דת

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ראול, ‏31/12/06.

1. M A R D U K Member

נכון, אבל מתוך הכמה מיליארדי מאמינים מספיקים רק כמה מיליונים בודדים כדי להצית את כל העולם.

כמה אנשים נרצחו בגלל כדורגל, מוזיקה, מקום חנייה ותור לסופר? גם אם תיקח את כל אלה ביחד לא תתקרב אפילו למספר הנרצחים בגלל הדת.

לא זכור לי שאמרתי משהו כזה. אולי אני לא מבין אותך נכון או שאולי אתה לא הבנת נכון אחת מהודעותיי.

בכל אופן לשמוע מוזיקה או לצאת לריצה וכו' בשביל להרגע או להתנתק קצת מבעיות היום-יום זה לגיטימי בניגוד ללדבר עם איזה יצור דמיוני ללא גוף, צורה, מסה ולצפות ממנו לפתור את בעיותיך. במקרה הראשון מדובר בהתמודדות עצמית, במקרה השני מדובר בניסיון להשליך את בעיותיך על איזה יצור פרי הדמיון האנושי ולשעבד עצמך אליו למשך כל חייך.

אם לא יכולים להתמודד לבד הולכים לפסיכולוג - עדיף לדבר עם איש מקצוע מאשר עם האוויר.

אוי נו באמת...
    האם אתה באמת עד כדי כך נאיבי כדי לבלוע את כל הלוקשים שמוכרים הדתיים?
    יש להם אין ספור סיפורים כאלה - לא צריך להתייחס לזה ברצינות כה תהומית.
    וד"א גם על פי היהדות הסיפור הזה לא מי יודע מה הגיוני - על פי היהדות אדם צריך לקיים מצוות מתוך אמונה שלמה ולא כדי "להציל את הבן של השכן", היהדות הרי מתנגדת להצטרפות לדת לצורך הפקת רווחים כלשהם ולצורך אינטרסים אישיים מה גם שבכל הקטע של "שכר ועונש" השכר אף פעם אינו מיידי ויכול להגיע רק ב"עולם הבא" בכלל.

ואם כבר סיפורים - מקרה אמיתי שקרה בחנוכה האחרון, יכול להיות ששמעת עליו:
    3 חב"דניקים יצאו בחנוכה לחלק סופגניות בבסיסי צה"ל, הרכב שבו נסעו סטה מהכביש והתהפך והם נהרגו. אולי גם אם אלוהים קיים הוא לא רוצה שיסגדו לו או שהוא סתם רשע שנהנה לראות מוות וסבל?

נערך לאחרונה ב: ‏1/1/07
  2. Spanish Weapon Member

תמיד האמנתי בדת , חגתי את החגים וצמתי ביום כיפור - אבל קשה לאמר שזו הייתה אהבה והתמסרות מובהקת לדת.
    בשנים האחרונות בגלל כל מיני מקרים ומצבים קשים ושמחים שחוויתי , החלטתי שהאמונה שלי לאלוקים עוד יותר מתחזקת והיום אני לא יוצא מהבית בלי תהלים בכיס.

3. M A R D U K Member

אם כל אחד היה פשוט חי את חייו זה משהו אחד, הבעיה שחלק גדול מהמאמינים בדתות המונוטאיסטיות לא מאמינים במשפט "חייה ותן לחיות" - מבחינתם חוסר אמונתם של האנשים האחרים מהווה עילה מוצדקת לפגיעה בהם וכמו כן מבחינתם כפיית האמונה שלהם על האחרים היא מצווה שכן האחרים נתפסים בידיהם כ"עיוורים" שלא יכולים לגלות בדרכי עצמם את "דרך האמת" ולכן יש "לעזור" להם לעשות כן - אפילו על ידי שימוש בכח.

כי הרי נאמר "חוסך שבטו שונא בנו..." - כל האלימות שלהם היא מאהבה נטו לזולת... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

4. John Barnes Member

האמת שלא כ"כ האמנתי עד שקרו לי כמה דברים שפשוט אי אפשר להסביר אותם (ובברור לי שהחילונים הגמורים כאן יגידו שזו יד המקרה וכו') . היום אני די מסורתי חוגג את חגים ומניח תפילין.

5. מ.ח.א Member

למה נראה לך שהם משקרים
    קודם תביא הוכחה שהם שיקרו ואז תדבר

6. Juanito Member

לראות את זה כהזמנה רשמית? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

7. Riki Member

לא יודעת כמה פעמים יצא לי לומר את זה, אבל למי אכפת.. יאללה עוד פעם, מרדוק מה לכל הרוחות עובר עליך ?
    בסדר, יש כפייה דתית מסיומת, אבל כמו שאתה כל כך ליברלי בדעותיך ''חייה ותן לחיות'' אז מה אכפת לך מה הדתיים עושים, למה אתה נגד כל מה שהם עושים ?
    כמו שאתה יושב במסעדה ורואה מישהו אוכל חזיר, באותה מידה תכבד אנשים שבחרו לחיות באופן ששונה משלך.
    הקיצוניות שלך מעידה רק על דבר אחד, חוסר השכלה.
    אתה יכול לצטט לי עשרים אלף פעם כל מיני ססימאות שמנחים אותך, אבל זה בלי תוכן בלי פואנטה רק בלה בלה בלה אין אלוהים.

דודה שלי חזרה בתשובה לפני שלוש שנים, פעם אחת היא לא ''העיזה להחזיר אחרים בתשובה''. בחירה שלה, דרך שלה חיים שלה. ואני מכבדת אותה בדיוק באותו האופן. זה מה שחסר לך, מלבד תבונה מסוימת, חסר לך היכולת לאהוב את דתך שלך. דבר אחד זה לפעול לפי המצוות, שזכותך לא לקיימם, ודבר שני זה לבוא ולדבר עליה באותה המידה של יריקה.

ובכן, אין אלוהים ? אין לי בעיה שאתה חושב ככה. אבל אני חושבת אחרת ומי אתה שתבוא ותגיד לי שאני צריכה לחשוב ההפך ? האם אתה רואה נסתרות ? התוכל לגלות לי מאין אתה שואב את השורות הכל כך בנאליות שאתה שופך פה בפורום ?

אני בזה לך ובזה לדעותיך.

ובדיוק, בדיוק מה שזיו אמר.
    אתה רואה ? יש אלוהים, ברא לנו את זיושששש

8. Waters Member

תוכיח שזה נכון מההתחלה.

אפשר לחשוב שאתם יודעים את העבר הרפואי של אותו ילד...

9. Riki Member

בן אדם בלי אמונה.. זה כמו לשחק כדורגל בלי כדור.

עריכה : המשפט נכתב על ידיי ידיד הזוי במיוחד. עימכם הסליחה. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ב ר ו ר!!יאללה לעבודה ולמלאכה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx .

:aaa025: :aaa025:
    ואת ריקי כמובן :aaa8:

המיליונים האלה הם פסיכופטים שאם לא היו הורגים בגלל דת היו הורגים בגלל דברים אחרים,אם לא הייתה
    דת הם היו הורגים בגלל שאתה לא אוהב מוזיקה מזרחית או בגלל שאתה לא אוהד הפועל תל אביב וכו..

גם אם תביא לי נתונים ולא תזרוק סתם מספרים באוויר אני עדיין אראה לך מה שכתבתי כמה שורות למעלה.

1 - הוא לא דימיוני.
    2 - אנשים דתיים לא משעבדים את עצמם,זה מונח מאוד ילדותי..זה בערך כמו שאני אגיד שאתה משעבד
    את עצמך כאשר אתה שומע מוזיקה או שאוהד כדורגל משעבד את עצמו בזמן שהוא רואה משחק או
    שצייר משעבד את עצמו בזמן שהוא מצייר-הבנאדם הדתי בחר להיות דתי והוא עושה את זה מרצון ואהבה[אני מדבר על אנשים דתיים ולא יגאל עמירים או פנאטים אחרים]
    שאני צם ביום כיפור אמנם אני סובל קצת אבל זה מרצון וממש לא שיעבוד[חוץ מזה שבמילא הפלוסים
    שיש ביום כיפור עוברים בהרבה את המינוסים הקלים]

11. מ.ח.א Member

איזו סיבה יש להם להמציא דבר כזה הזוי?
    חוץ מזה לפי מה שאני יודע הרבה אנשים ורופאים היו עדים לזה ואף אחד לא אמר שמה שסיפרו הוא לא נכון, תקן אותי אם אני טועה
    ועוד משהו , הרב הזה הוא דתי
    זה אומר שהוא לעולם לא ישקר בגלל שבתנ"ך כתוב שאסור לשקר
    אז בגלל זה הוא לא ישקר ובמיוחד לא ימציא שקר כזה ענקי ואז יוציא את זה לתקשורת

12. Zizou10 Member

אני מגדיר את עצמי כמסורתי למרות שאני אהיה מבוגר אני כרגע לפחות שואף להיות דתי.
    קשה להסביר מה מחבר לדת, אבל יש הרגשה כזאת שונה שהולכים לבית כנסת, חגים ומועדים, עוסקים בדברים שטובים לנפש - בטח יש כאלה שמזדהים איתי.
    נכון להיום אני מניח תפילין כמעט כל יום (מאוד משתדל), אמנם לא שומר שבת אבל שומר בשר חלב הפרדה מוחלטת כלים וכיור הכל (אמא באה מבית דתי וזה בטח גם נוגע לתפיסה שלי) משתדל ללכת לבתי כנסת בחגים, בערבי שבת (פחות יוצא מחגים אבל ניחא).
    זהו בגדול, אחלה טופיק. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

13. Juanito Member

זיו אני פועל כרגע בחזית האקטואליה מול M T A(שם?) ומישה..אבל אני ינסה לעזור פה,במיוחד שאורח מיוחד כמו מרדוק בא לבקר...

אולי תפרט על האלימות שבאה בגלל קנאה דתית אצל היהודים?

אלימות בגלל קנאה דתית זה לא להיאבק על הבית שלך או נגד אויבים ערבים שלך או נגד אנשים שבאים אלייך לבית ורצים ערומים בשביל לעצבן אותך או רצח על רקע פוליטי.
    ואם אתה מביא דוגמאות קיצוניות מאוד,אנשים כאלו היו מוציאים את הכעס שלהם גם אם לא היו דתיים,אם הם לא יעשו את זה עם כיפה,הם יעשו את זה ב3 בלילה במועדון התל אביב,הדת אצליהם זה רק תירוץ,ושוב האנשים האלה מיעוט.
    ושוב אני אומר אצל היהודים.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארמן, משל יפה, באמת. אבל עם כל הכבוד אם יש משהו בלתי נראה שנמצא בכל מקום ויכול לעשות הכל (הגדרה מילונית של אלוהים פחות או יותר), ואנחנו העם הנבחר שלו, טיפ או שתיים בשואה היה יכול להיות נחמד. ובונסף למה שנאמר פה, באחת השיחות שלי איתך אמרת משהו בסגנון שהכסף הוא העוזר של האלוהים. המשוואה נראית די נכון, רק שסידרת הפוך את הגורמים. אלוהים משרת את הכסף.

אבל תכלס, אני לא מצפה ממך להיות הפרקליט שלו, אני גם לא חושב שתיקח את התפקיד הזה על עצמך. ובעצם, למה להשקיע, אנשים צריכים להשתכנע בדברים האלה לבד, כל לחץ חיצוני רק יגביר את העקשנות.

15. M A R D U K Member

מאוד אכפת לי בגלל שהדתיים כופים את האמונה שלהם על אנשים שאינם מעוניינים בכך ובנוסף לכך משתמשים באמונה הזאת שלהם לצורך קבלת טובות הנאה על חשבון שאר הציבור (ע"ע חרדים).
    אנשים קורעים את התחת בצבא 3 שנים בזמן שאחרים יושבים רגל על רגל ורק סופרים את הכסף שהם מקבלים מהמדינה, אנשים עובדים משלמים מיסים דרקוניים רק כדי לממן את אותם פרזיטים שממשיכים לשבת רגל על רגל ולספור את הכסף. שלא לדבר על הסחטנות של המפלגות שלהם בכנסת.

אם זה לא היה כך אז מקסימום הייתי יושב בבית ומגחך עליהם אבל במצב הנוכחי זה לא מספיק.

ממש לא.
    הדתיים חמומי המוח שרוצחים למען האל שלהם מאמינים שזו מצווה ושזה רצון האל ואם הם יעשו את זה הם יקבלו ממנו שכר הולם - שיקולים אלה כלל לא קיימים במקרים אחרים - באף אחד מהם אין איזה כוח עליון שדורש ממך לעשות את זה ולפיכך אף פעם זה לא היה מגיע למימדים של הרציחות הדתיות.

מן הסתם אין לי נתונים כאלה אבל כל ספרי ההיסטוריה מלאים במלחמות ורצח על רקע דתי - עדיין לא ראיתי שם שום איזכור לרצח על מקום חנייה...

תקיפת אנשים שבאים לעשות מצעד בבירת המדינה שלהם ולא בבית של מישהו זו ללא ספק אלימות דתית. זו דוגמא אקטואלית אך אם נחזור כמה מאות שנים בהיסטוריה נוכל לראות פוגרומים ומעשי לינץ' של היהודים בלא יהודים שחיו פה - אם זה ממש יעניין אותך אוכל אפילו להרחיב על זה.

ובכלל, האלימות באופן כללי תמיד תופנה נגד מישהו שאתה לא אוהב (בין אם הוא "אויב ערבי", "אויב אפיקורס" או "אויב הומו") ותמיד הצד התוקף ינסה לתרץ אותה בהתגרות כלפיו - אפילו הנאצים האשימו את היהודים בפרוץ ליל הבדולח בדיוק כמו שהחרדים מאשימים את ההומואים בפרוץ המהומות בירושלים.

אני משפשף עיניי בתדהמה, תופס את הראש ולא מאמין - בהתחלה חשבתי שאני הוזה ושפשוט שתיתי יותר מדי בסילבסטר, אח"כ חשבתי שזה אולי איזה באג במחשב אבל עכשיו אני קולט שבאמת כתבת את זה.
    מה אני יכול להגיד לך על זה? שאלוהים ישמור עליך...
    תראה לי כלי תקשורת אחד שדיווח על המקרה בצורה חדשותית - ה"הוצאה לתקשורת" שאתה מדבר עליה היא הצפת פורומים עם הסיפורים האלה על ידי אנשים תמימים כמוך.
    הכוונה של מי שממציא את הסיפורים האלה היא לא לשקר ולעבוד על האנשים - מדובר פשוט בסוג של משלים בבחינת "ככה יעשה לאיש שיאמין באלוהים".

ובעניין התנ"ך - נכון כתוב "לא תשקר" - אז מה?
    כתוב גם "לא תגנוב" - זה אף פעם לא מנע מכל ח"כ שני בש"ס לגנוב מהמדינה, כתוב גם "לא תרצח" - לא חסרים חובשי כיפה שיושבים בבתי הכלא על רצח.