דירוג 100 האצטדיונים של 4-4-2

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏13/11/15.

1. עידן444 Member

קצת ניסחפת עם הליגה שניה, ליגה שלישית...
    ברור שהוא לא מהטובים באירופה כמו ששמעתי כל מיני חסרי מושג מתפארים אבל הוא בהחלט אצטדיון ממוצע באירופה. לגבי ההשוואות לטדי- אשמח שתמנה לי את הפרמטרים לקביעת טיבו של אצטדיון- אני מניח שברובם המכריע סמי עופר עולה על טדי. בחלק מהפרמטרים אפילו עולה עליו בכמה רמות.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

טדי?
    האיצטדיון שחלק ממנו בלי גג?
    זה שבגלל מחסור בתקציב חלקו עם כיסאות מצבע וסוג שונה?
    ברצינות?

ולמי שזה לא היה ברור, הייתי ציני בעמוד הקודם לגבי סמי עופר.

3. cazzo Il Capocuoco

משהו דיבר על מצרים?

4. mhfc4ever Member

יצא לך לראות אצטדיונים של קבוצות מליגה שנייה שלישית באנגליה?
    כמובן שלא כולם אבל רובם ממוצע סביב ה 30 אלף מקומות, סגורים כמו מגרש אנגלי טיפוסי עם אקוסטיקה מפחידה וגם הניראות שלהם לא מייבשת אצטדיונים מובילים מליגות אחרות...
    כמו שאתה יכול להבין מהכינוי שלי אני אוהד מכבי, פוקד את סמי עופר כל משחק ואני אומר את מה שאני אומר בכאב אבל אין מה לעשות זאת המציאות... אתה יכול להשוות את האקוסטיקה של סמי עופר לשל טדי?
    אתה יכול להשוות את הדשא המזוויע של סמי (כן זה חלק מהאצטדיון, תרצה או לא תרצה) לאצטדיונים באנגליה?

5. mhfc4ever Member

גם בסמי עופר הכיסאות בצבע שונה, לפחות בטדי זה עוד איכשהו נראה אחיד כי הם עשו צורות... בסמי עופר זה נראה כאילו הצבאי כל כמה כיסאות חטף עיוורון צבעים

ומה זה משנה שחלק ממנו בלי גג?
    עדיין האקוסטיקה בו טובה פי 2 אם לא פי 3 מסמי עופר... וזה תכלס מה שחשוב באצטדיון

6. עידן444 Member

מה הפכתם את זה למשהו מדיד? יש כאן כמה אנשים שחושבים שהאקוסטיקה בטדי יותר טובה אז עשיתם מזה תורה? יש כאן תופעה שכמה אנשים כאן טוענים טענות וזה נתפס כאילו זה ברזל. מישהו פעם אמר לי שהאקוסטיקה בפ״ת יותר טובה מבנתניה כי הוא שומע טוב יותר את היציע ממול... מה???? מה???? מה????
    הדשא בכל אצטדיון באנגליה כנראה יהיה טוב יותר כמעט מכל מקום אחר בעולם. קח לדוגמה את אפטון פארק, או הואלי של צ׳ארלטון, או סלהרסט פארק? או האצטדיון של פולהאם, או לופטוס רואוד- אצטדיונים שכונתיים בלונדון שאני אומר לך באחריות- איפה הם ואיפה סמי עופר?(לטובת סמי עופר כמובן) סמי עופר לגמרי בליגה של ריבוק סטדיום של בולטון, ושל דרבי קאונטי שהם יחסית חדשים. לא עברתי על הרשימה אבל מניח שגם הם לא שם...

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

האקוסטיקה בטדי לא רק שיותר טובה מזו של סמי עופר, היא גם בין הטובות ביותר שאפשר למצוא באירופה. הסיבה שהקהל של בית"ר כל כך עוצמתי היא האצטדיון וציפוי העץ של הגג, שנותן אקוסטיקה באמת יוצאת דופן.

טדי נותן אווירה יותר טובה מסמי עופר בגלל זה, אבל מבחינת רמת אצטדיון אין מה להשוות, כיאה להבדל של 23 שנה בין האצטדיונים. סמי עופר אצטדיון נהדר מכל הבחינות והוא כאן ראוי להיכנס לרשימה כזו לדעתי. כפי שכתבתי כבר, היא נטו פופוליסטית.

8. צ. שיף Member

אם המבחן הוא אוירה ועיצוב בשני הפרמטרים סמי עופר בהחלט ראוי להיכלל בזכות המשחקים הגדולים של מכבי חיפה, משחקי הנבחרת שאירח ואפילו משחקי ליגת האלופות של מכבי ת"א. אם המבחן נטו אוירה אז בלומפילד בהחלט ראוי להיכלל בשל משחקי הבית של מכבי והפועל תל אביב (וגם טוטו וינר באר שבע יכול להיכלל בה להבא בזכות הופעל באר שבע). אם המבחן קשור לעיצוב אז המושבה ונתניה ראוים להיכלל לא פחות מהאצטדיון של ראיו ויקאניו במדריד (אצטדיון של 15,000 מקומות בשני יציעי אורך ללא יציעי רוחב בדיוק כמו המבנה של המושבה ונתניה החדישים והמפוארים בהרבה).

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

איזו אווירה כבר יש בבלומפילד שאין בטדי או סמי עופר?

10. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

אין.

11. ~Omri~ Member

לא אוהב את הדירוגים האלה. זה מזכיר לי את דירוגים בסגנון של "100 הלהקות הטובות בהיסטוריה", "100 השירים הטובים בהיסטוריה" וכו'. הכל פה עניין של טעם, ואין פרמטר אחד מדיד שניתן על פיו לדרג. יותר הגיוני אם היו מפצלים את הרשימה הזו לתתי רישמות: האצטדיונים עם האווירה הטובה ביותר, האצטדיונים המודרניים ביותר, אצטדיוני האתלטיקה הטובים ביותר, האצטדיונים עם האקוסטיקה הטובה יותר וכו'. גם כאן הדירוג עשוי להיות בעייתי, אבל הוא יותר סביר.

בכל מקרה, מדהים אותי כל פעם מחדש שהקמפ נואו מדורג כ"כ גבוה ברשימות האלה. הוא האצטדיון הכי אוברייטד בעולם. פרט לתכולה הענקית שלו, אי אפשר באמת להגיד עליו יותר מדי דברים טובים. הברנבאו למשל עולה עליו בכל פרמטר אחר.

הייתי אגב בחמישה אצטדיונים מתוך הרשימה. מקווה להגדיל את הכמות עם השנים :)

נערך לאחרונה ב: ‏17/11/15