די לכפייה הדתית בכדורגל! הבועל לא ישחקו בשבת !

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏3/1/06.

1. Marcelinho Member

אגב, לשם השוואה, לא זכור לי שבית"ר שיחקה בשבת בתקופה האחרונה, בגלל התחשבות של ההתאחדות באוהדיה הדתיים - צעד יפה מצידה של ההתאחדות.

לא רואה שום בעיה שתהיה אותה סוגייה עם הפועל.

2. mutant Member

אני בעד לא לשחק כדורגל בשבת לא מהסיבה של התחשבות בחרדים. לגביי אין דבר כזה חרדים,חילונים. אלו כל מיני הגדרות פנימיות, כולנו שייכים לעם ישראל והציווי לשמור את השבת נכתב לכל עם ישראל. הרי לא כתוב:אם אתה חרדי שגר במאה שערים אז תשמור שבת. אין ספק שהתחשבות בחרדים היא בהחלט צעד מבורך אבל זו לא המטרה אליה צריכים לשאוף.

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

די לטופיקים השטותיים.

תגיד,איפה יש כפייה דתית בכדורגל אה?. אתה רושם אדון בית"ר די לכפייה הדתית.בוא נוציא את הקטע הזה של הפועל,איזה כפייה דתית יש בכדורגל שאתה צועק די?

וביג דיל,כמו שגיא אמר,גם ככה 90 אחוז מהמשחקים של הפועל משוחקים או במוצ"ש או בראשון.

4. N כמוני Member

מה שאתה אומר נובע פשוט מבורות.
    ראש השנה הוא אחד מהימים החושבים בשנה והוא חשוב לפחות כמו שבת.
    ובקשר לשטות שמישהו פה אמר כפייה דתית.אז אני רוצה להגיד לך שמה שאתה עושה זה כפייה חילונית. אתה רוצה לגרום למישהו שרוצה לשמור שבת לחלל שבת.לב לבייב רק רוצה שהקבוצה שלו העסק שלו לא יהיה פעיל בשבת.
    אנשים פה מדברים על כך שהרבה יותר נח ללכת בשבת למשחקים אבל זה לא משנה כי הוא בעל הבית ולא יתכן שלא יאפשרו לאנשי עסקים דתיים לרכוש קבוצות כדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏3/1/06
  5. roeiuzan Member

אסור לשחק כדורגל בשבת!
    במקום לחשוב שכל התורה זה שקר בואו נשאל תכם כמה שאלות..
    איך זה שיש דברים כאלו כמו: סיאנס?גלגול נשמות? וכדומה...דברים שלא אנשים דתיים מספרים שהם עברו אותם!?
    איך זה שכל מה שרשום בתורה שיקרה באחרית הדורות,אכן קרה?
    איך זה שאנשים חוזרי בתשובה מספרים כמה סיפוק הם מרגישים לאחר שהתחילו ללכת בדרך האמת וכמה טוב להם דווקא עכשיו!! הרבה יותר מקודם עם הכסף הגדול שלחלקם היה...
    תעשו טובה,במקום להסתכל מהצד ולהגיד שטויות שאתם ניסיתם רק צד אחד מתוך השניים, ולחשוב שאתם מבינים מה קורה גם בצד השני,תאמינו לי שאת0ם לא יודעים כלום אבל תכניסו טוב לראשששש כלוםםםםם אתם לא יודעים...מצטער שככה הם פני הדברים אבל כל אדם יתן דין וחשבון בסופו של דבר למעלה...ותמיד טוב לשמוע הרצאות של רבנים שינחו קדימה כון הרב אמנון יצחק.. שווה לנסות ולנסות לספוג...
    עכשיו לדיון: אסור לשחק כדורגל בשבת וזוה....

6. אלי מתחן Member

מי בכלל דיבר על לבייב? שיעשה משחקים מתי שהוא רוצה.
    רואי אתה תיתן דין וחשבון וככה גם אני, כל אחד יחיה איך שטוב לו ואיך שהוא רוצה, בחיים לא הטפתי לאף אחד לא לשמור שבת וככה גם לאנשים אחרים אסור להטיף לשמור שבת.

7. roeiuzan Member

ברור שאסור להטיף וככה זו דתעי וככה דעתם של עוד מלאאא אנשים שטוענים ככה...כי בכפייה גורמים רק לשנוא.

אבל כמו שאמרת כל אחד יתן בסוף דין וחשבון....אבל למה ללכת בעיניים עצומות בלי לבדוק את האמת {שאגב,כבר הוכחה המון פ"ע רק ע"פ דברים שאני שמעתי} אז מה שאני אומר זה שחייב לבדוק

8. אלי מתחן Member

בסדר כל אחד יאמין במה שהוא מאמין, על זה אנחנו מסכימים?

9. mutant Member

לסיכומו של עניין, חייבים להבין מס' דברים שעליהם אין ויכוח:

1. אין דבר כזה שכל אחד יחייה עפ"י אמונתו. המשפט אומר:"צדיק באמונתו יחיה" ולא:"איש באמונתו יחיה" שכן אם כך כל אחד יעשה מה בראש שלו וזה לא טוב.
    2. במדינת ישראל אין כפייה דתית. מה שכן יש ובגדול זו כפייה אנטי דתית. לדרוש שיאכלו כשר זו לא כפייה דתית. אוכל כשר זה האלף בית של החיים שלנו.
    3. רוב הציבור שמגדיר את עצמו "חילוני" מעולם לא פתח ספר תנ"ך מימיו. כשהוא פותח כבר את הספר בשלב כזה או אחר מחייו הוא חוטף שוק ואז הסיכוי שלו להתחרד גבוה מאוד. לכן עדיף לפתוח ספר תנ"ך בגיל צעיר ולחיות בדרך האמצע (כדברי הרמב"ם).

10. d3fton3s Member

עקרונית משחקים באמצע השבוע יכולים להיות דבר טוב ואפילו נהדר.. אבל כדי שאשכרה יהיה ענין צריך להגדיל את הליגה כדי ליצור יותר ענין, ככה שיהיה אפשר למשוך את המחזור על יומיים ועדין לשמור על רמת ענין מספקת..

אבל, כל הנ"ל הוא בתאוריה בלבד, במדינה עם המצב הכלכלי שלנו אני לא כל כך בטוח שכדורגל יכול להצליח בימי חול מאחר ורוב האוהדים עובדים עד אחה"צ ולא בטוח שיהיה להם את הכח לבוא למגרש עד מאוחר ולחזור הביתה, לישון ככה וככה שעות ולקום לעבודה בבוקר. בכל מקרה, אני בעד העברת המשחקים לימי חול באם הדבר יתאפשר במתכונת נוחה לאוהדים, אבל אני ממש לא רואה את זה באופק.

11. mutant Member

וגם לחזור ל16 קבוצות בליגת העל. היה הרבה יותר מעניין ומותח לשמוע את שירים ושערים עם פריצות לבית שאן ולראשון.

12. roeiuzan Member

לדעתי חייב ;16 קבוצות בליגה!!
    גם הליגה הלאומית והעל כמעט לא מובדל מבחינת הרמות וש4 הראשונות מהלאומית יעלו כולן לעל,זה מה שיעשה דגש על ליגת העל שלנו ויתן הרגש להבדלים בין ליגת העל ללאומית!
    דבר שנ: זה טוב לקבוצות שמייצגות באירופה יש להם יותר משחקים א אפשר לדעת מה היתה עושה מכבי חיפה שלי לולא היתה משחק בשנה 12 משחקים יותר...

13. N כמוני Member

אני לא כל כך מבין איך הדיון הזה הפך לדיון על מבנה הליגה אבל למרות הכל אני ארשום את מה שאני חושב בעניין בצורה בוטה אולי אבל תסביר את מה שאני חושב הכי טוב
    הליגה היא חרא.חוקי ההגיון הפשוטים אומרים שהוספת חרא לחרא הופכת את החרא ליותר מסריח.
    אם בליגה של 12 קבוצות רמת הכדורגל נמוכה הוספת עוד 4 קבוצות תהפוך אותה לנמוכה עוד יותר.אם היום אנחנו חוזים 3 פעמים בשנה במשחקים גדולים שמביאים הכי הרבה קהל כמו למשל מכבי חיפה-הפועל ת"א,הרי שבליגה של 16 קבוצות נזכה למפגשים האלה רק פעמיים.
    הרצליה-עכו מפגש אפשרי בליגת על של 16 קבוצות בוודאי לא יביא יותר קהל.
    הגדלת הליגה רק תגרום לגדולות לשפר את יחס השערים שלהם.
    הליגות הגדולות בעולם מונות 20 קבוצות כי הן יכולות את זה,כי רמת הכדורגל בליגה השנייה גבוהה (למרות שרק השנה אנו חוזים בתופעת סנדרלנד שמוכיחה שלפעמים גם בליגות הגדולות 20 קבוצות זה יותר מדי).משחק תחתית בליגה הספרדית מביא יותר קהל ממשחק צמרת אצלנו.
    אנשים פה אולי מתגעגעים לשירים ושערים אבל סביר להניח שזה היה היתרון היחידי בליגה בת 16 קבוצות.
    לסיכום משפט שאמר אבי מלר בעיניין הרחבת הליגה:"אם אתה תראה סרט גרוע אז הוספה של חצי שעה לסרט תעשה אותו יותר טוב?"

14. roeiuzan Member

ואני עדיין טוען שאין הסדל בין הליגה הלאומית לעל,
    לכן זו סיבה טובה לעלות ל-16

15. הרצליה Member

ההבדל בין הלאומית לליגת העל הוא עצום.