דירוג 100 האצטדיונים של 4-4-2

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏13/11/15.

1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

1.ט
    2.ד
    3.י
    4.טדי

ועכשיו ברצינות - הקאמפ נואו מקום שני? בעולם מקביל אולי. הברנבאו לדוגמה הרבה יותר טוב. דירוג פופוליסטי ולא יותר מזה.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בעיני ממש לא יפה, לא מבחוץ ולא מבפנים, הרשים אותי אפילו פחות מוומבלי (מה שכתבתי על וומבלי תופס גם לאמירייטס) :( סורי. אם זה שהוא חדשני אני לא אתווכח, אני רק לא רואה בזה יתרון בתור דבר בפני עצמו. בטוח שיש נסיבות נוספות לזה שאין אווירה, אבל אני מבטיח לך שתמלא את ה-בומבונרה באוהדים אנגלים "שבעים" ופתאום תגלה שגם באמירייטס יכול להיות יותר חם.

לא בהכרח, מוזמן לצפות במשחקים מהסילינדרו שלנו שהוא יותר עגול מהאמירייטס :) אבל כן, יש בזה משהו. מרוויחים זוויות צפייה יותר טובות מפסידים בקרבה לדשא.

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב הבומבונרה, ומי שלא מכיר אותי פה אז אני רק מזכיר שבוקה הוא ממש ממש לא המועדון האהוב עלי ואם כבר לכיוון ההפוך, שתבינו כמה האצטדיון הזה מיוחד קבלו אנקדוטה מהשבוע. שחקני ברזיל נכחו בארגנטינה למשחק נגד הנבחרת המקומית שבוע שעבר, בזמן החופשי שלהם (זמן מועט שברובו לא היה מזג אוויר לפעילות בחוץ) בחרו ללכת ל... נכון, האצטדיון בלה בוקה.

אז כן, גם שחקנים שכבר ראו אצטדיון או שניים, דני אלבס ("מקדש של כדורגל") וקאקה לדוג', אותם ראיתי אבל אפשר בסרטון הקצר לראות שהרבה שחקנים מצלמים מאחור, מתרגשים מהאצטדיון הזה ודואגים למזכרות מצולמות.

4. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Franco,

״על טעם ועל ריח אין מה להתווכח...״

לגבי ה״אוהדים אנגלים שבעים״: זה יותר גרוע מזה. הכדורגל האנגלי הפך קודם כל לבידור לפני הכול. אחת החוזקות הגדולות של הפרמיירליג היא השיווק והכוח של המותג הזה שמושך המון צופים מכל העולם. אפשר לראות בהרבה משחקים כמות נכבדת של ״זרים״ באיצטדיון.

אגב, עוד משהו נקודתי במקרה של ארסנל: הכרטיסים כ״כ יקרים ללא הצדקה שגם לא מעט פעמים רואים קרחות ביציעים.

5. alexshw Member

לכל דבר יש חסרונות שבאים עם היתרונות. תלוי מה אתה מחפש. מי שמחפש אווירה מפעם ילך לראות משחק מליגה נמוכה ומי שיחפש איכות אז יתפשר קצת על האווירה.
    עדיין אני אוהב את האווירה באנגליה הרבה יותר מאשר בספרד או איטליה.

6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יוצא לי לקרוא (שוב) את fever pitch של הורנבי. אחד הדברים שהוא מדבר עליהם אלה יציעי העמידה שמאוד חסרים לי בנוף של הכדורגל האנגלי כיום.

בכלל, משהו באותנטיות שאפיינה את המשחק נעלמת יותר ויותר ככל שאני רואה כדורגל, אבל אולי אני גולש כאן לדיון אחר לגמרי.

Franco אוהב/ת את זה.
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

@אלעד

תמיד מאשימים את הזרים בהכל :) אני בטוח שיש הרבה תיירים, כמוני, אבל במשחקים שאני הייתי מסביבי ישבו רק אנגלים עד כמה שאני יכול להבחין מי תייר ומי לא.

8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד כמה שידוע לי אני חשבתי שתמיד מאשימים את היהודים.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שכחתי שנוויל אמר שהוא למד לצלול מהשחקנים היהודים...

אגב יציעי עמידה, זה היה פחות נורא אם היו מאפשרים לעמוד ביציעים עם מושבים, אבל גם זה לא.

אלעד אוהב/ת את זה.
  10. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

מצד שני, אותה אותנטיות הובילה את הכדורגל האנגלי בשנות השמונים לאסונות ולשפל הכי נורא בתולדותיו. מאז הקמת הפרמיירליג וסקיי, שלפי הרבה אנשים "הרסו את הכדורגל", לפחות להגיע למגרש זה דבר הרבה יותר בטוח.

alexshw אוהב/ת את זה.
  11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני מכיר את הטענות אבל מצטער, יציעי העמידה עצמם לא הובילו לאלימות... חוץ מזה שהם עדיין קיימים אפילו באנגליה ולא רק בליגות הנמוכות ממש (יאוביל שהייתה בליגת המשנה לא שמה כיסאות מאחורי אחד השערים ממה שאני זוכר).

12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה נכון, והורנבי אומר את זה בעצמו. אבל אתה יודע, לא צריך ללכת מקיצון אחד לאחר. אני מאמין שאפשר להוסיף יציעי עמידה ברמה מסויימת שלא תוביל לאלימות מזעזעת כזו שוב. אם כי אני גם לא פוסל שאני נאיבי (מאוד) בסוגייה הזו. הייתי שמח אם היו מנסים את זה שוב.

13. alexshw Member

אבל הם נתפסו כחלק ממצב לא בטיחותי באיצטדיונים ואפשר להבין למה. אחרי כל השנים שעברו כנראה שיש לשקול מחדש את הנושא במתכונת כלשהי

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מי שגורם לאלימות הם אנשים, לא יציעי העמידה.
    בגרמניה, למשל, זה עובד נהדר.

15. mhfc4ever Member

לא יודע איך נראה האצטדיון של מצרים אבל סמי עופר מלבד העובדה שהוא חדש אין לו שום פרמטר שמצדיק כניסה לרשימה כזאת
    סך הכל עם כל הכבוד מדובר באצטדיון שאם נשווה אותו לאירופה הוא בדרך כלל יהיה דומה למגרש ביתי של קבוצה מליגה שנייה באנגלייה במקרים מסויימים אפילו ליגה שלישית.
    יתרה לכך לטעמי האישי אם לוקחים את כל המכלולים אשר אמורים להרכיב טיבו של אצטדיון טדי עולה על סמי עופר, אבל זה כבר נושא אחר.