דירוג אופ"א 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏25/8/10.

1. cazzo Il Capocuoco

אני חושב שהמילה הזלזול פה אולי מטעה, לפעמים זה לא זלזול בלבד, אלא הגישה, צורת החשיבה וההכנה למשחק, כאילו הוא חשוב, אבל למעשה הוא לא, כי הוא לא שווה כסף וקהל בא למגרש רק אם ליברפול תבוא. הרי באיטליה המאמנים וההנהלות משקרות לעצמם, מבחוץ הם יגידו שהליגה האירופאית מאוד חשובה וזה מפעל שצריך לכבד אותו, בפועל, מה שקורה זה שהם לא מחשיבים את המפעל כחשוב, ולפעמים כמטריד (זה ממש מטומטם, עונה שלמה קבוצה כמו פאלרמו מגיעה לצמרת בשביל אותו מקום באירופה ואחר כך זורקת הכל לפח) אז הוא הופך למין קופה איטליה שבה יש הזדמנות למחליפים להראות מה הם שווים, יש אפילו כמה מקומות שמשאירים לצעירים. עובדה שיובנטוס במשחק האחרון נגד לך פוזנאן שיחקה עם ארמאן טראורה כמגן שמאלי, בחור שמעולם לא ראיתי אותו משחק. עובדה שמאנינגר שיחק באירופה במקום סטורארי, עובדה שעל הספסל היו שחקנים כמו ליברטאצי, דה פאולה, ליביירו. עובדה שפאלרמו (שזאפריני הנשיא הקפריזי כבר הספיק להכחיש דברים שאמר) הציבה באירופה העונה בעיקר את בנוסי בשער וניסתה את המחליפים כמו גליק, גויאן, דארמיאן, גארסיה וכו'...לספר לכם על אמילסון קריבארי שכבש שער עצמי במדי נאפולי?

בזמנו איזה פרשן קרא למפעל הזה "La Coppetta del Nonno"...דבר שאומר גם הכל על היחס של הקהל לגבי הליגה האירופאית. זה היה עצוב לראות את בראגה בסן סירו ולחשוב שזה משחק בקופה איטליה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/12/10
  2. Muurad Member

אנחנו מסכימים שהם לא צריכים לזלזל(בקשר למי מזלזל ומי לא, אני הבעתי את הדיעה שלי בנושא והיא עדיין תקפה), אבל זה לא משנה את העובדה שמשחקי ליגת האלופות והניקוד שלהם צריכים לקבל יותר חשיבות ממשחקי הליגה האירופית, נקודה סוף(לדעתי כמובן).

נערך לאחרונה ב: ‏9/12/10
  3. yocki land Member

שים לב לדקות, לדעתי בדירוג המועדונים זה אכן צריך להיות פי חמש כמו המענקים, אבל דירוג המדינות נועד להשוות בין קבוצות באותו הרמה ללא קשר במפעל. זכותך לא להסכים איתי.

4. Muurad Member

אני דווקא מאוד מסכים עם מה שאמרת מעל ומה שאתה אומר פה.

הטענה העיקרית שלי היא לגבי הקבוצות.. בנוגע לדירוג המדינות אני חושב שאתה צודק ב-100% והוא צריך להישאר דומה.

5. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, דעתי היא שהאיטלקיות נכשלות בליגה האירופית/ גביע אופ"א לאורך השנים בגלל זלזול מתמשך. זה מתבטא בהרכבים המשניים של הקבוצות שנותנות הזדמנות לשחקנים שלא משחקים אפילו נגד קבוצות תחתית. דבר שני, קצת מוזר שפאלרמו, יובה, סמפ ונאפולי שמשתתפות בליגה האירופית וללא ספק הן קבוצות איכותיות שמצליחות לגבור אחת על השנייה ועל קבוצות כמו לאציו, רומא ומילאן, אבל מול יריבות כמו לך פוזנאן, סלאביה פראג, זלצבורג, חראקוב ועוד הן נתקלות בקשיים.

אגב, בדקתי את המענקים שמקבלות הקבוצות בשני המפעלים האירופאים וכך זה נראה (צ- צ'מפיונס, א- אירופית):
    פלייאוף- 360,000 אירו (א 4 פלייאופים), 2.1 מיליון אירו (צ).
    הגעה לשלב הבתים- 100,000 אירו (א), 3.8 מיליון אירו (צ).
    ניצחון בשלב הבתים- 120,000 אירו (א), 800,000 אירו (צ).
    תיקו בשלב הבתים- 60,000 אירו (א), 400,000 אירו (צ).
    נוקאאוט ראשון באירופית- 180,000 אירו. נוקאאוט שני- 270,000 אירו. שמינית גמר בצ'מפיונס 3 מיליון אירו.
    רבע גמר- 360,000 אירו (א), 3.3 מיליון אירו (צ).
    חצי גמר- 630,000 אירו (א), 4 מיליון אירו (צ).
    גמר- 2 מיליון אירו (א), 5.2 מילון אירו (צ).
    זכייה- 1 מיליון אירו (א), 9 מיליון (צ).

את המסקנות תסיקו לבד .

6. Pirlo59 Member

אתה מצייר תמונה כאילו זה נגזר מזה באופן אוטומטי.
    נראה לי שמוסכם שדירוג הליגות נועד לתת במה למס' קבוצות מסוים להופיע באירופה.
    עוד לא הבנתי איך אתה מסיק שבגלל שהתקציבים שניתנים בצ'מפיונס גבוהים בהרבה מתקציבי הליגה האירופית, אז הניקוד שנועד כולה לבחון מה רמת הליגה בשביל לדעת כמה קבוצות להקצות לאותה ליגה, צריך להיות גם גבוה גם בהרבה מהליגה האירופית?
    אתה יכול להסביר לנו איך הגעת לזה? (בנוסף ל-להבין שההסקת מסקנות לא כזאת פשוטה)

אהבתי את החילוק שעשה yocki land (בין הקבוצות לליגות), וואלה לא חשבתי על זה לפני כן.

7. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי בטוח שהוויכוח כבר הסתיים.
    הנקודה שלי וכבר רשמתי זאת היא שזה לא הוגן שבליגת האלופות ובליגה האירופית שיטת הניקוד תהיה שווה בעוד שהמרחק בין המענקים בשני המפעלים הוא אסטרונומי. הכוונה היא שאם הניקוד שווה בשני המפעלים כלומר אופ"א מעניקה את אותה החשיבות לשני המפעלים אז גם התקציבים צריכים להיות שווים כדי שהחשיבות תהיה אכן זה בכל האספקטים.
    המענקים הדלילים האלו גורמים לחוסר עניין של האיטלקיות בליגה האירופית (שאני מגנה את הגישה האיטלקית למפעל הזה) כי מה לעשות, כסף הוא מצרך חשוב בכדורגל של ימינו.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ולמה המענקים הדלילים האלו לא גורמים, כביכול, לאותו דבר בקרב הגרמניות?

9. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז זהו, שזאת הבעיה עם האיטלקיות. כאילו שמסורתית הן מעדיפות להתעלם מהמפעל ולהתרכז בליגה. ולמרות שלדעתי שיטת הניקוד איננה הוגנת (נראה לי שכבר מספיק חפרנו ואין טעם להמשיך) הזלזול הזה הוא מה שיחסיר לאיטליה מקום נוסף בליגת האלופות.
    נראה לי גם (ואני לא בטוח) שהקבוצות הגרמניות יותר מבוססות מהאיטלקיות וכסף לא חסר להן.

10. riquelme1 Member

אתה טועה ובגדול, לאורך כל העשור הזה ספרד תמיד הייתה במקום הראשון בדירוג, היא ירדה מישם רק בשנתיים שלוש האחרונות עם ההצלחות הענקיות של האנגליות, אבל זה ממש לא רק ריאל ובארסה, להפך אפילו, יש קבוצות ספרדיות שהצליחו יותר מריאל בשנים האחרונות שלא עברה את שמינית הגמר כבר 6 שנים ברציפות.

קודם כל הזכייה בליגה האירופית של אתלטיקו בעונה שעברה, שתי זכיות רצופות של סביליה בליגה האירופית לפני 3-4 שנים, כולל גמר כל ספרדי בין אספניול לסביליה, וכולל זכייה בגביע אופ''א של ולנסיה ב2004, אתה רוצה לדעת כמה פיאטלסטיות היו לספרד בעשור האחרון בליגה האירופית?

אלאבס, ולנסיה, סביליה(פעמיים), אתלטיקו, אספניול, ממוצא של נציגה אחת כל שנתיים בגמר ההליגה האירופית\גביע אופ''א, אף ליגה לא יכולה להתגאות בהישג כזה.

נעבור לליגת האלופות, לספרד היו הכי הרבה נציגות בשמינית גמר ליגת האלופות בעשור האחרון, דפורטיבו, סלטה ויגו, סוסידאדד, אתלטיקו, סביליה, ולנסיה, ברצלונה, ריאל, ויאריאל, 9 נציגות בשמינית הגמר.

סביליה פעמיים בשמינית גמר בשתי השתתפויות שלה, ויאריאל הגיעה לחצי גמר ליגת האלופות ופעם אחד לרבע הגמר לקבוצה שהשתתפה רק פעמיים במפעל היוקרתי, לא נשכח את דפורטיבו שהגיעה לחצי הגמר נגד פורטו, ולנסיה שהגיעה לשתי גמרים בעשור האחרון, אתלטיקו שהגיעה לשמינית.

נכון שבארסה מוסיפה הרבה נקודות דירוג, אבל זה לא רק היא.

11. SeRgInHo Member

אני מניח שאפשר לברך סופית את גרמניה על 4 נציגות בליגת ליגת האלופות ב 2012/13. אחרי שכל האיטלקיות הפסידו בבית ונאפולי עשתה תיקו ביתי עם ויאריאל יש סיכוי שבעוד שבועיים איטליה תישאר בלי נציגה באירופה.
    על המקום השישי (2 בבתים ואחת במוקדמות של האלופות) יש עדיין מאבק חם. פורטוגל מקדימה את רוסיה אבל ממש במעט ואוקראינה קצת מאחור בפיגור 1.3 נק'.
    לךאוקראינה הסיכויים ממש נמוכים כי מטליסט כבר סיימה למעשה את הדרך שלה בגביע אןופ"א אלא אם דינמו קייב ושחטאר יגיעו ממש רחוק.
    בשמינית גמר גביע אופ"א יהיה מאבק לא רק על כרטיס לרבע אלא גם על דירוג של המדינה בין פורטו לצסק"א.

12. דנידין Member

אפשר היה לברך את גרמניה עוד לפני כל זה, כי גם ניצחון באלופות ובליגת אירופה יחד לא היה עוזר לאיטלקיות.
    בכל מקרה, אינטר, מילאן ורומא עדיין לא עפו וזה נכון גם לנציגות האחרות. תמתין עם חגיגות השמחה להאיד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/2/11
  13. alexshw Member

נערך לאחרונה ב: ‏25/2/11
  14. דנידין Member

אני חושב שרק ממקום 16 מקבלים נציגה נוספת. שם התחרות כבר הופכת קשה ביותר.

15. yocki land Member

אין צורך לחכות, לפי אתר הבונדסליגה גרמניה הבטיחה רשמית את המקום השלישי והנציגה הרביעית בצ'מפיונס:
    http://www.bundesliga.de/en/liga/news/2010...=0000176535.php