפ" גם כתובים דברים, וגם זה שימש כתנ"ך לרבים, שלא לדבר כבר על ONE http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

.

בהחלט. התקשורת חילונית אבל פוליטיקלי קורקט, ולכן לא יוצאת נגד אף סגנון חיים.

EinOdMilvado, אני מודה על הזמן שאתה משקיע בלנסות להוכיח את הנקודה שלך במקום לקרוא לנו לרדת מהארץ (במקרה של חלקינו גם מאוחר מדי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx ). אבל האמת שאתה צודק, אנחנו לא מחפשים לדעת את ה"אמת" כי גם אם בלינקים האלה יהיה כתוב "תסתכל אחורה אלוהים עומד מאחורייך", אנחנו לא נסתובב. אלוהים הוא תוצר פשוט של פסיכולוגיה אנושית, והפורמט שלו - יישות בלתי נראית שנמצאית בכל מקום ויכולה לעשות הכל, לא מאפשר לשום מדע להוכיח שהוא לא קיים. מעבר לזה - גם אם מחר מגלים שהתנ"ך, הברית החדשה והקוראן הם ערימה של שקרים על גבי שקרים, אנשים ייצרו זרמים אחרים ודתות אחרות. הסיבה - הבן אדם מטבעו פוחד מהלא נודע, אלוהים הוא הקול הפנימי שמרגיע אותו, שנותן לו תחושה של דרך, מטרה ואת הידיעה עד גבול מסויים שאם הוא יפעל לפי שיטה מסויימת, הכל יהיה בסדר. מהבחינה הזאת - הלוואי והייתי מאמין גם כן, אבל אני ריאלי מדי בשביל לעשות את זה.